dd1

Sisters #16: Uda się czy się nie uda? ---- :: Sprawdź komentowany komiks.

:: Sprawdź komentowany komiks. ---- :: Sprawdź komentowany komiks.

dd

Tutaj możesz komentować wszystkie wiadomości pojawiające się w naszym serwisie komiksowym.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Sisters #16: Uda się czy się nie uda?

Postautor: wkp » pt 29.07.2022 5:02

SIOSTRY DOKAZUJĄ

„Uda się czy się nie uda” to już nasza szesnasta – a właściwie siedemnasta, jeśli liczyć album „Supersisters” – przygoda w świecie szalonych sióstr. Przygoda jak zwykle udana, pełna humoru i satyry na życie rodzeństwa. I kolejny komiks w sam raz na wakacje.

Wendy i Marine, to siostry dzielone przez niewielką, ale zawsze przepaść wieku. Różni je więc bardzo wiele, od zainteresowań, po podejście do codziennych spraw i rozumienie otaczającego je świata. Jest jednak jedna rzecz, która je łączy – uwielbienie w płataniu sobie nawzajem psot. A powodów i okazji do tego mają wiele…

Co tu dużo mówić, zabawa jak zawsze jest po prostu przednia. I potrafi rozweselić. Jednocześnie ma w sobie pewną nutkę goryczy, wyczuwalną raczej z perspektywy dorosłego odbiorcy i na dodatek takiego, który jednak trochę zamyśli się nad lekturą, ale jednak. I ten aspekt doceniam. Doceniam też to, że seria pełna jest popkulturowych nawiązań, widocznych jako smaczki czy detale, gdzieś w tle. Odnajdą je bez trudu dzieci, dorośli jednak dostrzegą więcej z nich, bo część z nich jest skierowana stricte do nich właśnie.

Jak na rzecz dla czytelników w każdym wieku przystało, nie ma tu treści niewłaściwych dla najmłodszych, są za to codzienne sytuacje z życia rodzeństwa, przepuszczone przez krzywe zwierciadło. Dziewczyny lubią gry (co spodoba się miłośnikom „Kida Paddle’a”), lubią psoty i niegrzeczne zabawy (czyli coś dla fanów „Titeufa”). Całość jest lekka, zabawna, ale i wcale nie głupia. W poszczególnych epizodach (każdy to jedna strona albumu) poza sporą dozą życiowych scen mamy także mnóstwo prawdy.

Tradycyjnie wszystko to jest znakomicie zilustrowane. W sposób dość typowy dla europejskiego komiksu środka, cartoonowy i lekki, ale jednocześnie sporo tu detali i realizmu. I owszem, rzecz do historii pewnie nie przejdzie, nie zagrozi „Smerfom”, „Muminkom”, „Lucky Luke’owi” czy „Asteriksowi”, że ograniczę się do familijnych hitów z Europy, ale jednocześnie pozostaje jedną z najlepszych współczesnych serii w swoim gatunku.

Dlatego też jeśli lubicie lekkie, zabawne, niezobowiązujące komiksy familijne, „Sisters” to tytuł dla Was. Nie wahajcie się zatem i sięgnijcie po niego. Dobrze jest się czasem trochę pośmiać.
wkp
Książę
Książę
 
Posty: 2002
Rejestracja: wt 07.03.2017 13:38

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość