dd1

Egmont - pytania do wydawnictwa ----

----

dd

Wydawnictwo Egmont odpowiada na zadane przez forumowiczów pytania

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: janjedlikowski » ndz 10.05.2015 21:56

Czy jest szansa wydania (reedycji) w DC Delux "Superman na wszystkie pory roku" ?
janjedlikowski
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 50
Rejestracja: pt 26.05.2006 23:41

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: General75 » ndz 10.05.2015 21:57

Kokosz
Silent.bob

Z zakupem Sandman 7 Ulotne życia był problem być może nawet od wydania.
Ja zauważyłem to gdzieś po trzech miesiącach w styczniu tego roku.
Z tego co pisali wcześniej ludzie, to ten komiks jest dostępny w empikach, lub był.
Nie mam jak sprawdzić takiej informacji, bo nie chodzę do empik - ceny okładkowe.
Na allegro czasem trafi się za 60 zł. A tak to powyżej okładkowej.
General75
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 285
Rejestracja: pt 01.11.2013 23:56

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Garf » śr 13.05.2015 20:34

Na początek gratuluję umowy z Marvelem, która niezmiernie mnie ucieszyła (zapewne Państwa też zresztą :) ). Co do pytań:

1. Czy może Pan zdradzić, czy w przyszłości mogą ukazać się jakieś starsze wydania z Marvela, czy też skupiają się Państwo na Marvel NOW! ?
2. Czy oprawa i cena komiksów z serii "Star Wars Legendy" pozostaje zgodna z wcześniejszymi zapowiedziami (twarda, ok. 50 zł), czy też będzie w tym samym standardzie, co "Wojna bez końca"?
3. A czy wiadomo coś w sprawie oprawy i ceny nowych serii Star Wars od Marvela, które, jak czytałem, również mają Państwo zamiar wydawać?
4. Czy może coś wiadomo w sprawie ewentualnej reaktywacji "Star Wars Komiks"?
5. Chciałbym przyłączyć się do wcześniej złożonej tu prośby o rozważenie reedycji "Superman: Na wszystkie pory roku" w ramach DC Deluxe po zakończeniu 2015 r. Pierwsze wydanie, z tego, co słyszałem, nie sprzedało się najlepiej, ale od tego czasu wiele zmieniło się w świecie komiksu w Polsce, a nazwiska Loeba i Sale'a zyskały sobie u nas pewną popularność. Czy to marzenie możliwe do spełnienia?
6. W jednej z poprzednich tur pytałem o reedycję "Batmana. Roku Pierwszego", a Pan odpowiedział, że prace nad nią zaczną się gdzieś tak w połowie roku. Może więc przyda się Państwu taka uwaga: oprócz tego "Romana", o którym już wspominałem (zdarzył się chyba na stronie 83), na stronie zdaje się 84 pojawia się wzmianka o "Horacym". Z kontekstu wynika, że chodzi tu o postać z rzymskiej legendy, której przyjęte polskie imię to raczej Horacjusz (Horacjusz Kokles). Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem :)
Garf
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 18
Rejestracja: wt 05.08.2014 11:20

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: amsterdream » pt 15.05.2015 18:59

1. Gratuluję umowy z Marvelem. Czy w ramach linii wydawniczej Marvel NOW pojawi się komiks Uncanny X-Men, który łączy się z All-New X-Men? Po trzech tomach mamy Battle of the Atom, w skład którego wchodzą m.in. zeszyty Uncanny X-Men.
2. Na Komiksowej Warszawie powiedzieliście, że w przypadku sukcesu linii będą kolejne serie, moje propozycje:
- Moon Knight (run Ellisa, zamyka się w jednym TBP)
- Iron Fist: The Living Weapon
- Hawkeye
- Uncanny X-Men
- All-New X-Factor
3. Czy wiadomo coś już na temat drugiego integrala Antares?
4. Jest szansa na kolejne komiksy LEO?
5. Podpisaliście umowę z Marvelem to może w końcu jest szansa na Miraclemana od Alana Moore`a i Neila Gaimana?
Ostatnio zmieniony pt 29.05.2015 0:01 przez amsterdream, łącznie zmieniany 2 razy
amsterdream
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 15
Rejestracja: wt 06.05.2014 19:38

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Inuki » sob 16.05.2015 16:57

Czy wiadomo już co z 4 tomem „Ligi Sprawiedliwości”? W ostatnich odpowiedziach pisał Pan, że będziecie manewrować materiałem z oryginalnych tomów tak, żeby nic ważnego nie umknęło przed lekturą „Trinity War” i „Forever Evil”. Osobiście chciałbym, żeby tomy 4-6 również zostały wydane, bez żadnych cięć (w "Forever Evil" powtarzają się chyba tylko 2 numery). Seria jest świetna i mam nadzieję, że w całości ukaże się na naszym rynku.

"Amerykańska Liga Sprawiedliwości" - czy planowane są oba tomy, czy tylko pierwszy?

"Wonder Woman" - czy seria będzie kontynuowana po zakończeniu runu Azzarello? Mam nadzieję, że tak :-)
Inuki
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 14
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: randal63 » ndz 17.05.2015 23:53

Czy prace rysownika Christiana Denayera,np.seria"Gord" lub seria "Wayne Shelton" brane były pod uwagę przez wydawnictwo ? Seria Wayne Shelton do której pisze scenariusz Van Hamme wyszła w integralach (po 3 albumy), które wydaje mi
zasługują na uwagę i nie wymagają rekomendacji ?
randal63
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 9
Rejestracja: ndz 11.01.2015 5:18

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: amsterdream » pn 18.05.2015 11:47

1. Na Komiksowej Warszawie powiedzieliście, że podzieliliście tytuły Marvela na 3 listy - te które zapowiedzieliście, komiksy z którymi nie chcieliście zaczynać, ale mają szanse na komercyjny sukces oraz komiksy które zostaną wydane, jeśli linia Marvel NOW będzie komercyjnym sukcesem. Możecie zdradzić jakie tytuły są w drugiej grupie a jakie w trzeciej?
2. Jest jakakolwiek szansa na Batwoman z Nowego DC? Seria zbiera bardzo dobre oceny. Myślę, że warto byłoby zaprezentować polskim czytelnikom jakąś nową postać z "Bat-rodziny".
3. Dlaczego Detective Comics ukazuje się z częstotliwością 1 tomu rocznie podczas gdy z innych serii wychodzą 2-3 tomy?
4. Czy w 2016 wydacie Batman: Ziemia jeden vol.2?
Ostatnio zmieniony pt 29.05.2015 0:19 przez amsterdream, łącznie zmieniany 3 razy
amsterdream
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 15
Rejestracja: wt 06.05.2014 19:38

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Corto Maltese » wt 19.05.2015 16:05

Oczywiście, na początek, gratuluję umowy z Marvelem, tak samo jak gratulowałem umowy z DC. A teraz czas na pytania. Czy można się spodziewać podziału - komiksy w DC w twardych okładkach, komiksy Marvela w miękkich, ale niższej cenie, czy to zależy od danego tytułu/serii? Czy częściej będą państwo sięgać po zamknięte historie, takie jak w OGN, czy raczej możemy się spodziewać wyłącznie rozwijania zapowiedzianych serii? Jeśli również to pierwsze to po cichu liczyłbym na "Rage of Ultron". "Sandman" miał być albo zakończony w 2015 roku, a w 2016 wydane "Overture", albo tom 10 mógł się "obsunąć" na 2016, czy w tym drugim przypadku wpłynie to na termin wydania przez Egmont nowych komiksów z imprintu Vertigo? "Towarzysze Zmierzchu", jaka jest szansa na wznowienie?
Awatar użytkownika
Corto Maltese
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 23
Rejestracja: ndz 11.08.2013 23:53

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Bogumil » śr 20.05.2015 10:47

Dzień dobry,

Dziękuję za bogatą ofertę komiksową na ten rok. Niewątpliwie wiele tych pozycji znajdzie się u mnie na półce. Przy okazji chciałbym spytać o kilka poniższych kwestii:

1. Jak wyglądają Państwa plany dotyczące komiksów z Lucky Lukiem? Czy seria ta będzie kontynuowana?
2. Czy wydacie w integralu (np. z numerem 0) pierwszych pięć komiksów z serii Blueberry wydanych kiedyś przez Podsiedlika?
3. Czy będziecie wydawać nowe zeszytówki Star Wars, czy raczej będą to wydania zbiorcze, tak jak w przypadku linii New 52?
4. Czy w przypadku Marvela można liczyć na tytuły pochodzące sprzed 1995 r.
5. Jak jest pierwsza trójka Pana ulubionych komiksów?

Pozdrawiam i powodzenia
Bogumil
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: czw 15.01.2015 15:10

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Sandman28 » ndz 24.05.2015 14:26

Pani Tomaszu,

gratulując umowy z Marvelem i świetnego doboru tytułów do DC Deluxe przejdę od razu do kilku pytań.

1) W jednej z poprzednich tur odpowiedzi napisał Pan, że rozważają Państwo wznowienie "Incala" w oryginalnych kolorach oraz innych komiksów ze świata Incala (prawdopodobnie w 2016 roku). Czy wobec faktu wydania przez inne wydawnictwo "Final Incala" rozważania te są jeszcze aktualne?
Innymi słowy czy są szanse na wznowienia tych komiksów przez Egmont czy w obecnej sytuacji raczej nie?

2) Jeśli byłyby szanse na wznowienie Incala przez Egmont czy byłaby szansa wydania go w powiększonym formacie (320x240 mm) - takim w jakim Scream Comics wydało "Final Incala"?

3) Czy wydadzą Państwo tom 5 Ligi Sprawiedliwości z New 52 ("Forever Heroes")? W tomie tym są zawarte tie-iny do miniserii "Forever Evil", która jest w Państwa planach na listopad (w rozpisce New DC, którą Państwo ogłosili nie ma Justice League #5).
Bardzo prosiłbym o odpowiedź na to pytanie tak bym wiedział czy mam kupić ten tytuł w oryginale czy czekać na wydanie Egmontu?

4) W informacjach prasowych można było przeczytać, że będą Państwo od czasu do czasu wydawać grubsze komiksy Marvela (zapowiedziany został zdaje się Age of Ultron). Czy wśród tych one-shotów maja szansę pojawić się uznane klasyki sprzed Marvel Now (wymienię choćby "Messiah Complex", "Annihilation", "Under Siege", "Infinity Gauntlet", "Days of the future past" czy "Warlocka" Starlina, który najpradopodobniej wypadnie z naszej wersji WKKM...) - na wielu forach można przeczytać ubolewania, że te i inne tytuły nie zostały włączone do WKKM, więc może pokusilibyście się o stworzenie jakieś Marvelowskiej wersji linii DC Deluxe (na początek z częstotliwością raz na kilka miesięcy) ;)

5) Przyłączam się do pytania o możliwość wydania "Supermana Na wszystkie pory roku". Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie mają Państwo jeszcze dokładnych planów co do przyszłego roku, niemniej jednak chciałem zapytać czy ten tytuł w ogóle będzie brany pod uwagę czy też (ze względu na słabą sprzedaż poprzedniego wydania) w chwili obecnej już na wstępie wykluczają go Państwo.

6) Czy jest jakakolwiek szansa na wznowienie "Nowego Jorku" Willa Eisnera i oryginalnego "Sambre" w najbliższej przyszłości?

7) W zeszłym roku wznowiliście "Trylogię Nikopola". Czy rozważacie może też ponowne wydanie "Tetralogii Potwora"?

8) Gdybyście Państwo rozważali wznowienie "Kingdom Come" lub wydanie "World's Greatest Super Heroes" - czy jest szansa, ze rozważycie wydanie tych komiksów w formacie większym niż Deluxe (np. Absolute lub trochę mniejszym niż Absolute). Jeśli nawet nie całego nakładu, to choćby jakiejś jego niewielkiej, "kolekcjonerskiej" części. Fajnie byłoby móc zobaczyć ilustracje Rossa w Polsce w naprawdę dużym formacie... Wersje Absolute jego komiksów na youtube wyglądają wręcz nieziemsko ;)

9) Widziałem, że wyczerpuje się (lub już wyczerpał) nakład "Strażników". Czy będzie dodruk tego komiksu, a jeżeli tak to czy jest szansa na wydanie z jakąś większą liczbą dodatków?

10) Wprowadziliście Państwo nową linię komiksów Marvela w super-atrakcyjnej cenie. Nietrudno niezauważyć, że cena jest blisko 2 razy niższa niż przeciętnego albumu z New DC. Czy jest szansa wydawania również komiksów DC taniej (oczywiście rozumiem, że to inny wydawca, inne licencje, ale różnica w cenie jest wręcz olbrzymia)?
Może rozważylibyście Państwo wydawanie drugiej, bardziej ekonomicznej wersji komiksów z New DC - na wzór wydań Marvel Now (z miękką okładką, może cieńszym papierem) - tak jak ma to miejsce w przypadku Thorgala, którego wydajecie zarówno w miękkiej jak i w twardej oprawie?

11) Czy pokusiłby się Pan o podsumowanie projektu "Kanonu komiksu"? Czy jest Pan zadowlony z rezultatów? Dochodzą do Pana sygnały, że rzeczywiście udało się wciągnąć w świat komiksu ludzi dotychczas niezwiązanych z tym medium?
I na koniec - czy macie Państwo w planach kontynuację - 2. część "Kanonu"?

12) Czy byłaby możliwość żeby pod obwolutami planowanych w ramach DC Deluxe "Azylu Arkham" i "Roku Pierwszego" umieścić - zamiast czarnych płóciennych - okładki poprzednich wydań Egmontu tych tytułów (a najlepiej jeszcze lakierowane). Uważam, że tamte okładki zarówno "Roku Pierwszego" (wydanego przez Was w 2003 roku) jak i "Azylu Arkham" (wydanego przez Was w 2005) były naprawdę śliczne, baardzo klimatyczne i po prostu ładniejsze od tych obecnie planowanych na obwoluty...

Na koniec - tradycyjnie - przyłączam się do próśb o komiksy Moore'a - szczególnie te niedokończone (Saga o Potworze z Bagirn, Top 10, a także MiracleMana) oraz wznowienie Cromwell Stone'a...
Ostatnio zmieniony pn 01.06.2015 22:39 przez Sandman28, łącznie zmieniany 8 razy
Sandman28
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 26
Rejestracja: śr 05.03.2014 1:28

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: HUDY » ndz 24.05.2015 18:45

Witam
Czy z związku z dołożeniem Marvela ,a wiadomo ze jest go całkiem sporo na naszym rynku(WKKM, Mucha) nie obetną Panstwo komiksów z Nowe DC??? Kilka serii z Nowe DC zakończycie w tym, roku, czy w ich miejsce wejdzie Marvel czy jednak kolejne pozycje z DC(czego bym sobie życzył: Aquaman, Flash) ???
Awatar użytkownika
HUDY
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 21
Rejestracja: pn 23.03.2009 18:25

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: kuperkowo » pn 25.05.2015 19:47

Moje pytania odnośnie disnejowskich komiksów wydawanych przez Egmont.

1. Czy w niektórych numerach kaczora Donalda jako artykuły mogłyby czasem pojawiać się artykuły związane z komiksem np. teksty o twórcach komiksów, postaciach, filmach i serialach disneya, jak powstaje komiks, jak narysować postaci z komiksów, ciekawostki komiksowe, genealogia kaczej rodziny itp. ?
2. Czy w zapowiedzi kolejnego numeru kd, która jest umieszczona na ostatniej stronie numeru oprócz okładki i gadżetu mógłby też pojawić się kadr jednego z komiksów , który będzie opublikowany za 2 tygodnie z krótkim opisem? W latach wcześniejszych było to praktykowane
3. Czy jako gadżet/prezent do Kaczora Donalda mógłby się pojawić jakiś plakat z jakąś postacią z komiksów ?
4. Czy niektóre numery Kaczora Donalda mogły by mieć o kilka stron więcej komiksów (np. jak KD 2014-16) lub czy planują państwo (o co zachęcamy) jako dodatek do któregoś numeru taką książeczkę komiksową jak w kd 2014-01 ?
5. W Kaczorze Donaldzie w ogóle nie są publikowane komiksy holenderskie . Jaki jest powód ich unikania i czy jeśli to możliwe to czy można by ich nie pomijać i niektóre publikować, ponieważ część z nich prezentuje naprawdę wysoki poziom i szkoda by polski czytelnik ich nie poznał.
6. Kolejna sugestia: publikacja jednostronicowych komiksów lub krótkich pasków komiksowych po angielsku ze słowniczkiem coś w stylu ,,Naucz się angielskiego z Donaldem''. Byłoby to możliwe ?
7. Jaki wpływ na dobór komiksów do Kd ma redakcja i czy mają państwo jakieś ograniczenie jeśli chodzi o wybór komiksów do kd ? Czy możecie państwo publikować tylko komiksy z puli dostępnej dla danego numeru czy może jest również możliwość (o ile istnieją materiał cyfrowe) zdobycia materiałów do komiksów, które ukazały się w Danii kilka lat wstecz i zostały pominięte w Polsce ?
8. Odnośnie strony http://www.kaczordonald.pl : Dział ,,komiks tygodnia'' od dawna nie był aktualizowany. Czy można by w najbliższym czasie zamieścić tam jakiś komiks ?
9. I już ostatnie pytanie. Czy tak samo jak istnieje prenumerata giganta z dowozem do domu to czy tak samo byłaby możliwość prenumeraty kaczora Donalda ?
Ostatnio zmieniony pn 13.07.2015 20:30 przez kuperkowo, łącznie zmieniany 6 razy
kuperkowo
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 36
Rejestracja: sob 13.07.2013 18:37

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Iron » wt 26.05.2015 16:01

Gdzieś widziałem (lub słyszałem, nie pamiętam dokładnie)informację, że w Egmontowym wydaniu New Frontier może być inny papier, co jest związane z finalną ceną albumu. Osobiście podoba mi się ten pomysł o ile mowa o zmianie papieru na taki jaki jest w oryginalnym wydaniu deluxe New Frontier. Chodzi o papier matowy, bez połysku. Coś w stylu papieru użytego w zbiorczych Yansach. Kreska i kolor Cooke'a najlepiej się prezentuje właśnie na takim papierze. Taurus, wydając "Parkera" Cooke'a też użył podobnego papieru, co było strzałem w dziesiątkę. Przy kredzie lub po prostu na offsecie z połyskiem wygląda to już gorzej.

Jest szansa na taki dobry offsetowy papier w Egmontowym wydaniu New Frontier?
Iron
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 172
Rejestracja: śr 26.03.2008 13:20

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: pirus » śr 27.05.2015 13:54

Egmont ma Vertigo, czy więc jest jakaś szansa na wydanie Y:The Last Man? W Stanach wydali go w fenomenalnych integralach. Skoro mamy dodruki Yansa, to chyba jest zapotrzebowanie na taką formę seriali?
pirus
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 148
Rejestracja: wt 20.05.2008 11:07

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: ramirez82 » pn 01.06.2015 10:57

Pytanie bumerang:

jak na dzień dzisiejszy wyglądaja możliwość kontynuowana "Składu Głownego"? Zdania nie zmieniliście, czy może po restarcie "Blueberry'ego" i "Amerykańskiego Wampira", "Skład Główny" też dostanie swoją szansę?
ramirez82
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 456
Rejestracja: śr 07.03.2007 19:21

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: ljc » śr 03.06.2015 12:49

do piątku, 5 czerwca 2015, włącznie zadajemy pytania w tej rundzie
zagubiona aleja
ljc
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4288
Rejestracja: wt 12.02.2008 18:54

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: KomiksowyDamian » czw 04.06.2015 21:33

1.Czy w polskiej linii Marvel Now ukażą się takie serie jak Uncanny x-men i Uncanny Avengers?Obie są powszechnie chwalone i mają duży wpływ na świat w Marvel Now.
2. Możemy spodziewać się polskiego wydania Forever Evil: Arkham War?Jest on kontynuacją pewnych wątków zapoczątkowanych w drugim tomie Szpona.
3.Seria Justice League United zostanie wydania w ramach nowego dc w Polsce?Jest ona fabularną kontynuacją Justice League of America,które kończy się po dwóch tomach.
4.W ramach kolekcji dc delux proponuję wydać Batman Incorporated,które jest świetnym uzupełnieniem komiksu Batman Mroczne Odbicie.
5.W ramach nowego dc comics proponuję wydać:
-Batman incorporeted(The New 52)
-nową Batgirl pisaną przez B.Fletcher'a i C.Stewart'a
-The Multiversity Granta Morrison'a
-Batman/Superman
KomiksowyDamian
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: czw 04.06.2015 19:38

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: adam » czw 04.06.2015 22:58

Czy planujecie wznowienia komiksów panów Skarżyckiego i Leśniaka z cyklu "Tomek i Mistrz"?????????????
adam
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 0
Rejestracja: czw 04.06.2015 22:52

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Bogumil » pt 05.06.2015 7:25

Czy wyniki sprzedaży Blueberryego, Yansa i linii DC Deluxe są zadowalające? (o ile można o tym powiedzieć)
Czy cena licencji na DC zależy w jakimś stopniu od ceny okładkowej wydań polskich? (o ile można o tym powiedzieć)
Czy Egmont ostatecznie zrezygnował już z wydania kolejnych tomów Largo WIncha?
Mam nadzieję, że zdecydujecie się w końcu na wydanie w Polsce Flasha:)

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za dotychczasową ofertę.
Bogumil
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: czw 15.01.2015 15:10

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: ljc » pt 05.06.2015 8:18

pytania wysłane, odpowiedzi powinny być w czerwcu
zagubiona aleja
ljc
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4288
Rejestracja: wt 12.02.2008 18:54

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: jordan_jo » sob 13.06.2015 12:16

BATMAN AND ROBIN VOL 04 REQUIEM FOR DAMIAN HC (NEW 52) - wydacie ten tom? ;)
jordan_jo
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 08.01.2013 21:29

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: danek » sob 20.06.2015 14:51

Kiedy dodruk "Pasażerowie wiatru"?
Porządnie wydany A4 to i schodzi.

A może album z nr 1000-cznym zrobić pod nasze propozycje?
- Blueberry 1-5
- Kenia 1-5
- Śladami Białego Wilka w pionie i w kolorze (C4)
danek
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 38
Rejestracja: wt 02.06.2009 20:25

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: mkolek81 » pt 26.06.2015 6:13

1) Czy po wydaniu "Lex Luthor: Man of Steel" na jesień, jest szansa na wydanie historii "Penguin: Pain and Prejudice" w tym samym formacie?? Komiks zbliżony tematycznie oraz rysowany przez naszego rodaka.
2) Czy jest planowany dodruk "Baśnie z 1001 nocy Królewny Śnieżki"??
3) Czy są w planach inne serie poboczne z serii Baśni (np. Kopciuszek), w podobnej formie co "Baśnie z 1001 nocy Królewny Śnieżki"?
4) Czy można liczyć na coś więcej z Supermanem z New52 po zapowiedzianym Wyzwolonym?
5) Czy jest w planach dodruk komiksu Sin City - Wartości Rodzinne?
Ostatnio zmieniony śr 07.10.2015 7:52 przez mkolek81, łącznie zmieniany 8 razy
mkolek81
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz 23.03.2014 22:48

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: ramirez82 » czw 09.07.2015 19:00

Znamy już dokładnie zapowiedzi niemal do końca roku, więc można pokusić się o jakieś wstępne podsumowanie. Odwaliliście kawał porządnej roboty, wydaliście mnóstwo komiksów. Dla mnie najważniejszymi wydarzeniami są Pasażerowie wiatru, powrót Blueberry'ego i Amerykańskiego Wampira, komiksy Andreasa, DC Deluxe, dokończenie Sandmana. A także to, że serie wydajecie w należytej częstotliwości. Patrząc na zapowiedziane serie z Vertigo/DC, mogę stwierdzić, że przyszły rok szykuje się jeszcze lepszy!

1. Cieszę się, że wśród serii rozważanych do rozszerzenia waszego Marvel Now znajduje się Daredevil, ale mam też cichą nadzieję, że zastanowicie się jeszcze nas Hawkeyem, Ms. Marvel, czy Moon Knight. Choć zdaje sobie sprawę z tego, że przykład Wonder Woman może nie zachęcać do wydawania docenianej serii z mniej znanym bohaterem...

2. A może wykorzysta Pan okazję 1000 komiksu w KŚK i sprawi sobie i nam prezent, wydając "Bone"? Okazja idealna.

3. Wśród swoich ulubionych, niewydanych u nas komiksów, wymienił Pan "Opowieści z krypty" i inne klasyki z EC z lat 50-ych. Jest jakaś szansa na wydanie u nas EC?

4. Czy zapowiadaną w DC Deluxe Catwoman Brubakera, wydacie całość, czy tylko pierwszy tom?

5. Prosiłbym też o rozważenie w DC Deluxe jakichś starszych klasyków, z Green Lantern/Green Arrow na czele...

6. I skoro Batman najlepiej się sprzedaje i komiksów z nim będzie najwięcej, może zdecydujecie się na jakieś tomy zbierające różne historie najważniejszych twórców? Ostatnim czasem DC wydało zbiory z komiksami Granta i Breyfogle, czy Moencha i Jonesa, a w zapowiedziach jest O'Neila i Adamsa - aż się proszą o wydanie u nas.

7. Wznowienie "Feralnego Majora" zrobiliście na pdst. wydania z kolekcji Moebius USA. Jest szansa, że będziecie kontynuować wydawanie Moebiusa z tej serii?

8. Doczekamy się nowego wydania Wiecznej Wojny w większym formacie i HC?

9. Skoro nowymi seriami z Vertigo będą Scalped i Y (bardzo dobry wybór!), to jednocześnie oznacza to, że nie będzie w najbliższym czasie wznowienia Kaznodziei?

10. Jak na dziś dzień wygląda możliwość wydania integrala z pierwszymi pięcioma albumami Blueberry'ego, po zakończeniu serii?

11. Czy "El Gaucho" ma szansę na dodruk/wznowienie?
Ostatnio zmieniony pt 23.10.2015 12:50 przez ramirez82, łącznie zmieniany 5 razy
ramirez82
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 456
Rejestracja: śr 07.03.2007 19:21

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: kuben86 » pt 10.07.2015 14:09

Witam,
Jest przeiwidziane wydanie/wznowienie w przyszłości (choćby dalszej) pozycji:

1. BOUNCER

2. KWESTIA CZASU aut. Juan Gimenez

3. ROZBITKOWIE CZASU aut. Gillon

4. TOWARZYSZE ZMIERZCHU aut. Bourgeon

5. aut. Haldeman & Marvano:
DALLAS BAR
WIECZNA WOJNA
WIECZNA WOLNOŚĆ

6. KINGDOM COME Przyjdź Królestwo

7. Batman HUSH

8. ARQ tom 2

9. BIAŁY LAMA aut. Jodorowsky

10. Wszelakie METABARONY (Kasty, Bronie...) i TECHNOKAPŁANI

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czw 17.09.2015 15:23 przez kuben86, łącznie zmieniany 7 razy
kuben86
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: śr 15.10.2014 17:19

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: jordan_jo » pt 10.07.2015 18:22

Czy jest szansa na wydanie tych pozycji ?

MOON KNIGHT TP VOL 01 FROM DEAD
DEATHSTROKE TP VOL 01 GODS OF WAR (N52)
BATMAN SUPERMAN TP VOL 01 CROSS WORLD (N52)
jordan_jo
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 08.01.2013 21:29

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Immanencja » sob 11.07.2015 20:39

Witam, czy istnieje jakakolwiek możliwość wznowienia wydania w Polsce Conana i Zółwi Ninja ?
Immanencja
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: sob 11.07.2015 20:35

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: DrSkurczek » sob 18.07.2015 22:50

Witam !
Dziękuję za nawał komiksów, robicie świetną robotę. Córcia też dziękuje za kucyki Pony :)

Proszę jednak o zdecydowaną odpowiedź co dalej z Fantasy Komiks. Komiksów jest co najmniej na kilka następnych numerów (w tym "Rozbitkowie z Ythaq" i "Lasy Opalu", ciągle nie zostało wydane zakończenie "Szafranowej nocy"!), a niestety w zapowiedziach na najbliższe miesiące cisza.
DrSkurczek
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 9
Rejestracja: ndz 07.08.2011 21:22

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: dshay » ndz 19.07.2015 18:12

Witam
Czy będzie kontynuacja pasażerów wiatru jak tak to kiedy. Kupiłem pierwszy album i na okładce jest informacja o albumie w przygotowaniu.
dshay
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 23
Rejestracja: śr 14.01.2015 17:00

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: ramirez82 » ndz 19.07.2015 18:39

[quote="dshay"]Witam
Czy będzie kontynuacja pasażerów wiatru jak tak to kiedy. Kupiłem pierwszy album i na okładce jest informacja o albumie w przygotowaniu.[/quote]

Z ostatnich odpowiedzi Egmontu:

Kiedy możemy się spodziewać drugiego integrala "Pasażerów Wiatru"?

Listopad 2015
ramirez82
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 456
Rejestracja: śr 07.03.2007 19:21

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: ljc » pn 20.07.2015 13:55

ze względu na bardzo utrudniony kontakt pytania o KD/Gigant itd. zostają zawieszone
zagubiona aleja
ljc
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4288
Rejestracja: wt 12.02.2008 18:54

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: HUDY » ndz 26.07.2015 9:52

Rozważacie wydanie w DC Delux: Legends of the Dark Knight Norm Breyfogle vol1 ???
Awatar użytkownika
HUDY
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 21
Rejestracja: pn 23.03.2009 18:25

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: wsulich1 » śr 29.07.2015 10:12

Kiedy można oczekiwać dodruku 3 tomu Sandmana i 1 tomu Ligi Niezwykłych Dżentelmenów?
wsulich1
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 0
Rejestracja: śr 29.07.2015 10:09

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: mar21 » śr 29.07.2015 17:31

W związku z powrotem na rynek komiksu "dziecięcego", chciałbym spytać czy byłaby szansa na takie tytuły jak: Hugo, Marine, Daniel Dudek ?
Komiksy te pojawiły się w Polsce ponad 20 lat temu jeszcze w "epoce dużych nakładów", dzięki czemu także starsi czytelnicy (kierujący się nostalgią) mogliby być nimi zainteresowani.
mar21
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 103
Rejestracja: czw 20.11.2008 18:16

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: jordan_jo » sob 01.08.2015 18:48

Jest szansa na wydanie poniższych komiksów?

1.Thanos The Infinity Gauntlet
2.Spider-verse
3.Annihilation
4.Batman and Robin vol. 4 Requiem for Damian
5.Superman: The Death of Superman
6.Batman: Knightfall voll 1,2,3
7.Green Lantern: Secret Origin
8.Swamp Thing: Raise Them Bones
9.Green Lantern: REBIRTH

Pozycje 1,3,5,6 to diamenty ;) pozycję 5 i 6 widziałbym w formacie Deluxe ;), wiem, że są grube, ale warte każdej ceny ;)
jordan_jo
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 08.01.2013 21:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości