dd1

Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi ----

----

dd

Wydawnictwo Egmont odpowiada na zadane przez forumowiczów pytania

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: chch » ndz 15.06.2014 23:12

General75
Ale jaki związek z pytaniami mają wznowienia Sin City i wydanie Yansa? Sin City od dawna było wiadomo że wznowią, przecież na początku poprzedniego roku pokazał się pierwszy tom w 3. wydaniu. Znaczenie ma tu premiera filmu, a nie zapytania fanów. Yansa od jakiś dwóch lat zapowiadali, czekali na materiały do druku. Nie śledziłem sytuacji z innymi wymienionymi przez Ciebie tytułami, ale poszukam w wolnej chwili w archiwalnych odpowiedziach. Poza tym zwracam uwagę, iż nie przeszkadzają mi zapytania o niedostępne tytuły. Po prostu pytanie co 3 miesiące o to samo jest przesadą i zaśmiecaniem wątku. Jeśli ktoś chce zapytać np. o kolejne tomy Swamp Thinga, to niech zadaje pytania w rundzie jesiennej (wtedy zapadają decyzje w Egmoncie) i czeka na odpowiedź. W przeciwnym razie nie będzie komu zadawać pytań, bo Pan Tomasz Kołodziejczak stwierdzi, że odpowiadanie na te same pytania w każdej rundzie mija się z celem i postąpi jak inne wydawnictwa, które też mają działy na pytania na Alei...
chch
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: czw 21.03.2013 19:33

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: piotrassss » pn 16.06.2014 8:33

Każdy użytkownik forum ma prawo zapytać o co zechce. Pytania to także głosy do wydawnictwa za danym tytułem.
Przez wiele lat w taki właśnie sposób to działało. Nie ma mowy o żadnym zaśmiecaniu forum,
ponieważ pytania pojawiają się w temacie im poświęconym. Widocznie niektóre osoby na forum
mają taka strategię, że wielu pyta o to samo, aby tytuł (potrzeba wydania) został zauważony.

Nie rozumiem, dlaczego nagle wszyscy są POUCZANI przez nowych użytkowników forum.

Mnie także niektóre pytania się nie podobają (z różnych względów), ale NIGDY nikomu się
nie wpieprzam I nie pouczam o co inni powinni bądź nie powinni pytać, bo każdy ma prawo
zadawać jakie chce pytania (uwzględniając FAQ: viewtopic.php?f=82&t=11607).
piotrassss
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: ndz 09.05.2010 13:31

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: VooDoo79 » pn 16.06.2014 14:19

Nie wiem po co ten spór bo preferuję jedną zasadę w życiu czyli kto pyta nie błądzi, więc jak najbardziej pytać i jeszcze raz pytać. Zresztą co najgorsze czytając odpowiedzi Pana Kołodziejczaka mam wrażenie że jest gburowaty i odpowiada jak by robił to z przymusu....
VooDoo79
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: sob 26.04.2014 14:12

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: chch » pn 16.06.2014 15:05

piotrassss pisze:
> Każdy użytkownik forum ma prawo zapytać o co zechce. Pytania to także głosy do wydawnictwa
> za danym tytułem.

Jeśli zadasz 20 pytań o jeden tytuł, to nadal będzie to tylko jeden głos, a nie 20...

> Nie rozumiem, dlaczego nagle wszyscy są POUCZANI przez nowych użytkowników forum.
>
Trochę generalizujesz, pisząc o WSZYSTKICH, jeśli nie rozumiesz mojego posta i nie wiesz do kogo jest kierowany, to przeczytaj go raz jeszcze. Poza tym, jakbyś nie zauważył, uwagę na zachowania takie jak Twoje zwrócił również odpowiadający na pytania. I co to ma do rzeczy ile ktoś czasu jest na forum? Przeglądać pytania i odpowiedzi można nie będąc zalogowanym.
chch
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: czw 21.03.2013 19:33

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: piotrassss » pn 16.06.2014 15:54

[quote="chch"]piotrassss pisze:
> Każdy użytkownik forum ma prawo zapytać o co zechce. Pytania to także głosy do wydawnictwa
> za danym tytułem.

Jeśli zadasz 20 pytań o jeden tytuł, to nadal będzie to tylko jeden głos, a nie 20...

> Nie rozumiem, dlaczego nagle wszyscy są POUCZANI przez nowych użytkowników forum.
>
Trochę generalizujesz, pisząc o WSZYSTKICH, jeśli nie rozumiesz mojego posta i nie wiesz do kogo jest kierowany, to przeczytaj go raz jeszcze. Poza tym, jakbyś nie zauważył, uwagę na zachowania takie jak Twoje zwrócił również odpowiadający na pytania. I co to ma do rzeczy ile ktoś czasu jest na forum? Przeglądać pytania i odpowiedzi można nie będąc zalogowanym.[/quote]

Zamierzam nadal pytać o rzeczy istotne dla mnie, czy się to Tobie podoba, czy też nie.

Jeżeli formuła i zwyczaje tego forum Tobie nie odpowiadają, zawsze możesz zmienić je na inne,
bądź założyć swoje własne.

VooDoo79 pisze:
> Nie wiem po co ten spór bo preferuję jedną zasadę w życiu czyli kto pyta nie błądzi,

Otóż to.
piotrassss
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: ndz 09.05.2010 13:31

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: ljc » pn 16.06.2014 16:39

pewnie, że to forum jest po to, żeby zadawać pytania Egmontowi, ale musicie przyznać, że powtarzające się pytania mogą być coraz bardziej irytujące dla odpowiadającego, zwłaszcza jeśli odpowiedzi są zdecydowane na tyle, na ile mogą być

być może rozwiązaniem jest zrobienie listy tytułów, o które ciągle padają pytania, i podsyłanie jej z adnotacją, że o dany tytuł było tyle a tyle zapytań

macie może jakieś inne pomysły?
zagubiona aleja
ljc
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4285
Rejestracja: wt 12.02.2008 18:54

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: ocut » pn 16.06.2014 19:29

[quote="ljc"]pewnie, że to forum jest po to, żeby zadawać pytania Egmontowi, ale musicie przyznać, że powtarzające się pytania mogą być coraz bardziej irytujące dla odpowiadającego, zwłaszcza jeśli odpowiedzi są zdecydowane na tyle, na ile mogą być
[/quote]
Irytujące to ostatnio były prawie wszystkie odpowiedzi.
Nie wiem, czy tylko ja mam wrażenie, że Mr TK nie doczytał nawet do połowy tych trochę dłuższych (niż 1 zdanie) pytań. Ale co tam, niech mu będzie, w końcu ważniejsze są rocznice, szampany, świętowanie... a czy to ważne, że na zagrychę zaserwują stare kotlety? (jest taka zasada, że kotlet im starszy i im więcej razy odgrzany, tym lepiej się sprzeda) ...kto by tam eksperymentował z jakimiś nowymi potrawami!
ocut
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: pt 06.06.2014 13:48

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: Sandman28 » pn 16.06.2014 22:23

@ljc : myślę, że Twoja propozycja jest ciekawa i warta rozważenia. Nie wiem, jaki masz kontakt z Kołodziejczakiem, ale może on po prostu by coś zaproponował - żeby Ci powiedział jak chce jednocześnie wysłuchiwać głosu czytelników skoro z drugiej strony widzi problem w ciagłym odpowiadaniu na te same pytania... ? Prawdą jest, że od czasu do czasu coś się zmienia w planach Egmontu, więc powtarzanie pytań jakiś tam sens ma (byleby zachowywać odprobinę logiki w tym, a nie pytać o tytuły z Nocwego DC skoro miesiąc czy dwa miesiące wcześniej Kołodziejczak odpowiedział, że decyzje w tej sprawie będą zapadały jesienią)

@piotrasss: zgodziłbym się z Tobą w 110%, niech każdy zadaje pytania o co chce, nawet codziennie... gdyby tylko Kołodziejczak podzielał Twój tok rozumowania. Na razie efektem takiego podejścia jest to, że Kołodziejczak tym razem odpowiedział dużo bardziej po łebkach niż poprzednio, przez co wszyscy na tym stracili i - na przykład ja - nie dostałem odpowiedzi na swoje pytania (a właściwie dostałem odpowiedzi na tyle niejasne, że ciężko jakikolwiek wniosek z nich wysnuć, a jeszcze bardziej dokładnie pisząc - dostałem odpowiedzi przeciwstawne wobec siebie).
W takiej sytuacji są 2 możliwości - albo zmienić Kołodziejczaka na osobę, którą będzie podzielała Twój punkt widzenia (i nie będzie widziała nic złego w odpowiadaniu na te same pytania co chwilę; osobiście - naprawdę nie mam nic przeciwko temu), albo coś zmienić w sposobie funkcjonowania forum tak żeby Kołodziejczak następnym razem się nie wkurzył i znów nie odpowiedział na tyle niejsano, że urodzi to więcej wątpliwości niż odpowiedzi, na czym - chyba się zgodzisz stracą wszyscy. Jedno z dwóch - innej możliwosci nie ma.
A sposób odpowiadania TK to inna para kaloszy, ale na to już za dużego wpływu nie mamy.
Sandman28
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 26
Rejestracja: śr 05.03.2014 1:28

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: piotrassss » pn 16.06.2014 22:58

[quote="Sandman28"]
gdyby tylko Kołodziejczak podzielał Twój tok rozumowania. Na razie efektem takiego podejścia jest to, że Kołodziejczak tym razem odpowiedział dużo bardziej po łebkach niż poprzednio.[/quote]

A może w ogóle trzeba chodzić na paluszkach, aby tylko jaśnie Pana Kołodziejczaka nie rozsierdzać, co ???
Dla Twojej wiadomości, parę lat temu już tak było, że TK odpowiadał po łebkach, wiele pytań było pomijanych, więc wiele razy zwracano Mu uwagę
na fakt, że lekceważy czytelników, po tych uwagach nastąpiła poprawa w kontakcie Egmont - czytelnicy. Musimy po prostu znów dać Mu do zrozumienia,
aby nie wracał do starych czasów. Zobacz jak np wyglądały odpowiedzi w 2010:
viewtopic.php?f=82&t=4461#p153016
Odpowiadał na 1/4 pytań wtedy. Pamiętam, że był z tego powodu wielki krzyk.
Po poprawie, która nastąpiła w 2012r parę osób napisało słowa uznania pod Jego adresem, w tym ja:
viewtopic.php?f=82&t=7307&start=70#p169479

Jeśli nie dostałeś satysfakcjonujących odpowiedzi na swoje pytania, to cóż,
możesz Mu na to zwrócić uwagę w tej sesji i ponowić te pytania.
Ja część moich ponowię, tym bardziej, że pisał, że na jesieni będą nowe informacje.
piotrassss
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: ndz 09.05.2010 13:31

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: General75 » pn 16.06.2014 23:37

Chch
Na pewno premiera filmu Sin City miała znaczenie przy reedycji komiksów, ale też pytano o tą serię na forum.
Zauważ proszę że przy okazji premiery kolejnego odcinka filmu 300, Taurus Media komiksu nie wznowił.
Nikt nie pytał na forum, bo wydawnictwo w obecnej chwili nie odpowiada.
Na forum Aleji aktywni są jedynie Egmont i Ongrys.
Co do Yansa. Owszem było wiadomo, że wyda. Nie wiadomo było jak to wydanie będzie wyglądać. Jeśli dobrze pamiętam to 2-3 miesiące temu wyjaśniło się dopiero że będzie w trzech tomach po cztery albumy.
General75
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 285
Rejestracja: pt 01.11.2013 23:56

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: chch » wt 17.06.2014 9:07

[quote="General75"]Chch
Co do Yansa. Owszem było wiadomo, że wyda. Nie wiadomo było jak to wydanie będzie wyglądać. Jeśli dobrze pamiętam to 2-3 miesiące temu wyjaśniło się dopiero że będzie w trzech tomach po cztery albumy.[/quote]
Czyli sam przyznajesz, że pytania nt. Yansa nie wpłynęły na decyzję o wznowieniu, ponieważ taka decyzja zapadła już dawno temu. 300 i Taurus to inna sprawa. Nie wiem czy oprócz Żywych Trupów to wydawnictwo wznawia jakiekolwiek swoje tytuły, ani czym się kieruje. Co zaś się tyczy Sin City to, jak wcześniej nadmieniłem, od półtorej roku było dostępne 3. wydanie (konkretnie pierwszy tom) więc też nie jest to jakaś nowa decyzja o ponownym wydaniu.
chch
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: czw 21.03.2013 19:33

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: danek » śr 18.06.2014 19:25

Dobry pomysł: lista z tytułami dodawanymi przez użytkowników - i dodawanymi głosami in plus.
Każdy chętny odda tyle głosów ile go zainteresuje pozycji.
A poza listą tytułów krótkie pytania/stwierdzenia w stylu: "chcę więcej Plansz Europy".
Poza tym nie można wykluczyć że inne wydawnictwa też zaglądną na taką ankietę.
danek
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 38
Rejestracja: wt 02.06.2009 20:25

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: ljc » śr 18.06.2014 19:52

to może zrobimy pomocniczą ankietę z takimi pytaniami? obrazek z wynikami trafiałby do Tomka Kołodziejczaka...
zagubiona aleja
ljc
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4285
Rejestracja: wt 12.02.2008 18:54

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: kuperkowo » czw 19.06.2014 10:39

Uważam, że to bardzo dobry pomysł z tą ankietą.
A tak na marginesie to czy są już odpowiedzi od redakcji Kaczora Donalda i Giganta? Pytania były zadane, a odpowiedzi na razie brak.
kuperkowo
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 36
Rejestracja: sob 13.07.2013 18:37

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: ljc » czw 19.06.2014 11:49

na razie nie ma odpowiedzi o Donaldy
zagubiona aleja
ljc
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4285
Rejestracja: wt 12.02.2008 18:54

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: Garf » śr 27.08.2014 14:39

[quote="Sybirak14"]Siłą komiksów frankofońskich jest to ,ze mogą je czytać również dorośli w przeciwieństwie kaczorów donaldów z których sie wyrasta.[/quote]

Znowu? Dla informacji Sybiraka14: "Kaczory Donaldy" także mogą czytać dorośli (sam jako osoba pełnoletnia i fan komiksów Disneya czuję się dotknięty powyższym stwierdzeniem), a wiele opowieści z kaczkami i myszami jest bardzo dojrzałych. Stereotyp komiksów Disneya jako bez różnicy jednakowo infantylnych i płaskich jest bardzo krzywdzący i przynajmniej w środowisku fanów komiksu nie powinien być powielany. We Włoszech albo Skandynawii dorosły fan Kaczora Donalda i Myszki Miki to coś naturalnego, a wielcy twórcy Disneya tacy jak Carl Barks, Floyd Gottfredson czy Don Rosa są bardzo cenieni w świecie komiksu. Ich dzieła stanowiły inspirację dla bardzo wielu artystów, w tym tych tworzących "dorosłe" historie.

Wiem, to, co napisałem powyżej, jest oczywiste, ale niestety niektórym wciąż chyba trzeba o tym przypominać...
Garf
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 18
Rejestracja: wt 05.08.2014 11:20

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: Sandman28 » śr 03.09.2014 18:06

Pytam z ciekawości, bo nie znam się na branży komiksowej i na tym, kiedy w niej zapadają najważniejsze decyzje: czy nie lepiej poczekać z wysyłaniem pytań do Egmontu do końca września? Poprzednia tura pytań poszła na początku czerwca. Przez ten czas minął okres wakacyjny i obawiam się, że pan Kołodziejczak nie będzie mógł powiedziec nic więcej niż w czerwcu, bo po prostu jeszcze nic więcej nie będzie wiedział... oczywiście może się mylę, tak tylko podaję sugestię ;)
Pamiętam, że kiedyś pytania były wysyłane pod koniec każdego kwartału (teraz więc wypadałoby to pod koniec wrzesnia).
Sandman28
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 26
Rejestracja: śr 05.03.2014 1:28

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: messer » śr 03.09.2014 19:05

Myślę, że właśnie teraz Pan Kołodziejczak będzie miał bardzo dużo wiadomości (chociażby ze względu na zbliżające się MFKiG).
messer
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: pn 23.06.2014 22:30

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: Sandman28 » śr 03.09.2014 19:43

[quote="messer"]Myślę, że właśnie teraz Pan Kołodziejczak będzie miał bardzo dużo wiadomości (chociażby ze względu na zbliżające się MFKiG).[/quote]

Oczywiście, możesz mieć rację. niewykluczone, że w branży komiksowej większość kontraktów i kontaktów nawiązuje się w sezonie wakacyjnym (czerwiec - sierpień).
Niemniej jednak akurat Twój argument (im bliżej MFKiG tym więcej informacji) działa raczej na korzyść mojej hipotezy, żeby poczekać z wysyłką do końca września (a więc zaraz przed MFKiG).
Sandman28
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 26
Rejestracja: śr 05.03.2014 1:28

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: messer » czw 11.09.2014 21:13

Może ktoś się orientuje kiedy mniej więcej można oczekiwać odpowiedzi na ostatnią turę pytań? Z góry dzięki.
messer
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: pn 23.06.2014 22:30

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: ljc » pt 12.09.2014 7:22

w tym tygodniu możemy się nie wyrobić z odpowiedziami
zagubiona aleja
ljc
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4285
Rejestracja: wt 12.02.2008 18:54

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: messer » pt 12.09.2014 23:20

Można wiedzieć dlaczego moje pytania nie znalazły się w tej turze (albo coś przeoczyłem)? viewtopic.php?f=82&t=4460&start=1890#p174281
messer
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: pn 23.06.2014 22:30

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: ljc » sob 13.09.2014 8:26

faktycznie nie ma ich
musiały zagubić się w natłoku innych
przepraszam za niedopatrzenie
zagubiona aleja
ljc
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4285
Rejestracja: wt 12.02.2008 18:54

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: Heisenberg » sob 13.09.2014 22:49

[quote="messer"]Można wiedzieć dlaczego moje pytania nie znalazły się w tej turze (albo coś przeoczyłem)? viewtopic.php?f=82&t=4460&start=1890#p174281[/quote]

Nie ma też moich pytań 2 posty ponad twoim, podobnie jak pytań z postu pomiędzy - razem 3 ominięte posty pod rząd. Są za to odpowiedzi na posty zadane 2 dni po planowanym zamknięciu tury..

[quote="ljc"]faktycznie nie ma ich
musiały zagubić się w natłoku innych
przepraszam za niedopatrzenie[/quote]

Czyli teraz czekamy kilka miesięcy do następnej rundy na odpowiedzi?
Heisenberg
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: śr 03.09.2014 11:11

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: ljc » ndz 14.09.2014 7:36

posty nie idą 1:1 - są dzielone tematycznie

nie wiem obecnie, jak będzie wyglądać kolejna runda
zagubiona aleja
ljc
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4285
Rejestracja: wt 12.02.2008 18:54

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: Kurt » ndz 05.10.2014 11:26

Szanowny Panie Kołodziejczak,
czytając Panską odpowiedź na pytanie odnośnie cen wydawanych przez Egmont komiksów jest wręcz konieczne by zamieścić tutaj sprostowanie, zwłaszcza że dopuszcza się Pan manipulacji, a formułowane przez Pana wnioski są wrecz śmieszne.
Na uwagę, że komiksy wydawane przez Egmont są drogie raczy Pan odpowiedzieć, iż Egmont wydaje je raczej tanio jak na warunki polskie, a już wyraźnie mówi Pan, iż są bardzo tanie na tle konkurencji. Otóz pisze Pan, że inni wydawcy wydają albumu w cenach 34-48zł za 1 album w formacie A4 (48-64 stron), a Wy wydajecie w przedziale cenowym 20-30zł. Jak rozumiem odnosi się Pan do komiksu frankofońskiego i tu podaje przykłady Thorgala, Asteriksa czy Tintina. Czy to oznacza, że komiksy innych wydawców jak choćby np. West, Durango, Orły Rzymu, Koziorożec, Saga Valty czy Bruce Hawker mogą kosztować tyle co Thorgal czy Asteriks? Otóz mogłyby gdyby nakłady były podobne, ale niestety nie są. Prawda jest taka ze gdy się sprzedaje 10-krotnie (jesli nie więcej) wiekszy nakład, to i cena bedzie nizsza. Inni też by sprzedawali za 20 zł album gdyby mogli sprzedać swój komiks w tak dużym nakładzie, a nawet utrzymywac go ciągle na rynku, jak np Thorgala. Gdy się ma w rękach bestseller to sprawa wygląda inaczej Panie Kołodziejczak, czyż nie? Tak więc proszę nie robić z nas idiotów, to że Pan lubi robić idiotę z siebie to już Pańska sprawa. Nawet sam napisał Pan, że cena w dużym stopniu zależy od nakładu.
Nie, Panie Kołodziejczak, nie jesteście tani. Nawet kompromituje się Pan sugerując, że cena takiego Yansa, 200 stron za 100 zł (wychodzi 25 zł za album), jest odpowiednikiem ceny pojedyńczego albumu w waszym "standardzie". A czy nie powinna być niższa? Przecież drukując integral tylko raz płaci się za oprawę, a nie cztery razy, jak w przypadku druku albumów oddzielnie, również cena 1 strony spada w przypadku druku czegoś co ma 200 stron, anie 48. No, ale skąd może o tym wiedzec osoba pracująca w wydawnictwie? Proszę przestać manipulować. Nie mówiąc już o tym że jest to daleko posunięta bezczelność. Wydaje mi się, że czytelnikom akurat w tej sprawie należy się wyjaśnienie. Dobrze by było gdybyśmy mogli zauważyć to na tym forum przynajmniej.
Na koniec warto wskazać na jeszcze jedną rzecz. Popatrzmy na komiksy amerykanskie (Kołodziejczak wybrał do porównania francuskie przede wszystkim). Otóz Mucha zapowiedziała wydanie "Sex" HC, 192 strony za 65zł oraz "Fatale" HC 136 stron za 49zł. Jak to się ma do Egmontu? Porównajmy dla przykładu: "Amerykański wampir" HC, 168 stron 90zł, "Batman Zabójczy żart" HC, 64 strony!!! za 45zł. Wszystkie komiksy w tym samym formacie na kredzie i kolorze, jak wynika z opisów dystrybutorów.
Czy może Pan, Panie Kołodziejczak, posłużyć się swoją arytmetyką raz jeszcze?
Kurt
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: pn 20.12.2010 12:36

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: chch » wt 04.11.2014 16:18

Zwracam się z prośbą o zmianę terminów wysyłki pytań do Pana Kołodziejczaka. Ponieważ umowy pomiędzy wydawcami są podpisywane na jesieni, to proponuję, żeby zamiast we wrześniu pytania były wysyłane w październiku, po MFKiG, najlepiej na koniec miesiąca.
chch
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: czw 21.03.2013 19:33

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: Gazza » śr 05.11.2014 13:22

Mamy już listopad (już po największych jesiennych imprezach - Frankfurt, MFKiG), a odpowiedzi jak nie widać tak nie widać.... :(
Gazza
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 33
Rejestracja: czw 08.05.2014 22:17

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: General75 » śr 05.11.2014 21:55

Będą pewnie przed Wigilią, tak było w tamtym roku.

Ljc
Do kiedy w tej turze można zadawać pytania? Tak mniej więcej.
General75
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 285
Rejestracja: pt 01.11.2013 23:56

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: ljc » czw 06.11.2014 9:28

nie wiem
jak pisałem wcześniej, pracujemy z Egmontem nad nową formułą kontaktu i przepływu informacji między wydawcą a czytelnikami

jak się coś wyklaruje, to dam znać
zagubiona aleja
ljc
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4285
Rejestracja: wt 12.02.2008 18:54

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: ramirez82 » czw 06.11.2014 12:08

[quote="ljc"]nie wiem
jak pisałem wcześniej, pracujemy z Egmontem nad nową formułą kontaktu i przepływu informacji między wydawcą a czytelnikami

jak się coś wyklaruje, to dam znać[/quote]

A w jakim kierunku miałaby iść ta nowa formuła kontaktu?
ramirez82
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 456
Rejestracja: śr 07.03.2007 19:21

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: ljc » czw 06.11.2014 12:24

trudno powiedzieć w tym momencie
być może będzie miała bardziej charakter oświadczenia
zagubiona aleja
ljc
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4285
Rejestracja: wt 12.02.2008 18:54

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: piotrassss » pt 07.11.2014 6:23

Myślę, że więcej się dowiemy, jeżeli kontakt pozostanie w formie pytania-odpowiedzi.
piotrassss
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: ndz 09.05.2010 13:31

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: Gazza » pt 07.11.2014 13:55

Tak, ten "dialog" jest okay, tylko niech będzie regularny ....
Gazza
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 33
Rejestracja: czw 08.05.2014 22:17

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: Corto Maltese » ndz 09.11.2014 13:16

Nieco się spóźniłem na kolejną rundę pytań ale mówi się - trudno. Kiedy można się spodziewać odpowiedzi na pytania zadawane do 7.11? Będzie jeszcze jedna "runda" przed Świętami? Wprawdzie parę pytań chciałem zadać ale bardziej mnie interesuje termin podania planów Egmontu na 2015, przynajmniej kilka pierwszych miesięcy, lub udzielenia odpowiedzi na zadawane pytania (niezależnie jakie by były). Trzeba zaplanować świąteczne wydatki, a gdyby takie informacje pojawiły się tuż przed Bożym Narodzeniem, byłoby za późno.
Awatar użytkownika
Corto Maltese
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 23
Rejestracja: ndz 11.08.2013 23:53

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron