dd1

Manzoku - Pytania i Odpowiedzi ----

----

dd

Archiwum postów wydawnictw komiksowych, które zakończyły już swą działalność.

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: The Weapon X » sob 11.07.2009 17:33

a co z serią Justice Alex'a Ross'a ? miała się ukazać w tym roku a jak nie było jej tak dalej nie ma czy Manzoku dalej istnieje czy można uznać wydawnictwo za całkowicie upadłe ?
_________________
szaleństwo jak wiesz jest jak grawitacja, Wystarczy małe popchnięcie... Joker w TDK

www.dccomics.com.pl - najlepsza Polska strona poświęcona DC Comics
www.marvelcomics.pl - najlepsza strona poświęcona Marvelowi
www.batcave.stopklatka.pl - Najlepsza strona poświęcona Batmanowi
Awatar użytkownika
The Weapon X
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 20
Rejestracja: sob 04.07.2009 8:58

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: lion » śr 15.07.2009 19:40

Co się z wami dzieje, dlaczego nie odpowiadacie na maile?
lion
hmmm 255 znaków to za dużo :)
lion
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 478
Rejestracja: ndz 11.03.2007 11:31
Lokalizacja: SKĄDŚ

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: The Weapon X » czw 16.07.2009 13:51

Uprzejmie proszę o nie wklejanie zdjęć, nie komentowanie, nie dyskutowanie o zgonie w tym topicu. To temat przeznaczony na pytania, nie popisy. Każdy użytkownik może założyć własny topic, w którym może przedstawić swoją opinię na temat danego wydawnictwa i podyskutować o jego kondycji.

Proszę o respektowanie tych uwag.

Moderator
Awatar użytkownika
The Weapon X
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 20
Rejestracja: sob 04.07.2009 8:58

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: ma » wt 08.09.2009 8:04

kiedy można liczyć na kolejne pozycje od Państwa - zwłaszcza kontynuacje serii jak Y i Planetary oraz nowe serie (Invisibles i Global Frequency)?
ma
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 9
Rejestracja: pt 28.08.2009 8:42

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: ma » wt 08.09.2009 8:06

wydacie coś na MFKiG 2009?
ma
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 9
Rejestracja: pt 28.08.2009 8:42

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: lion » wt 29.09.2009 18:23

Czy wy w ogóle jeszcze istniejecie?
Tyle ciekawych serii, co wyście narobili?
lion
hmmm 255 znaków to za dużo :)
lion
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 478
Rejestracja: ndz 11.03.2007 11:31
Lokalizacja: SKĄDŚ

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Burps » pt 09.10.2009 14:02

może moglibyście zamieścić jakąś informację na temat swojej kondycji, jeśli padliście to naprawdę wielka szkoda, ale po co robić z tego tajemnicę,rozpoczęliscie kilka świetnych serii, mamy czekać na kontynuacje czy ściągać z zagranicy?
Awatar użytkownika
Burps
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 332
Rejestracja: czw 18.01.2007 15:49

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Cello » ndz 11.10.2009 21:41

Robią konspirację bo zapewne już nic nie wydadzą a chcą jeszcze złapać paru debili na swoje komiksy po okładkowych. Poczekajmy jeszcze parę miesięcy to ich cała oferta trafi na tanią książkę.
Cello
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 616
Rejestracja: pt 05.10.2007 18:50

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: GRE » śr 21.10.2009 8:47

....koziorożec...mroczne miasta...integral rorka....y the last man....
o jesus a miało byc tak pieknie,hehehe nie zapomna wam tego nie zapomne:(kurczaki.moze kiedys znajdzie sie ktos i dokonczy tak jak manzoku dokonczyło rorka:)obysmy byli zdrowi i doczekali:)
GRE
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 19
Rejestracja: pn 14.04.2008 19:45
Lokalizacja: wawa

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: matty46 » pn 02.11.2009 13:29

Pojawiła się nadzieja. Odbierają telefony. Informują że nowe komiksy pojawią się od nowego roku.
matty46
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 18
Rejestracja: śr 26.11.2008 12:43

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Cello » pn 02.11.2009 14:12

jakie? :shock:
Cello
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 616
Rejestracja: pt 05.10.2007 18:50

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: matty46 » pn 02.11.2009 14:34

Koziorożec, Y, daty nie podają, ale mają je dokończyć. : :D
matty46
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 18
Rejestracja: śr 26.11.2008 12:43

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: lion » pt 04.12.2009 17:13

a pozostałe tytuły zostały zawieszone?
Co z mrocznymi miastami, dmz-em, authority, planetary, testamentem, Complete moonshadow, integralem rorka?
No naprawdę niezła wtopa :roll:
lion
hmmm 255 znaków to za dużo :)
lion
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 478
Rejestracja: ndz 11.03.2007 11:31
Lokalizacja: SKĄDŚ

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: HUDY » pt 25.12.2009 20:37

Jeśli wracacie do gry to mam wielkie pytanie: co z JUSTICE ?!?!?!?
Najlepsza strona poświęcona Batmanowi: http://www.batcave.stopklatka.pl/index.php
Awatar użytkownika
HUDY
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 21
Rejestracja: pn 23.03.2009 18:25

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Burps » pn 28.12.2009 18:27

jeśli wracacie do gry to napiszcie, że wracacie! bardzo Wam i nam tego z resztą życzę!
Awatar użytkownika
Burps
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 332
Rejestracja: czw 18.01.2007 15:49

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: AndrewK1 » wt 29.12.2009 18:52

Może by wydawnictwo udzieliło jakiś konkretnych informacji co do dalszej działalności??

Połóżcie koniec spekulacjom co do waszego losu i planów wydawniczych.
Jak dla mnie ( i zapewne dla wielu innych czytelników) mieliście najlepszą ofertę komiksów na rynku, i chciałbym wiedzieć co dalej z waszymi tytułami.

Rozumiem, że w dzisiejszych czasach nie jest problemem zamówić komiksy z zagranicy (w przypadku Authority, Planetary i Y:The Last Man cały czas to rozważam), ale wolę wspierać polskich wydawców, którzy potrafią trafić w gusta czytelników i w pełni je zaspokoić.

Może mieliście wtopy z niedotrzymaniem terminu, ale nadrabialiście to wysokim poziomem wydania, i normalną ceną, a taki wydawca rzadko już się na naszym rynku zdarza.
AndrewK1
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 394
Rejestracja: pn 11.12.2006 10:53
Lokalizacja: Opole

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: vision2001 » śr 30.12.2009 12:14

Tak jak przedmówcy przyłączam się do pytania: co z Wami???

Mam nadzieję, że ujrzymy jeszcze niejeden komiks z Waszego wydawnictwa. Naprawdę robiliście rewelacyjne wydania przy super cenie. Mam nadzieję, że macie się dobrze i po nowym roku ruszycie z kolejnymi pozycjami - czekamy!
Awatar użytkownika
vision2001
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 889
Rejestracja: pn 15.05.2006 9:34

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Burps » pt 01.01.2010 11:55

mże tutaj mnie zwyzywają :twisted: ale ja osobiście chętnie płaciłbym więcej za wasze komiksy byle się ukazywały
Awatar użytkownika
Burps
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 332
Rejestracja: czw 18.01.2007 15:49

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: ramirez82 » sob 02.01.2010 11:49

Burps pisze:mże tutaj mnie zwyzywają :twisted: ale ja osobiście chętnie płaciłbym więcej za wasze komiksy byle się ukazywały


Popieram! Wole zapłacić więcej za takiego Koziorożca, czy Y, żeby wydawnictwo mogło się utrzymać z wydawania komiksów.
ramirez82
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 456
Rejestracja: śr 07.03.2007 19:21

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: kisiu » wt 16.02.2010 17:34

Popieram przedmówców, ale czy do doczekamy się jakichkolwiek publikacji:)? Kiedy jakieś wydawnictwo w tym kraju dokończy raz wydane serie i bezie to robić w miarę terminowo?:) Jak będzie z Manzoku? Ygreka skończy w tym dziesięcioleciu:)? Ofertę wydawniczą ma ciekawą, tylko ta nieterminowość, jest w ogóle szansa na wydawanie DMZ, Ygreka( i innych serii) tpb w regularnym terminie co 3,4 m-ce? Można by je w końcu zakończyć, a i jakieś ciekaw one shoty w międzyczasie wypuścić:)
kisiu
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 48
Rejestracja: wt 09.02.2010 10:29

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Matt » ndz 21.02.2010 0:14

Wygląda na to, że są martwi. Pomimo, że nadzieja matką głupich, sam staram się nie wierzyć w to co napisałem.
Matt
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: wt 19.01.2010 19:49

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Cello » ndz 21.02.2010 23:37

A ja jestem zły na Manzoku, że spalili na polskim rynku Ygreka. Prędzej czy później wydałby to ktoś (może Egmont) a tak nie sądzę, że ktoś będzie chciał rozpoczętą serię zaczynać (a w Manzoku już nie wierzę).
Cello
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 616
Rejestracja: pt 05.10.2007 18:50

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Kapitan Ameryka » wt 23.02.2010 0:28

Coś ostatnio dużo wydawnictw upada. Chociaż żal mi najbardziej właśnie Manzoku, szczególnie za Y i Mroczne Miasta, ale co robić :(?
Kapitan Ameryka
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 8
Rejestracja: sob 04.07.2009 23:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: kisiu » wt 02.03.2010 22:57

Eh może jest jeszcze jakaś szansa, Manzoku miało bardzo dobrą ofertę i okazyjną cenowo, a szkoda bo zapowiedzi prezentowały się smakowicie
kisiu
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 48
Rejestracja: wt 09.02.2010 10:29

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Matt » śr 03.03.2010 11:42

Na pewno jest szansa, zobaczycie, jeszcze coś wydadzą :P
Matt
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: wt 19.01.2010 19:49

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: lion » śr 03.03.2010 21:29

Dajcie sobie spokój z manzoku, skrewili jak nic i tyle
Żeby z takimi seriami umoczyć, to ten fakt naprawdę zasługuje na zainteresowanie Komisji noblowskiej.... :roll:
A tak na serio, to teraz należy mieć nadzieję, że egmont przejmie jak najszybciej część serii manzoku i zacznie to wydawać z sensem i bez jaj
Ja pokładałem duże nadzieje w manzoku, ale po tym jak skonczyli, mam duży niesmak, jeśli chodzi o to "wydawnictwo"
Myślę, że egmont mógłby przejąć od manzoku vertigo(może poza testamentem) no i europejczyków (andreasa i schuitena). Na kontynuację authority i planetary nie mamy co liczyć, niestety.... :roll:
Teraz manzoku coś ściemnia z jakimiś książkami, zenada na maxa :roll:
lion
hmmm 255 znaków to za dużo :)
lion
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 478
Rejestracja: ndz 11.03.2007 11:31
Lokalizacja: SKĄDŚ

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Matt » śr 03.03.2010 22:23

Tak, bo egmont wydaje bardzo z sensem i bez jaj. Nad wydaniem 1/2 Batmana i syna na pewno długo się zastanawiali. Obrażasz i wyrażasz się źle bezpodstawnie. Szkoda mi cię koleś.
Matt
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: wt 19.01.2010 19:49

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: lion » śr 03.03.2010 22:37

Matt człowieku, czy ty jesteś chory???!!!! :roll:
Czy ty nadal wierzysz, że manzoku jeszcze cos wyda :roll: . Z batmanem i synem masz rację, też mnie to wkurzyło, ale z reguły egmont wydaje jednak z sensem i bez większych jaj(chociąz też mają wpadki). Manzoku dla mnie to jest komedia nie wydawnictwo. Zobacz co oni teraz wyrabiają. Ściemniaja o jakiś książkach, a powinni powiedzieć jasno, że kończą tę swoją żenadę i odstępują lcencje wydawnictwom, które są nimi zainteresowane i mają środki, żeby wszystko poprowadzić z głową. Żal to mi jest takich naiwniaków jak ty matt i to ciebie jest mi szkoda :roll: Manzoku jest rip i przyjmij to do swojej małej makówki :roll:
lion
hmmm 255 znaków to za dużo :)
lion
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 478
Rejestracja: ndz 11.03.2007 11:31
Lokalizacja: SKĄDŚ

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Matt » czw 04.03.2010 12:12

Nie twierdzę, że jeszcze coś wydadzą, to był żart. Jest szansa ale ja przyszłości nie widzę. Twierdzę, że może to nie ich wina, że padli i obrażanie jest idiotyczne. Twierdze też, że u nas nikt nie kupuje licencji na upadłe gdzie indziej serie. No, ale nie do końca bo egmont przecież kontynuuje 100 naboi i Transmetropolitana? Egmont nie kontynuuje nawet własnych serii jak np. Ultimates.
Matt
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: wt 19.01.2010 19:49

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: lion » sob 06.03.2010 23:52

No tak, ale egmont nie zawiesza wszystkich swoich serii tak jak manzoku. Ja mam pretensje do manzoku, że nakupowało licencji od groma, naobiecywało niestworzonych rzeczy, a teraz zwija interes i bye bye
Pytam się po cholere wydawnictwo zablokowało tyle świetnych serii, skoro nie wiedziało, czy wytrzyma na rynku czy nie. Rozumiem gdyby jakieś wydawnictwo zawiesiło działalność i przy okazji przerwało 1-2 serie, ale nie wszystkie 7 czy 8 tytułów i teraz będziemy czekać latami, aż ktoś przejmie te pozycje i raczy je kontynuować. Pojawi się problem kontynuacji, bo nie będzie wiadomo, czy wydawać od początku czy od momentu przerwania danej serii i znowu trzeba będzie negocjowac warunki licencji od nowa etc etc. Moim zdaniem skoro wydawnictwo jest małe i nie wie czy da radę przetrwac na rynku, niech nie kupuje od groma licencji i nie blokuje ich, bo tracimy na tym my czytelnicy i to nie tyczy się tylko manzoku. Skoro ktoś jest malym wydawnictwem, niech zabiera się za jakies krótkie serie, albo oneshoty, ale nie za dlugie pozycje.
Takie choćby mroczne miasta czy takiego koziorożca egmont móglby puscić w jakimś integralu w Planszach czy Mistrzach komiksu, a teraz jest jedna wielka lipa, bo nie wiadomo, ile trzeba będzie czekać na kontynuacje tych komiksów. To samo tyczy sie pozycji z vertigo. Egmont pewnie mógłby przejąc takie 100 naboi, transmetropolitana, dmza czy ygreka, ale pewnie Amerykanie, chcieliby, żeby nowy wydawca rozpoczął publikację danego tytułu od początku. Negocjacje nad przejęciem licencji będa się przedłuzać i tak w kółko. Następnym razem niech lepiej nie powstaje takie drugie manzoku, bo wydawnictwa tego typu działają ze szkodą dla nas czytelników. Egmont też zawiesza niektóre tytuły, ale przynajmniej stara się jakoś sensownie kończyć dane nierentowne serie, ale nie przerywa wszystkiego w czambuł i nie ma wszystkiego w nosie tak jak manzoku. Jeżeli egmont zawiesił dany tytuł, to musiał się on sprzedawac naprawdę źle. Nie jestem wielkim fanem egmontu, bo zdarzają się im wpadki i generalnie nie do końca pasuje mi ich polityka wydawnicza i podejście do wydawania komiksów, ale pod względem kończenia i zawieszania serii egmont moim zdaniem jest w porządku, dużo bardziej niż manzoku. Egmont przejał też sporo przerwanych serii od innych wydawnictw i wydaje kolejne części danych tytulów, to jest moim zdaniem ok. Manzoku z taką polityka wydawniczą i z takimi cenami strzeliło sobie w stopy, tak jak kiedyś dobry komiks. Co z tego, że mieli atrakcyjne tytuly za ludzką kase, jak przy okazji pewnie musieli wygenerować szalony nakład, który ich załatwił. To kolejny prztyczek w nos dla manzoku
Manzoku to jest wg mnie zupełnie niepoważne wydawnictwo, nie było ich na żadnej ważnej imprezie, tak do końca nie wiadomo, kto stal za tym wydawnictwem, reprezentował ich człowiek w ogóle z nimi niezwiązany. Ponoć nabrali kredytów od pietruszki zupełnie bez sensu. Oby jak najmniej takich wydawców jak manzoku na naszym rynku, tego życzę nam czyli czytelnikom komiksów w tym kraju.
lion
hmmm 255 znaków to za dużo :)
lion
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 478
Rejestracja: ndz 11.03.2007 11:31
Lokalizacja: SKĄDŚ

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: kisiu » wt 13.04.2010 18:32

Ostatnio przeglądałem stronę Manzoku z ciekawości czy faktycznie upadło ( i w obawie o dalszy los DMZ, Y, authority i planetary), zadzwoniłem więc do wydawnictwa. O dziwo ktoś odebrał mój telefon. W rozmowie ustaliłem, że wszystkie zaczęte serie mają ruszyć od czerwca w przyspieszonym tempie, żeby zapełnić roczną przerwę. Tak pisze w ramach ciekawostki :)
kisiu
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 48
Rejestracja: wt 09.02.2010 10:29

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Roy_v_beck » wt 13.04.2010 23:37

Dwanaście dni za późno ta wiadomość padła. W Prima Aprilis była by przynajmniej na miejscu.
Roy_v_beck
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 34
Rejestracja: pn 05.04.2010 0:19
Lokalizacja: Gdynia

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Matt » wt 13.04.2010 23:50

Niby czemu? Masz coś przeciwko reanimacji wydawnictwa jeżeli to prawda?
Matt
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: wt 19.01.2010 19:49

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: GRE » ndz 25.04.2010 16:21

wiara czyni cuda
GRE
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 19
Rejestracja: pn 14.04.2008 19:45
Lokalizacja: wawa

heh, MAnozoku to jedna wielka lipa

Postautor: megadeath » wt 27.04.2010 8:16

dzwoniłem tam kiedyś, daaaaawno temu, gadałem z tym niby właścicielem czy szefem. Po głosie wyglądał mi na jakieś 16-17 lat, normalnie jakiś szczyl. Potem, gdy dzwoniłem żeby zapytać o kontynuację, odebrała jakaś kobitka, mówiła, że Arka (tego niby szefa) nie ma, ale nie mówiła jak pracownik, ale raczej jak ktoś z rodziny (może matka???). Coś mi się widzi, że kolo otworzył sobie firmę rodzinną i po prostu przegiął. Obecne brednie o książkach i ruszaniu w czerwcu (buuuuuuhehehehehehe) można między bajki włożyć. N przyspieszenie to trzeba mieć kasę, i to porządną. Co możę zaoferować bankrut? Bo ta roczna przerwa to chyba nie dlatego, że szefo wyjechał na urlopik na Hawaje? Nie mam pretensji, że padli, takie są prawa rynku. Najbardziej wkurza to wieczne pieprzenie, że już, że za chwilkę. Nie mają jaj, żeby przyznać, że się zwinęli?
megadeath
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 69
Rejestracja: pn 11.08.2008 17:35

PoprzedniaNastępna

Wróć do Archiwum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron