dd1

Hanami - Pytania i Odpowiedzi ----

----

dd

Moderator: Hanami

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Kamano » śr 08.04.2009 19:00

Powiem szczerze iż jeśli chodzi o "Vinland Sage" miałem ją na myśli po wydaniu "Planetes" a że to 4 tomy więc zapewne dużo później niż za rok, a czekanie na kolejne tomy , jak nie jest ich dużo i nie wychodzą tak szybko jak tomy do tygodniówek , też ma swój urok.

Tutaj z Vinland dyskusja miałby by miejsce oczywiście jeśli by Planetes się przyjęło i byliby na to chętni - kolejną dużą zaletą jest realistyczna kreska , a po Ikarze - często ludzie którzy mangą się nie interesowali ,sprawdzaja co Hanami wydaje(zresztą podobnie jest z Muzyką Marie )

Pozdrawiam
Kamano
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 8
Rejestracja: śr 08.04.2009 1:18

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: AndrewK1 » czw 09.04.2009 11:29

Dziękuje za odpowiedź w sprawie Lupina i City Huntera. Rozumiem, że serie na razie odpadają za swoją długość.

Czy można więc by wydać jakieś inne miniserie ich autorów (Monkey Punch, Tsukasa Hojo) a z tego co wiem każdy z nich mam na koncie parę takich serii.

Zaproponuję może "Rash!!" (2 tomy) autosrtwa Hojo, i "Cinderella Boy" Monkey Puncha (z tego co się orientuję są 3 tomy)

Ich twórczość nie jest znana w Polsce warto by ich przedstawić polskim czytelnikom. A jeśli się dobrze sprzedają, można by jeszcze raz rozważyć wydanie ich szlagierowych serii:)
AndrewK1
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 394
Rejestracja: pn 11.12.2006 10:53
Lokalizacja: Opole

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Hanami » czw 09.04.2009 14:45

Wszystko notujemy :) W tym roku zwiększyliśmy ilość wydawanych tomów i tytułów (w stosunku do zeszłego roku),ale los nowych serii będzie w dużej mierze zależał od zestawienia rocznego. Jeśli nie będzie ono mieściło się w planowanych przedziałach, ilość komiksów rocznie będzie zmniejszana. Jeśli będzie ponad wyznaczony przedział, będzie zwiększana (z szansą na dłuższe serie).

Ciężko jest mówić o przybliżaniu prac konkretnych autorów, gdy w Polsce ogólnie bardzo słabo jest znany komiks japoński skierowany do dorosłego czytelnika o czym świadczy fakt, że wiele osób (zarówno fanów japońskiej kreski jak i komiksu klasycznego) ciągle nie kojarzy takich nazwisk jak Taniguchi, Nananan czy Furuya.
Hanami
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 15.04.2008 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Kamano » czw 18.06.2009 22:24

Czy są jakieś problemy z Muzyką Marie 2?? Nigdzie nie mogę kupić a mam naprawdę świetnie zaopatrzony sklep komiksowy w krk , nie mówiąc iż w znienawidzonych Empikach też nie mogę dostać drugiego tomiku ...
Kamano
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 8
Rejestracja: śr 08.04.2009 1:18

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Hanami » pt 19.06.2009 15:05

Kamano pisze:Czy są jakieś problemy z Muzyką Marie 2?? Nigdzie nie mogę kupić a mam naprawdę świetnie zaopatrzony sklep komiksowy w krk , nie mówiąc iż w znienawidzonych Empikach też nie mogę dostać drugiego tomiku ...


Z Muzyką Marie 2 jest wszystko w porządku. Jak zwykle była już w niektórych sklepach tuż przed premierą. Nie jesteśmy w stanie sprawić, by nasze komiksy były wszędzie i tylko z kilkoma sklepami współpracujemy bezpośrednio, reszta zaopatruje się w hurtowniach i u dystrybutorów (nasze tytuły są dostępne na terenie całej Polski). Jeśli jest to sklep z komiksami lub księgarnia niesieciowa zawsze można poprosić, aby zamówili dany tytuł. A gdyby sprzedający powiedział, iż są jakieś problemy ze jego zdobyciem, wtedy proponujemy, żeby skontaktował się bezpośrednio z nami, a my już pomożemy ten problem rozwiązać.

Jeśli chodzi o Empiki, to sprawa już nie jest taka prosta. Często sieć ta nie zamawia tytułów w ilości takiej, by zaspokoić popyt w danym salonie. Co więcej, zdarzają się przypadki, gdy Empik nie zamawia przez pewien czas nowych tytułów. Taka jest już polityka tej sieci.
Hanami
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 15.04.2008 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Quithe » pn 22.06.2009 0:27

Dobrze, że na tym forum nie usuwają kont xD A teraz do rzeczy.

Więcej osób sie tu odzywa, więc i tu was pomęczę, tym bardziej w świetle nowych faktów.
Po wielkiej irytacji przy czytaniu kolejnych tomów Suppli i Balsamisty, w których roi się od błędów, postanowiłem z moją dziewczyną zrobić wypiskę. Tym razem skupiliśmy się tylko na błędach oczywistych + zdania o dwojakim wydźwięku. Hiki zrobiła wypiskę do 4 tomów Balsamisty (bez powtórzeń błędów, a niektóre były nagminne), ja do Dyni. B. naliczył ok 90 błędów, zaś Dynia około 70, a ma jeden tom (SIC!). Przed przesłaniem mailem wypiski okazało się w B5 i S7, że doszła korekta. Rekcja - cudnie! Po przeczytaniu - ku$#&! Ile błędów było, tyle jest nadal, może minimalnie mniej (są zaznaczone, można wypisać). Co ciekawe, w "Dzienniku z zaginięcia" Hiki wyparzyła tylko około 5 rzeczy. W związku z tym nasuwają się takie pytania:
1. Jak to jest, że gdy tłumaczy pani Bolałek, błędów jest od zatrzęsienia, a w przypadku pana Bolałka błędów prawie nie ma (kiedyś już o Duds wspominałem)?
2. Jaki cel miało zatrudnienie korektorki, która nie wywiązuje się ze swoich obowiązków? Akurat nie widzę tu miejsca na "czas rozruchowy" w nowej pracy :P
3. W jaki sposób przebiega proces korekty? Jest nanoszona na suchy skrypt czy już na gotowych stronach komiksu? Czy po obróbce technicznej, gdy komiks jest teoretycznie gotowy do druku, jest jeszcze przeprowadzane jakieś QC (zdarzają się wpadki, rzadko bo rzadko, ale jednak, i nie jest to wina drukarni)? Czy to możliwe, żeby osoby od liternictwa, wsadzające tłumaczenie w dymiki, tworzyły te wszystkie błędy?

Naprawdę nas to nurtuje, bo wydając tak dobre tytuły w wysokiej jakości, kalanie tekstu wszelkiej maści błędami jest bolesne dla czytelnika. Jeśli redakcja będzie zainteresowana wypiską, proszę dać znać na maila ;)

I tak, wiem, jestem upierdliwy w tym względzie, ale ładna oprawa i kreska to nie wszystko w komiksie, jak można by wywnioskować z niektórych wcześniejszych postów ;)

PS. Na Berserka 10x tak :D
Awatar użytkownika
Quithe
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 92
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Hanami » sob 04.07.2009 11:01

Dziękujemy za uwagi, zawsze wsłuchujemy się uważnie w głosy krytyki i staramy się poprawić, jeśli tylko to możliwe. Jednakże nie wchodzimy w internetowe dyskusje w kwestii błędów i tłumaczeń, gdyż doświadczenie (zarówno nasze, jak i innych wydawców) nauczyło nas, że do niczego dobrego to nie prowadzi.
Zawsze podkreślamy, że zapraszamy do rozmowy z nami podczas spotkań i konwentów, wtedy możemy porozmawiać, może czegoś od siebie się wzajemnie nauczyć.

Co zaś się tyczy trybu pracy, to ten jest ciągle udoskonalany. Nie jest ważne kto tłumaczy, ważne było, jak przebiegał proces redakcji, korekty. Dziennik z zaginięcia jest już redagowany / sprawdzany nową metodą, która ciągle jest udoskonala.
Hanami
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 15.04.2008 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Fomoraig » pn 13.07.2009 16:09

Czy po "Królu wilków" i "Japanie" jest szansa na "Strain" i "Lord" (oba z Ryoichim Ikegamim) Buronsona? Jak dla mnie to jeden z najlepszych scenarzystów japońskich (a Ikegami to jeden z najlepszych rysowników) :D Co z obiecanymi pozycjami z gatunku s-f/horror :twisted: Jest coś w planach?
Awatar użytkownika
Fomoraig
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 168
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41
Lokalizacja: LiegnitZ

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Kamano » pn 13.07.2009 23:35

Cały problem z tym płodnym Duo -Ikegami i Buronson - jest to że jak przeczytałeś ich jeden tytuł , to tak jak byś już wszystkie przeczytał ;/
Ja mam wciąż nadzieję na "Berserka" a z sf - tytuł na pewno znacie "Pluto"
nowa wersja Naoki Urasawy - genialna - jak większość jego tytułów (Monster , 20 Century Boys , 21 Century Boys ).
No wciąż moi faworyci "Planetes" i " Vinland Saga" .
Z tym że uważam że Saga miała by dodatkowych odbiorców pośród fanów Thorgala - jeśli zostałaby w odpowiedni sposób wydana.
Kamano
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 8
Rejestracja: śr 08.04.2009 1:18

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Fomoraig » wt 14.07.2009 8:53

Kamano pisze:Cały problem z tym płodnym Duo -Ikegami i Buronson - jest to że jak przeczytałeś ich jeden tytuł , to tak jak byś już wszystkie przeczytał ;/

W ogóle nie odniosłem takiego wrażenia. "Heat" i "Strain" są do siebie podobne, ale to zupełnie inne bajki. A np. "Lord" jak ma się do tych dwóch? Z resztą ich dzieła mogę czytac na okrągło.
Awatar użytkownika
Fomoraig
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 168
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41
Lokalizacja: LiegnitZ

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Kamano » śr 15.07.2009 3:25

Strain Heat Sanctuary Odyssey Lord , wszędzie zasada konstrukcji fabuły jest taka sama ...
Ale nieważne , każdy ma inny gust , ale biorąc pod uwagę że jpf już wydaje 2 tytuły , Ikegamiego to rynek by się zapchał....
Kamano
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 8
Rejestracja: śr 08.04.2009 1:18

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Hanami » czw 23.07.2009 16:05

Chwilowo Ikegami jest zupełnie poza kręgiem naszych zainteresowań. Jeśli chodzi o pozostałe propozycje, jak wspominaliśmy, są one nam znane, ale jak zwykle nie możemy zdeklarować, czy i kiedy coś planujemy wydać.
Obiecywaliśmy coś z komiksów z szeroko pojmowanej fantastyki około roku temu i w tym czasie ukazały: Ikar, Muzyka Marie, Król Wilków, a zapowiedziach jest Japan, więc na tym polu nasze obietnice spełniamy. Jeśli chodzi o horror, ciągle pojawiają się jakieś propozycje, ale cały czas są inne tytuły, które mają u nas pierwszeństwo. W zasadzie o fantastykę i horror zahaczać będą opowiadania ze zbiorku Mitsukazu Mihary Beautiful People.
Hanami
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 15.04.2008 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Quithe » sob 25.07.2009 15:24

Nie wiem jak się sprzedało "Duds Hunt", ale dla mnie manga była w pytę. Dlatego "Manhole" Tetsuyi Tsutsui byłoby świetnym wyborem - horror, tylko 3 tomy, autor już znany, świetna kreska, a po przeczytaniu recenzji także fabuła zapowiada się porządnie.

Idąc tropem publikowanych już w Hanami autorów, "Shibuya-ku Maruyama-chou" Mari Okazaki wygląda zachęcająco.

Ale tak sobie gdybam :D
Awatar użytkownika
Quithe
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 92
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Hanami » pn 10.08.2009 13:49

Tytuły są nam znane, ale dziękujemy za propozycje.
Hanami
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 15.04.2008 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Norbi » śr 12.08.2009 0:56

Czy istnieje szansa na "Saint young men" ? Z kilku chapterow które przeczytałem; rewelacja.

http://www.punkednoodle.com/champloo/in ... -nakamura/
Norbi
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 18
Rejestracja: pn 15.01.2007 21:34

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Hanami » pn 17.08.2009 14:24

Też uważamy, że Saint young men to bardzo doby komiks. Jednakże na wydanie jego w Polsce nie widzimy obecnie żadnych szans. Nie chodzi bynajmniej o żarty związane z chrześcijaństwem, ale z buddyzmem - są one dla polskiego odbiorcy niezrozumiałe. A to jest z założenia komedia, więc dodawanie słowniczka z pojęciami (które często istnieją w języku polskim i są stosowane przez wyznawców buddyzmu w naszym kraju) mija się z celem. Nigdy nie robimy adaptacji, a w tym wypadku zamiana niektórych żartów, powoduje usunięcie tego, co w tym utworze najważniejsze - czyli właśnie nawiązań religijnych.
Hanami
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 15.04.2008 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: lion » wt 29.09.2009 18:35

Więcej postapokalipsy i klimatów sf, no i sensacja japońska bardzo by sie przydała. Może wydacie coś niepokornego z nurtu japońskiego undergroundu?. No i jakiś porządny krwisty horror bardzo przydałby się
Czy w przyszłym roku też będzie przewaga obyczajówek w waszej ofercie wydawniczej/
lion
hmmm 255 znaków to za dużo :)
lion
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 478
Rejestracja: ndz 11.03.2007 11:31
Lokalizacja: SKĄDŚ

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Hanami » czw 08.10.2009 20:32

lion pisze:Więcej postapokalipsy i klimatów sf, no i sensacja japońska bardzo by sie przydała.

Też lubimy te gatunki. Obecnie z sensacji polecamy sensacyjno-obyczajowego Ratownika

lion pisze:Może wydacie coś niepokornego z nurtu japońskiego undergroundu?.

Szanse są bliskie zeru. Część osób i tak twierdzi, że wydajemy "japoński underground", a tak naprawdę to wydajemy znane (poza Polską) rzeczy czołowych wydawnictw japońskich. Ale może nasze definicje "undergroundu" nie są zbieżne, więc prosimy o jakieś tytuły i nazwiska.


lion pisze:No i jakiś porządny krwisty horror bardzo przydałby się

Cały czas się przymierzamy.

lion pisze:Czy w przyszłym roku też będzie przewaga obyczajówek w waszej ofercie wydawniczej/

Komiksy z wątkami obyczajowymi stawią dużą część naszej oferty i tak zapewne będzie, ale nie przesadzalibyśmy, że w naszej ofercie jest przewaga obyczajówek (stanowią mniej niż połowę naszej oferty).
Hanami
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 15.04.2008 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: AndrewK1 » wt 27.10.2009 15:30

1. Czy po wydaniu antologii "Japonia", jest szansa na wydanie pokrewnych projektów jak "China" i "Korea"??

2. Czy można się spodziewać wydania czegoś podobnego w klimatach post apokaliptycznych jak "JAPAN" Buronsona i Miury, swoją drogą świetna pozycja :D
AndrewK1
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 394
Rejestracja: pn 11.12.2006 10:53
Lokalizacja: Opole

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Hanami » pn 02.11.2009 13:04

AndrewK1 pisze:1. Czy po wydaniu antologii "Japonia", jest szansa na wydanie pokrewnych projektów jak "China" i "Korea"??

Szanse są. Jednak, aby to było możliwe, sprzedaż Japonii musi być bardzo dobra.

AndrewK1 pisze:2. Czy można się spodziewać wydania czegoś podobnego w klimatach post apokaliptycznych jak "JAPAN" Buronsona i Miury, swoją drogą świetna pozycja :D

Już myślimy nad kilkoma tytułami, jednak bez elementów komediowych.
Hanami
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 15.04.2008 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Kamano » wt 10.11.2009 0:24

Tak się zbieram i zbieram żeby napisać ten post.

A więc najpierw brawo za skuteczne wbicie się na rynek.
Ale mam kilka uwag (ja osobiście kupiłem wszystko Tanihguchiego , Muzyke , Dzienniki , Miure i Solanin czyli w sumie 11 toników )
1 - po pierwsze wg mnie za dużo Jiro Taniguchiego , jakbyście wydawali jego tytuły raz na kwartał albo na pół roku było by fajniej , w przerwie można wydać Satoshi Kona albo innych autorów - nie wyobrażam sobie żeby taki Egmont wydawał przez pół roku tylko Franka Millera w MK.

2 - po drugie Ratownik z deka drogi, wiem że super wydany ale przydałoby się jakby był poniżej 40 złotych.

3 - konkurencja śpi (jpf skupie się na shonenach 13+ , Waneko praktycznie też , a Egmont wydaje po dwa tomiki każdego tytułu rocznie ) , trzeba to wykorzystać wg mnie i wbić się na rynek z jakimś nowym tytułem (krótka seria please)

4 - czy jest szansa poznać ewentualnie wasze propozycje wydawnicze , albo nad czym się zastawiacie ??

5 - Wydajcie "Planetes" :P najlepiej w 2-3 tomach.

6 - Brawo za jakość papieru i druku , co do tłumaczenia nie wypowiem się mam za mały słownik.

A tak poza tym mam taką ogólną uwagę , mam takie wrażenie że polscy wydawcy mangi zapomnieli , że ich czytelnicy rosną przecież jak ktoś zaczął czytać takie naruto w wieku 13-14 lat jak wyszedł pierwszy tom - to teraz już jest pełnoletni - chciałby coś bardziej krwisego, poważniejszego , w Japonii to przejście jest naturalne z shonen na seinen a u nas...(no jest Eden i Miecz po 2 tomy na rok)..... nie ma takich tytułów uważam że to wstyd i bardzo krótkowzroczna polityka .

p.s. domyślam się że to często zadawane pytanie , ale co tam
Czy są jakieś szanse na odkupienie od Mandragory licencji na Vagabonda i Samotnego czy musielibyście załatwiać od nowa z Japonii.


Pozdrawiam
Kamano
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 8
Rejestracja: śr 08.04.2009 1:18

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: stof24 » wt 10.11.2009 13:46

YES YES Planetes popieram.
stof24
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: śr 26.11.2008 14:40

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Hanami » wt 10.11.2009 17:06

Kamano pisze:1 - po pierwsze wg mnie za dużo Jiro Taniguchiego , jakbyście wydawali jego tytuły raz na kwartał albo na pół roku było by fajniej , w przerwie można wydać Satoshi Kona albo innych autorów - nie wyobrażam sobie żeby taki Egmont wydawał przez pół roku tylko Franka Millera w MK.

Tak się składa, że Taniguchiego wydajemy rzadziej, niż raz na kwartał! Na 16 pozycji wydanych w tym roku były 3 Taniguchiego. Miej więcej takie tempo planujemy utrzymać.

Kamano pisze:2 - po drugie Ratownik z deka drogi, wiem że super wydany ale przydałoby się jakby był poniżej 40 złotych.

Niestety, ceny papieru poszły mocno w górę, ceny druku również. Staramy się by nasze pozycje nadal były za rozsądną cenę. Ratownik to gruby tytuł, którego produkcja (przygotowanie, materiały) była dość droga.

Kamano pisze:3 - konkurencja śpi (jpf skupie się na shonenach 13+ , Waneko praktycznie też , a Egmont wydaje po dwa tomiki każdego tytułu rocznie ) , trzeba to wykorzystać wg mnie i wbić się na rynek z jakimś nowym tytułem (krótka seria please)

Wydajemy niemalże same nowe tytuły. W tym roku była mini-seria Muzyka Marie. W przyszłym również powinny się jakieś pojawić.

Kamano pisze:4 - czy jest szansa poznać ewentualnie wasze propozycje wydawnicze , albo nad czym się zastawiacie ??

Zapowiedzi podajemy, gdy mamy podpisany kontrakt. Nigdy nie robimy tego wcześniej, żeby uchronić czytelników od rozczarowań. Z reguły pojawiają się te informacje razem z gotową okładką. Niedługo będą się sukcesywnie pojawiać zapowiedzi na 2010 rok. To, co pewne, to kolejne tomy rozpoczętych serii: Balsamista, Suppli (ostatnie 2 tomy) i Solanin (ostatni tom). Oprócz tego Odległa dzielnica Taniguchiego.

Kamano pisze:5 - Wydajcie "Planetes" :P najlepiej w 2-3 tomach.

Tytuł jest nam znany, ale jak zwykle nie rozmawiamy o zapowiedziach.

Kamano pisze:6 - Brawo za jakość papieru i druku , co do tłumaczenia nie wypowiem się mam za mały słownik.

Dziękujemy, staramy się doprowadzać do perfekcji każdy z elementów.

Kamano pisze:A tak poza tym mam taką ogólną uwagę , mam takie wrażenie że polscy wydawcy mangi zapomnieli , że ich czytelnicy rosną przecież jak ktoś zaczął czytać takie naruto w wieku 13-14 lat jak wyszedł pierwszy tom - to teraz już jest pełnoletni - chciałby coś bardziej krwisego, poważniejszego , w Japonii to przejście jest naturalne z shonen na seinen a u nas...(no jest Eden i Miecz po 2 tomy na rok)..... nie ma takich tytułów uważam że to wstyd i bardzo krótkowzroczna polityka.

Taka była idea, gdy otwieraliśmy tę linię wydawniczą - dostarczyć komiksów dla dorosłych odbiorców (bez względu na płeć), którzy dorastając często odsuwali się od komiksu (głównie japońskiego).

Kamano pisze:p.s. domyślam się że to często zadawane pytanie , ale co tam
Czy są jakieś szanse na odkupienie od Mandragory licencji na Vagabonda i Samotnego czy musielibyście załatwiać od nowa z Japonii.

Tak, to chyba nawet najczęściej zadawane nam pytanie. :) Licencje byśmy musieli pozyskać z Japonii (jeśli ta Mandragory wygasła), ale na razie nie widzimy szans na wznowienie tych serii.
Hanami
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 15.04.2008 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: AndrewK1 » wt 24.11.2009 12:09

Czy jest szansa na wydanie dzieł Masamune Shirowa - chodzi mi o Black Magic, Orion, jak i porządne wydanie Appleseeda??
AndrewK1
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 394
Rejestracja: pn 11.12.2006 10:53
Lokalizacja: Opole

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Hanami » pn 30.11.2009 13:31

AndrewK1 pisze:Czy jest szansa na wydanie dzieł Masamune Shirowa - chodzi mi o Black Magic, Orion, jak i porządne wydanie Appleseeda??


Obecnie są poza kręgiem naszych zainteresowań.
Hanami
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 15.04.2008 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: lion » ndz 07.03.2010 14:18

1.Na waszej stronce są zapowiedzi do lipca 2010 roku, co jeszcze zamierzacie wydać w tym roku w drugiej jego połowie?
2. Czy coś jeszcze wskoczy do pierwszej połówki tego roku?
3. Czy macie w planach jakieś komiksy Tatsumiego
4. Co z horrorem i sensacją będzie w tym roku coś z tych klimatów
5.czy którys z tych autorów pojawi się w ofercie hanami : shirow, otomo, nihei, endo, bo na tezukę nie ma na razie szans
6. Czy przemysleliście już ewentualne przejęcie od mandragory samotnego wilka i szczenięcia
7.Czy na gona wciąż nie ma szans?
lion
hmmm 255 znaków to za dużo :)
lion
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 478
Rejestracja: ndz 11.03.2007 11:31
Lokalizacja: SKĄDŚ

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Hanami » śr 10.03.2010 9:07

lion pisze:1.Na waszej stronce są zapowiedzi do lipca 2010 roku, co jeszcze zamierzacie wydać w tym roku w drugiej jego połowie?

Więcej o planach na drugą połowę zdradzimy na Bałtyckim Festiwalu Komiksu, na który serdecznie zapraszamy.

lion pisze:2. Czy coś jeszcze wskoczy do pierwszej połówki tego roku?

Jak podkreślaliśmy w licznych komunikatach - to nie koniec naszych zapowiedzi na ten okres. Publikujemy te zapowiedzi, do których mamy już podpisany kontrakt i zaakceptowane okładki.

lion pisze:3. Czy macie w planach jakieś komiksy Tatsumiego

Nie udzielamy odpowiedzi, czy planujemy coś wydać (z wyjątkiem tytułów, które ewidentnie nie pasują do naszego profilu).

lion pisze:4. Co z horrorem i sensacją będzie w tym roku coś z tych klimatów

Raczej tak.

lion pisze:5.czy którys z tych autorów pojawi się w ofercie hanami : shirow, otomo, nihei, endo, bo na tezukę nie ma na razie szans

Jest to prawdopodobne.

lion pisze:6. Czy przemysleliście już ewentualne przejęcie od mandragory samotnego wilka i szczenięcia

Nadal nie planujemy kontynuować tych serii Jeśli coś się zmieni w tej kwestii, od razu poinformujemy.

lion pisze:7.Czy na gona wciąż nie ma szans?

Obecnie żadnych.
Hanami
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 15.04.2008 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: ArtiR2 » ndz 18.04.2010 8:56

1. Czy zamierzacie wydać kontynuacje "Zoo zimą" Jiro Taniguchiego?
2. Czy można się spodziewać wydania "Memories of Emamon" autorstwa Shinji Kajio(story) i Kenji Tsuruta(rysunek).
ArtiR2
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: czw 08.04.2010 21:19
Lokalizacja: z Omerty w Arulco

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: AndrewK1 » ndz 18.04.2010 14:46

Kilka pytań / propozycji wydawniczych:
1. Czy macie w planach wydanie komiksów Osamu Tezuki?? W Polsce dotychczas wydano jedynie "Metropolis" i "Black Jacka" (w odcinkach) a to trochę mało jak na dorobek ojca anime.
2. Czy jest szansa na serię "Pluto: Urasawa x Tezuka"??
3. Hayao Miyazaki narysował kiedyś mangową wersję "Nausicaa z Doliny Wiatru", całość liczy tylko 4 tomy, tytuł ten był nawet kiedyś w planach Waneko. Czy jest szansa na wydanie??
4. Również pytanie o Miyazkiego, istnieje zbiór jego krótkich mang militarnych (niestety nie znam tytułu, widziałem go tylko na jakimś konwencie parę lat temu), które rysował dla różnych magazynów, m. in. o czołgistach - dziewczynie i świni, jadących na Berlin w radzieckim czołgu. Co myślicie o tym tytule?
AndrewK1
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 394
Rejestracja: pn 11.12.2006 10:53
Lokalizacja: Opole

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Hanami » pn 19.04.2010 11:23

ArtiR2 pisze:1. Czy zamierzacie wydać kontynuacje "Zoo zimą" Jiro Taniguchiego?


Niestety nie, gdyż takowa nie istnieje. Autor sporadycznie wraca do zakończonych tytułów. Jeśli jednak takowa by się ukazała, z pewnością ją wydamy ;) Póki co zapraszamy do zapoznania się pozostałymi tytułami z naszej oferty (w szczególności z niedawno wydaną Odległą dzielnicą, która ma szanse do listy nagród dołączyć Eisner Award, gdyż ostatnio otrzymała 2 nominacje)

ArtiR2 pisze:2. Czy można się spodziewać wydania "Memories of Emamon" autorstwa Shinji Kajio(story) i Kenji Tsuruta(rysunek).

Zarówno tytuł, jak i autorzy są nam znani. Tym niemniej dziękujemy za propozycję. Jak zwykle nie odpowiadamy na pytania dotyczące zapowiedzi wydawniczych.

AndrewK1 pisze:1. Czy macie w planach wydanie komiksów Osamu Tezuki?? W Polsce dotychczas wydano jedynie "Metropolis" i "Black Jacka" (w odcinkach) a to trochę mało jak na dorobek ojca anime.
2. Czy jest szansa na serię "Pluto: Urasawa x Tezuka"??


Dziękujemy za propozycje. Kwestie Tezuki były poruszane już kilkakrotnie. Tutaj tanie wydania amerykańskie sprawiają, że wydanie czegoś tego autora w Polsce, może nie być opłacalne.

AndrewK1 pisze:3. Hayao Miyazaki narysował kiedyś mangową wersję "Nausicaa z Doliny Wiatru", całość liczy tylko 4 tomy, tytuł ten był nawet kiedyś w planach Waneko. Czy jest szansa na wydanie??

Tytuł ten w oryginalnym wydaniu ma 7 tomów, w wersji mega-delux 2 tomiszcza wielkości i formatu encyklopedii (4 tomy, to chyba było jakieś pomniejszone amerykańskie wydanie). Oczywiście, dziękujemy za propozycję.

AndrewK1 pisze:4. Również pytanie o Miyazkiego, istnieje zbiór jego krótkich mang militarnych (niestety nie znam tytułu, widziałem go tylko na jakimś konwencie parę lat temu), które rysował dla różnych magazynów, m. in. o czołgistach - dziewczynie i świni, jadących na Berlin w radzieckim czołgu. Co myślicie o tym tytule?

To nie są tylko komiksy, ale również zbiór ilustrowanych esejów, więc rzecz bardzo hermetyczna.
Hanami
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 15.04.2008 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Kamano » wt 04.05.2010 22:30

Brawo za czeską inicjatywę - bardzo się chwali.

Ale ogólnie chciałem napisać że jestem zawiedziony tym co się dzieję w wydawnictwie (tzn. oczywiście planami i tokiem wydawniczym) , spodziewałem się jakiejś przynajmniej średniej ofensywy , a tu nic.
Rozumiem że Jiro Taniguchi to bardzo dobry autor , ale co za dużo to nie zdrowo , bynajmniej nie jest tak że jestem przeciw wydaniu wszystkich jego tytułów , ale z większymi przerwami , po początkowym szybkim tempie teraz wydajecie dużo wolniej.
Wiem że nie uzyskam odpowiedzi ale zapytam , czy to wynika ze sprzedaży , czy nakładu pracy??
Rozumiem ze "Dzielnica" jest duża ale 55zl to już teren mistrzów komiksu i innych takich publikacji. A tak poza tym mieszkając w krakowie nie mogę kupić "Dzielnicy " w centrum miasta (w empikach nie kupuje bo nie zgadzam się z ich polityką wobec wydawnictw) ale w matrasie "dzielnicy" nie ma w Fankomiksie też w księgarniach w okolicy centrum też. Nie widzi mi się zasuwać po całym krk żeby znaleźć tytuł.

W tej chwili konkurencja śpi - nie wydają praktycznie nic z sienen, josei ,ale zakładać że tak będzie wiecznie to głupota.

Jest tylu ciekawych autorów na których jest rynek , np taki jpf był przez lata molestowany o wyd "monstera" co prawda długi tytuł - ale ma duży potencjał na rynku.

Nie rozumiem czemu nie dywersyfikujecie gatunków:horror, drama ,fantasy , slice of life , przygodowe itp

A jeśli chodzi o Tezukę to absolutnie nie widzę szans dla tego autora w tej chwili na naszym rynku - niestety.

Żeby nie było że tylko narzekam - jesteście wydawnictwem na którym mi najbardziej zależy - i piszę i narzekam bo chciałbym aby wam oferta rosła i się powodziło coraz bardziej.

Ujmijmy to tak ja będąc fanem komiksu szczególnie mangi ale też bardzo europejskiego , nie mam co kupić raz dwa razy w miesiącu - np "Planetes" o którym tu już kilka razy pisałem - sprowadziłem sobie z u.s. bo nie miałem widoków ani info w sprawie ewentualnej publikacji, i nie było nic absolutnie ciekawego na rynku - co nie zmienia faktu że jak wyjdzie polska wersja to ją też kupię.
Kamano
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 8
Rejestracja: śr 08.04.2009 1:18

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Hanami » śr 05.05.2010 11:06

Kamano pisze:Ale ogólnie chciałem napisać że jestem zawiedziony tym co się dzieję w wydawnictwie (tzn. oczywiście planami i tokiem wydawniczym) , spodziewałem się jakiejś przynajmniej średniej ofensywy , a tu nic.

Rozumiemy, że zawsze można czuć niedosyt, ale liczby przemawiają na naszą korzyść. Poprzedni rok (a był to dopiero drugi pełen rok naszej działalności) skończyliśmy na 4 miejscu pod względem ilości wydawanych rocznie tomów, wyprzedzając firmy, które działają na naszym rynku o wiele dłużej.
Od momentu powstania jesteśmy jednąz najbardziej dynamicznie rozwijającą się firm komiksowych (o ile nie najbardziej), która ma coraz większy udział w rynku.

Kamano pisze:Rozumiem że Jiro Taniguchi to bardzo dobry autor , ale co za dużo to nie zdrowo , bynajmniej nie jest tak że jestem przeciw wydaniu wszystkich jego tytułów , ale z większymi przerwami , po początkowym szybkim tempie teraz wydajecie dużo wolniej.

Tutaj również można sięgnąć do danych - wydaliśmy dokładnie tyle, co rok temu (jeśli policzymy, że Odległa dzielnica to podwójny tytuł). Z zapowiedziami mamy do lipca 7-8 tytułów, gdy w poprzednim roku było ich 9, jest to mniej, ale jeszcze nie powiedzieliśmy ostatniego słowa i lista ta się jeszcze powiększy. Rok zakończymy przynajmniej na takim poziomie, jak poprzedni, chociaż planujemy zwiększyć. Liczba komiksów Taniguchiego pozostanie tak sama (czyli udział procentowy się zmniejszy). Obecnie autor tworzy około 3 komiksów rocznie, jeśli byśmy wydawali mniej, to nigdy byśmy nie zdążyli wydawać nawet tego, co wychodzi na bieżąco.

Kamano pisze:Wiem że nie uzyskam odpowiedzi ale zapytam , czy to wynika ze sprzedaży , czy nakładu pracy??

Do tej pory jest to tyle, co w poprzednim roku. Według obecnych harmonogramów nie wydajemy nic w: styczniu, sierpniu i grudniu. Nic nie zapowiada się, żeby to się zmieniło. Poza tym nasza firma to nie tylko wydawnictwo, więc musimy nasze działania i możliwości rozkładać, dzięki czemu chociażby nigdy nie przekładamy terminów wydań komiksów.

Kamano pisze:Rozumiem ze "Dzielnica" jest duża ale 55zl to już teren mistrzów komiksu i innych takich publikacji.

Kto, jak kto, ale Taniguchi jest mistrzem komiksu, a Odległa dzielnica może się pochwalić nagrodami, do których spora część publikacji o wyższych cenach nie była nawet nominowana. Gdyby tylko o poziom komiksu chodziło, zapewne ten byłby wśród najdroższych. :)
Poza tym, prosimy o porównanie ceny z innymi komiksami wydanymi w tym roku - zapewniamy będzie jednym z tańszych. Poza tym to są właściwie dwa albumy razem - wydane oddzielnie kosztowałyby zapewne ponad 60 zł. Porównując z wydaniem anglojęzycznym, polskie jest wręcz niewiarygodnie tanie - 23$ lub 13 funtów za jeden tom!

Kamano pisze:A tak poza tym mieszkając w krakowie nie mogę kupić "Dzielnicy " w centrum miasta (w empikach nie kupuje bo nie zgadzam się z ich polityką wobec wydawnictw) ale w matrasie "dzielnicy" nie ma w Fankomiksie też w księgarniach w okolicy centrum też. Nie widzi mi się zasuwać po całym krk żeby znaleźć tytuł.

Niestety nie mamy za dużego wpływu na to ile i gdzie naszych tytułów trafi. Często najzwyczajniej danego tytułu już nie ma. W większości księgarni wystarczy poprosić o sprowadzenie, jeśli go nie ma/już nie ma. Najbardziej dziwi nas sytuacja z Fankomiksem, który stara się mieć nasze tytuły na bieżąco, dlatego postaramy się wyjaśnić tę sytuację.

Kamano pisze:W tej chwili konkurencja śpi - nie wydają praktycznie nic z sienen, josei ,ale zakładać że tak będzie wiecznie to głupota.

Niczego nie zakładamy, realizujemy swój plan. Rynek też ma swoje ograniczone możliwości.

Kamano pisze:Nie rozumiem czemu nie dywersyfikujecie gatunków:horror, drama ,fantasy , slice of life , przygodowe itp

Czy aby na pewno? ;)
Poprzedni rok:
Balsamista - komiks obyczajowy (lub jak kto woli "slice of life" lub "drama")
Suppli x2 - obyczajowy
Księga wiatru - historyczny/samurajski/akcja
Muzyka Maria x2 - fantastyka
Dziennik z zaginięcia - tragi-komedia/autobiografia
Zoo zimą - autobiografia?
Król wilków - fantastyka/akcja
Ristorante Paradiso - obyczajowy
Japan - post-apokaliptyczny/akcja/fantastyka
Japonia - zbiór różnych historii
Ratownik - sensacja/obyczajowy
Solanin - obyczajowy
Dwie poduszki - historyczny/samurajski
BP - zbiór różnych historii

Kamano pisze:Żeby nie było że tylko narzekam - jesteście wydawnictwem na którym mi najbardziej zależy - i piszę i narzekam bo chciałbym aby wam oferta rosła i się powodziło coraz bardziej.

Dziękujemy za to i za długi post, mamy nadzieję, że co nieco wyjaśniliśmy, a tegoroczna "ofensywa" jeszcze nadejdzie :)
Hanami
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 15.04.2008 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Kamano » śr 05.05.2010 22:09

Właśnie takie rzeczy o ofensywie chce słyszeć.

Jak prawdziwe fantasy to tylko dwa - na jedna kopyto stylowe - chociaż o to absolutnie nie mam pretensji , bardzo bym chciał "Berserka" i rozumiem że wcześniejsze dzieła łatwiej wydać bo krótkie , ale obiektywnie ich sprzedaż może nie mieć absolutnie żadnego przełożenia na ewentualną sprzedaż takiego " Berserka" który jest duzo bardziej dopracowany i po prostu lepszy ( niektórzy jak zobaczyli wczesne tytuły Miury - to mi powiedzieli - "e to ja zaczekam na Berserka" )

"Muzyka Marie" jedna z waszych lepszych propozycji zeszło rocznych jest w zupełnie innym stylu (swoja drogą czytałem kilka lat temu - ale waszą edycje oczywiście kupiłem - duże brawa za jakość wydania )
Bardzo mi też się spodobały "Dziennik z zaginięcia" których wcześniej nie znałem.

Właściwie to najbardziej mi żal tej posuchy w cyberpunk i SF no i horrorze. A jesli chodzi o obyczajowe, dramat , sensacje to chciałbym coś jak "Monster" albo "Homunculus"
Te wszystkie moje dywagacje mają na celu nakłonienie was do wydawania większej ilości tytułów które mi się będą podobać co jest oczywiście absurdalne:P
Ale np chciałbym zobaczyć klasyke Shirowa dobrze wydaną , Domu - Otomo z slice of life/romas np. Moteki KUBO Mitsurou (choć tego autora bym chciał zobaczyć najbardziej Tokkyuu!! ale to ma 20 tomów )
W sensie jak romas to niekoniecznie shoujo. Tacy autorzy jak Urusawa , Nihei ,TAKAHASHI Tsutomu.
No cóż odbija mi chyba za dużo bym chciał , ale jakby udało się wam wydać jakiś horror czy sf to myślę że spokojnie zyskalibyście nowych fanów.

Pozdrawiam i proonuje robić czasem jakieś przecieki nad czym pracujecie - niekoniecznie tytuł - ale wystarczy gatunek.
Kamano
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 8
Rejestracja: śr 08.04.2009 1:18

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Hanami » pt 07.05.2010 9:38

Kamano pisze: Jak prawdziwe fantasy to tylko dwa - na jedna kopyto stylowe - chociaż o to absolutnie nie mam pretensji , bardzo bym chciał "Berserka" i rozumiem że wcześniejsze dzieła łatwiej wydać bo krótkie , ale obiektywnie ich sprzedaż może nie mieć absolutnie żadnego przełożenia na ewentualną sprzedaż takiego " Berserka" który jest duzo bardziej dopracowany i po prostu lepszy ( niektórzy jak zobaczyli wczesne tytuły Miury - to mi powiedzieli - "e to ja zaczekam na Berserka" )

Dla nas wynik sprzedaży dwóch tytułów jest jedynym miarodajnym sposobem sprawdzenia nastawienia Czytelników do tego autora.

Kamano pisze: "Muzyka Marie" jedna z waszych lepszych propozycji zeszło rocznych jest w zupełnie innym stylu (swoja drogą czytałem kilka lat temu - ale waszą edycje oczywiście kupiłem - duże brawa za jakość wydania )
Bardzo mi też się spodobały "Dziennik z zaginięcia" których wcześniej nie znałem.

Miło to słyszeć, staramy się pokazywać tytuły uznane na świecie, lecz nie koniecznie znane w Polsce.

Kamano pisze: Właściwie to najbardziej mi żal tej posuchy w cyberpunk i SF no i horrorze. A jesli chodzi o obyczajowe, dramat , sensacje to chciałbym coś jak "Monster" albo "Homunculus"
Te wszystkie moje dywagacje mają na celu nakłonienie was do wydawania większej ilości tytułów które mi się będą podobać co jest oczywiście absurdalne:P
Ale np chciałbym zobaczyć klasyke Shirowa dobrze wydaną , Domu - Otomo z slice of life/romas np. Moteki KUBO Mitsurou (choć tego autora bym chciał zobaczyć najbardziej Tokkyuu!! ale to ma 20 tomów )
W sensie jak romas to niekoniecznie shoujo. Tacy autorzy jak Urusawa , Nihei ,TAKAHASHI Tsutomu.
No cóż odbija mi chyba za dużo bym chciał , ale jakby udało się wam wydać jakiś horror czy sf to myślę że spokojnie zyskalibyście nowych fanów.

Jak zwykle zbieramy wszystkie propozycje od czytelników (chociaż nie ukrywamy, iż tych tytuły/twórcy są nam doskonale znani).

Kamano pisze: Pozdrawiam i proonuje robić czasem jakieś przecieki nad czym pracujecie - niekoniecznie tytuł - ale wystarczy gatunek

To może być taki przeciek: obecnie pracujemy nad czymś, co spodoba się fanom wyżej wymienionych pozycji ;)
Hanami
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 15.04.2008 18:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hanami - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Fomoraig » pt 07.05.2010 14:22

Hanami pisze:
Kamano pisze:Nie rozumiem czemu nie dywersyfikujecie gatunków:horror, drama ,fantasy , slice of life , przygodowe itp

Czy aby na pewno? ;)
Poprzedni rok:
Balsamista - komiks obyczajowy (lub jak kto woli "slice of life" lub "drama")
Suppli x2 - obyczajowy
Księga wiatru - historyczny/samurajski/akcja
Muzyka Maria x2 - fantastyka
Dziennik z zaginięcia - tragi-komedia/autobiografia
Zoo zimą - autobiografia?
Król wilków - fantastyka/akcja
Ristorante Paradiso - obyczajowy
Japan - post-apokaliptyczny/akcja/fantastyka
Japonia - zbiór różnych historii
Ratownik - sensacja/obyczajowy
Solanin - obyczajowy
Dwie poduszki - historyczny/samurajski
BP - zbiór różnych historii

Patrzę, patrzę i horroru nijak nie widzę ;)

A i ja, jak juz dawno tem uwspominałem, widziałbym więcej klasycznego s-f i w szczególności cyberpunku! Lata 80-te i wczesne 90-te w Japonii pod tym względem były baaardzo urodzajne. Ciągle żałuję, że wciąż i wciąż nie ma Appleseeda i innych tytułów Shirowa i Domu Otomo... Przydałoby się trochę więcej takiej klasyki.
Awatar użytkownika
Fomoraig
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 168
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41
Lokalizacja: LiegnitZ

PoprzedniaNastępna

Wróć do Hanami

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości