dd1

Kulinarne pojedynki #32 ---- :: Sprawdź komentowany komiks.

:: Sprawdź komentowany komiks. ---- :: Sprawdź komentowany komiks.

dd

Tutaj możesz komentować wszystkie wiadomości pojawiające się w naszym serwisie komiksowym.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Kulinarne pojedynki #32

Postautor: wkp » pt 15.04.2022 5:13

JAK SMAKOWAĆ MOŻE MANGA

Jak wiadomo, są na tym świecie rzeczy, które… nie mówię, że nie śniły się fizjologom, ale takie, których pozornie nie da się przenieść z jednego gruntu na inny. Przynajmniej pozornie, bo niektórym to się udaje. I udało się w przypadku „Kulinarnych pojedynków”, gdzie jedynie obrazy i słowa potrafią zaatakować nas smakiem i aromatem. I za to chyba najbardziej cenię sobie tę serię.

Śledztwa Soumy i Eriny ciąg dalszy. Tajemniczy Saiba jest ich głównym celem, ale jak wpłyną na ich działania odkryte tajemnice? I o co tu właściwie chodzi?
Tymczasem w akademii pojawia się nowy nauczyciel. Nic dziwnego, prawda? Ale ten jest inny i na dodatek wyzywa Soumę na kulinarny pojedynek! Czy chłopak ma jakiekolwiek szanse na zwycięstwo z nim?

Po ostatnim tomie, a właściwie jego finale, który choć zaskakujące, wydawał się mocno naciągany, miałem pewne obawy co do tej części. Właściwie nie wiem czy mówić w tym momencie czy się ziściły, czy też nie, niemniej tak czy inaczej jak zawsze bawiłem się znakomicie i nie czułem zawodu. Za to, jak zawsze czułem smaki i aromaty. Może nie dokładnie, co począć jak język nie zaznał wszystkich tych składników, ani ich połączeń, ale na tyle, bym robił się głodny w trakcie czytania.

Bo czytając tę opowieść nie da się przejść obojętnie obok wymyślnych, aż ociekających smakowitością dań, których aromat niemal wysącza się ze stron tomików. Tu nawet potrawy ze składników, których nie lubię wydają się wyglądać i smakować tak, że na pewno musiałyby być pyszne. Lepiej więc do lektury nie zasiadać z pustym brzuchem. Chyba, że czkacie na obiad i chcecie pobudzającą kubki smakowe przystawkę. Tylko uwaga, potem jedzenie może wydać się rozczarowaniem.

Jednocześnie, jak już pisałem wielokrotnie, na czytelników czeka tu mnóstwo humoru, napięcia, świetnych, zapadających w pamięć bohaterów, pojedynków na potrawy, przepisów na przygotowywane przez bohaterów dania i łagodnej erotyki. I jest też słodycz, jest urok i przyjemny klimat, a także…

…znakomita szata graficzna, która sprawia, że wszystkie te poszczególne rzeczy wyglądają naprawdę znakomicie. Świetny jest też design postaci, jedzenie jest takim sexy food, jak sexy są bohaterki, a cały świat jest znakomicie uchwycony. Wszystko to sprawia, że „Kulinarne pojedynki” to świetna, smakowita seria, którą czyta się i ogląda znakomicie.
wkp
Książę
Książę
 
Posty: 2401
Rejestracja: wt 07.03.2017 13:38

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron