dd1

DC Strażnicy. Dodatek do gry Pojedynek Superbohaterów DC ---- :: Sprawdź komentowany komiks.

:: Sprawdź komentowany komiks. ---- :: Sprawdź komentowany komiks.

dd

Tutaj możesz komentować wszystkie wiadomości pojawiające się w naszym serwisie komiksowym.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

DC Strażnicy. Dodatek do gry Pojedynek Superbohaterów DC

Postautor: wkp » wt 01.10.2019 6:44

ZOSTAŃ BOHATEREM DC

Chociaż świat gier cyfrowych z roku na rok rozwija się coraz bardziej i generuje olbrzymie zyski, tradycyjne planszówki i karcianki bynajmniej nie odeszły w cień. Właściwie wciąż mają się dobrze, jak przed laty, jeśli nie lepiej – w ostatnim czasie grałem w kilka naprawdę rewelacyjnych pozycji i widzę zmiany na lepsze – i prędko się to nie zmieni. Tym bardziej, że na rynku pojawiają się takie pozycje, jak ta. Owszem, to tylko karcianka, ale jednocześnie całkiem rozbudowana i naprawdę przemyślana, dzięki czemu będziecie mogli poczuć się niczym ulubieni bohaterowie komiksu.

Zastań jednym z superbohaterów! Staw czoła wrogom! Odwiedź miejsca znane z komiksów!
Superman, Batman, Flash, Wonder Woman, Green Lantern, Aquaman, Cyborg. Wciel się w jednego z legendarnych superbohaterów i wyrusz do walki. Rozwijaj swoje moce, zdobywaj coraz to lepszy sprzęt, włączaj do akcji znajomych herosów, wynajmuj złych by pokrzyżować plany przeciwników… Czy zdołasz pokonać superłotrów? A może ubiegną Cię koledzy po fachu?

Jedną z moich pierwszych gier karcianych – oczywiście jeśli nie liczyć wszystkim doskonale znanych zabaw z klasyczną talią kart – był wydany przez Egmont „Thorgal”. Sięgnąłem po niego pod wypływem zarówno samego komiksu o przygodach dzielnego wikinga, jak również mojej pierwszej karcianki z prawdziwego zdarzenia: „Pokémon Trading Card Game”. W ile podobnych pozycji grałem od tamtej pory, trudno zliczyć, ale w ostatnich latach coraz chętniej daję się wciągnąć w podobne rzeczy. Nic dziwnego, że po „Pojedynek Superbohaterów” sięgnąłem z wielką ochotą. Spodziewałem się, że zabawa będzie udana, ale nie liczyłem, że aż tak bardzo. A jednak!

Co jest w niej takiego dobrego? Przede wszystkim to, że mamy tu do czynienia z rzeczą bardziej złożoną, niż sądziłem. Na początku możemy walczyć tylko pięściami swojego bohatera, z czasem jednak rozwijamy się coraz bardziej. Więcej mocy, lepszy ekwipunek (batsygnał, enty metal i tym podobne drobiazgi)… Czołowi bohaterowie DC przychodzą graczom z pomocą, czołowi antybohaterzy i łotrzy mogą posłużyć do przeszkadzania konkurencji. Ale i sam bohater może natknąć się na jedną ze swych słabości, bo przecież nikt nie jest doskonały. A przy okazji możemy trafić w rożne miejsca znane z uniwersum DC – od kosmicznego obserwatorium Ligi, przez Azyl Arkham, po fortecę samotności.

A wszystko to na ponad 200 pięknie zilustrowanych kartach. Grafiki użyte w nich pochodzą z największych hitów, które wyszły spod ręki komiksowych gigantów. Prace Jima Lee z „Husha” spotykają się z ilustracjami Lee Bermejo z „Jokera”. Mamy tu też grafiki Ivana Reisa czy Briana Bollanda, a to jedynie kilka z wielu przykładów. Jeśli kochacie komiksy DC, „Pojedynek Superbohaterów DC: Deck Building Game” to rzecz, w którą koniecznie powinniście zagrać. Bo to taki karciany odpowiednik gier z serii „Batman: Arkham”, doskonały zarówno dla nastoletnich, jak i dorosłych graczy.

A przecież na tym nie koniec. Jeśli bowiem będzie Wam za mało rozrywki z pakietem podstawowym (średnio zabawa trwa około 45 minut), możecie zaopatrzyć się też w znakomity dodatek, nie tylko dodający nowych bohaterów, ale też i naprawdę sporo dotychczas niedostępnych możliwości. „Strażnicy”, bo o nim mowa, wprowadzają do akcji postacie znane z wiekopomnego i przełomowego dzieła Alana Moore’a, dając nam nie tylko szansę zagrania Nocnym Puchaczem, Ozymandiaszem, Rorschachem, Dr. Manhattanem, Komediantem i Jedwabną Zjawą oraz korzystania z ich niezwykłych zdolności, ale przede wszystkim podkręca rozgrywkę, zmieniając jednego z gracza w zdrajcę. Komu zaufacie w takiej sytuacji?

Dodatkowo talia „Strażnicy. Dodatek do gry Pojedynek Superbohaterów DC” wprowadza do całości jeszcze karty nieczystych machinacji, spisku i wyzwań (a w nich takie rzeczy, jak ustawę Keene’a, inwazję obcych, Nixona czy Zegar zagłady). Nie sugerujcie się więc niewielkich rozmiarów pudełkiem: wpływ na całą rozgrywkę, łącznie z pojawieniem się nowych zasad, jest znaczący i choć jej nie wydłuża, zmienia w konkretny sposób. Jedno pozostaje jednak niezmienne: świetne opracowanie graficzne (rysunki czerpano z klasycznej maxiserii, jak również komiksów „Strażnicy: Początek” oraz niewydanych jeszcze w naszym kraju zeszytów powiązanych z „Odrodzeniem DC”).

W skrócie: polecam całość bardzo, bardzo gorąco. Czy to w wersji podstawowej, czy z doskonałym dodatkiem, gra „Pojedynek Superbohaterów DC” to kawał rewelacyjnej rozrywki, świetnie korespondującej z seriami wydawanymi na polskim rynku. Ja bawiłem się doskonale i jeszcze nie raz pogrążę się w grze, tym bardziej, że ta oferuje przecież różne warianty rozgrywki, więc przede mną sporo dobrej zabawy.
wkp
Książę
Książę
 
Posty: 2398
Rejestracja: wt 07.03.2017 13:38

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron