dd1

Ongrys - pytania i odpowiedzi ----

----

dd

Moderator: Ongrys

Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Yaqza » śr 18.03.2009 10:10

W tym wątku Czytelnicy mogą zadawać pytania wydawnictwu Ongrys.
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Głowa » śr 18.03.2009 12:59

Witam!
Na początek gratulacje z okazji wydania Kubusia. Dobra robota.
Czy podejmiecie próbę wydania komiksów J. Wróblewskiego ze Świata Młodych oraz Relaxów? Jakie są Wasze dalsze plany oprócz wydania komiksów Pana Raczkiewicza?
Głowa
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: śr 18.03.2009 12:55

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Barhadad » śr 18.03.2009 14:17

Jesienią 1986 roku na łamach "Świata Młodych" opublikowano komiks autorstwa Jacka Widora "Metacom". Czy jest możliwość, że także i ten tytuł znajdzie się w orbicie Państwa zainteresowań ? Rzecz jest warta uwagi także z tego powodu, że autor dysponuje kompletem oryginalnych plansz, co zapewne ułatwiłoby przygotowanie reedycji albumowej.
Barhadad
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 59
Rejestracja: śr 12.12.2007 9:35

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Rzezbiarz.wg » śr 18.03.2009 16:26

czy planujecie wydanie wczesnych Kleksów, które ukazały sie tylko w ŚM?
Rzezbiarz.wg
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 15
Rejestracja: wt 01.05.2007 17:03

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: mar21 » śr 18.03.2009 16:29

Czy będą tylko komiksy z czasów PRL, czy też pojawią się również rzeczy póżniejsze?
Chętnie przeczytałbym komiks Wojciecha Birka "Miasto trędowatych" (dwa 8-stronicowe odcinki wydrukowała "Awantura").
Czy będziecie publikować komiksy tworzone współcześnie przez polskich autorów?
Czy będą komiksy zagraniczne?
mar21
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 103
Rejestracja: czw 20.11.2008 18:16

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: AndrewK1 » czw 19.03.2009 19:01

Czy jest szansa na wydanie Funky Kovala??

Wydanie z Egmontu jest już praktycznie nieosiągalne, a jak już kiedyś wspominał T. Kołodziejczak na Forum Egmontu, nie są zainteresowani reedycją tego komiksu, a poza tym wygasła im już licencja na ten komiks, co daje dużą szansę na nabycie jej.
AndrewK1
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 394
Rejestracja: pn 11.12.2006 10:53
Lokalizacja: Opole

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Burps » ndz 22.03.2009 13:43

czy wydacie Gucia i Cezara?
Awatar użytkownika
Burps
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 332
Rejestracja: czw 18.01.2007 15:49

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Mefisto76 » ndz 22.03.2009 15:30

Burps pisze:czy wydacie Gucia i Cezara?


Pamiętam wypowiedź Bohdana Butenki na zeszłorocznym MFK, w której ujawnił, że współautorka serii - Krystyna Boglar - nie jest zainteresowana jej nowym wydaniem.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!!!
Mefisto76
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 67
Rejestracja: śr 27.02.2008 9:52

Wydawnictwo Ongrys - odpowiedzi

Postautor: Ongrys » pn 23.03.2009 0:11

Witam.

Raz na jakiś czas - mam nadzieję, że nie rzadziej, niż raz w miesiącu - postaramy się udzielić odpowiedzi na zadawane pytania. Z oczywistych względów informacje o naszych planach i zapowiedziach będą dość okrojone - zdradzimy tyle, ile będziemy mogli.

W skrócie w kręgu naszego zainteresowania leży każdy komiksy wydany w czasach PRL-u. Jeśli miał tylko wydania gazetowe - tym bardziej. Już po tym można wnioskować, że reedycją serii albumowych (na forach padały propozycje "Domana", "Podziemnego frontu", "Pilota śmigłowca" czy "Polskich podróżników") w najbliższym czasie się nie zajmiemy. Choćby dlatego, że wcześniejsze wydania większości z nich mozna za nieduże pieniądze kupić w antykwariatach lub Allegro

No więc do rzeczy.


Czy podejmiecie próbę wydania komiksów J. Wróblewskiego ze Świata Młodych oraz Relaxów?

Oczywiście bardzo byśmy chcieli, ale nie udało nam się kupić praw do komiksów Wróblewskiego. Z tego co wiem jest już przygotowywany album z Binio Billem. Trzymamy kciuki, żeby wyszedł jak najszybciej

Przy okazji o komiksach z Relaksu (innych autorów niż Wróblewski) - jesteśmy nimi zainteresowani, ale nie jako zbiór z Relaksu, tylko raczej jako komiksy poszczególnych autorów.

Jakie są Wasze dalsze plany oprócz wydania komiksów Pana Raczkiewicza?

Komiksy ze świata Młodych - nie-Tajfunowe. Dokładnie które najpierw a które potem jeszcze nie wiemy - raczej na pewno zaczniemy od adaptacji powieści Juliusza Verne'a.

Jesienią 1986 roku na łamach "Świata Młodych" opublikowano komiks autorstwa Jacka Widora "Metacom". Czy jest możliwość, że także i ten tytuł znajdzie się w orbicie Państwa zainteresowań ? Rzecz jest warta uwagi także z tego powodu, że autor dysponuje kompletem oryginalnych plansz, co zapewne ułatwiłoby przygotowanie reedycji albumowej.

Myślę, że spróbujemy się zmierzyć z tym tytułem, ale nie w pierwszej kolejności.

czy planujecie wydanie wczesnych Kleksów, które ukazały sie tylko w ŚM?

Jesteśmy zainteresowani tą serią.

Czy będą tylko komiksy z czasów PRL, czy też pojawią się również rzeczy póżniejsze?
Chętnie przeczytałbym komiks Wojciecha Birka "Miasto trędowatych" (dwa 8-stronicowe odcinki wydrukowała "Awantura").
Czy będziecie publikować komiksy tworzone współcześnie przez polskich autorów?
Czy będą komiksy zagraniczne?


Raczej nie. Wydawnictwo Ongrys powstało po to, aby wydawać komiksy i autorów tworzących w czasach PRL-u. Mimo, że sam chętnie przeczytałbym w albumach komiksy późniejsze (takie, jak np. kontynuację "Status 7" czy inne komiksy Adlera, komiksy z Produktu - Emilię, Josephine, Osiedle i wiele, wiele innych), skupiamy się na "ramotkach". To samo dotyczy komiksów zagranicznych.

Czy jest szansa na wydanie Funky Kovala?

Myśleliśmy nad tym wielokrotnie. Ale raczej nie - z kilku powodów. Po pierwsze - był wydany w albumach, a naszym priorytetem sa komiksy nie wydane. Po drugie - nowe wydanie byłoby niewiele tansze niż egzemplarze z Allegro (myślę, że kosztowałoby min. 80 zł - prosze porównać objętośc np. z Tajfunem z Mandragory). Po trzecie - aby zaproponować autorom jakąś sensowną kwotę jako honorarium musielibyśmy wydrukować ich co najmniej 2-3 tysiące, a to według mnie bardzo ryzykowne zważywszy, że byłoby to piąte wydanie.

czy wydacie Gucia i Cezara?

Jesteśmy zainteresowani tą serią.

Pozdrawiamy i czekamy na kolejne pytania.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: MirasZelazny » pt 27.03.2009 13:12

- W sprawie FunkyKovala:
Bogusław na 9 WSK mówił że do końca tego roku ukończy 4 część ponieważ ma być wydrukowana wraz ze wznowieniami trzech poprzednich - czyli ktoś to puści, ale nie wiem kto. Postaram się dowiedzieć więcej szczegółów.

- w sprawie Miasta Trędowatych:
Rozmawiałem z Wojtkiem, niestety oryginalne plansze trzeciego odcinka zaginęły a kolejne nie istnieją. Ponoć są tylko kserówki tzreciego odcinka - jak będę u Niego to postaram się je sfotografować.
MirasZelazny
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 10
Rejestracja: sob 07.03.2009 19:18

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: sirpablo1 » sob 28.03.2009 15:14

Witam
Fajnie ze powstało takie wydawnictwo które będzie tylko wydawać tylko komiksy z prl.
szkoda że na razie nie jesteście zainteresowani wydaniem takich serii jak doman, pilot śmigłowca, kapitan żbik - komplet, podziemny front choć wydania nowe by się przydały.
Może wydacie czterech pancernych i psa

Pozdrawiam
ps. czekam z niecierpliwością na jakieś informacje o nowych przygodach funky kovala
Sir Pablo
sirpablo1
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 16
Rejestracja: czw 03.08.2006 8:20
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: wodzu25 » wt 14.04.2009 12:26

Witam!

Czy jest możliwość wznowienia wydania "komiksy nieznane" Tadeusza Raczkiewicza? Czy raczej nie planujecie dalszych wydań tej pozycji?
wodzu25
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: wt 14.04.2009 5:18

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » wt 28.04.2009 14:44

wodzu25 pisze:Czy jest możliwość wznowienia wydania "komiksy nieznane" Tadeusza Raczkiewicza?


Jak pisaliśmy na naszej stronie internetowej "Komiksy Nieznane" były w całości przygotowywane przez fanów autora - wydawnictwo Ongrys zajmowało się wyłącznie stroną formalną przedsięwzięcia.

Na forach komiksowych fani przygotowywujący antologię wielokrotnie pisali, że nie będą wznawiać tego tomiku.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Burps » śr 29.04.2009 19:15

wodzu25 pisze:Witam!

Czy jest możliwość wznowienia wydania "komiksy nieznane" Tadeusza Raczkiewicza? Czy raczej nie planujecie dalszych wydań tej pozycji?


wygląda na to , że są na allegro, zerknij na stronę Ongrysa
Awatar użytkownika
Burps
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 332
Rejestracja: czw 18.01.2007 15:49

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ystad » czw 21.05.2009 11:47

Wiemy, że przygotowywane są komiksy Tadeusza Raczkiewicza.
kiedy możemy się spodziewać jakieś aktualizacji na stronie Ongrysa w dziale "Projekty" ?
Ystad
Lord
Lord
 
Posty: 1070
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41
Lokalizacja: Siedlce

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: oligator1975 » ndz 14.06.2009 22:46

Kiedy RACZKIEWICZ????!
oligator1975
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 32
Rejestracja: sob 07.02.2009 14:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Raczkiewicz

Postautor: Ongrys » wt 16.06.2009 23:33

Pierwsze informacje odnośnie komiksów Tadeusza Raczkiewicza pojawiły się już na stronie, choć na razie są dość skąpe. Uzupełnimy je jak tylko jakieś szczegóły dotyczące wydania będą pewne.

Obecnie pracujemy nad pięcioma cyklami ze "Świata Młodych", a są to:

"Dwa lata wakacji" (scenariusz na podstawie powieści Juliusza Verne'a)
"Piętnastoletni kapitan" (scenariusz na podstawie powieści Juliusza Verne'a)
"Tajemnica Kamiennego Lasu" (scenariusz Piotr Ponaczewny)
"Zawisza Czarny" (scenariusz Barbara Tylicka)
"Tajemnica Czerwonego Tepee" (scenariusz Wanda Krzemińska)

Parę słów o zamierzeniach odnośnie wydania tych komiksów - choć zamierzenia moga ulec zmianie.

Komiksy najprawdopodobniej będą wydane w formacie zbliżonym wielkością plaszy do wydania światomłodowego, czyli B5. Jeszcze nie jest ustalone, czy powyższe komiksy będa wydane razem czy osobno. Być może będzie to jeden grubszy tom, być może dwa mniejsze, a być może każdy będzie osobno. Jesli będą to grubsze tomy - najprawdopodobniej będa w twardej oprawie, jesli cieńsze - w twardej lub w miękkiej.

Prace graficzno-edytorskie trwają i potrwają jeszcze przynajmniej dwa miesiące. Druk trwa ponad miesiąc, tak więc jest szansa, że jakieś komiksy Raczkiewicza ukażą się na MFKiG w Łodzi.

Poza samymi komiksami mamy sporo materiału, w tym inne niz w "Świecie Młodych" wersje plansz komiksowych oraz sporo ilustracji. Najprawdopodobniej ukaże się wersja rozszerzona, zawierająca te dodatki. Postaramy się też, żeby nie skończyła się ona w półtorej godziny i żeby po premierze każdy zainteresowany mógł ją kupić.

Najprawdopodobniej wydanie rozszerzone bedzie miało numerowane egzemplarze, chcielibyśmy utrzymać możliwość zamawiania ich wcześniej oraz wyboru numeru. Jednak dopóki nie jest znana zawartość i cena albumu - nie będziemy przyjmowac zamówień. Informacje w tej sprawie będa zamieszczane na stronie internetowej.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: AndrewK1 » śr 17.06.2009 19:03

Kiedyś jak byłem mały (kiedy to było:), pamiętam ze czytałem komiksową adaptację "Wehikułu Czasu" H. G. Wellsa, nie jestem pewien czy było to w świecie młodych, czy w innym prl-owskim magazynie komiksowym.
Nawet nie wiem, kto był twórcą (podejrzewam ze Raczkiewicz).

Czy jest szansa na reedycję tego komiksu??
AndrewK1
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 394
Rejestracja: pn 11.12.2006 10:53
Lokalizacja: Opole

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: mar21 » pt 19.06.2009 19:27

"Wehikuł Czasu" został opublikowany w magazynie "Alfa" autora nie pamiętam, ale na pewno nie Raczkiewicz.

Co sądzicie o "Zapomnij o Ziemi" Nowakowskiego (Świat Młodych)?
mar21
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 103
Rejestracja: czw 20.11.2008 18:16

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Burps » sob 20.06.2009 16:57

popieram Zapomnij o Ziemi!

i kiedy się weźmiecie za Skrzydlewskiego?
Awatar użytkownika
Burps
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 332
Rejestracja: czw 18.01.2007 15:49

garść odpowiedzi

Postautor: Ongrys » śr 01.07.2009 1:06

Na dobry poczatek wakacji garść odpowiedzi na pytania. Bardzo za nie dziękuję i zapraszam do zadawania kolejnych.

Zachęcam też do dyskusji o potencjalnych komiksach do wznowienia w dziale "plany, zapowiedzi, propozycje" - tam z założenia to forumowicze mieliby dyskutowac co warto wznawiać, a co nie.

sirpablo1 pisze:Może wydacie czterech pancernych i psa


Tą pozycją na razie się nie interesujemy.

AndrewK1 pisze:czytałem komiksową adaptację "Wehikułu Czasu" H. G. Wellsa. Czy jest szansa na reedycję tego komiksu??


Z komiksów rysowanych przez p. Andrzejewskiego oprócz "Wojny Światów" były jeszcze: "Wehikuł czasu" w Alfie i "Tam, gdzie słońce zachodzi seledynowo" w Relaksie/Bambi. W najbliższym czasie nie sądzę, ale może kiedyś...

mar21 pisze:Co sądzicie o "Zapomnij o Ziemi" Nowakowskiego (Świat Młodych)?


Jesteśmy zainteresowani tym komiksem.

Burps pisze:kiedy się weźmiecie za Skrzydlewskiego?


Oby jak najszybciej. Bardzo lubię jego kreskę, a i scenariusze trafiały mu się raczej lepsze niż gorsze.

Marcin w mailu pisze:Jak "Wasz" Gapiszon ma sie do egmontowego? Czy historie sie pokrywaja?


W naszej książeczce są wszystkie przygody z Misia od numeru 17/1991 do 24/2005 (kiedy to ukazał się ostatni premierowy odcinek), zgodnie z kolejnością pojawiania się w czasopiśmie.

Nasza książeczka nie jest kontynuacją Egmontowskiej - to jeden z tomików zbiorczego, kompletnego wydania przygód Gapiszona. Planujemy wydać kolejne ksiązeczki zawierające przygody z pozostałych lat i zapewne wtedy wszystkie historie z wydania Egmontu zostaną zamieszczone w tym czy innym tomiku.

Sądzę, że prawie wszystkie odcinki, które w książeczce Egmontu są kolorowe, powtarzają się w naszej książeczce.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Burps » ndz 19.07.2009 10:52

a czy myślicie o wydaniu komiksów z czarno-żółtej ;) serii KAW-u z lat 80-ych / Olbrzym z Cardiff, Przygody Artura i Gemmy, dr Jekyll & mr Hyde, Wyprawa na Ziemię, Kosmiczny detektyw , Spotkanie w Tajdze itd/ tudzież innych komiksów Szyszki, Weinfelda, Skrzydlewskiego i autorów węgierskich wydawanych u nas w tamtych latach?. Pewnie na Wróblewskiego nadal nie ma co liczyć / legendarna już sprawa praw autorskich/. A przy okazji : w Gildii komiksu napisali, że pan Skrzydlewski do scen. Parowskiego, narysował częśc / połowę / trylogii s.f. i robota stanęła bo poszukuje wydawcy! czy to nie aby coś dla Ongrysa? ;)
Awatar użytkownika
Burps
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 332
Rejestracja: czw 18.01.2007 15:49

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » sob 05.09.2009 0:31

Burps pisze:a czy myślicie o wydaniu komiksów z czarno-żółtej ;) serii KAW-u z lat 80-ych / Olbrzym z Cardiff, Przygody Artura i Gemmy, dr Jekyll & mr Hyde, Wyprawa na Ziemię, Kosmiczny detektyw , Spotkanie w Tajdze itd/ tudzież innych komiksów Szyszki, Weinfelda, Skrzydlewskiego i autorów węgierskich wydawanych u nas w tamtych latach?.



Albumów składankowych w takiej postacji jak KAW (Wywiadowca XX wieku, Ogień nad tajgą) na pewno nie. Natomiast same komiksy w nich - jak najbardziej. Przynajmniej polskie, bo mimo, że do węgierskich mam pewien sentyment, nie planujemy ich wznowienia.

Jeśli chodzi o "Wyprawę na Ziemię" i "Kosmicznego detektywa" naprawdę polecam pierwszy z brzegu komiksowy antykwariat - będa na pewno w cenie 1/5 nowego albumu.

Burps pisze:Pewnie na Wróblewskiego nadal nie ma co liczyć / legendarna już sprawa praw autorskich/.


Nie mam żadnych nowych informacji jak ida prace przy wznawianiu Binio Billa i innych komiksów Wróblewskiego, ale wciąż jestem optymistą. Ale to nie do nas pytanie...

Burps pisze:A przy okazji : w Gildii komiksu napisali, że pan Skrzydlewski do scen. Parowskiego, narysował częśc / połowę / trylogii s.f. i robota stanęła bo poszukuje wydawcy! czy to nie aby coś dla Ongrysa? ;)



Tu mogę napisać jedynie wyświechtane "Jesteśmy zainteresowani tym komiksem. "

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: tuco_r » pn 05.10.2009 19:00

Wiem, że moja pozycja jest prawdopodobnie skazana na porażkę, ale i tak spróbuję, bo nie sposób skompletować ten komiks ze starych ŚM, a moje egzemplarze pewnie przepadły gdzieś w powstaniu lub innej zawierusze historii......
No więc chodzi o komiks M. Wojtyszki "Szczyt wtajemniczenia czyli sabaty i posiedzenia", publikowany w ŚM od bodajże lipca 1978; z tego co pamiętam liczył nicałe 30 plansz. Jest to historia zupełnie już dziś zapomniana, a wydaje mi się że zupełnie niesłusznie!

Zrozumiem, oczywiście, jeśli powiecie kategoryczne NIE. Może w takim przypadku macie na zbyciu niepotrzebne egzemplarze tych ŚM????
pozdrawiam!
tuco_r
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: pn 05.10.2009 18:46

Szczyt wtajemniczenia czyli sabaty i posiedzenia

Postautor: Ongrys » wt 06.10.2009 9:54

tuco_r pisze:komiks M. Wojtyszki "Szczyt wtajemniczenia czyli sabaty i posiedzenia", publikowany w ŚM od bodajże lipca 1978; z tego co pamiętam liczył nicałe 30 plansz. Jest to historia zupełnie już dziś zapomniana, a wydaje mi się że zupełnie niesłusznie!


Mówimy NIE, choc nie kategoryczne. Może jak wydamy wszystkie inne komiksy ze "Świata Modych"... Kto wie.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczyt wtajemniczenia czyli sabaty i posiedzenia

Postautor: tuco_r » wt 06.10.2009 12:30

Ongrys pisze:Mówimy NIE, choc nie kategoryczne. Może jak wydamy wszystkie inne komiksy ze "Świata Modych"... Kto wie.


Wiedziałem, ale nic to, szukam dalej! Sentyment wiele może! Nie czytałem tego odkąd skończyłem 7 lat, zapewne fabuła jest mniej skomplikowana i wciągająca niż zapamiętałem..... hehe

W każdym razie, jeśli kiedyś wydacie (zanim zejdę z tego świata), to będzie to u mnie stało na najlepszym miejscu na półce.
tuco_r
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: pn 05.10.2009 18:46

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Burps » wt 13.10.2009 21:06

kiedy Odwiedziny smoka i inne Kleksy nie wznawiane od czasów ŚM?
Awatar użytkownika
Burps
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 332
Rejestracja: czw 18.01.2007 15:49

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » wt 13.10.2009 22:26

Burps pisze:kiedy Odwiedziny smoka i inne Kleksy nie wznawiane od czasów ŚM?


Widzę, że pytania "Czy wydacie..." zmieniły się na "Kiedy wydacie..." :-D

Z komiksów Szarloty Pawel w przyszłym roku wydamy "Bunt Krasnoludków". Być może Kleksy będą następne w kolejce, czyli być może w roku 2011...
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Burps » śr 14.10.2009 10:11

no tak, w sumie zasłużyliście na to ;)
ale czemu dopiero w 2011?????????
pytanie retoryczne
a CZY będą też Kleksy nie przerysowywane, takie jak po raz pierwszy ukazywały się w ŚM?
Awatar użytkownika
Burps
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 332
Rejestracja: czw 18.01.2007 15:49

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » czw 15.10.2009 9:33

Burps pisze:ale czemu dopiero w 2011?????????


No tak, rok 2011 brzmi kosmicznie, ale nie chcemy ograniczać się do albumów jednego autora, a przy naszym cyklu produkcyjnym (4 komiksy rocznie) wychodzi Bunt Krasnoludków w 2010 i być może Kleks, być może w 2011.

Burps pisze:CZY będą też Kleksy nie przerysowywane, takie jak po raz pierwszy ukazywały się w ŚM?


To zdecydowanie za wcześnie, żeby mówic co będzie (nawet nie wiadomo na pewno CZY będzie), ale zapraszam czytelników do wyrażenia własnej opinii i dyskucji, co mogłoby się w takim albumie znaleźć (w wątku "plany, zapowiedzi, propozycje").
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: lion » pt 23.10.2009 19:12

Kiedy Monstrum Raczkiewicza?
A może wydacie całość Tajfuna, wydanie mandragory było pożal sie Boże
Czy sa jakies szanse na nowe komiksy Pana Tadeusza?
lion
hmmm 255 znaków to za dużo :)
lion
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 478
Rejestracja: ndz 11.03.2007 11:31
Lokalizacja: SKĄDŚ

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » pn 26.10.2009 16:06

lion pisze:Czy sa jakies szanse na nowe komiksy Pana Tadeusza?


Jak najbardziej. Pan Tadeusz mówil na spotkaniu w Łodzi, że pracuje nad całkiem nowym komiksem fantastycznym, w którym pojawi się gubińska fara, czyli kościół farny. Z tego co wiem (bo komiks zostanie wydany przez innego wydawcę) album planowany jest na marzec.

Ongrys tez ma w planach kolejne, komiksy p. Raczkiewicza, zarówno wznowienia jak i opowieści dotąd nie publikowane.

lion pisze:Kiedy Monstrum Raczkiewicza?
A może wydacie całość Tajfuna, wydanie mandragory było pożal sie Boże


Chcielibyśmy. Ale wydanie Mandragory wciąż leży w księgarniach.

Prosze zwrócić uwagę, że trzy części Tajfuna trzeba by pokolorować od nowa (tym razem porządnie, tzn zgodnie z duchem oryginału), a czwartą zeskanować z gazet i mozolnie obrobić. To ogrom pracy (czyli i kosztów), a przecież wielu czytelników Tadeusza Raczkiewicza kupiła już Tajfuna i wcale nie wiadomo, czy chciałaby kupić drugiego.

Tak więc wszystko wskazuje, że póki co skupimy się na niepublikowanych komiksach Raczkiewicza lub innych wznowieniach (w zasadzie to został już tylko "Kusmider i Filo").
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Burps » ndz 22.11.2009 9:33

na komiksie wydanym w ramach Dnia darmowego komiksu, na ostatniej stronie zamieściliście zapowiedź nastepnego komiksu Pani Szarloty P. Możnaprosić o więcej info na jego temat? kiedy, jak, i skąd się wogólr takie perełki biorą? :D
Awatar użytkownika
Burps
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 332
Rejestracja: czw 18.01.2007 15:49

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » ndz 22.11.2009 20:28

Burps pisze:zapowiedź nastepnego komiksu Pani Szarloty P. Możnaprosić o więcej info na jego temat? kiedy, jak, i skąd się wogólr takie perełki biorą? :D


Odpowiadając przepraszamy czytelników, że na stronie nie ma jeszcze jego zapowiedzi. Jak tylko znajdziemy wolną chwilę - umieścimy.

"Bunt krasnoludków" był opublikowany w całości w "Świecie Młodych" w roku 1992. Ma 46 stron, oczywiście w kolorze. Planowana premiera w marcu na Marcowej Imprezie Komiksowej w Warszawie. Planujemy format A4, oprawa twarda lub miekka, reszta chyba standardowo (ładny papier, ładny druk etc). Jest komplet oryginałów, więc efekt powinien być dobry. W przeciwieństwie do Kubusia czy Raczkiewicza nie ma za bardzo jakiś dodatkowych materiałów graficznych, które moznaby dołączyć, więc w albumie znajdzie się raczej sam komiks. Stąd też cena zapewne będzie mniej "kolekcjonerska".

Nie przychodzi mi do głowy nic więcej, co mógłbym napisać...
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: oligator1975 » ndz 22.11.2009 22:12

Cieszy to że planujecie wydać "Bunt krasnoludków" Szarloty Pawel, a macie może jakiś plan zaskoczyć jakimś komiksem tak jak październiku Metacom'em? :lol:
oligator1975
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 32
Rejestracja: sob 07.02.2009 14:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Następna

Wróć do Ongrys

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość