dd1

Tokyo Revengers #06 ---- :: Sprawdź komentowany komiks.

:: Sprawdź komentowany komiks. ---- :: Sprawdź komentowany komiks.

dd

Tutaj możesz komentować wszystkie wiadomości pojawiające się w naszym serwisie komiksowym.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Tokyo Revengers #06

Postautor: wkp » pn 27.06.2022 5:00

POKONAĆ PRZYSZŁOŚĆ

„Tokyo Revengers” to jedna z tych mang, które szczególnie trafiają w mój gust. I nie ważne czy jest wybitna, czy nie, czy to coś więcej, czy tylko rozrywka, liczy się, że posiada elementy, które do mnie mocno przemawiają. Ale ta seria to naprawdę kawał dobrego komiksu, który trafi do miłośników pełnych akcji historii, jak i rozczulających romansów.

Takemichi stara się wygrać z czasem i pokonać przyszłość. A może przeszłość? Tak czy inaczej, musi stać się głową Toman i sprowadzić do gangu Bajiego. Ale kluczowe jest też pozbycie się Kisakiego, który niestety jest winny wszystkiego, co się dzieje. Czy tym razem uda mu się uratować Hinę i zrobić wszystko tak, jak powinien?

Chciałem powiedzieć, że manga dla faceta, powinna być ostra, dynamiczna i pełna akcji, ale przecież nie tylko manga taka powinna być. Teoretycznie oczywiście, stereotypowo, ale jednak, faceci, jeśli sięgają po książki, to bardziej w takich właśnie klimatach. Jeśli oglądają kino, to głównie kino akcji, sensacyjne i im podobne. Uogólnienie? Być może, ale każdy typowy facet, jakiego znałem, to był właśnie taki samczy typ wpasowując się w ten schemat więcej niż idealnie. Ja nigdy do tego wzoru nie pasowałem, zawsze szedłem inną drogą, a manga „Tokyo Revengers” całkiem podobną przemierza ścieżkę.

Nie twierdzę, że nigdy nie lubiłem kina akcji, bo lubiłem, ale musiało być ono dobre. Ale zawsze bardziej ceniłem uczucia i emocje. A „Tokyo Revengers” właśnie tego wszystkiego mi, a właściwie nam dostarcza. Bo mamy tu fabułę, gdzie szybkie tempo łączy się z fantastyka, opowieścią o gangach, walkach i śmierci, a jednocześnie to historia pełna miłości, która jest głównym motorem napędowym działań. A i innych emocji i wzruszeń także tu nie brakuje, bo akurat seria ta właśnie takim emocjonalnym podejściem stoi.

Ale nie można też zapomnieć o iście kryminalnej zagadce. Bohater za każdym razem ma coś do naprawienia, coś do powstrzymania i krok po kroku próbuje dojść do tego, jak to się może wydarzyć i co ma zrobić, by temu zapobiec. A zapobiegać jest czemu, na brak roboty bohater nie ma co narzekać, a my nie możemy się nudzić ani przez chwilę. Tym bardziej, że tempo jest tu naprawdę bardzo dobre, nie ma dłużyzn, a to, co mogło być po prostu powtórką z rozrywki, bo właściwie wciąż dostajemy ten sam schemat, broni się znakomicie.

Trzeba coś jeszcze dodawać? Chyba tylko, że „Tokyo Revnegers” jest też znakomicie zilustrowane. Wyrazista kreska, zapamiętywalni bohaterowie, dopracowane tła, świetny klimat… Nic tylko czytać. Naprawdę znakomita manga, oferująca i emocjonującą akcję, i poruszające wątki obyczajowo-romantyczne.
wkp
Książę
Książę
 
Posty: 2398
Rejestracja: wt 07.03.2017 13:38

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron