dd1

Recenzja: Tu detektyw Jeż #1 ----

----

dd

Tutaj możesz komentować wszystkie wiadomości pojawiające się w naszym serwisie komiksowym.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Recenzja: Tu detektyw Jeż #1

Postautor: nast.pl » czw 16.02.2006 12:33

Zapraszamy do komentowania tekstu znajdującego się pod adresem
http://www.aleja-komiksu.pl/recenzje.php?id=247
Awatar użytkownika
nast.pl
Serwis informacyjny
 
Posty: 99
Rejestracja: śr 02.11.2005 12:10

Re: Recenzja: Tu detektyw Jeż #1

Postautor: Draco-san » czw 16.02.2006 12:48

Gekiga to rzeczywiście manga dla starszego czytelnika, ale nie wydaje mi się żeby była wymagająca. Nie ma tu jakiś ambitnych i świeżych historyjek, te komiksy zwykle opowiadają o problemach społecznych - przedstawione są w dramatyczny i realistyczny sposób. Japońskiego Sandmana w tym gatunku nie znajdziemy.
"Gdybym miał 6 rąk, mógłbym klaskać w dolby surround."
Awatar użytkownika
Draco-san
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 15
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.

Re: Recenzja: Tu detektyw Jeż #1

Postautor: Yaqza » pt 17.02.2006 15:51

Swego czasu "przytrafił" mi się jeden tomik "Jeża" - bodajże #3. Specjalnego wrażenia na mnie nie wywarł, co więcej nieco absurdalną wydała mi się opowieść o zmuszeniu szantażem pewnej kobiety do prostytucji, a wszystko to dlatego, że ukradła w sklepie paczkę cukierków, czy inny drobiazg...Innych tomów nie czytałem (nieco zniechęcony powyższym), ale prawdopodobnie jeszcze sięgnę.
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: Recenzja: Tu detektyw Jeż #1

Postautor: Draco-san » pt 17.02.2006 22:45

Yaqza pisze:nieco absurdalną wydała mi się opowieść o zmuszeniu szantażem pewnej kobiety do prostytucji, a wszystko to dlatego, że ukradła w sklepie paczkę cukierków, czy inny drobiazg...
Też tak myślę. Poza tym autorowi w późniejszych tomach nie udało się uniknąć schematów - sprawa, rozwiązanie, zazwyczaj banalne. Mało jest tu wyrazistych postaci. Moralizatorstwo też czasem bierze górę.
"Gdybym miał 6 rąk, mógłbym klaskać w dolby surround."
Awatar użytkownika
Draco-san
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 15
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości