dd1

Egmont - pytania do wydawnictwa ----

----

dd

Wydawnictwo Egmont odpowiada na zadane przez forumowiczów pytania

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Dvdmax93 » sob 23.01.2016 14:20

1.Wydaliście Superman / Batman - tom 1: Wrogowie publiczni czy zostaną wydane kolejne tomy?
2.Jest szansa na wydanie komiksu który wydał Dobry Komiks(niestety upadli) "Street Fighter"?
Dvdmax93
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: pn 27.04.2015 17:02

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: jezuseek » wt 26.01.2016 19:45

Czy jest może w planach wydanie "Stulecia" Ligii Niezwykłych Dżentelmenów w jednym tomie?
jezuseek
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: wt 15.12.2015 19:04

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: mkolek81 » wt 26.01.2016 23:55

1. Zakupiłem drugi tom Guardians Of The Galaxy i zdziwiło mnie że ten album różni się od wydania oryginalnego tym że nr 8-10 wchodzące w jego skład zostały przesunięte do tomu 3. Rozumiem że chcecie wydać jej po lub jednocześnie z eventem Infinity do którego nawiązują i wydanie ich wcześniej wiele by namieszało. Ale czy nie oznacza to że tom 3 będzie liczył zaledwie właśnie tylko 3 zeszyty? Czy macie może plan dodać do nich jakąś dodatkową historię np. Guardians Of The Galaxy: Galaxy's Most Wanted (one shot), z tego co sie orientuje te historie nie wchodziły w skład żadnego wydania zbiorczego serii.
2. Panie Tomaszu jakie będzie wyglądać wydanie eventu Infinity? Czy dostaniemy oddzielnie tomy z serii głównej, serii Avenges i New Avengers? Czy też jest szansa na wydanie zwierające ułożenie zeszytów po kolei (chronologicznie wg wydarzeń), czyli zeszyt serii głównej, zeszyt Avenges, zeszyt New Avengers itd.? Nie ukrywam że czytanie w formie trzech tomów serii i skakanie z jednego na drugi oraz trzeci i z powrotem może być kłopotliwe. Daliście radę wydać w bardzo przystępny sposób event Wieczne Zło wraz ze wszystkimi seriami prowadzącymi do niego oraz tieny (szkoda że bez 2 tomu JLA), unikając dubli zeszytowych. Wierze że dacie radę i tym razem. Jest jeszcze dużo czasu do wydania tej historii można by zadziałać w tej sprawie znacznie wcześniej, tak aby nowy czytelnik nie miał problemów ze zrozumieniem tej historii.
3. W zeszłym roku wznowiliście w serii DC Deluxe 'Lobo", "Batman Rok Pierwszy" i "Azyl Arkham", czy jest szansa na wznowienie takich jak tytułów jak "Batman Hush" (każdy czeka na to wznowienie), "Green Arrow Kołczan", czy też albumów starszych np. "Batman Venom" oraz kompletu "Batman vs Sędzia Dredd"?
4. Czy bierzecie pod uwagę wydanie runu Granta Morrisona w Batmanie jeśli seria JLA będzie się dobrze sprzedawać? Chodzi o "Batman and Son", "Batman: The Resurrection of Ra's al Ghul", "Batman: The Black Glove", "Batman R.I.P.", "Final Crisis", "Batman and Robin, Vol. 1: Batman Reborn", "Batman and Robin, Vol. 2: Batman vs. Robin", "Batman and Robin, Vol. 3: Batman Must Die", "Batman and Robin, Vol. 4: Dark Knight, White Knight", "Batman: Time and the Batman", "Batman: The Return of Bruce Wayne" oraz "Batman: Battle for the Cowl", które nie jest Morrisona ale jest ważne fabularnie ?
5. Czy po sukcesie serii X-men oraz dobrego przyjęcia JLA Morrisona rozważacie (jeśli nie ma szans na Batmana od niego) wydanie jego serii New X-men ("E Is for Extinction"-uzupełnionej o annula do tej pory nie wydanego u nas, "Imperial", "New Worlds", "Riot at Xavier's", "Murder at the Mansion", "Assault on Weapon Plus", "Planet X" i "Here Comes Tomorrow")?
6. Przyłączam się do pytania co ze wznowieniami brakujących tomów Hellboya? Naprawdę nie da rady chociaż jednego na rok??
7. Czy w przypadku dobrej sprzedaży serii miękko okładkowych z DC, planujecie w przyszłości rozszerzyć ofertę tytułów albo chociaż wznowić kilka tytułów w takiej formie np. Batman Hush, (gdyby nie było możliwości wydania go DC Deluxe)?
8. Czy rozważacie kontynuacje wydań serii Lucyfer tworzonej przez Holly Black i Lee Garbetta (oczywiście wtedy gdy pojawią się wydania zbiorcze)?
9. Wznowienie "Sandman Noce nieskończone", czy jest możliwe?? Wiem że deklarował pan że nie będzie dodruków komiksów z serii Mistrzowie Komiksu, ale wznowiliście Azyl Arkham oraz Powrót Mrocznego Rycerza, a patrząc z perspektywy że zapowiedzieliście Sandman Overture oraz Śmierć można by się pokusić o wznowienie tego komiksu aby cykl był kompletny, tym bardziej że ten album jest bardzo ciężki do kupna nawet na rynku wtórnym.
10. Czy rozważa pan integral Slaine Rogaty Bóg, ? Wydanie 3 tomu pt "Król" (które szybko znikło) pokazuje że jest zainteresowanie tą serią, a poza tym to Simon Bisley w najlepszej formie który cieszy się dużą popularnością wśród polskich czytelników (o czym świadczy chociaż wyprzedany Lobo Portret Bękarta).
11. Czy po zakończeniu serii Wolverine i X-Men rozważane są plany co do wydania historii "Death Of Wolverine" z one shotem Death of Wolverine: Deadpool & Captain America oraz serii Spider-Man and The X-Men?
Ostatnio zmieniony sob 05.03.2016 9:36 przez mkolek81, łącznie zmieniany 16 razy
mkolek81
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz 23.03.2014 22:48

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: ramirez82 » śr 27.01.2016 21:17

1. Fajnie, że wydajecie Smerfy, jednak liczyłem, że obok nowszych tomów, będziecie publikować również Smerfy Peyo. Planujecie?
2. Cieszę się, że rozważa Pan Top 10 Moore'a do Deluxe i mam nadzieję, że ostatecznie tytuł ten ukaże się w kolekcji. A jeśli tak, to czy jest szansa na zawartość z wydania Absolute, gdzie obok Top 10 1 i 2, znalazły się również Top 10: The Forty-Niners i Smax, czy raczej wydanie podstawowe zawierające top 10 1 i 2?
3. Z komiksów spoza klasycznych bohaterów DC, w DC Deluxe marzy mi się jeszcze Marshal Law i Camelot 3000, bierzecie coś takiego pod uwagę?
4. Szkoda, że w 2016 nie będzie solowych przygód Supermana, bardzo liczyłem na Whatever Happened to the Man of Tomorrow? w DC Deluxe, czy The Men of Tomorrow Johnsa w Nowym DC Comics - może w przyszłym roku?
5. JSA: The Golden Age w DC Deluxe?
6. Czy to prawda, że Egmont bedzie wydawać Corto Maltese?
7. Skoro możecie ingerować w oryginalne wydania, może pokusicie się o wydanie Batman and the Mad Monk połączony z Batman and the Monster Men Wagnera? W Stanach takie nie wyszło, choć to pewnie kwestia czasu.
8. Nie sądzi Pan, że wydany niedawno w Stanach Batman Norma Breyfogle aż prosi się o wydanie u nas? Przecież pokolenie TM-Semic wychowało się na jego wizji nietoperza!
9. Czy w przyszłości jest szansa na No Man's Land, Knightfall, czy Batman & Robin Morrisona? Np. jako osobne serie, tak jak teraz JLA, czy Gotham Central? Bardzo ważne historie, niestety dwie z nich bardzo długie...
10. Szkoda, że nie zdecydowaliście się na Batman & Robin w ramach Nowego DC Comics, bo podobno to najlepsza seria z Batmanem obok głównej serii Snydera. Na Green Arrow Lemire pewnie już też nie ma co liczyć? Nawet popularność serialu nie zachęci Was do sięgnięcia po ten ceniony run?
11. Jestem trochę rozczarowany po ogłoszeniu tytułów do rozszerzenia linii Marvel Now. Bardzo liczyłem na Daredevila, Hawkeya i Moon Knight...
12. Chwała Wam za Nową Granicę! Kapitalny komiks i do tego wzorowo wydany! Co prawda papier mógł być grubszy, ale i tak jestem bardzo zadowolony. Warto było czekać te kilka miesięcy dłużej.
Ostatnio zmieniony śr 10.02.2016 16:41 przez ramirez82, łącznie zmieniany 2 razy
ramirez82
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 456
Rejestracja: śr 07.03.2007 19:21

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Tanatos » pt 29.01.2016 12:45

Może kiedyś Luck in the Head by M. John Harrison, Ian Miller?
Tanatos
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 0
Rejestracja: śr 12.06.2013 17:48

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: General75 » ndz 31.01.2016 21:28

Kiedy Szninkiel w twardej z kolorami Grazy?

Kiedy Egmont wyda trzeci zbiorczy tom ARQ?
Czy będą wznowienia ARQ tomów jeden i dwa?

Czy planujecie Państwo dodruki brakujących tomików z serii Star Wars: Dziedzictwo, Rycerze starej republiki. Wektor, Mroczne czasy?

Wydacie Liga Niezwykłych Dżentelmenów Stulecie w zbiorczym?
General75
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 285
Rejestracja: pt 01.11.2013 23:56

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: amsterdream » czw 04.02.2016 23:43

Macie w planach wznowienie Towarzyszy Zmierzchu?
amsterdream
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 15
Rejestracja: wt 06.05.2014 19:38

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: bardzoczarnykot » sob 06.02.2016 4:07

Panie Tomaszu proszę przyznać, że nigdy nie wydacie Transmetropolitana, bo piękne wydania absolute kuszą.
bardzoczarnykot
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 138
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: kuperkowo » sob 06.02.2016 21:39

...........................................................
Ostatnio zmieniony sob 13.02.2016 21:33 przez kuperkowo, łącznie zmieniany 2 razy
kuperkowo
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 36
Rejestracja: sob 13.07.2013 18:37

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: oldcomicsfan » śr 10.02.2016 15:36

Dzień dobry Panie Tomaszu

Minęło sporo czasu od mojej ostatniej wiadomości skierowanej do Pana. Wiadomości, w której jako czytelnik komiksów z wieloletnim doświadczeniem pisałem o tym jak zauważalnie dla mnie wyhamowało Państwa wydawnictwo w swojej działalności jako wydawca komiksów. Wiadomości w której wspominałem również o tym jak działalność Pana i wydawnictwa Egmont wpłynęła swego czasu na rynek komiksowy w Polsce tworząc jego fundamenty. Co się od tego czasu zmieniło w mojej ocenie ? Dużo Panie Tomasz … nie to zbyt skromne słowa - bardzo dużo i to oczywiście w jak najlepszym tego słowa znaczeniu. Państwa wydawnictwo znowu wyznacza kierunki rynku komiksowego w Polsce i pokazuje, że można wydawać dużo i różnorodnie. Co prawda jestem fanem komiksów frankofońskich jednak nie stronię również od najlepszych pozycji z superbohaterami. Powinienem zacząć jednak od czegoś innego – podziękowania za wydanie „Pasażerów wiatru”. Parokrotnie prosiłem Pana o wydanie tego tytułu i to jedno z wielu komiksowych marzeń zostało w końcu spełnione. Niestety nie dotrzymałem słowa Panie Tomaszu. Obiecałem swego czasu, że po premierze komiksu zakupię jego dwa egzemplarze. Trzymał mnie Pan za słowo, a ja niestety kupiłem trzy. Jeden dla siebie, jeden dla syna, a po zapoznaniu się z samym dziełem jeszcze jeden dla tzw. potomności ;) Wracając jednak do aktualnej sytuacji napiszę tylko, że są miesiące kiedy jestem nabywcą wszystkich wydanych w nim przez Was tytułów. Jeszcze 2 lata temu nawet w najśmielszych oczekiwaniach nie przypuszczałbym, że na naszym polskim rynku zawitają komiksy w jakości DC Deluxe. Brawo Panie Tomaszu ! Naprawdę pełnią szczęścia była możliwość zakupienia w jednym miesiącu „Tintina”, „Pasażerów wiatru”, „Blueberrego” i „Nowej granicy” … Pozostaje tylko podziękować za Pana pracę i pańskich współpracowników. Myślę, że z perspektywy czasu jest Pan w stanie przyznać, że jednak warto było zaryzykować i natrudzić się, żeby wydać wspomnianych „Pasażerów wiatru”. Że jednak jak pokazała konkurencja „Long Hellowen” nie była „za long” i nasz rynek przyjął go z radością tak samo jak serię DC Deluxe. Czego bym sobie aktualnie życzył … ? Aby taki poziom Państwa działalności jak najdłużej został utrzymany. Aby kolejne Wasze zapowiedzi wzbudzały taką radość jaką dostarczacie od dłuższego czasu swoimi publikacjami. Marudzić można zawsze. A to nie ta gramatura papieru, a to nie ta okładka etc. Ostatnio bardzo mnie zaskoczyła i ucieszyła zapowiedz komiksów „Y” i "Scalped". W tym przypadku żałuję, że nie zdecydowali się Państwo wydać tych komiksów wzorem serii DC Deluxe w twardej oprawie z obwolutą. Nie ukrywam, że uwielbiam te wydania. Przechodząc jednak do pytań i tzw. listy życzeń:

1. Panie Tomaszu, czy jest szansa na wydanie komiksów z serii Lukcy Luke wzorem „Tin Tina” w pojedynczych albumach? Wiem, że Pan również uwielbia tą serię. Śmiem twierdzić, że nasz rynek z radością przywitałby ten tytuł właśnie w takim wydaniu.

2. "The Chimpanzee Complex" (Marazano - Ponzio) - liczne nagrody, ciekawa tematyka. Naprawdę warto.

3. „Kingdom Come” – ostatnio ten tytuł został z okazji rocznicy jego wydania zapowiedziany w wersji deluxe. Czy dobrze przypuszczam, że to tylko kwestia czasu kiedy ukaże się u nas?

4. Wróciliście do serii „Amerykański wampir”. Dokończcie proszę serię „Saga o potworze z bagien” … naprawdę czekamy :)

5. Czy jest szansa na komiksy z serii „Kaznodzieja” wydane w twardej oprawie bądź twardej z obwolutą?

6. Integral „Książę nocy”. U wydawcy są dostępne materiały bo jakiś czas temu właśnie w takiej formie ukazał się komiks na zachodzie. Poza tym nie wiem czy Pan wie ale jakiś czas temu powstała kontynuacja tego komiksu.

7. „Slain – Rogaty Bóg” integral - jakiś czas temu kupiłem angielskojęzyczne wydanie tego komiksu właśnie w takiej formie. Z radością przywitałbym jego polskie wydanie.

8. Batman Knightfall - naprawdę to kupimy :)

9. "Rozbitkowie czasu" (Forest - Gillon) - czekamy i wiercimy dziurę w Pana brzuchu ;)

10. Hellboy Library Edition - jest szansa ?

11. Czy temat mang to sprawa zamknięta w przypadku Państwa wydawnictwa? Żałuję, że wśród takiej ilości mang jakie ukazują się co miesiąc takie klasyki jak "Samotny Wilk i Szczenię" oraz "Vagabond" wciąż czekają na swoją kolej ... :(

Pozdrawiam - oldcomicsfan
Ostatnio zmieniony pn 15.02.2016 11:28 przez oldcomicsfan, łącznie zmieniany 1 raz
oldcomicsfan
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 21
Rejestracja: pt 22.03.2013 9:19

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Franco » pt 12.02.2016 17:03

Witam serdecznie
Krótko: Czy jest szansa, że ruszycie jeszcze kiedyś temat pt."Fido i Mel" ?
Franco
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 23
Rejestracja: pn 24.05.2010 20:10

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: mgnesium » pn 15.02.2016 0:52

śledzia wydaje obecnie kultura gniewu.
mgnesium
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 122
Rejestracja: pt 29.06.2012 16:23

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: kuperkowo » pt 19.02.2016 21:57

1. Czy możliwy jest dodruk: Nowy Jork. Życie w wielkim mieście ? 2. Czy zamierzają państwo wydać jakieś niepublikowane dotąd w Polsce komiksy Willa Eisnera? 3. Batman Year Two - jest szansa na wydanie?
Ostatnio zmieniony pn 29.02.2016 20:39 przez kuperkowo, łącznie zmieniany 1 raz
kuperkowo
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 36
Rejestracja: sob 13.07.2013 18:37

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Garf » ndz 21.02.2016 20:59

Na wstępie bardzo dziękuję za Państwa ciekawą i bogatą ofertę komiksową i ufam, że nie przestaną nas Państwo pozytywnie zaskakiwać :) Co do pytań:

1. Czy wiadomo już coś o tym, jak będzie wyglądało wydawanie "Lucky Luke'a" po następnym integralu?
2. Chciałbym zapytać, jak będzie wyglądać Państwa polityka w kwestii dodruków N52. Zdaję sobie sprawę, że z biegiem czasu utrzymywanie wszystkich tomów w dostępności może stać się niemożliwe, ale czy można liczyć choćby na dodruki pierwszych tomów tych najpopularniejszych serii, także żeby nowy czytelnik miał jakiś punkt startu? Na przykład taki "Trybunał Sów" zniknął już z pierwszego obiegu.
3. Zdaję sobie sprawę, że drugi tom "Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości" z N52 to nie jest poziom mistrzowski, ale czy rozważyliby Państwo jednak jego wydanie? Seria byłaby już zamknięta na amen :)
4. Bardzo cieszę się, że w drugim tomie "Superior Spider-Mana" poprawili Państwo parę niedoróbek, które przytaczałem w pytaniach w poprzedniej turze. Miałbym jednak pewną uwagę - w dalszym ciągu imię Doktora Octopusa odmieniane jest niegramatycznie. Słowniki podają jako poprawną odmianę "Ottona", "Ottonowi", "Ottonem" itd., tymczasem w "SSM" 2 pojawiały się takie formy jak "Otta" czy w ogóle nieodmieniane "Otto Octaviusowi". Gdyby mogli Państwo zwrócić na to uwagę, byłbym niezmiernie wdzięczny.
5. Nie ukrywam, że zasmuciło mnie przejście "Kaczora Donalda" na cykl miesięczny, zwłaszcza w czasie zwiększonej popularności komiksów w ogóle (no i teraz trzeba będzie czekać z 4 lata na numer 1000.). Mam do tego tytułu spory sentyment i chciałbym spytać, czy mają Państwo jakieś zarysy "planu naprawczego", który pomógłby wypromować czasopismo i zwiększyć sprzedaż (bo zgaduję, że to niska popularność spowodowała zmniejszenie częstotliwości wydawania)?
6. Mniej więcej rok temu otrzymaliśmy od Egmontu broszurki z planami wydawniczymi DC Deluxe i N52 do końca 2015. Czy teraz też możemy liczyć na coś podobnego (także w odniesieniu do Marvel NOW!)?
7. Jeśli to nie tajemnica, jaka jest przyczyna powrotu cen na okładki komiksów Egmontu?
Ostatnio zmieniony ndz 06.03.2016 17:37 przez Garf, łącznie zmieniany 2 razy
Garf
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 18
Rejestracja: wt 05.08.2014 11:20

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Cello » pn 22.02.2016 13:53

Chciałbym się dowiedzieć jak będzie w przyszłości wyglądała sprawa z dodrukami komiksów Marvel Now. Większość pierwszych tomów jest już niedostępna, Deadpool zniknął ze wszystkich księgarń po niecałym tygodniu - wszędzie widnieje napis "nakład wyczerpany" i już chyba tylko w empiku można go jeszcze nabyć po cenie okładkowej. Mają państwo w planach dodruki tych komiksów czy już tylko drugi obieg zostaje?
Cello
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 616
Rejestracja: pt 05.10.2007 18:50

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: griftus » wt 23.02.2016 22:39

[quote="Cello"]Chciałbym się dowiedzieć jak będzie w przyszłości wyglądała sprawa z dodrukami komiksów Marvel Now. Większość pierwszych tomów jest już niedostępna, Deadpool zniknął ze wszystkich księgarń po niecałym tygodniu - wszędzie widnieje napis "nakład wyczerpany" i już chyba tylko w empiku można go jeszcze nabyć po cenie okładkowej. Mają państwo w planach dodruki tych komiksów czy już tylko drugi obieg zostaje?[/quote]


Dolaczam sié równiez do pytania. Bo DeadPool tak nagle znikl ze sklepów, jak nagle sié pojawil. I raczej nie chce mi sié wierzyc, ze caly naklad juz poszedl. Moze kilka slow wyjasnienia? pozdrawiam
griftus
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: ndz 11.10.2015 16:01

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: JanMarian » pt 26.02.2016 11:31

[quote="griftus"][quote="Cello"]Bo DeadPool tak nagle znikl ze sklepów, jak nagle sié pojawil. I raczej nie chce mi sié wierzyc, ze caly naklad juz poszedl. Moze kilka slow wyjasnienia? pozdrawiam[/quote]

Z tego co pokazuje oficjalny sklep Egmontu: Deadpool, Zamów przed premierą 29.02.2016. Wygląda na to że przełożono premierę... Ktoś widział na oczy rzeczywiście wydrukowany komiks? Może po prostu jeszcze go nie ma... albo szykuje się dodruk?

W tej chwili właściwie powtarzam pytanie które ktoś zadał powyżej: czy można liczyć na dodruki w przyszłości brakujących tomów z "pierwszej fali" nowego DC? Tomy 2 z serii Batman Detective Comics i Liga Sprawiedliwości są od dawna niedostępne... A z chęcią bym nabył te wczesne serie, z tym że brak środkowych tomów mocno tu przeszkadza. Dziękuję.
Poza tym dziękuję za świetną pracę. Egmont robi bardzo dużo dobrego - jestem naprawdę zaskoczony jak bardzo rozwija się rynek w Polsce, głównie za sprawą Waszego wydawnictwa.
JanMarian
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 25
Rejestracja: wt 11.03.2014 14:55

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Murazor » ndz 28.02.2016 6:56

Hellboy- czerwona seria, czy będzie kontynuowana?
Batwoman - Elegy - jest szansa, w np.: DC Deluxe?
Murazor
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: pn 20.10.2014 17:00

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Piter » ndz 28.02.2016 10:50

Czemu spadła częstotliwość wydawania komiksów w serii DC Deluxe? W zeszłym roku wychodził jeden album miesięcznie, obecnie jeden co dwa miesiące.
Piter
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 19
Rejestracja: ndz 24.08.2014 13:10

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: kuperkowo » ndz 28.02.2016 14:05

1. Odnośnie magazynu ,,Kaczor Donald" : Czy po przejściu pisma na formułę miesięcznika w ramach rekompensaty czy byłby możliwy wzrost objętości pisma z 48 stron do 56-64 (lub jeśli to niemożliwe to wzrost liczby stron komiksowych na numer z 32 do 34-35 np kosztem działu ,,Od czapki " który prezentuje bardzo niski poziom i tylko zabiera miejsce komiksów. Opcjonalnie 1-2 razy do roku , numer dłuższy 80 stronicowy ) ?
Ostatnio zmieniony wt 08.03.2016 23:46 przez kuperkowo, łącznie zmieniany 1 raz
kuperkowo
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 36
Rejestracja: sob 13.07.2013 18:37

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Sandman28 » pt 04.03.2016 5:35

Panie Tomaszu,
kilka pytań:

1) W poprzedniej turze na pytanie o możliwość wydania kolorowego Szinka w integralu odpowiedział Pan w sposób, który można interpretować tak, że nie wykluczacie Państwo tego wydania. Czy pojawienie się kolorowego Szninkla w ramach kolekcji Hachette w jakiś sposób zmieniło szansę na pojawienie się kolorowego Szninkla z wydawnictwa Egmont? Czy szansa na kolorowego Szninkla od Egmontu (w obliczu wydawania tego komiksu w kolekcji Hachette) w tej chwili w ogóle istnieje?

2) Jeśli byłaby szansa na kolorowego Szninkla - czy Egmont pokusiłby się o wydanie go w formacie powiększonym (takim jak Wasze pierwsze wydanie tego komiksu z 2001 roku)?

3) Czy jest planowana kontynuacja "Catwoman" Brubakera? Jeśli tak to kolejne części planujecie wydawać w ramach Deluxe czy może raczej w ramach regularnej serii (osobiście nie miałbym nic przeciwko kontynuacji w takiej formie, w jakiej planujecie Gotham Central :) )?

4) Zaczęliście wydawać serię Batman/Superman w częstotliwości raz na 2 miesiące - czy chcecie kontynuować wydawanie tej serii w takiej częstotliwości?

5) Czy w ramach serii Batman/Superman planujecie tylko run Jepha Loeba (pierwsze 4 części tej serii) czy też będzie wydawać ten komiks również dalej?

6) W listopadzie 2015 r. na stronie świata komiksu ukazały się zapowiedzi komiksów europejskich w integralach planowanych na rok obecny (Cyann, Salambo, Kurczak ze śliwkami, El Gaucho, Cromwell, Arq, Wieczna Wojna, Blueberry, Antares). Czy są to kompletne zapowiedzi na 2016 czy też Egmont szykuje jeszcze jakieś niespodzianki jeśli chodzi o komiks europejski w integralach?

7) Czy w 2016 roku ukaże się 1 tom Cyann czy więcej?

8) Czy planujecie nowe serie frankofońskie w miękkiej oprawie? Jeśli tak to jakie?

9) Żeby rozwiać wątpliwości - w poprzedniej turze pytań, na pytanie "Czy na przyszły rok Egmont planuje wydać trzeci integral Wojny Sambreów - Maxime & Constance ?" odpowiedział Pan: "Raczej 2017, razem z reprintem tomu 1.".
Rozumiem, że pisząc o "reprincie tomu 1" miał Pan na myśli reprint integrala oryginalnej serii "Sambre" (wydanej w Polsce w 2006 roku, w kolekcji Mistrzowie Komiksu), a nie reprint 1. tomu "Wojny Sambre'ów"?

10) W Stanach Zjednoczonych seria JLA zapoczątkowana runem Morrisona wyszła w 2 edycjach zbiorczych typu DeLuxe:

a) edycja z 2008 roku zbierała wyłącznie numery napisane przez Morrisona pomijając kilka numerów, które w trakcie trwania jego runu napisały inne osoby i kończyła się na ostatnim numerze Morrisona dla JLA (dodatkowo dołączając historie Morrisona spoza JLA jak "DC One Million”)

b) edycja z 2011 roku zbiera wszystkie numeru JLA łącznie z tymi niepisanymi przez Morrisona i nie kończy się na ostatnim numerze napisanym przez tego autora (dzięki temu np. w tomie 4 obok dokończenia runu Morrisona jest jedna z najlepszych historii z Ligą „Tower of Babel” Marka Waida, która ukazała się tuż po zakończeniu runu Granta)

Z wydanego przez Was tomu 1 (informacja w stopce) wynika, że zdecydowaliście się na edycję pierwszą – z 2008 roku. Czy to ostateczna decyzja?
Pytam ponieważ pierwsze 2 tomy zbiorcze w obu edycjach są w zasadzie identyczne, więc tę decyzję można jeszcze zmienić (osobiście zdecydowanie wolałbym edycję z 2011 roku, bo prezentuje kompletną serię JLA – nie wycina numerów napisanych nie przez Granta – a w tomie 4 zostałaby wydana wyczekiwana przez wielu „Tower of Babel”. Dodatkowo - w razie dobrej sprzedaży - serię można by kontynuować, co przy edycji z 2008 r. nie byłoby możliwe, bo ogranicza się ona jedynie do 4 tomów Morrisona).

11) Rozumiem, że decyzja o wydawaniu premierowych komiksów z NEW52 (np. Flash) w takiej samej formie jak poprzednie (twarda oprawa) jest ostateczna i nie ma szans na jakąś ekonomiczniejszą wersję (np. oprawa miękka, brak dodatków) w cenie zblizonej do MarvelNOW?
Jesli tak to dla mnie osobiście trochę szkoda, bo kurczące się fundusze (i miejsce na półce - twarde oprawy są dużo szersze) nie preferują takiego wydania.

12) Z ciekawości - czy jest Pan zadowolony ze sprzedaży tak nietypowego komiksu superbohaterskiego jakim była Nowa Granica czy też ta forma nie przyjęła się na polskim rynku?

13) Zapowiedział Pan powtórne wydanie Cromwell Stone'a. Czy jest szansa na wydanie tego komiksu w formacie powiększonym (na co rysunki Andreasa na pewno zasługują) czy też będzie to po prostu wznowienie Waszego 1. wydania?
(jeśli miałoby to być tylko wznowienie, fajnie by było gdyby okładka była lakierowana - w ten sposób prezentuje się świetnie).

14) Może jakieś podpowiedzi, co do zapowiadanego komiksu nr 1000 :)? Np. czy będzie to komiks polskich autorów czy zagranicznych?

15) Na sam koniec wrócę jeszcze na moment do kwestii wycinania pojedynczych stron z oryginalnych wydań. W poprzedniej turze pytań padły zapytania o wycięcie jednej z okładek w dodatkach 14 tomu "Baśni" i wycięcie ilustracji Dave McKeana z "Azylu Arkham".
Panie Tomaszu jestem pewien, że w Pańskich kontaktach z "fandomem" komiksowym spotyka się Pan z - nazwijmy to - "hardcorowymi" fanami, którzy często mogą rzeczywiście być gotowi krytykować w czambuł każdą decyzję - a szczególnie taką związaną z wycięciem czegokolwiek. Jestem jednak zdania, że w tym środowisku jest więcej osób spokojniej i - powiedzmy - rozsądniej podchodzących do tej kwestii o ile tylko ingerencje są robione z głową. Myślę, że sam się do nich zaliczam - dlatego też rozumiem Pana tłumaczenie, że w mejsce okładki Baśni chcieliście Państwo wstawić reklamę serii, a do Azylu Arkham chcieliście wstawić polskie posłowie.
To natomiast, co mi się nie podoba - jesli przyjmiemy, że jakieś strony musiały być wycięte (bo ze względów kosztowych nie chcieliście dodać tej jednej strony... choć może wystarczyłoby podnieść cenę z 79,99 do 80 zł?) - to sposób wyboru konkretnych stron do wycięcia.

- Chodzi o to, że z Baśni została wycięta okładka numeru 93, a zostawiona została okładka z nr-u 90 (ta sama która słuzy jako okładka zbiorczego wydania) - mamy więc w komiksie 2 razy zaprezentowaną okładkę numeru 90 (jako okładkę zbiorczego wydania + w dodatkach) i ani razu okładkę numeru 93...
- Jeśli chodzi o Azyl Arkham to w dodatkach jest ponad 20 stron szkiców (Morrisona i McKean'a) i bodajże 3 piękne, całostronicowe, kolorowe ilustracje McKeana. Czy jeśli już trzeba było coś wyciąć to nie można było pozbyć się jednej z ponad 20 stron szkiców (które są niejako z definicji, jako szkice, estetycznie o wiele brzydsze niż całostronicowa ilustracja McKeana) a zostawić tę piękną ilustrację McKeana?
(mam nadzieję, że ta uwaga nie będzie zbyta standardowym "a wtedy kto inny by narzekał", bo staram się przedstawić sprawę z perspektywy nie "hardocorowych fanów", o których pisałem wyżej i którzy zawsze by narzekali, ale z perspektywy logicznego spojrzenia na sprawę, zakładającego, że coś musiało być wycięte).

Oczywiście zgaduję, że niekoniecznie musi to być uwaga bezpośrednio do Pana (zakładam, że nie ma Pan czasu do podejmowania każdej tego typu decyzji), ale apeluję o zwrócenie uwagi na tę sprawę - nie chcę kwestionować powodów wycinania pewnych materiałów, natomiast proszę żeby Egmont robił to z głową ;)

I na koniec tego punktu - jako wielki fan Dave'a McKeana zapytam - czy jest jakakolwiek szansa by dołączyli Państwo tę jego usuniętą, całostronicową ilustrację do któregoś z kolejnych DeLuxeów (może w którymś zostanie jakaś wolna strona, gdzie można by "wrzucić" tę ilustrację)?



Na koniec dołączam się do próśb, które padły już w tej turze pytań o wydanie takich komiksów jak "JSA: The Golden Age", "Batman" Norma Breyfogla, "Batman Hush", "Top 10" i przede wszystkim "Saga o Potworze" Moore'a (może w 2017, kiedy zakończycie 3 obecnie wydawane serie Vertigo... ;) ?). Natomiast osobiście wolałbym coś nowego niż wydanie Batman Knightfall, które można dość tanio kupić w wydaniu Semica.
Ostatnio zmieniony wt 08.03.2016 17:41 przez Sandman28, łącznie zmieniany 6 razy
Sandman28
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 26
Rejestracja: śr 05.03.2014 1:28

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: kuperkowo » ndz 06.03.2016 22:38

.............
Ostatnio zmieniony wt 08.03.2016 23:28 przez kuperkowo, łącznie zmieniany 1 raz
kuperkowo
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 36
Rejestracja: sob 13.07.2013 18:37

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: randal63 » wt 08.03.2016 6:53

Pozdrawiam gorąco całe wydawnictwo i przyłączam się do próśb.
1-proszę i będę prosił jak inni o wydanie ,a właściwie zakończenie historii "Rozbitków czasu" P. Gillona
2-czy jest szansa na wydanie Richarda Marazano "Batalionu tchórzy" ?
3-czy realne byłoby wydanie integrala z "prawdziwego zdarzenia" Jerzego Wróblewskiego i jego najlepszych pozycji jak np.Czarna Róża,Figurki z Tilos,Skradziony skarb,Vahanara(pamiętam wydanie na okropnym żółtym papierze)
i krótkich historyjek jak np. Wolnoć mieszka w górach,Ludziom trzeba wierzyć itp. które drukowano w zeszytach Relax.Wydaje mi się, że artysta ten w pełni zasługuje na takie wydanie.Był w końcu jednym z najlepszych ,ale niestety
żył i tworzył swoje historie obrazkowe w nieciekawych i ciężkich czasach.
4-ponownie J. Wróblewski i integral "Tajemnica złotej maczety"
5-zbiorcze wydanie opowiadań G. Rosińskiego wydawanych w magazynach Relax
6-"Wayne Shelton",solidny integral dla tej serii byłby mile widziany,oraz Swolfsa-Legenda
To tylko propozycje ,marzenia ,ale podobno czasem się one spełniają.Wyrazy szacunku za Waszą pracę ,ale na koniec jeszcze jedno.Numer 1000 to będzie solidny integral ?
randal63
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 9
Rejestracja: ndz 11.01.2015 5:18

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Graf Orlok » śr 09.03.2016 17:50

Czy istnieje możliwość, że kiedyś Egmont będzie wydawał same grafiki wybranych okładek, które po zakupie można by wieszać oprawione na ścianie. Na przykład coś na wzór grafik z Kolekcji komiksów Grzegorza Rosińskiego (w formacie A4). Podobna akcja miała też już miejsce przy zbiorczym wydaniu "Wiedźmina" wydawnictwa komiksowego.
Graf Orlok
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: pn 09.03.2015 12:11

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: ljc » czw 10.03.2016 12:44

pytania zostały wysłane
zagubiona aleja
ljc
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4285
Rejestracja: wt 12.02.2008 18:54

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: nrt » czw 10.03.2016 23:30

Czy okładkę SALAMBO projektowaliście w MS Paincie? Zamazanie połowy grafiki Druilleta na czarno bo nie potraficie edytować oryginalnego tytułu?? I jeszcze ta toporna czcionka. Nędza....

edit: przyznaje że niesłusznie zarzuciłem odwalnie chały. W jednym z integrali jest identyczny projekt. Okładka nie wygląda przez to lepiej, ale zwracam honor egmontowi. Ten wydawał mi sie jedyny i słuszny:
http://www.bdnet.com/img/couvpage/40/97 ... 407_cg.jpg
nrt
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 184
Rejestracja: pt 23.06.2006 14:15

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: lipaz » śr 16.03.2016 23:42

Kiedy planujecie wydać ostatnie albumy Tintina? Dacie radę jeszcze w tym roku? Czy jest szansa również w tym roku na wydanie integrala Wiecznej Wojny o którym się już kiedyś wspominało?
lipaz
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 8
Rejestracja: wt 10.12.2013 10:21

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: bardzoczarnykot » pn 28.03.2016 18:17

Czy jest szansa na wznowienie Kaznodziei przy okazji premiery serialu? Na miękko jak ostatnio.

Czy rozważacie wydanie serii Mockingbird Marvel Now, rysowanej przez Katarzynę Niemczyk?
Ostatnio zmieniony wt 29.03.2016 21:34 przez bardzoczarnykot, łącznie zmieniany 2 razy
bardzoczarnykot
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 138
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: mgnesium » pn 28.03.2016 18:42

[quote="bardzoczarnykot"]Czy jest szansa na wznowienie Kaznodzieji przy okazji premiery serialu? Na miękko jak ostatnio.[/quote]

czytajcie odpowiedzi z przynajmniej dwóch ostatnich tur pytaniowych przed zadaniem pytań.
mgnesium
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 122
Rejestracja: pt 29.06.2012 16:23

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: randal63 » pt 01.04.2016 5:35

Witam,ponownie cały zespół redakcyjny i niezmiernie cieszy mnie coraz bogatsza Wasza różnorodna oferta. Przechodząc do tematu zacznę po kolei:
1-znakomita heroic fantasy (trylogia) Włocha Juana Zanotto , a wydana w 2002r przez wydawnictwo Amber (na trzy tomy ukazały się zaledwie dwa) czyli "FALKA", może dałoby się to wydać ponownie i uzupełnić o brakującą cześć ?
2-ww autora seria "Barbara", taka odskocznia od superbohaterów a u nas praktycznie nie znana, a szkoda.Integral liczy prawie 522 strony ,coś dla wielbicieli Milo Manary, Funky Kovala i nie tylko.
3-przepiękny graficznie i pełen dynamiki, ale "niestrawny językowo"(ach ten francuski) wydawnictwa Glenat podwójny album "LA VOIE DU SABRE" duetu Mariolle-Ferniani.
4-moja ulubiona seria zbliża się do końca tj. 'Blueberry", czy na jej miejsce możliwa byłaby seria 'Western Valley" autorów: Jean-Francois Di Giorgio & Cristina Mormile ?
5-czy wydanie pełnego albumu autorów Alcante/Jovanowić "Jason Brice" jest w zasięgu wydawnictwa ?
6-wydaliscie "dawno dawno temu" serię "Pieśń Strzyg" ,czy jest możliwość wydać to zbiorczo i pociągnąć jeszcze dalej ?
7-może coś z dobrej klasyki autorów Jaradin/Delaney czyli zapomniana seria "Alexe", taki Largo Winch w damskim wydaniu.
Tyle z mojej strony, a co wydacie to i tak pewnie większość wyląduje na książkowym regale,za co gorąco dziękuję.
Ostatnio zmieniony czw 05.05.2016 0:57 przez randal63, łącznie zmieniany 3 razy
randal63
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 9
Rejestracja: ndz 11.01.2015 5:18

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: FEL-1996 » wt 05.04.2016 10:44

Witam,
Macie w planach wydać w przyszłości Batman and Robin Eternal?
FEL-1996
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: ndz 02.08.2015 14:35

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Martinus » ndz 10.04.2016 13:53

Witam bardzo serdecznie.
Czy w ramach rozwijającej się serii "Nowe DC" planujecie może w przyszłości wydać takie serie jak "Justice League Dark" lub "Constantine" z NEW 52?
Czy jest szansa że dodrukujecie już wydane przez was tomy Hellblazera lub wydacie inne tomy z tej serii ?
Martinus
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: śr 06.04.2016 20:24

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Martinus » ndz 10.04.2016 21:24

Czy po zakończeniu wydawania "Skalpa" i "Ygreka" (jeśli się dobrze sprzedadzą) w ramach serii od Vertigo jest szansa na wydanie takich tytułów jak "iZombi","Sweet Tooth" lub "DMZ"?
Martinus
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: śr 06.04.2016 20:24

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Gazza » śr 13.04.2016 10:03

Czy po majowej premierze integrala WIECZNEJ WOJNY możemy spodziewać się wydania w niedalekiej przyszłości i tym samym standardzie - WIECZNEJ WOLNOŚCI ?
Gazza
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 33
Rejestracja: czw 08.05.2014 22:17

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: mkolek81 » pt 15.04.2016 10:21

Panie Tomaszu dziękuje za udzielenie odpowiedzi na niektóre z moich pytań. Będę czekał na rozwój sytuacji i trzymał kciuki aby nowe serie które wystartowały przyjęły się. Mam tylko pytanie a może raczej prośby do rozważenia.
Czy rozważyłby pan aby w serii DC Deluxe choć raz do roku ukazywało się wznowienie jakiegoś starszego komiksu, który wyszedł kiedyś już na rynku polskim a obecnie jest już niedostępny np. Batman Hush, Batman Venom, czy też Śmierć i Powrót Supermana (w 2-3 tomach). Wiem że ten rok macie już zaplanowany, ale później np od 2017. Tym bardziej że w serii tej już wydaliście kilka wznowień. Czy też obecnie DC Deluxe jest zarezerwowane tylko dla premierowych wydań? I czy można liczyć na kontynuację kolejnych kryzysów DC (Infinite Crisis, Final Crisis, DC One Million, itd.) w DC Deluxe.
Ostatnio zmieniony wt 04.10.2016 7:25 przez mkolek81, łącznie zmieniany 3 razy
mkolek81
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz 23.03.2014 22:48

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron