dd1

Egmont - pytania do wydawnictwa ----

----

dd

Wydawnictwo Egmont odpowiada na zadane przez forumowiczów pytania

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Damex » ndz 29.10.2006 10:35

W poprzednim miesiącu na moje pytanie:
18. Jak wszyscy wiemy historia Zabójczy żart jest klasyką. Wydana w PL w 1991. Czy nie sądzicie, ze dobrym pomysłem byłoby wydanie go ponownie (na ładnym papierze i w ogóle)? Może z inną świetne historią o Jokerze - The Man Who Laugs?

Odpowiedizał Pan:
Pomysł fajny, ale jeśli już mamy wydawać coś z Batmanem, to wolałbym nowe rzeczy.

Jak wnioskuję Pańska odpowiedź tyczyła się Zabójczego Żartu, ale co z The Man Who Laugs? Jest to komiks stosunkowo nowy, jeden z lepszych o Jokerze. Nie sądzi Pan, ze wraz ze zbliżającym się filmem The Dark Knight, w którym głównym wrogiem bedzie właśnie Joker, nie byłoby dobrze przybliżyć czytelnikom sylwetkę największego z wrogów Batmana?
Awatar użytkownika
Damex
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 142
Rejestracja: śr 31.05.2006 19:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: vision2001 » pn 30.10.2006 14:00

"Na amerykańskim rynku pojawił się właśnie pierwszy z siedmiu komiksowych zeszytów opartych na fabule kultowego obrazu Davida Finchera Siedem. Wydawcą serii jest Zenescope Entertainment. Komiks zilustrował Tommy Castillo według scenariusza Gregory'ego. Autorem okładek jest David Seidman." - cyt. za Gildią Komiksu.

Może by pokusić się o coś takiego???
Awatar użytkownika
vision2001
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 889
Rejestracja: pn 15.05.2006 9:34

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: vision2001 » wt 31.10.2006 8:02

Aha - "Marvels"...
Wasza odpoweidź, że to ciekawy tytuł, ale nie podaliście konkretów - jednakże wspomnieliście, że Marvel jest wydawany m.in. przez Mandragorę...

Wydaje mi się, że nie wydacie tego tytułu... Prawda??? A szkoda... Trzeba spojrzseć na allegro i kupić oryginał (najtaniej w chwili obecnej to 29,95 + koszty przesyłki!!!).
Awatar użytkownika
vision2001
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 889
Rejestracja: pn 15.05.2006 9:34

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Wallenstein » czw 02.11.2006 7:50

Czy seria CONAN będzie kontynuowana?
Wallenstein
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: pn 25.09.2006 13:44

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: vision2001 » pt 03.11.2006 8:52

Którą z okładek będzie posiadało polskie wydanie 29 albumu z serii Thorgal? A może zrobicie tak, że wydanie w miękkiej okładce będzie posiadało jedną, a w twardej drugą wersję okładki?
Awatar użytkownika
vision2001
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 889
Rejestracja: pn 15.05.2006 9:34

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: B-85 » pt 03.11.2006 12:10

Czy Egmont planuje zmianę zakładów drukarskich? Wpadki w typie białych stron, niepoprawnej kolejności można wybaczyć w zwykłych trejdach. Jednak tego typu sytuacje w MK lub "Obrazach Grozy" psują wizerunek wydawcy i nie pasują do "ekskluzywnych wydań" i "prestiżowych kolekcji"
"...to rzecz znana nie padamy na kolana..."
B-85
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 32
Rejestracja: pt 03.11.2006 12:05

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: tomo7ziomo » pn 06.11.2006 16:45

Czy jest szansa na kontynuowanie serii Superman/Batman i The Amazing Spiderman rozpoczętych przez DK?
tomo7ziomo
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: czw 02.11.2006 17:13

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Damex » pn 06.11.2006 18:57

tomo7ziomo pisze:Czy jest szansa na kontynuowanie serii Superman/Batman i The Amazing Spiderman rozpoczętych przez DK?


Prawa doo Spidera ma Mandragora,która wznowi serię Ultimate S-M
Awatar użytkownika
Damex
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 142
Rejestracja: śr 31.05.2006 19:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: demien » wt 07.11.2006 20:06

1. Czy są jakieś szanse wydania Capricorne`a (Andreas)?
2. Czy planujecie jakieś atrakcje (np. plakaty) dla prenumeratorów Mistrzów Komiksu czy Obrazów Grozy?
3. Czy jest szansa by powrócić do Top 10 (np. na takiej zasadzie jak Mistrzowie czy Obrazy [projekt mógłby nazywać się Wielkie Kontynuacje :) ], bo myślę, że jest kilka serii, które warto dokończyć.

Serdecznie pozdrawiam!

PS. Cieszę się z "projektu europejskiego"
demien
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 130
Rejestracja: czw 14.09.2006 20:27

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Wallenstein » śr 08.11.2006 8:33

To może powtórzę.
Czy seria CONAN będzie kontynuowana?
Wallenstein
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: pn 25.09.2006 13:44

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: daniels » śr 08.11.2006 21:24

1. Czy naprawdę uważa pan, że w Europie nie ma ciekawszych i bardziej wartych opublikowania w Polsce komiksów niż historie pisane przez Alexandro Jodorowsky’ego? To pytanie apropo planów dotyczących nowego projektu z komiksami europejskimi. Dwa na cztery zapowiedziane albumy są autorstwa właśnie Jodorowsky’ego, do tego dochodzi jeszcze „Księżycowa gęba” w serii MK. Czy nie sądzi pan, że to lekka przesada? Europa to nie tylko Jodo (tak jak USA to nie tylko Gaiman, którego też lansujecie aż do przesady, ale to już inna historia), ale i o wiele ciekawsi autorzy. Kiedy w końcu doczekamy się prac takich twórców jak Bourgeon, Hermann, Tardi czy Prado? Cykl ekskluzywnych wydań komiksów europejskich dawał nadzieję na przedstawienie prac tych autorów, a pan uparcie trzyma się grafomana Jodorowsky’ego (Bóg jeden wie dlaczego, przecież nie cieszy się on w Polsce ani szczególnym uznaniem, ani - pomimo sporej liczby wydanych tytułów - zbytnią popularnością).
Także „Dallas Barr” nie zapowiada się jakoś szczególnie ciekawie. Przy tej formie wydania (a przede wszystkim cenie) można było pokusić się o wydanie bardziej ambitnych tytułów, w końcu i tak trafią one w ręce wyrobionych odbiorców. Póki co wygląda to tak, jakbyście proponowali czytelnikom podobnie przeciętne (w znacznej większości) komiksy co wcześniej w formie pojedynczych albumów, tyle że tym razem jakością wydania sugerujące coś ambitniejszego i ciekawszego. I tylko „Cromwell Stone” stanowi chwalebny wyjątek. Skąd taki dobór tytułów ?!?

2. Co z tym Batmanem? Dlaczego tak rzadko wydajecie albumy z jego udziałem? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że powodem jest słaba sprzedaż, w końcu to jeden z najpopularniejszych bohaterów. Czy nadal ma to wyglądać tak, że będziecie wydawać po jednym albumie rocznie? Naprawdę nie ma pan pomysłu na lepsze wykorzystanie popularności tej postaci (zwłaszcza, że jest sporo ciekawego materiału do wydania)?

3. To już dość stara sprawa, ale jednak chciałem do niej wrócić. Wypowiadał się pan dość często (głównie w odniesieniu do komiksów europejskich), że w miarę możliwości staracie się doprowadzać serie do końca, nawet jeśli sprzedaż nie jest zadawalająca. W związku z tym mam pytanie – dlaczego nie wydacie ostatniego tomu komiksu „Top 10”? Przecież pozostał tylko 1 tom właściwej serii, po 7-ym z 12 zeszytów urwaliście historię. To trochę tak, jakby zrezygnować z wydania 3-iej części „Strażników”, bo sprzedaż dwóch poprzednich była niższa od oczekiwanej. Rozumiem zawieszanie dłuższych, niepopularnych cykli, ale dlaczego „Top 10”, gdzie został do wydania 1 tom? Czy to naprawdę taki problem wydać ten album (nawet w mniejszym nakładzie i po wyższej cenie) i pozostać w porządku wobec czytelników?
daniels
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 80
Rejestracja: pt 19.05.2006 10:45

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: FynnsFisch » czw 09.11.2006 13:22

Witam,
1. Powtórzę się może, ale co nowego słychać u Inu Yashy?
2. Czemu chcecie z ww komiksem wracać w lutym/styczniu, a mimo to nie ma go w zapaowiedziach?
3. Dlaczego inne wydawnictwa nie mają ROCZNYCH przerw w wydawanych seriach?
4. Dlaczego jakoś nie jestem w stanie uwierzyć, że tym razem wywiążecie ze swych gołosłownych obietnic? (to raczej pytanie retoryczne, a odpowiedź jest oczywista - bo naruszacie mą cierpliwość ZA długo)
Babcia siedzi na płocie a Jasiu też lubi budyń. Jaki z tego morał? Nie stawiaj roweru koło lodówki, bo ci zaleje piwnicę.
Awatar użytkownika
FynnsFisch
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 20
Rejestracja: czw 24.08.2006 18:24

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: wito » ndz 12.11.2006 11:27

1.Czy już wszystkie francuskie komiksy będą kosztować 150 zł. Najpierw Incal teraz Księżycowa Gęba a podobno "Biały Lama" chcecie też wydać za 150 zł. Czy już nie będziecie wydawac francuskich komiksów w pojedynczych albumach za przystępna cene jak robiliscie to za dobrych lat ?

2.Czy będziecie dalej wydawać Lacky Luka ?
wito
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 20
Rejestracja: ndz 12.11.2006 11:18

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: mackey » ndz 12.11.2006 11:55

1. Czy w planach są kolejne pakiety różnych serii (jak ostatnio Piotruś Pan) ? Jesli tak to jakich ?

2. Ostatnio zakupiłem amerykańskie wydanie HC. Nie będe pisać o dodatkach, tłoczonych metalizowanych literach, obwolutach itp. Rozumiem, ze to podnosi koszty. Natomiast jest jedna rzecz, którą można chyba bez problemu u nas wdrożyć. Ich papier kredowy nie przyjmuje odcisków palców w takim stopniu jak kreda Waszych wydań. Czym to jest spowodowane ? Może warto zmienic papier na taki sam ?

3. Czy jest szansa na Gwiezdny pył Gaimana ? Będzie film, Amerykanie szykują edycję specjalną ...

4. Skoro wznawiacie Jerza Jeżego w HC, to może warto pokusić się o obydwie edycje już razem z tomem 7 ?
Awatar użytkownika
mackey
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 148
Rejestracja: pn 08.05.2006 19:19
Lokalizacja: Lodz

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Beau Nierób » ndz 12.11.2006 20:38

Co z Tymkiem i Mistrzem?
Beau Nierób
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 31
Rejestracja: wt 17.10.2006 16:46

prośba

Postautor: Tomek » pn 13.11.2006 14:23

Czy jest szansa aby Pan Redaktor (którego cenię za za dotychczasową działalność na rynku komiksowym) udzielał odpowiedzi raz na dwa tygodnie. Oczekiwanie przez miesiąc jest dosyć irytujące, dyskusja pewnie byłaby bardziej płynna a część pytań nie traciłaby na aktualności.

Ps.Przyłączam się w całości do pytania 1 zadanego przez Danielsa z 8.11.06.
Tomek
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: śr 21.06.2006 13:14

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: vision2001 » pn 13.11.2006 16:00

Chyba wszyscy zaczynamy martwić się o rynek komiksowy w Polsce... W najbliższym czasie nie mam zamiaru zrezygnować z zakupu komiksów, ale przerzucam się na oryginały.

Smutne to, że jest tak słabo w ilość tytułów na naszym rynku. Smutne, że to co jest na rynku jest tak drogie...

Chciałem dokonać subskrypcji na 3 edycję Mistrzów Komiksu, ale się powstrzymałem. Po co dalej napędzać projekt, który niedługo i tak upadnie? Ile osób jest naprawę w stanie dać 100 pln za komiks? Coraz mniej takich osób... Osobiście zastanowię się nad kupnem polskiego wydania Sambra, a Czarną Orchideę chyba zakupię w oryginale. Bo przecież oryginały można dostać taniej niż polskie wydania (tłumaczycie się, że edycja jest na światowym poziomie itp.).

Żałuję pieniędzy wydanych na polskie wydania komiksów: pierwszą i drugą edycję Mistrzów, Supermana na wszystkie pory roku... I nie chodzi o same komiksy tylko o cenę. Rzeczywiście – Wasze komiksy pięknie prezentują się na półce, ale są 2 razy droższe niż oryginały (mówię o edycjach amerykańskich pozycji).

Czy zdajecie sobie sprawę, że podcinacie gałąź, na której siedzicie?
Czy planujecie coś z tym zrobić?
Czy może zadowolicie się kaską ze sprzedaży Kaczora Donalda, bo na inne komiksy wydawane przez Was nikogo nie będzie stać…
Awatar użytkownika
vision2001
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 889
Rejestracja: pn 15.05.2006 9:34

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: qba » wt 14.11.2006 23:35

od kiedy pamietam ze strony czytelnikow byly protesty co do cen. Strasznie z nas doja. Kiedys ludzie wkurzali sie na ceny plyt oryginalnych wiec wyliczono ile co kosztuje- oczywiscie liczba ludzi jacy ciagna kase z wydania jednego albumu jest porazajaca. A przy komiksach bankowo tez jest masa luda do wykarmienia. kasa idzie na redaktora serii, tlumacza, licencje, koszty druku i reklamy pewnie tez etc. nie bronie takich cen, realnie myslac docelowi czytelnicy raczej nie maja kasy na wszystko co by chcieli kupic. Tylko ze wydawcy realnie nie mysla : graja asekuracyjnie (male naklady, doje#@!@ cena) i to sie zle moze skonczyc... sam pamietam, ze w czasie studiow stypendium mi na komixy nie wystarczalo wiec czytalem po empikach. A od kiedy z kaska jest lepiej to dokupuje to co mi sie spodobalo.
qba
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 387
Rejestracja: pt 12.05.2006 11:55

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: vision2001 » śr 15.11.2006 7:54

Chciałem napisać JAKIE KOSZTY REKLAMY, ale rzeczywiście - Egmont w Wwie wyskoczył z billboardami reklamującymi komiksy! Szkoda tylko, że reklamy dotyczyły Giganta i Calvina i Hobbesa.
W kwestii cen itp. to pragnę dodać: po Empikach leży Incal Moebiusa w 5 egz.; dalej wyliczając Superman 4 all seasons - choć nakład był 900 sztuk też się nie rozszedł.
Gdzie leży wina? Czyżby znów rynek komiksowy się załamał??? A może właśnie chodzi o cenę?
Przypominam o ile spadła cena Sandmana - Noce Nieskończone po dodrukowaniu 300 egz. - komiks był tańszy o 20 złotych.

Nie wiem - może rzeczywiście nie znam się na marektingu i sprawach podobnych związanych z wydawnictwem czegokolwiek (czy to książek, czy komiksów). Tylko ciąglę się martwię, że za chwilę obudzę się i znów nie będzie można dostać polskich przekładów... Poza tym nie wiem ile tak naprawdę jest nas - osób kupujących dużo różnych tytułów, a ilu z nas kupuje tylko pojedyńcze serie lub woluminy...
Awatar użytkownika
vision2001
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 889
Rejestracja: pn 15.05.2006 9:34

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: demien » śr 15.11.2006 10:36

Ostatnio chodzą słuchy, że w niektórych (wybranych) sklepach można wygrać zagraniczne albumy jeśli kupi się komiksy Egmontu za ok. 150 zł. Pomysł fajny, tyle, że nie każdy może kupować w "wybranych" sklepach. Ja wydaję na Wasze komiksy miesięcznie ok. 200 zł ale w tym wypadku pozbawiony jestem szans na zdobycie takiego albumu. Może(o ile nadal będziecie robić takie akcje) znaleźć inny sposób np. rejestracja internetowa zakupionych komiksów.
demien
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 130
Rejestracja: czw 14.09.2006 20:27

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: qba » śr 15.11.2006 11:54

przypadek nocy nieskonczonych (sorka, ze pisze bez wielkich liter, ale kot dzisiaj ze mna pracuje i wlasnie upodobal sobie moja lewa reke a sama prawa nie siegam do shiftu i konkretnych literek :wink: ) mowi sporo... a co do spraw marketingowych to ja tez slabo sie na tym znam. chodzi o to, ze wydawnictwa powinny zaczac szukac oszczednosci w calym procesie produkcyjnym, zeby koncowa cena komiksu nie doszla do jakiegos absurdalnego poziomu, jesli juz taiego nie osiagnela....dla mnie te ceny to tez problem, bo kupuje kilka (kilknascie serii) serii...
qba
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 387
Rejestracja: pt 12.05.2006 11:55

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Belzebiusz » czw 16.11.2006 17:11

czy jest szansa aby Egmont zrobił prezent mikołajkowo-gwiazdkowy tym najwierniejszym klientom, którzy zaprenumerowali III edycję MK oraz OG i wysłał 3 komiksy (Sambre, Złodziej wszystkich czasów, Nigdziebądź) jedną paczką? Wszystkie te komiksy wychodzą w tym samym terminie więc...
Belzebiusz
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: czw 29.06.2006 15:26

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: vision2001 » pt 17.11.2006 7:59

Belzebiusz pisze:czy jest szansa aby Egmont zrobił prezent mikołajkowo-gwiazdkowy tym najwierniejszym klientom, którzy zaprenumerowali III edycję MK oraz OG i wysłał 3 komiksy (Sambre, Złodziej wszystkich czasów, Nigdziebądź) jedną paczką? Wszystkie te komiksy wychodzą w tym samym terminie więc...


Miałem kiedyś podobne pytanie - dostałem odpowiedź, że nie ma takeij szansy 8)
Awatar użytkownika
vision2001
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 889
Rejestracja: pn 15.05.2006 9:34

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Grzyb » pt 17.11.2006 19:41

Witam,
Moje pytania są następujące :

1) Co spowodowało tak drastyczną podwyżkę cen tomików mangowych ? Jak narazie to mam wszystkie 7 tomów KKJ i dotychczasowo wydane przez Egmont tomu InuYash-y i Ranmy 1/2 : porównując tomiki mangowe za 16,00zł i te "nowe" za 19,00zł nie znajduję żadnej diametralnej róznicy! Jeśli powodem podwyżki jest fakt iż mniej osób je kupuje - to wina leży ( moim zdaniem ) tylko po stronie wydawnictwa - podczas tak długiej przerwy wydawniczej sama zakupiłam kilka tomików InuYash-y w obcych językach ... bo po prostu to czekanie jest IRYTUJĄCE , czy nie lepiej byłoby powrócić do tych 16,00 zł za tomik ? Podwyższanie cen dodatkowo odstraszy klientów.... a przed nami jescze tyle tomów, które Egmont przynajmniej Pana zdaniem planuje wydać .... ( a ja mam wielką nadzieję że wyda, bo niecierpię mieć niedokończone serie na półce )

2) Czy wydawnictwo mogłoby się zastanowić nad wydaniem jakiś dodatkowych pozycji nawiązujących do serii "InuYasha" ? Ostatnio widziałam na Allegro 12 stronicowy Kalendarz z "InuYashy" 2007 ( wydanie amerykańskie ) - sprzedano go za 75,00 zł !!! Osobiście byłabym zainteresowana takim kalendarzem, tyle że za przystępniejsza cenę ... czy byłoby możliwe aby Egmont wypuścił na rynek coś takiego ? Przed nami nowy rok - idealna okazja :)
mamy już 12 tomików InuYashy... go go go Egmont! :smilecolros:
Awatar użytkownika
Grzyb
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: sob 30.09.2006 10:37
Lokalizacja: Siemianowice Śl

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: qwerty » sob 18.11.2006 12:19

kiedy zamowilem sandmana: panie laskawe w merlinie ( 14 pazdziernika), okazalo sie, ze musze czekac miesiac zanim mi go wysla. na waszej stronie netowej przeczytalem, ze zostal on blednie wydany(brakuje kilku stron) i po 13 listopada beda dostepne poprawione druki. ok, wszystko ladnie. dzis dostaje z merlina sandmana, a tu okazuje sie, ze w rozdziale czwartym po stronie 14-stej nastepuje 23-cia ( NA TEJ SAMEJ KARTCE). po co bylo cale to zamieszanie, skoro dodruk tez jest bledny?? a moze to inny blad. jak to w koncu jest, bo nie wiem czy mam wysylac do was okladke i pierwszych 8 stron, by dostac poprawiony egzemplarz, czy wlasnie to co dostalem po dlugim oczekiwaniu jest wlasnie "poprawionym" wydaniem
qwerty
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 294
Rejestracja: śr 18.01.2006 17:25

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: tomo7ziomo » sob 18.11.2006 17:02

Kiedy kolejny zeszyt "The Ultimates"?
tomo7ziomo
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: czw 02.11.2006 17:13

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Damex » sob 18.11.2006 17:12

tomo7ziomo pisze:Kiedy kolejny zeszyt "The Ultimates"?

Pewnie nigdy
Awatar użytkownika
Damex
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 142
Rejestracja: śr 31.05.2006 19:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: qba » ndz 19.11.2006 10:09

qwerty pisze:kiedy zamowilem sandmana: panie laskawe w merlinie ( 14 pazdziernika), okazalo sie, ze musze czekac miesiac zanim mi go wysla. na waszej stronie netowej przeczytalem, ze zostal on blednie wydany(brakuje kilku stron) i po 13 listopada beda dostepne poprawione druki. ok, wszystko ladnie. dzis dostaje z merlina sandmana, a tu okazuje sie, ze w rozdziale czwartym po stronie 14-stej nastepuje 23-cia ( NA TEJ SAMEJ KARTCE). po co bylo cale to zamieszanie, skoro dodruk tez jest bledny?? a moze to inny blad. jak to w koncu jest, bo nie wiem czy mam wysylac do was okladke i pierwszych 8 stron, by dostac poprawiony egzemplarz, czy wlasnie to co dostalem po dlugim oczekiwaniu jest wlasnie "poprawionym" wydaniem


nie no, to jest ku%#@ skandal...
qba
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 387
Rejestracja: pt 12.05.2006 11:55

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Belzebiusz » pn 20.11.2006 17:24

vision2001 pisze:
Belzebiusz pisze:czy jest szansa aby Egmont zrobił prezent mikołajkowo-gwiazdkowy tym najwierniejszym klientom, którzy zaprenumerowali III edycję MK oraz OG i wysłał 3 komiksy (Sambre, Złodziej wszystkich czasów, Nigdziebądź) jedną paczką? Wszystkie te komiksy wychodzą w tym samym terminie więc...


Miałem kiedyś podobne pytanie - dostałem odpowiedź, że nie ma takeij szansy 8)


heh, ja w kontekscie "prezentu" pisałem, więc może zrobią wyjątek :)
Belzebiusz
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: czw 29.06.2006 15:26

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Fomoraig » śr 22.11.2006 23:28

Jest szansa na Eternals z Marvela autorstwa Gaimana i Romity jr.?
Awatar użytkownika
Fomoraig
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 168
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41
Lokalizacja: LiegnitZ

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: schabla » pn 27.11.2006 10:48

Co słyszę??? Lucky Luke 1 album na rok???? Czyli, jeśli chcemy mieć całą kolekcję, musimy czekać ok. 50 lat??? (zostało do wydania ok. 50 albumów) PROSZĘ O ZASTANOWIENIE, przeciez LL sprzedaje się chyba dobrze??

No i mam nadzieję na uzupełnienie w 2007 r. Asterixa w HC. Zostały już tylko 2 albumy do wydania (Jeden z nich, Róża i Miecz już w marcu, hurra!) jeszcze tylko Galera Obeliksa i po prawie 10 (!) latach będę miał wszystkie Asterixy w HC... Czy Galera też ukaze się w 2007 r.?
schabla
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: wt 09.05.2006 7:39

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: wito » śr 29.11.2006 16:57

[quate]16. Czy wydanie najnowszego „Thorgala” w HC oznacza że będzie reedycja całości w HC?

Taki mamy plan. [/quate]

O bardzo ciekawe. 29 numer Thorgala w HC wygląda bardzo ładnie. Napewno bym kupił reszte w twardej oprawie.

I moje pytanie. Kiedy zaczniecie wydawac Thorgala w twardej oprawie i czy cena będzie taka sama jak za 29 album czyli 29 zł ?
I co jaki okres będą wychodzić nastepne albumy ? Żeby to nie trwało kilka lat.
wito
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 20
Rejestracja: ndz 12.11.2006 11:18

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: schabla » czw 30.11.2006 8:03

31 albumów Asterixa w HC wydawali równe 9 lat (jeszcze 2 albumy do wydania)!, więc ile będą potrzebować czasu na wydanie kompletu Thorgala w HC (28 tomów do wydania), sam sobie policz :)
schabla
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: wt 09.05.2006 7:39

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: yamatata » czw 30.11.2006 22:14

Chciałem Panu zwróćić uwagę na coś w nowym Kaczogrodzie:
Część rysunku okładkowego jest brzydko ścięta - znajduje się po niewłaściwej stronie okładki. To samo z autografem Dona, który też wyjeżdża za prawą krawędź okładki, co robi wrażenie, że jest trochę za bardzo po prawej stronie.
Poza tym autograf wyglądałby lepiej, gdyby był mniejszy.
Może to nie są jakieś duże błędy (szczególnie, że chodzi tu o "kacze" komiksy... :? ) Niemniej jednak mogło by się bez tego obejść.
Skandynawowie nie mieli takich problemów z okładką...
Mam nadzieję, że zerknie Pan na ten Kaczogród, uzna że mam rację i zwróci uwagę na to, komu trzeba i coś takiego nie pojawi się już w nowym tomie Kaczogrodu. (Który, mam nadzieję, wydacie jak najszybciej... :) )
yamatata
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 16
Rejestracja: czw 18.05.2006 16:40

komiksy

Postautor: janjedlikowski » pt 01.12.2006 0:14

W sprawie komiksu europejskiego:
rozumiem że Rosiński sprzedaje się dobrze to może byście się zastanowili (chociaż tyle) nad komiksem-
Fantastyczna podróż sc. Smit Le Benedicte, rys. Rosiński
Jakby się ludzie dowiedzieli że to jego komiks to może nazwisko podziałałoby na sprzedarz??

A co do Thorgala:
to we Francji najnowszy Thorgal ma dwa wydania
jedno tak jak u nas a drugie Specjalne ma inną okładkę i zawiera kilka stron scenariusza Van Hamme
Czemu u nas nie można było tak wydać ?? Przecież to wielka gratka dla wszystkich kolekcjonerów. A jeszcze jakby to była limitowana seria to by się o niego bili.
janjedlikowski
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 50
Rejestracja: pt 26.05.2006 23:41

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron