dd1

MF 8 - komiksy ----

----

dd

Dyskusje i komentarze na temat "Strefy Komiksów", a także komiksów i publicystyki komiksowej w MF.

Moderator: Robert Zaręba

MF 8 - komiksy

Postautor: charlie_cherry » śr 28.06.2006 7:23

Tym razem komiksy mnie raczej nie zachwyciły. Najlepsi są zdecydowanie bracia z "Żalem". Nieźle smakuje również Dąbrowski, tyle że jest to danie odgrzewane - te komiksy widziałem już kilka razy. Mejsasz i Prawo Natury to przeciętność.

Mam nadzieję, że następnym razem będzie lepiej.
charlie_cherry
Książę
Książę
 
Posty: 2598
Rejestracja: sob 07.01.2006 13:27

Re: MF 8 - komiksy

Postautor: Robert Zaręba » śr 28.06.2006 10:38

Mejsasz i Prawo Natury to przeciętność.

No cóż, mam w tym temacie odmienne zdanie, ale oczywiście nie ma takiej możliwość, abym bronił własnych komiksów (mam tu na myśli "Mesjasza")
Napiszę tylko, iż obydwa wymienione przez Ciebie komiksy są zwiastunami nowych cykli.
Pierwszy, to cykl pod roboczym tytułem "Moje lektury". Będzie to cykl shortów inspirowanych różnymi dziełami kultury: literackimi, komiksowymi, filmowymi. Czym był inspirowany komiks "Mesjasz", wiadomo. W przygotowaniu jest komiks powstały przeszło ćwierć wieku temu po lekturze "Powrotu taty" Adama Mickiewicza. Rysuje go na nowo Paweł Gierczak.
Drugi cykl będzie prezentował prace młodych artystów, w większości nie związanych z "MF". Tu pozwolimy sobie na różnorakie eksperymenty, klasycznych "mózgojebów" nie wyłączając.
Robert Zaręba
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 310
Rejestracja: sob 04.03.2006 13:52
Lokalizacja: Radom

Re: MF 8 - komiksy

Postautor: Rheged » śr 28.06.2006 10:59

Robert Zaręba pisze:W przygotowaniu jest komiks powstały przeszło ćwierć wieku temu po lekturze "Powrotu taty" Adama Mickiewicza. Rysuje go na nowo Paweł Gierczak.


Czekam z niecierpliwością :D . Rysunki Pawła Gierczaka jak do tej pory smakują mi najbardziej. Spośród tych wszystkich ilustratorów MF, ten wyróżnia się nietuzinkowym, zagadkowym i sprzyjającym ponurym nastrojom stylem. To właśnie lubię. Skoro on to rysuje, może być ciekawie :twisted:

PS: Robercie, zapomniałem podziękować Pawłowi za ilustrację do mojego opowiadania w siódemce. Przekażesz mu to?
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Creatio Fantastica
www.creatio.art.pl
-------------------------------------------
"Gliniany Golem" Fantastyka - Wydanie Specjalne 2/2008
Awatar użytkownika
Rheged
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 91
Rejestracja: sob 11.03.2006 23:26
Lokalizacja: Olsztyn/Ostrołęka

Re: MF 8 - komiksy

Postautor: Henryk T » pn 03.07.2006 9:22

No i komisky za mną...
Tak oto :
MESJASZ - dobre, a te pseudoapokalipsowe teksty mają w sobie moc oryginału :)
PRAWO NATURY - dobre ! Człowiek może i bez techniki jest nic nie wart, ale ma oprócz niej swój spryt i przebiegłość.
SPŁACONY DŁUG - bardzo mi się spodobał. Brawo !
... - he, USA i sojusznicy. Zawsze u kogoś znajdzie się "drzewko". Szkoda tylko, że nadmiar wulgaryzmów :( Ale i tak super. Postaci fajne.
ŻAL - artystyczna robota, jednak nie zrozumiałem... Ale za grafikę duże brawa.
Ogólnie - czytało się i oglądało z prawdziwą przyjemnością.
Awatar użytkownika
Henryk T
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 262
Rejestracja: pt 03.03.2006 23:44
Lokalizacja: Kraków

Re: MF 8 - komiksy

Postautor: charlie_cherry » czw 20.07.2006 15:22

Wydaje mi sie, ze w "Zalu" chodzi o gwalt.

Charlie
charlie_cherry
Książę
Książę
 
Posty: 2598
Rejestracja: sob 07.01.2006 13:27

Re: MF 8 - komiksy

Postautor: Henryk T » sob 22.07.2006 18:23

Ciekawy pomysł...
Jeśłi masz rację, komiks ten nabiera dość smutnej wymowy.
Awatar użytkownika
Henryk T
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 262
Rejestracja: pt 03.03.2006 23:44
Lokalizacja: Kraków


Wróć do Strefa Komiksu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron