dd1

Ulubiony twórca komiksowy ----

----

dd

...ci, dzięki którym mamy co czytać- tu dyskutuje sie o nich

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Ulubiony twórca komiksowy

Postautor: Yaqza » pn 07.07.2003 23:21

Czy macie jakiegoś ulubionego twórcę komiksowego, którego najbardziej cenicie? Scenarzystę, rysownika, inkera, kolorystę może....Czy też po jednym z każdej z tych dziedzin- kogoś, kogo prace łykacie nie zwracając nawet uwagi o czym jest komiks? Kogo darzycie takim zaufaniem, że w ciemno możecie kupować jego komiksy?
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: Ulubiony twórca komiksowy

Postautor: hops » śr 09.07.2003 19:28

Minkiewiczowie i Śledziu :)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ulubiony twórca komiksowy

Postautor: Alganothorn » śr 09.07.2003 23:20

Baranowski...
a jeśli ktoś chce wiedzieć więcej, to założyłem topic w hołdzie dla niego
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 321
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Re: Ulubiony twórca komiksowy

Postautor: Lechu » czw 10.07.2003 5:55

Hmmmm Yoshiyuki Sadamoto 8) :D

(napiszę więcej jak coś wieczorem, narazie czasu nie mam :twisted: )
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 219
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Re: Ulubiony twórca komiksowy

Postautor: Yaqza » pt 18.07.2003 6:40

Lechu pisze:Hmmmm Yoshiyuki Sadamoto 8) :D

(napiszę więcej jak coś wieczorem, narazie czasu nie mam :twisted: )

...A który to będzie wieczór, tego nie wie nikt..Ale ja nie o tym. W moim przypadku będzie to chyba duet Azarello/Risso, twórcy "100 naboi". Podziwiam kunszt Azarello jako scenarzysty, trzeba mieć tęgi łeb by prowadzić taką serię...W niesamowicie inteligentny sposób łączy poszczególne wątki dając nam do zrozumienia, że mamy do czynienia nie ze zbiorem oderwanych od siebie nowel, a z wielką układanką gdzie każdy element ma swoje miejsce. Idealnie w tej misji wspomaga go rysownik Eduardo Risso, jeden z najbardziej oryginalnych twórców jakich prace miałem przyjemność obejrzeć. Ci panowie tworzą duet idealny i przebojem zdobyli miejsce na moich listach -naj.
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: Ulubiony twórca komiksowy

Postautor: Azirafal » ndz 27.06.2004 10:22

Scenariuszowo:

Minkiewiczowie - to co wyprawiają Ci dwaj przechodzi ludzkie pojęcie. Znajdźcie mi drugi komiks, z którego teksty weszły do użytku w mowie codziennej młodych Polaków!

Neil Gaiman - podziwiam tego człowieka. Naprawdę. Oprócz boskiej i nieźle zakręconej (choć doskonale poprowadzonej) serii "Sandman", pisze on pełno komiksów wszelkiej maści, zawsze zaskakując świeżością pomysłów. Jest to jeden z nielicznych scenarzystów, który z prostej, zwykłej i niekoniecznie bardzo oryginalnej historii potrafi zrobić coś pięknego, zaskakującego i nie zalatującego sztampą (patrz chociażby: "Mr. Punch" czy "Morderstwa i Tajemnice")

Garth Ennis - za wiele rzeczy. Za ciekawe, dziwne i niejednowymiarowe postacie główne (tak w "Kaznodziei" jak i w innych komiksach tego autora - "Hitman", "Pielgrzym" i in.). Za oryginalne pomysły na rozkręcenie akcji. I za ogólną umiejętność stworzenia nietuzinkowego świata, do którego wszystko inne co wymyśli, pasuje jak ulał.

Andreas - za "Rorka". Za mroczną, tajemniczą i zakręconą opowieść o mrocznym, tajemniczym i zakręconym człowieku (chociaż i to nie jest pewne :wink: ). Za doskonale prowadzoną historię, piękne rysunki (włącznie z licznymi art'ami!!!), wspaniałych bohaterów i postaci poboczne, świetne, choć dziwne i niejasne czasami, pomysły i historie. Żeby każdy twórca komiksowy miał taką głowę do wspaniałych, wciągających historii, jak Andreas...

Warren Ellis - za "Transmetropolitan". Napisaną świetnym, rzadko spotykanym w komiksach, sprawnym językiem, często okraszonym świetnymi wstawkami "a la reporterski styl". Za doskonałą umiejętność wrzucania własnych przemyśleń i uwag w usta niesamowitej i nienormalnej postaci, jaką jest Pająk Jerusalem. Za świat tak obcy, a zarazem tak boleśnie podobny do naszego. Za problemy, które nas nie dotyczą, a jednak wydają się być tuż obok nas.
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 706
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ulubiony twórca komiksowy

Postautor: tosz » pt 12.05.2006 9:55

ROSIŃSKI GRZEGORZ
tosz
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 10
Rejestracja: czw 11.05.2006 17:34

Re: Ulubiony twórca komiksowy

Postautor: Hifidelic » pt 12.05.2006 11:46

Do wymienionych powyżej dodałbym jeszcze Niewiadomskiego, którego uwielbiam po prostu...
Pijany w sztok krasnoludek wpełza do lufy rewolweru... Wtedy eksploduje atomowa kuchenka mikrofalowa. Geny krasnoludka i rewolweru mieszają się ze sobą, tworząc...
Nerwolwera - człowieka który wypił o jedną lufę za dużo.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 78
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Re: Ulubiony twórca komiksowy

Postautor: Bąku » ndz 25.06.2006 13:37

a ja będę dziwny
Wance & Duchateau za Bruca J. Hawkera
i
Ferry & Vernal za Iana Kaledine
(pochwalę się mam komplecik - nie te 2 i 2 które wyszły w Polsce tylko 10 i 7)
musiałem:P:P
Jeszcze więcej Zła - www.zkf.glt.pl/
Awatar użytkownika
Bąku
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz 25.06.2006 5:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ulubiony twórca komiksowy

Postautor: Percy » śr 28.06.2006 16:44

Może to mało oryginalne, ale dla mnie najlepsi są Jim Lee w spółce z Wiliamsem, Tex, Shirow Masamune, Gimenez, Fred Beltran, Marini, J. R. Jr, bracia Kubertowie, Jae Lee. Lista właściwie jest długa. Ci pierwsi przyszli mi do głowy.
Percy
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: śr 28.06.2006 6:28
Lokalizacja: Borki City

Re: Ulubiony twórca komiksowy

Postautor: Yaqza » śr 12.07.2006 19:20

Bąku - uwielbiam Hawkera, a Vance to jeden z moich ulubionych rysowników europejskich. To co on tworzy przechodzi ludzkie pojęcie - na pierwszy rzut oka ot, taka sobie kreska, ale przyglądasz się, i przyglądasz, i widzisz coraz więcej szczegółów....nieprawdopodobne, słowo daję.
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: Ulubiony twórca komiksowy

Postautor: dobi_82 » pn 19.05.2008 20:45

Z pisarzy:
Neil Gaiman - najlepszy pisarz jak dla mnie (zarówno komiksy jak i książki).
Z rysowników:
Dave McKean - (często pracuje razem z Gaimanem)
dobi_82
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: pt 16.05.2008 13:05

Re: Ulubiony twórca komiksowy

Postautor: Mefisto76 » wt 20.05.2008 5:04

Rosiński, Kasprzak i Polch!

Dzięki tym trzem Panom moje dzieciństwo było szczęśliwe, a jako mąż i "stateczny" ojciec rodziny do dzisiaj mam wiele z "dużego-małego chłopca" :twisted:
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!!!
Mefisto76
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 67
Rejestracja: śr 27.02.2008 9:52

Re: Ulubiony twórca komiksowy

Postautor: Burps » śr 06.08.2008 12:48

Rosiński, Baranowski ,Sakai, Marini, Delaby
niekoniecznie w tej kolejności
Awatar użytkownika
Burps
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 332
Rejestracja: czw 18.01.2007 15:49

Re: Ulubiony twórca komiksowy

Postautor: Eduardo » czw 07.08.2008 10:48

Scenarzysci:
ALAN MOORE
Brian Azzarello
Brian Michel Bendis
Warren Ellis
Joann Sfar
Lewis Trondheim

Minkiewiczowie
Sledziu
Tobiasz Piatkowski
Grzegorz Janusz

Artysci:
EDUARDO RISSO

Bill Sienkiewicz
Prado
Gimenez

Krzysztof Gawronkiewicz
Robert Adler
Jacek Fras
Wojciech Stefaniec

....
Zreszta jak sie zastanowic, to za duzo nazwisk przychodzi do glowy. Oj... Ale jesli chodzi o arystow, to Eduardo Risso jest dla mnie absolutnym mistrzem! Nikt tak jak on nie potrafi prowadzic narracji, stosowac skroty perspektywiczne i budowac niezwykle wiarygodnego swiata poslugujac sie kilkoma szczegolami...
Eduardo
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 16
Rejestracja: pt 27.06.2008 19:15

Re: Ulubiony twórca komiksowy

Postautor: anime » pn 15.12.2008 14:26

hmm.. Khobar - jego komiksy są genialne w swej prostocie
Awatar użytkownika
anime
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 10
Rejestracja: pn 15.12.2008 14:20

Re: Ulubiony twórca komiksowy

Postautor: Zamorano » pn 09.03.2009 14:45

Moi ulubieni twórcy komiksów to Regis Loisel i Hugo Pratt.
Poza tym bez podziału może na komiksowe role story/kolor/ tusz/ rysnek: Bedu ("Hugo" uważam za komiks dziecięcy wszechczasów) Frank Miller, Bilal, Moore, Gaiman, Paul Gillon, Marvano z okresu "Wiecznej Wojny", Andreas, Gościnny, Uderzo, Caza, Rosiński, Gawronkiewicz, Craig Thompson, Bourgeon, Azzarello, Moebius, Yslaire, Marek Turek, Jacek Frąś, Alex Ross i wielu wielu innych:)
Niektórzy chcą tylko patrzeć, jak świat płonie. Alfred Pennyworth

Stella & Kamil: popkultura, jedynie słuszne opinie o komiksie i nie tylko - nie wszystko działa, ciągle w konstrukcji
Awatar użytkownika
Zamorano
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 12
Rejestracja: pn 02.03.2009 14:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Ulubiony twórca komiksowy

Postautor: nardarikus » śr 17.07.2013 20:51

Zdecydowanie Gaiman w kwestii scenariuszy, odnośnie rysunku nie mam ulubieńca, lubię prace Dell'otto. W ogóle mam slobość do komisów malowanych :)
nardarikus
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: wt 21.05.2013 11:04

Re: Ulubiony twórca komiksowy

Postautor: kuperkowo » czw 18.07.2013 11:54

Mój ulubiony twórca to chyba Carl Barks. Uwielbiam scenariusze jego przygodówek i 10 stronicówek. A z włoskich twórców komiksów lubię Romana Scarpę i Guido Martinę (tego ostatniego lubię zwłaszcza za komiksy z Superkwękiem). Komiksów nie kaczych czytam mało, ale kiedyś lubiłem Tytusa Romk'a i A'Tomka , czyli do ulubionych twórców dodam też: Henryka Jerzego Chmielewskiego.
Ostatnio zmieniony śr 24.07.2013 12:34 przez kuperkowo, łącznie zmieniany 1 raz
,,powiedz, że dnia pewnego spotkamy się wszyscy tam w Fiddler's Green''
kuperkowo
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 36
Rejestracja: sob 13.07.2013 18:37

Re: Ulubiony twórca komiksowy

Postautor: voydd » sob 20.07.2013 9:18

Obecnie czytam troche komiksow autorstwa Briana K. Vaughana (Y, Pride of Baghdad, Saga) i Briana Wooda (The Massive, Star Wars, Northlanders, Mara). Bardzo tez lubie Scotta Snydera (Batman, Swamp Thing, Severed, The Wake) czy Jonathana Hickmana (Manhattan Projects, East of West).
voydd
 

Re: Ulubiony twórca komiksowy

Postautor: OlekSeb » czw 04.02.2016 20:31

Bardzo podoba mi się seria EKHO od Taurus Media i Scotch Arleston oraz Alessandro Barbucci z pewnością należy do moich ulubionych twórców.
OlekSeb
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 9
Rejestracja: sob 23.01.2016 14:36


Wróć do Ludzie komiksu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości