dd1

Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić! ----

----

dd

Dyskusje i komentarze na temat opowiadań i publicystyki w MF, a także uwagi ogólne na temat Magazynu Fantastycznego.

Moderator: Robert Zaręba

Czy chcesz więcej publicystyki w MF?

Tak
6
75%
Nie
2
25%
Jest mi to obojętne
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 8

Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Gustaw G. Garuga » wt 07.03.2006 12:31

Publicystyka to najsłabszy punkt MFa. Dwa teksty Pilipiuka i Soboty (recenzyjki na str. 22 nie liczę) to strasznie mało.

Pilipiuk w felietonie "Szukając w miastach" pokazał, jak realizuje swoją dewizę 'pisanie to rzemiosło, trzeba siąść i napisać, co jest zamówione'. Zamówiony był felieton, więc jest felieton, co z tego, że taki sobie. Sam pomysł jakoś się broni, ale wykonanie słabuje.

"Wyznania idioty" Soboty słabsze niż w poprzednim MFie. Poza tym błyskawicznie nuży puszczanie oka do czytelnika: "Odpowiedź nie musi być krótka (płacą mi tu od strony)" - brakuje tylko emotikona " :wink: ".

I na tym koniec :shock:

Moim zdaniem ważnym składnikiem ciężaru gatunkowego pisma jest jego opiniotwórczość. Na tę z kolei składa się dobra, sumienna publicystyka. Niestety, tej w MFie brakuje. Myślę, że jeszcze ze dwa-trzy felietony autorów o w miarę uznanych nazwiskach rozwiązałyby problem.
Awatar użytkownika
Gustaw G. Garuga
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: wt 07.03.2006 11:29
Lokalizacja: Stolica Podbeskidzia

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Henryk T » wt 07.03.2006 13:19

Może nie tyle znanych autorów, co po prostu poruszyć ciekawe tematy. A kto to zrobi to obojętne, byle dobrze napisane.
Słuchaj, a może Ty byś napisał cos o Chinach ? W aspekcie fantastycznym oczywiście ?
Awatar użytkownika
Henryk T
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 262
Rejestracja: pt 03.03.2006 23:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Gustaw G. Garuga » wt 07.03.2006 13:26

Ha! Ciekawy pomysł. Tylko, kurczę, co? O współczesnej fantastyce w ChRL nie mam zielonego pojęcia. Może coś z mitologii, ludowych legend? Hmmm...
Awatar użytkownika
Gustaw G. Garuga
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: wt 07.03.2006 11:29
Lokalizacja: Stolica Podbeskidzia

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Henryk T » wt 07.03.2006 13:30

Oj, a nie słyszałes jakiś historii ? Takich, które przekazywane są z ust do ust. Wiesz, opowieści o duchach itp.
Awatar użytkownika
Henryk T
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 262
Rejestracja: pt 03.03.2006 23:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Gustaw G. Garuga » wt 07.03.2006 13:37

Jasne, że słyszałem! Tyle tylko, że mam zamiar wykorzystać je w swoich opowiadaniach, a nie spalić hurtem w artykule :wink: Jedno opowiadanie oparte na chińskich motywach grozy już leży w redakcji NF, drugie powoli się rodzi :D
Awatar użytkownika
Gustaw G. Garuga
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: wt 07.03.2006 11:29
Lokalizacja: Stolica Podbeskidzia

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Henryk T » wt 07.03.2006 13:43

To może o jakiś ciekawych miejscach, uważanych za np. nawiedzone albo tezprzeklęte. Chyba nie wykorzystasz totalnie wszystkiego ?!
Awatar użytkownika
Henryk T
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 262
Rejestracja: pt 03.03.2006 23:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Gustaw G. Garuga » wt 07.03.2006 13:48

Wszystkiego nie, ale obawiam się, że tego, co zostanie, nie starczy nawet na półstronicowy felieton. Ale coś o duchach w literaturze może skrobnę, tylko skontaktuję się z naczelnym MFu - do szuflady pisać nie będę, deadline też chcę mieć w celu zmotywowania samego siebie :wink:
Awatar użytkownika
Gustaw G. Garuga
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: wt 07.03.2006 11:29
Lokalizacja: Stolica Podbeskidzia

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Henryk T » wt 07.03.2006 13:51

No to pisz, powodzenia !
Jak już raz zaczniesz, to sie rozpiszesz tak, że dalej bedzie się pisało samo :)
Awatar użytkownika
Henryk T
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 262
Rejestracja: pt 03.03.2006 23:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Gustaw G. Garuga » wt 07.03.2006 14:00

Obyś miał rację :)
Awatar użytkownika
Gustaw G. Garuga
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: wt 07.03.2006 11:29
Lokalizacja: Stolica Podbeskidzia

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Henryk T » wt 07.03.2006 14:05

Możesz sprawdzić to w prosty sposób - po prostu usiądź i pisz :D
Awatar użytkownika
Henryk T
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 262
Rejestracja: pt 03.03.2006 23:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Łowca w Strugach Deszczu » sob 11.03.2006 22:42

Henryk T pisze:Jak dla mnie Pilipiuk to raczej marny publicysta, w dodatku nawiedzony. Rzucił raz w jakimś felietonie, że lektury szkolne dobierane są pod względem lewicowym (!). I wogóle ludziom, którzy chcą pisac, nie radził po nie sięgać.

jedno jest pewne -wiele lektur zniechęca dzieci do czytania. Nauczycileki to zazwyczaj głupawe panny po studium polonistycznym nie mające o wspaniałych ksiązkach zielonego pojęcia. Przeczytały w zyciu ich tyle ile jest lektur. Jak dzisiaj patzrę na poziom pan nauczycielek to smuce się ze do czegos takiego doszło.

Henryk T pisze:Cóz, zapewne powinni czytać Pilipiuka, taki z niego geniusz że co tam przy nim jakiś Sienkiewicz czy Konopnicka, czy jakiś tam Kochanowski.

Henryku wymieniłes nazwiska które zabiły w dzieciach pasję do ksiązek.
Kochanowski -leniwy piernik żyjący z utrzymana zniewolonych chłpów panszczyźnianych klekocacy marne bzdury.
Napisał coś rangi "Raju Utraconego" Miltona?

Sienkiewicz -bardzo pzreciętny talent literacki. Zestaw sobie następujace ksiazki o Starozytnosci:
"Ja Klaudiusz" Roberta Gravesa
"Faraon" B Prusa
"Quo Vadis" właśnie Sienkiewicza - ta pozycja to słabizna.

Konopnicka -no no jak czytałem o suchotach wypadkach przy piecach w fabrykach o doli klasy robotniczej za kapitalizmu to sorry wydawało mi się że zawsze każda ksiazka będzie przygnębiajaca i smutna.
To mają byc ci Wielcy autorzy?
Prus to faktycznie geniusz

Henryk T pisze:W gruncie rzeczy on sam pisuje dośc drętwo, szerzej o tym napisałem na forum SFFH. gdybym był wydawcą, nigdy bym nie publikował tego pana, ale jak widać moje gusta róznią się od gustów ludzi. I ja to rozumiem, dlatego też nikomu nie będę wołał : Nie czytaj Pilipiuka !
duzo słuszności w jego felietonach -dlatego lubie to czytać
Awatar użytkownika
Łowca w Strugach Deszczu
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 18
Rejestracja: wt 07.03.2006 9:32
Lokalizacja: Los Angeles

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Rheged » sob 11.03.2006 23:35

Henryk T pisze:Możesz sprawdzić to w prosty sposób - po prostu usiądź i pisz :D


Tymczasem ja sprawdziłem, usiadłem i napisałem 8) . Mam nadzieję, że pójdzie. Traktuje o związkach filozofii z fantastyką. Na pierwszy rzut poszło: status ontyczny elfów :D

PS: Witam na forum, w końcu się zarejestrowałem :wink:
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Creatio Fantastica
www.creatio.art.pl
-------------------------------------------
"Gliniany Golem" Fantastyka - Wydanie Specjalne 2/2008
Awatar użytkownika
Rheged
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 91
Rejestracja: sob 11.03.2006 23:26
Lokalizacja: Olsztyn/Ostrołęka

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Henryk T » ndz 12.03.2006 0:11

Nauczycileki to zazwyczaj głupawe panny po studium polonistycznym nie mające o wspaniałych ksiązkach zielonego pojęcia.


Aj, nie uogólniaj. Zdarzają się wspaniałe kobiety, dzięki którym można odkryć piękno świata literatury.

Kochanowski -leniwy piernik żyjący z utrzymana zniewolonych chłpów panszczyźnianych klekocacy marne bzdury


Sorry, stary, ale to klasyk. A że żył z utrzymywania chłopów pańszczyźnianych ? Takie czasy. Dziś miast szlachcica jest biznesmen, a zamias chłopa pracownik. Nadto piszesz :

Konopnicka -no no jak czytałem o suchotach wypadkach przy piecach w fabrykach o doli klasy robotniczej za kapitalizmu to sorry wydawało mi się że zawsze każda ksiazka będzie przygnębiajaca i smutna.


No to jak ? Kochanowski źle, bo z chłopów żył, Konopnicka - też źle, bo co prawda z nich nie żyła, a to że właśnie pisała o nich, aby uświadomić ludziom ich los to też źle ? Przeczysz sam sobie. Konopnicka pokazuje nam w swych utworach obrazki z tamtej epoki. Dlatego lubię też np. Bałuckiego.

Sienkiewicz -bardzo pzreciętny talent literacki


No stary, tu już no comments :shock: :shock: :shock:
Albo i nie, będą comments. Pierwsze lepsze, może ktoś pokusi się o szerszą obronę mojego imiennika :
1. Jeden z najlepszych pisarzy w dziejach języka polskiego
2. Nie nudził i nie lał ton wody (jak np. Żeromski)
3. Jak jesteś fanem fantastyki, to może Ci wyjaśnię że Sapkowski się na nim wzoruje.

duzo słuszności w jego felietonach -dlatego lubie to czytać

Wodolejstwo, które miesza młodym ludziom w głowach - AYS.
Awatar użytkownika
Henryk T
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 262
Rejestracja: pt 03.03.2006 23:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Rheged » ndz 12.03.2006 0:20

Henryk T pisze:
Nauczycileki to zazwyczaj głupawe panny po studium polonistycznym nie mające o wspaniałych ksiązkach zielonego pojęcia.


Aj, nie uogólniaj. Zdarzają się wspaniałe kobiety, dzięki którym można odkryć piękno świata literatury.


Potwierdzam. Ja dzięki swojej polonistce w liceum dostałem się do gazety, bo kobieta nie dość, że potrafiła nam przekazać swoją wiedzę odnośnie języka polskiego i humanistyki w ogóle, to jeszcze znała się na rzeczy i dobrze wiedziała, że klasie humanistycznej trzeba udostępnić takie możliwości jak etat w radiu bądź w gazecie.

Henryk T pisze:
Sienkiewicz -bardzo pzreciętny talent literacki


No stary, tu już no comments :shock: :shock: :shock:
Albo i nie, będą comments. Pierwsze lepsze, może ktoś pokusi się o szerszą obronę mojego imiennika :
1. Jeden z najlepszych pisarzy w dziejach języka polskiego
2. Nie nudził i nie lał ton wody (jak np. Żeromski)
3. Jak jesteś fanem fantastyki, to może Ci wyjaśnię że Sapkowski się na nim wzoruje.


Co do Sienkiewicz to zdarzały mu się wpadki, ale ogólem da się go czytać. Nie to, żeby był jakimś pecjalnym pisarzem, ale w zestawieniu z Żeromskim właśnie to akurat geniusz.

Henryk T pisze:
duzo słuszności w jego felietonach -dlatego lubie to czytać

Wodolejstwo, które miesza młodym ludziom w głowach - AYS.


Dokładnie. Pilipiuk dobrze wie jak ciągnąć kasę od naiwnych. Niekończący się Wędrowycz, który jeszcze w pierwszym ewentualnie drugim tomie cieszył, w kolejnych stał się po prostu niesmaczny - ileż można? To samo Kuzynki - opowiadanie było świetne, ale po co z tego od razu robić cykl? Norweski Dziennik zaś przemyca wzory polityczne Pilipiuka do dzieci, co jest wręcz nieetyczne. Zaś felietony typu tego jak ostatni w MF były już w Fahrenheicie i nie powiem, za pierwszym razem czytało się je dobrze. Nie były co prawda pomocne w ogóle, ale przynajmniej śmieszne. Teraz jednak mości pan pułkownik "P" doszedł do wniosku że jednak zarobi na tym samym co w F dał za darmo. Litości...
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Creatio Fantastica
www.creatio.art.pl
-------------------------------------------
"Gliniany Golem" Fantastyka - Wydanie Specjalne 2/2008
Awatar użytkownika
Rheged
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 91
Rejestracja: sob 11.03.2006 23:26
Lokalizacja: Olsztyn/Ostrołęka

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Henryk T » ndz 12.03.2006 0:24

To się rozumiemy.
A tak wogóle, to co to za siedzenie po nocy przy kompie ???
Spać marsz :)

BTW, chyba jeden z tematów wcięło... Też to zauważyłeś ?
Awatar użytkownika
Henryk T
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 262
Rejestracja: pt 03.03.2006 23:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Rheged » ndz 12.03.2006 0:48

Henryk T pisze:To się rozumiemy.
A tak wogóle, to co to za siedzenie po nocy przy kompie ???
Spać marsz :)

BTW, chyba jeden z tematów wcięło... Też to zauważyłeś ?


Wcięło trzy, każdy z nich żałosny, że aż strach. Dobrze się stało.

Siedzenie po nocy bo pisać miałem zamiar kolejne opowiadanie. Dobiłem do 11 strony, mam dobry pomysł na jeszcze, ale zdecydowałem, że się browarka napiję :wink: . A po alkoholu nie robię dwóch rzeczy: nie prowadzę, nie piszę (opowiadań) :lol:
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Creatio Fantastica
www.creatio.art.pl
-------------------------------------------
"Gliniany Golem" Fantastyka - Wydanie Specjalne 2/2008
Awatar użytkownika
Rheged
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 91
Rejestracja: sob 11.03.2006 23:26
Lokalizacja: Olsztyn/Ostrołęka

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Gość » wt 14.03.2006 15:53

A mnie felietony Pilipiuka się podobają. Uczą zdecydowanie więcej o pisarstwie niż jeden podręcznik pełen "złotych rad" ...

A co do Sienkiewicza? Niezły, ale Prus dużo lepszy, szczególnie w "Faraonie" (ach ci Fenicjanie jako Żydzi i Żydzi jako Żydzi, do tego masoni i elementy fantastyki). A "Quo Vadis" za bardzo przesłodził chrześcijan...

Z tego okresu polecam "Na Srebrnym Globie" Żuławskiego - pierwszą część czytałem z zapartym tchem, a bardzo, bardzo rzadko mi się to zdarza.

To taki off-topic. A bardziej na temat: moim zdaniem przydałoby się więcej publicystyki w MF.

Charlie
Gość
 

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Henryk T » wt 14.03.2006 20:06

Żuławski o.k., ale co Fenicjan i Żydów - oba narody to plemiona semickie.
Ciekawostka historyczna - wiecie, od kiedy zaczynamy mówić o ŻYDACH ? Bo wcześniej nie było tej nazwy, byli HEBRAJCZYCY.
Awatar użytkownika
Henryk T
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 262
Rejestracja: pt 03.03.2006 23:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Stacho » wt 14.03.2006 21:29

No przecież słowo Żyd pochodzi od Judy i Judei. Czyli pewnie od podziału państwa po śmierci Salomona.
Stacho
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 82
Rejestracja: śr 08.03.2006 20:35
Lokalizacja: o, stąd!

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: charlie_cherry » wt 14.03.2006 22:23

Też tak obstawiam. Ja z kolei trochę się zdziwiłem jak się dowiedziałem, że dzisiejsi Żydzi dzielą się pod względem pochodzenia na dwie grupy: Aszkenazyjczyków (wywodzą się z Azji Środkowej) i Sefardyjczyków (potomkowie Izraelitów).

Robi się niezły of-topic. Pójdzie w świat fama, że na forum MF to tylko o Żydach gadają :)

Charlie
charlie_cherry
Książę
Książę
 
Posty: 2598
Rejestracja: sob 07.01.2006 13:27

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Henryk T » śr 15.03.2006 9:35

Pójdzie w świat fama, że na forum MF to tylko o Żydach gadają


No to kontynuuje temat :)
Żydami zaczęto zwać hebrajczyków od czasu ich powrotu z niewoli babilonskiej.
Nota bene w tej niewoli brało udział około ... 500 hebrajczyków, ale ponieważ byli to najwyżsi dostojnicy w państwie, sparaliżowało to na tę parę lat państwa izraelczyków.
Po dziś dzień mamy pamięć o tej niewoli na fladze Izraela. Te dwie nievieskie linie na jego fladze (jedna nad Gwiazdą Dawida, druga pod) to na pamiątkę Tygrysu i Eufratu.
Awatar użytkownika
Henryk T
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 262
Rejestracja: pt 03.03.2006 23:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Robert Zaręba » sob 18.03.2006 11:40

Publicystyka to najsłabszy punkt MFa. Dwa teksty Pilipiuka i Soboty (recenzyjki na str. 22 nie liczę) to strasznie mało.


Otrzymujemy sporo tektów publicystycznych, ale nic nie nadaje się do druku.
Jeśli dostaniemy interesujący, napisany lekkim piórem, a jednocześnie poprawny merytorycznie tekst, na pewno go opublikujemy.
Natomiast na pewno nie będziemy drukować tekstów tylko dlatego, żeby publicystyki było więcej.
Jeśli macie konkretne pytania co do naszych preferencji, pytajcie. Postaram sie odpowiedzieć.
Robert Zaręba
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 310
Rejestracja: sob 04.03.2006 13:52
Lokalizacja: Radom

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Gustaw G. Garuga » ndz 19.03.2006 10:26

Czy wchodzi w grę możliwość złożenia znanym autorom propozycji pisania felietonów do MF? Niekoniecznie myślę tu zaraz o takich markach jak Sapkowski czy Dukaj, ale w miarę dobrze osadzeni na rynku autorzy z pewnym dorobkiem byliby w sam raz.
Awatar użytkownika
Gustaw G. Garuga
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: wt 07.03.2006 11:29
Lokalizacja: Stolica Podbeskidzia

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Henryk T » ndz 19.03.2006 10:52

Czemu zaraz znanym ? Dobry pisarz nie równa się dobry felieton. Mogą być osoby, które są dobre w artykułach, zaś niezbyt dobre w pisaniu.
No i trzeba by zdefiniować, jakiego typu miałyby to być artykuły, czego dotyczące...
Ja chętnie poczytałbym coś komparatywnego, typu porównanie dawnych czasów a dziś albo o alternatywach historii czy ewolucji...
Awatar użytkownika
Henryk T
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 262
Rejestracja: pt 03.03.2006 23:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Robert Zaręba » ndz 19.03.2006 16:20

Czemu zaraz znanym ? Dobry pisarz nie równa się dobry felieton.

Zgadza się i tu niestety jest problem.
Bo o ile dobry pisarz niekoniecznie musi napisać dobry felieton, to zły pisarz na pewno nie napisze dobrego felietonu.
No i trzeba by zdefiniować, jakiego typu miałyby to być artykuły, czego dotyczące...

Jak bym wiedział, to bym sam napisał.
Czy wchodzi w grę możliwość złożenia znanym autorom propozycji pisania felietonów do MF?

Raczej nie. Mamy przykre doświadczenia z zamawianiem tekstów.
Na razie bazujemy na materiałach, które do nas przychodzą. W ten sposób "wyłowiliśmy" już Michała Cetnarowskiego. Spodobało nam się jego pisanie i teraz ma własną rubrykę "MCKwadrat".
ale w miarę dobrze osadzeni na rynku autorzy z pewnym dorobkiem byliby w sam raz.

Teoretycznie masz rację, ale praktycznie... lepiej nie mówić...
Robert Zaręba
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 310
Rejestracja: sob 04.03.2006 13:52
Lokalizacja: Radom

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Robert Zaręba » sob 15.04.2006 12:50

Moim zdaniem ważnym składnikiem ciężaru gatunkowego pisma jest jego opiniotwórczość. Na tę z kolei składa się dobra, sumienna publicystyka. Niestety, tej w MFie brakuje.

Na Nowej Gildii zamieszczono recenzję Asteriksa 33. Porównaj ją proszę (w kontekście Twojej wypowiedzi) z recenzją tego komiksu w ostatnim MF.
Dodam tylko, że recenazja z NG nie odbiega zbytnio od tego, co wszyscy inni "publicyści" napisali o tym komiksie.
Za taką "publicystykę", to ja dziękuję.
Robert Zaręba
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 310
Rejestracja: sob 04.03.2006 13:52
Lokalizacja: Radom

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Rheged » sob 15.04.2006 22:21

Heh, nie porównujcie się może do NG, bo to akurat nieco nieadekwatne porównanie. NG to worek bez dna, który już dawno się rozwiązał i wylewa zawartość jak leci. Za dużo spraw na raz poruszają, za małe sito korektorskie. To i dopuszczają byle co. Jeśli już chcesz porównywać MF do czegoś to porównuj do rzeczy z Poltergeista, Fahrenheita, Esensji...
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Creatio Fantastica
www.creatio.art.pl
-------------------------------------------
"Gliniany Golem" Fantastyka - Wydanie Specjalne 2/2008
Awatar użytkownika
Rheged
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 91
Rejestracja: sob 11.03.2006 23:26
Lokalizacja: Olsztyn/Ostrołęka

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Robert Zaręba » sob 15.04.2006 23:34

Rzuciełm przykład NG, bo akurat dziś tę "recenzję" przeczytałem.
Inne jakie czytałem, i to niezależnie od tego, czy były drukowane na papierze czy w periodykach inetrnetowych, trzymałty ten sam "poziom".
Robert Zaręba
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 310
Rejestracja: sob 04.03.2006 13:52
Lokalizacja: Radom

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Gustaw G. Garuga » ndz 16.04.2006 10:30

Tak można niestety łatwo wpaść w samozadowolenie. Poza tym publicystyka komiksowa wydaje mi się (na tyle, na ile mogę ocenić, bo fanem komiksu nie jestem) stać na dobrym poziomie. MF nie jest jednak wyłącznie a nawet nie przede wszystkim pismem o komiksach. NF i SFFH mają solidne działy publicystyczne - literackie i maukowe, MF w tej mierze ma do zaoferowania jeno dwa felietony. Przykro.
Awatar użytkownika
Gustaw G. Garuga
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: wt 07.03.2006 11:29
Lokalizacja: Stolica Podbeskidzia

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Henryk T » ndz 16.04.2006 11:23

Ale z drugeij strony lepiej nie zamieszczać felietonów niż wrzucać wypełniacze, tak jak felieton Romka Pawlaka w ostatnim SFFH (bywasz na tamtym forum, to wiesz o co mi chodzi).
Awatar użytkownika
Henryk T
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 262
Rejestracja: pt 03.03.2006 23:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Robert Zaręba » ndz 16.04.2006 12:46

Ale z drugeij strony lepiej nie zamieszczać felietonów niż wrzucać wypełniacze

Dokładnie to chciałem powiedzieć.
Od numeru ósmego stałe działy w MF będą mieli Pilipiuk i Cetnarowski.
Dział publicystyki jest jeszcze w budowie i na pewno na tym się nie skończy.
Robert Zaręba
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 310
Rejestracja: sob 04.03.2006 13:52
Lokalizacja: Radom

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Henryk T » ndz 16.04.2006 14:07

Centarowski cieszy, Pilipiuk mniej :)
Ech, a może ja zasiądę na zadzie i coś wykombinuję ?
Mogłoby być o spiskowej teorii dziejów ?
Awatar użytkownika
Henryk T
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 262
Rejestracja: pt 03.03.2006 23:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Rheged » ndz 16.04.2006 17:01

Ja się zastanawiam, czy może i mój felietonik pójdzie? :wink:
Może zdradzisz małą tajemnicę, bo już widać, że w tym temacie coś wiadomo?
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Creatio Fantastica
www.creatio.art.pl
-------------------------------------------
"Gliniany Golem" Fantastyka - Wydanie Specjalne 2/2008
Awatar użytkownika
Rheged
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 91
Rejestracja: sob 11.03.2006 23:26
Lokalizacja: Olsztyn/Ostrołęka

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Gustaw G. Garuga » ndz 16.04.2006 17:29

Robert Zaręba pisze:Dział publicystyki jest jeszcze w budowie i na pewno na tym się nie skończy.

No i dobrze. Szkoda tylko, że przy aktualnym trybie wydawania pisma, ta "budowa" sporo jeszcze pewnie potrwa.
Awatar użytkownika
Gustaw G. Garuga
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: wt 07.03.2006 11:29
Lokalizacja: Stolica Podbeskidzia

Re: Trzeba w końcu coś z tą publicystyką zrobić!

Postautor: Robert Zaręba » pt 21.04.2006 12:06

Ech, a może ja zasiądę na zadzie i coś wykombinuję ?
Mogłoby być o spiskowej teorii dziejów ?

Temat ZAWSZE na czasie. Niestety...
Ale spróbować możesz, może będzie jakaś polemika?

No i dobrze. Szkoda tylko, że przy aktualnym trybie wydawania pisma, ta "budowa" sporo jeszcze pewnie potrwa.

Mam kilka pomysłów, pewnie większość się nie spodoba, ale spróbować trzeba.
W każdym bądź razie w ósemce będzie się działo...
Robert Zaręba
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 310
Rejestracja: sob 04.03.2006 13:52
Lokalizacja: Radom

Następna

Wróć do Magazyn Fantastyczny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron