dd1

Egmont - pytania do wydawnictwa ----

----

dd

Wydawnictwo Egmont odpowiada na zadane przez forumowiczów pytania

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Damex » śr 21.06.2006 13:49

co macie w palnach do wydania z Batmanem (wiem wiem, ze w tym roku tylko 2 cz.Hush, ale dajmy na to co w przyszłym)?
Czy jest sznsa na:
1. genialne "Long Halloween", a następnie jego kontynuację "Dark Victory"?
2.świetny origin Jokera i zarazem swoistą kontynuację "Roku Pierwszego", czyli "A Man Who Laugs"?
3."War on Crime" ze świetnymi ilustracjami Alexa Rossa?
4. Jakiś elseworld, choćby "Red Rain"?

:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Ostatnio zmieniony pt 07.07.2006 16:09 przez Damex, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Damex
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 142
Rejestracja: śr 31.05.2006 19:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Fomoraig » śr 21.06.2006 15:37

Jest szansa na wydanie The Crow Jamesa O'Barra?
Awatar użytkownika
Fomoraig
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 168
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41
Lokalizacja: LiegnitZ

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Piob » czw 22.06.2006 17:55

Czy jesteście zainteresowani przejęciem od Mandragory 100 Naboi?
Piob
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: wt 30.05.2006 17:16

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Arkadiusz » czw 22.06.2006 18:31

Witam
Moje pytanie dotyczy serii pt. "Kaznodzieja" a dokładniej jej okładek. Czym się kierujecie przy ich doborze? Okładka ostatniego tomu ("Wojna w słońcu) w porównianiu z pierwszym wydaniem oryginalnego tomu była fatalna. Z racji tego iż planujecie w sierpniu wydać następny tom (Salvation) to jaką wybierzecie okładkę? W internecie znalazłem dwie wersje okładek tego tomu:
1.http://www.hillcity-comics.com/graphic_novels/vertigo/preacher_salvation.jpg
2.http://www.brokenfrontier.com/img/2005/june/DC/PreacherSalvationTP.jpg
Osobiście proponowałbym tą drugą wersję bo jest lepsza i chyba każdy przyzna mi w tej kwestii rację :roll: .Może sprawa błaha ale prosiłbym o rozważenie tego.
Arkadiusz
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: czw 22.06.2006 18:21

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Dinky » pt 23.06.2006 11:03

Wróce do pytania o Conana. Odpowiedź "Czekamy na film" to żart wydawnictwa czy może kpina z czytelników? A jak produkcja nie dojdzie do skutku albo przeciągnie się w czasie np. jakieś 5 lat to odpowiedz bedzie nadal taka sama i aktualna? Poprosze o trochę dokładniejsze konkrety co od Conana. Albo wydajecie albo nie sprzedał się i zamykacie serię, a nie wodzicie za nos czytelników. Tak samo mozna powiedzieć że się wyda Spidermana jak Raimi wprowadzi do kin 6 cześć filmu gdzieś za 12 lat, czyli czysta fantazja.
Dinky
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 15
Rejestracja: wt 09.05.2006 8:44

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: DaryW » pt 23.06.2006 11:47

To pytanie nie bezpośrednio do KSK, ale chciałbym znać odpowiedź:
Kiedy znów będą dostępne wasze nowości regularnie w sieci Matras?

i jeszcze jedno:
Czy w planach macie może Asterixa - komiks filmowy, bo widzę, ze niemiecki Egmont to wydał?
DaryW
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 43
Rejestracja: wt 09.05.2006 13:54

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: beken_d » pt 23.06.2006 17:02

Czy to prawda, ze Azirafal jest moderatorem waszych stron ? Jezeli tak, to kiedy go wylejecie, bo czas nagli.
beken_d
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 294
Rejestracja: sob 20.05.2006 10:16
Lokalizacja: nie wiem

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: wanax » sob 24.06.2006 11:38

Sporo komiksów nie będzie juz wydawanych - np. Epoka Brązu. Czy jest zatem mozliwe poznanie kryteriów - w oparciu o jakie dane/przesłanki podjęto decyzję wydawania Epoki Brązu w Polsce?

Skoro skonczyło się tylko na 1 tomie.
wanax
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: sob 24.06.2006 11:26
Lokalizacja: ze swiata

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: vision2001 » ndz 25.06.2006 18:25

wanax pisze: Czy jest zatem mozliwe poznanie kryteriów - w oparciu o jakie dane/przesłanki podjęto decyzję wydawania Epoki Brązu w Polsce?

Skoro skonczyło się tylko na 1 tomie.


Pan Kołodziejczak na Maratonie Filmów Grozy organizowanym w Wwie z okazji kolekcji Obrazy Grozy powiedział, że w tym przypadku (jak i w wielu innych) decydował się historią opowiedzianą w tym komiksie. A żę komiks się nie sprzedał, to już widać tego efekty...

Poza tym sądzę, że niewiele osób zakupiło ten komiks (ja też nie, ale może kiedyś go przeczytam).
Awatar użytkownika
vision2001
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 889
Rejestracja: pn 15.05.2006 9:34

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Kotlet » wt 27.06.2006 10:30

1.Czy planujecie wydawanie innych bohaterów Marvela,DC niż Batman i Superman?
2.Czy po "Superman: Na wszystki pory roku" macie zamiar wydać coś jeszcze z Człowiekiem ze stali?
3.Czy można ujawnić ceny komiksów, które są zapowiedziane do września?
4.Czy w wyniku niezadowalającej sprzedaży pozycji europejskich, spinn-offy Armady zobaczą światło dzienne?
5.Skoro Endless Nights ukazało się w trochę większym nakładzie niż pozostałe pozycje MK, czy nie można takiego samego zabiegu zastosowac do wszystkich kolejnych pozycji MK? Niższa cena bardziej zachęci kupujących.
6. Czy macie w planach kontynuacje "Mureny"?
7. Czy w tym roku pojawi się kolejny Usagi: "Glimpses of Death"?
Dziękuję.
Kotlet
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: wt 27.06.2006 10:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: yamatata » wt 27.06.2006 20:28

Pod koniec września i na początku października Don Rosa odwiedzi Niemcy. Tu jest plan jego wycieczki po Niemczech: http://www.donrosa.de/?Specials:Deutschland-Tour_2006
Może moglibyście spróbować połączyć to z drobną wycieczką do Polski?
I co z komiksami Dona Rosy? Już od roku nie wydaliście nowego komiksu Rosy...
yamatata
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 16
Rejestracja: czw 18.05.2006 16:40

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: madziorek » śr 28.06.2006 8:42

Bardzo zależy mi na odpowiedzi na pytanie: Czy będzi dalej wydawana seria "Inu-Yasha - Baśń z feudalnych czasów" jestem wielką fanką tej mangi i czuję się zawiedziona, że poprzestaliście na 6 tomie.
Awatar użytkownika
madziorek
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: śr 28.06.2006 8:30
Lokalizacja: Erth ;P

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: gacus15 » śr 28.06.2006 13:18

czy myślicie wydać ponownie Powrót Mrocznego Rycerza w twardej oprawie??
gacus15
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: czw 11.05.2006 7:07

propozycja

Postautor: sharkey » śr 28.06.2006 14:15

Czy Egmont planuje wydać jakieś komiksy Serpieri'ego (np: cykl Druuna)? Co pewien czas pojawiają się albumy Manary, a myślę, że Serpieri nie jest od niego gorszy...
sharkey
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: śr 28.06.2006 14:11

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Fomoraig » czw 29.06.2006 10:22

Myslicie o wydaniu w pakiecie "Księcia Nocy" oraz "Kajka i Kokosza"?
Awatar użytkownika
Fomoraig
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 168
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41
Lokalizacja: LiegnitZ

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Belzebiusz » czw 29.06.2006 15:47

Czy wydawnictwo zacznie w końcu szczególnie dbac o subskrynentów??
Przy zmawiniu pakietu MK nieczesto zdarza się, że trzeba na komiksy czekać po kilka miesięcy!! Mnie samemu zdażyło się tak z jednym czy dwoma komiksami, ale słyszłem o przypadkach bardziej ekstremalnych.
Czytelnicy, którzy zamawiaja pakiety sa przeciez stałymi klientami a w każdej szanującej się firmie tacy traktowani są wyjątkowo.
Moim zdaniem, komiksy z subskrycji powinny trafiać do odbiorców najpóźniej w dniu premiery a czekanie na dana pozycję kiedy w sklepach jest już od miesiaca to jest przecież skandal! Jesli sytuacja powtórzy się z Obrazami Grozy to już będzie przegięcie!
Powtarzam także pytanie, które już padło: czy osoby które po raz 3 zamówia pakiet MK, będą jakoś wyróznione. Odpowiedz brzmiała że na subskrynentów 3 MK czekają niespodzianki ale to nie jest odpowiedz na pytanie.
Belzebiusz
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: czw 29.06.2006 15:26

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: mackey » czw 29.06.2006 16:31

Niestety nie zamawiałem MK, ale zamówiłem OG - nie czekam co prawda kilku miesięcy, ale juz sie wkurzam, ze widze na półce a listonosz do mnie nie przychodzi. Jutro tam zadzwonie, bo na maile tez nie odpisują w żadnym normalnym terminie.

Niech ta uwaga będzie pytaniem do Egmontu - czy zamierza coś z tym zrobic, czy tez rabat jest wystarczającym usprawiedliwieniem dla olewania czytelników.
Awatar użytkownika
mackey
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 148
Rejestracja: pn 08.05.2006 19:19
Lokalizacja: Lodz

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Graalion » pt 30.06.2006 9:10

A tak nawiasem mówiąc gdzie można zamawiać te pakiety Mistrzów Komiksu? Nie widziałem chyba nic takiego na stronie Klubu Świata Komiksu.
When the time was young, five Riders wandered about Earth. The names of four of them was War, Famine, Pestilence and Death. And the one who led them, was me.
Awatar użytkownika
Graalion
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 44
Rejestracja: czw 01.06.2006 12:10
Lokalizacja: Toruń

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Damex » pt 30.06.2006 10:56

Graalion pisze:A tak nawiasem mówiąc gdzie można zamawiać te pakiety Mistrzów Komiksu? Nie widziałem chyba nic takiego na stronie Klubu Świata Komiksu.


Sprawdź na www.imago.com.pl
Awatar użytkownika
Damex
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 142
Rejestracja: śr 31.05.2006 19:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: mackey » pt 30.06.2006 11:30

Graalion pisze:A tak nawiasem mówiąc gdzie można zamawiać te pakiety Mistrzów Komiksu? Nie widziałem chyba nic takiego na stronie Klubu Świata Komiksu.


MK juz nie zamówisz - skończyły sie niektóre nakłady. Można rzeczywiście zamawiać w IMAGO pojedyńcze szt. z 1 i 2 edycji.

OG można zamówić na KŚK: http://www.egmont.pl/ksk/groza_zamow.html

3 edycja na pewno też będzie do zamowienia ze strony Egmontu. Wypatruj Popup'ów wyskakujących na ich stronie.
Awatar użytkownika
mackey
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 148
Rejestracja: pn 08.05.2006 19:19
Lokalizacja: Lodz

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Ty_draniu » pt 30.06.2006 11:51

MK 2 zamawiałem w grudniu, do tej pory nie dostałem pomimo moich interwencji, dlatego OG sobie darowałem, pewnie tylko Księgi Magii kupię.
Ty_draniu
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 117
Rejestracja: czw 22.06.2006 10:30
Lokalizacja: skądinąd

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: kefir » ndz 02.07.2006 10:29

Don Rosa będzie w Niemczech. Jego wizyta skończy się 8 października. Jest jakaś sznasa że zaprosicie Rosę powiedzmy na MFK?
kefir
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: ndz 02.07.2006 10:24

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: mihal3 » ndz 02.07.2006 17:40

Ja mam dwa pytania

1. Znowu o ceny, ale mam poważny argument. Jak to możliwe że komiks Tytus (k. XXVI, XXVII, XXVIII, XXIX) kosztują w Egmoncie 14,9 zł, a Prószyński wznowił tomy m.in. XVIII, XIV, XX za 7,9 zł. Format ten sam, liczba stron też, okładka taka sama lakierowana. Jedyna różnica tylko taka, że wy macie komiks klejony, oni ze zszywkami, ale chyba nie to powoduje taką drastyczną różnice. Tego nie mogę zrozumieć, czy oni sprzedają poniżej kosztów, czy to wy jesteście tacy pazerni.

2. Dlaczego niektórych słabo sprzedających się serii nie przecenicie, nie zauważyłem żadnej poważnej obniżki, promocji Egmontu, a wiem że pewne seriie rozchodzą się bokami (mam tutaj na myśli niektóre komiksy drukowane w drukarni w Gdańsku).

Mam nadzieje że doczekam się odpowiedzi
pozdrawiam
mihal
mihal3
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: ndz 02.07.2006 17:10
Lokalizacja: gdańsk

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Robinson » ndz 02.07.2006 19:47

Czy rozważacie wydanie He- mana czyli "Masters of the universe"?
"Tread softly because you tread on my dreams"
Robinson
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: sob 01.07.2006 23:33

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Kotlet » czw 06.07.2006 8:17

Kiedy będzie nowy Kenshin?
Kotlet
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: wt 27.06.2006 10:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Damex » czw 06.07.2006 16:43

1.Batman hush cz.2 ma wyjść w tym miesiącu, ale kiedy dokładnie?
2.Czy w planach wydawniczych jest "Spider-Man and Batman - Disordered Minds" czy "Batman & Spider-Man - New Age Dawning"?
3.Co z tym "Sandmanem"? Ciężko jest dostać pierwsze numery, a ja mam tylko "Porę mgieł" (obie części) i "Noce Nieskończone". Kidey te wznowienia będą (jeśli wogóle) i wjakiej formie, tzn. w cenie i czy nadla będą podzielone na 2 tomy???
Awatar użytkownika
Damex
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 142
Rejestracja: śr 31.05.2006 19:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Fomoraig » sob 08.07.2006 10:44

Kiedy będzie aktualizacja strony:?: Zapowiedzi jeszcze z maja są, a to trochę smieszy i razi w oczy :roll:
Awatar użytkownika
Fomoraig
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 168
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41
Lokalizacja: LiegnitZ

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Stig Helmer » sob 08.07.2006 12:10

1. Czy jest możliwość wprowadzenia albumów z różnymi wersjami okładek, np. w nowej serii Mistrzów Komiksu, dla osób składających preordery, czy tez w regularnych seriach (Kaznodzieja). Zakończa się pytania i pretensje "czemu ta okładka a nie inna", a z drugiej strony to sposób na docenienie wiernych klientów.
2. Dlaczego w Obrazach Grozy jest tak mało grozy ? Wiecej tam fantastyki niż horroru. Czy to się zmieni w nastepnej edycji, (nieoficjalnie zapowiadziany Hellblazer to świetny kierunek).
3. Co ze starymi Mistrzami Komiksu ? Jest wiele świetnych albumów które nie pasuja do nowych MK, mogą zostać wydane w ramach pierwotnej serii.
Pane Presidente (...) wy przete wszychno wite.
Stig Helmer
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 9
Rejestracja: śr 10.05.2006 22:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: reston » sob 08.07.2006 16:48

1. Czy nie ma szansy na wypuszczanie nawet pojedynczych trejdów Hellblazera? Czy nie mogłoby się to odbywać w serii Obrazy Grozy? Jeżeli sprzedają się inne tytuły, to na pewno sprzeda się Hellblazer, bo to znany i oczekiwany tytuł.

2. Kiedy zamierzacie wystartować z Death (konkretny miesiąc) ?

3. Czy wydacie Sandman:Dream Hunters?
reston
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 15
Rejestracja: śr 10.05.2006 11:11

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Saori » sob 08.07.2006 20:47

A co z Inu-Ysha i Ranma 1/2? inuyasha nie wychodzi juz od dluzszego czasu a 13 tom ranmy powinien wyjsc juz prawie miesiac temu...
Saori
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: sob 08.07.2006 20:37

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: kciuk u nogi » ndz 09.07.2006 0:51

co myślicie o wydaniu przez was komiksu contract with god? tzn. wiem, ze to kolejny dobry pomysl, ale czy macie zamiar go zrealizowac? mistrzowie komisu, to chyba wymarzone miejsce na eisnera...
Awatar użytkownika
kciuk u nogi
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 20
Rejestracja: pn 08.05.2006 19:01
Lokalizacja: rów mariański

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: page29 » ndz 09.07.2006 13:13

Czy zamierzacie po raz drugi wydac wszystkie tomy z serii Sin City, tak jak to bedzie w sierpniu z dwoma pierwszymi?
Jakiej ceny bedzie sie mozna spodziewac i jaka bedzie czestotliwosc wydawania (jesli oczywiscie macie zamiar wydac cos wiecej niz to co w sierpniu)?
Pozdrawiam
page29
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: ndz 09.07.2006 13:03

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: avatar1313 » pn 10.07.2006 20:19

1.Na pytanie o The Crow - O'Barra i Trylogię Adam Sarlech - Beziana odpowiedział Pan stanowczo NIE. Czyżby te "perełki" nie mieściły się nawet w planach wydawnictwa ( co byłoby dla mnie niezrozumiałe ), czy może chodzi o sprawy finansowe? Nie chciałbym być posądzony o zbytnią ciekawość, ale jestem gorącym orędownikiem tych pozycji ( zwłaszcza Beziana, przy moim kulejącym francuskim, chętnie ujrzałbym polską wersję) i interesuje mnie dlaczego nie ma szans na te dziełka.
2.Czy wydawnictwo Egmont wyda Arzah Moebiusa lub chociaż czy ma go w planach (dobrym pomysłem byłoby połączenie go z komiksem Oczy kota)?
3.Czy Noe Levallois ma u was jakieś szanse? Moim zdaniem to świetna rzecz.
4. Cages McKeana do MK? Co Wy na to?
5. Ile mniej więcej będzie kosztował Sambre?
avatar1313
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: wt 20.06.2006 19:09
Lokalizacja: Wrocław

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: janjedlikowski » śr 12.07.2006 9:37

a kiedy TYMEK I MISTRZ?
janjedlikowski
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 50
Rejestracja: pt 26.05.2006 23:41

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Kleofas » czw 13.07.2006 8:41

Czy Egmont planuje wydać jakieś komiksy Serpieri'ego (np: cykl Druuna)? Co pewien czas pojawiają się albumy Manary, a myślę, że Serpieri nie jest od niego gorszy...

Gorszy może nie, ale trochę mocniejszy. To już nie jest zabawa dla Egmontu raczej. Jak Pan pewnie wie, my generalnie to jesteśmy od Kaczora Donalda i Kubusia Puchatka…


Troszeczke zaskoczyła mnie odpowiedż pana Tomasza...Ja osobiście uważam, że Serpieri to strzał w 10 w cyklu MK, fakt jest ostrzejszy od Manary, ale geniusz, chociażby jego rysunków w pełni zasługuje na wydanie komiksow tego autora w naszym kraju. Tak więc stwierdzenie, że komiksy Sepoierego to już nie zabawa dla Egmontu rodzi więc moje ironiczne pytanie: Co robią na naszym rynku komiksy pokroju Kaznodzieja, Eden, czy nawet wspomniany już Manara - tam też jest przemoc, sex, wulgaryzmy - każdy wie, że są to tytuły przeznaczone dla dorosłych i raczej śmiem wątpić, że fan Kubusia Puchatka i Kaczora Donalda (mam na mysli tutaj głównie przedział wiekowy) sięgnie po wyżej wymienione tytuły, a tym bardziej po np. Druunę.
Pozdrawiam!
Kleofas
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: czw 13.07.2006 8:25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron