dd1

The Walking Cat. Apokalipsa zombie oczami kota #02 ---- :: Sprawdź komentowany komiks.

:: Sprawdź komentowany komiks. ---- :: Sprawdź komentowany komiks.

dd

Tutaj możesz komentować wszystkie wiadomości pojawiające się w naszym serwisie komiksowym.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

The Walking Cat. Apokalipsa zombie oczami kota #02

Postautor: wkp » śr 19.10.2022 5:12

KOT WĘDRUJĄCY (Z RĄK DO RĄK)

Kitku apokalipsy powraca. Pierwszy tom był przyjemny i nabity całkiem sporym ładunkiem emocjonalnym. I zaskoczyć też potrafił. I drugi podtrzymuje dobre wrażenie, jakie zarobił na mnie poprzednik i szczerze powiedziawszy naprawdę podoba mi się ta kolejna dojrzała seria o kotach i ludziach.

Jin zginął. Przygarnął kota, był już tak bliski, by w świecie po apokalipsie, świecie zamieszkanym przez zombie, odnaleźć ukochaną, ale niestety – poległ. Teraz kot trafia w kolejne ręce i… Właśnie, co czeka go u nowej właścicielki?

Może i jestem fanem horroru, ale fanem opowieści o zombie jakoś już nie. Nie kupiły mnie więc „Żywe trupy”, za to klasyka Romero jeszcze miała swój urok i chętnie raz na kilka lat do niej wracam. I urok miało jeszcze kilka komedii tego typu. Ale poważnych historii, które do mnie by trafiły było niewiele, a „The Walking Cat” jest poważny i zadziwiająco mocno do mnie przemawia. A przy okazji robi to w sposób, który trafia i do serca, i do umysłu.

Oczywiście, jak na mangę przystało, seria ma momenty rozprężenia czy sceny, które można by uznać czasem za zabawne. Ale są to raczej sporadycznie występujące drobiazgi, bo cała reszta jest przede wszystkim dojrzał i poważna. Nasycona emocjami, depresyjna, ale niepozbawiona nuty nadziei, którą jednocześnie często potrafi nam jakże dosadnie odebrać. I takie granie na uczuciach, nieprzesadzone na szczęście, do mnie trafia i przemawia.

Oczywiście jest to też postapo i opowieść o zombie, ale mało w tym horroru jako takiego. Elementy gatunkowe są, jednak przede wszystkim mamy tu do czynienia z historiami obyczajowymi o ludziach. Ale są to opowieści, które bardziej niż na codzienności i przetrwaniu, skupiają się na uczuciach i emocjach, nie zapominając jednocześnie o klimacie.

I tu na scenę wkraczają rysunki. Dobre rysunki, z detalami, realistyczne, nastrojowe. Bywa więc i odpowiednio brutalnie, i nostalgicznie niemalże. Bywa prawie słodko, a przede wszystkim jest gorzko i ponuro. A jednak fascynująco.

Ot taka to manga. Mnie kupiła. I jeśli lubicie dojrzałe rzeczy i emocje, kupi i Was.
wkp
Książę
Książę
 
Posty: 2401
Rejestracja: wt 07.03.2017 13:38

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron