dd1

Marvel anime ----

----

dd

Imprezy, filmy, gry, książki, pacynki i wszystko inne, co wiąże się tak czy inaczej z komiksem

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Marvel anime

Postautor: Quithe » wt 15.02.2011 11:30

Marvel anime to pomysł komiksowego giganta na przybliżenie Japończykom swojego uniwersum. Praca nad animacją i muzyką została powierzona jednemu z najlepszych studiów, czyli Madhousowi. W ramach projektu powstają cztery 12-odcinkowe serie. Podstawy opowieści miał napisać Warren Ellis, ale ponieważ pierwotne koncepcje Iron Mana i Wolviego się zmieniły i nie ma go w creditsach, nie jestem już pewny na czym stanęło. Tak czy inaczej zachęcam wszystkich miłośników do przynajmniej sprawdzenia po jednym odcinku. Osobiście uważam, że warto, patrząc na dwie pierwsze serie. Naturalnie zachęcam też do dyskusji ;)

Iron Man (emisja zakończona)
do obejrzenia: opening i ending
opis: Tony Stark przybywa do Japonii w celu stworzenia nowego typu reaktora, który może zapewnić ludzkości darmową energię. Przy okazji planuje też superbohaterską emeryturę. Jednak jak to zwykle bywa w życiu obrońcy uciśnionych, plany muszą zostać odłożone na bok, a kombinezon Iron Mana znów przywdziany.
moja ocena: 6/10

Wolverine (emisja zakończona)
do obejrzenia: opening ending
opis: Wolverine, jeden z najbardziej znanych mutantów uniwersum Marvela, po raz kolejny wyrusza do Japonii. Tym razem jego celem jest odzyskanie ukochanej Mariko, która pewnego dnia zniknęła bez wieści. Jednak misja nie będzie prosta, ponieważ na drodze stanie dobrze mu znany wróg, Advanced Idea Mechanics, wpierany przez organizacje przestępcze. Czeka go także wyprawa na Madripoor - wyspę przestępców. Baza opowieści oparta jest na miniserii autorstwa Millera i Claremonta.
ocena: 4/10

X-men (w trakcie emisji)
do obejrzenia: opening, ending
opis: X-Meni, po rocznym zawieszeniu działalności spowodowanym śmiercią Jean Grey, ponownie łączą siły. Wolverine, Beast, Storm i Cyclops wyruszają do Japonii, by odnaleźć Hisako Ichikę, młodą mutantkę, która została porwana przez tajemniczą grupę U-Men.
ocena:

Blade (po X-menach)
do obejrzenia:
opis:
ocena:

Nie dawałem trailerów, ponieważ i do Irona, i do Wolviego całkowicie rozmijają się z faktyczną grafiką i chara design. Jednak jako ciekawostkę można obejrzeć. Zmiana planów wynikła zapewne z bardzo negatywnych komentarzy, które pojawiły się internecie. Szczególnie tyczy się to Wolviego (kto zobaczy, będzie wiedział xD). Pozostałem dwa tytułu uzupełnię, gdy już będzie o co. Oceny będę dodawał po obejrzeniu (bez rozpisywania się, chyba że będziecie chcieli).

Co do tłumaczenia: polskie napisy są, tworzę je ja wraz z moją grupą, pobrać je można z naszej strony (link pod "www"). Znalezienie wersji pod suby to nie problem ;)

PS. do modów, jeżeli nie pochwalacie fansubingu, usuńcie ten dodatek.
Ostatnio zmieniony ndz 08.05.2011 13:52 przez Quithe, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Quithe
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 92
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marvel anime

Postautor: Quithe » ndz 08.05.2011 13:51

Wolvi skończył się już jakiś czas temu. Niestety efekt ogólny gorszy niż w Iron Manie. Schemat poszedł w drugą stronę, czyli lepiej na początku, a im dalej, tym gorzej. Chara design Rosomaka zupełnie nie odpowiada oryginałowi, ale cóż, Japończycy chcieli zrobić coś innego.
Z dobrych wiadomości, X-Meni do czwartego odcinka trzymają poziom, zobaczymy, jak będzie dalej. Grafika w nich prezentuje się o wiele lepiej, a bohaterowie przypominają siebie.

I co, żaden fan Marvela nie ogląda tych animców? Aż dziwne :P
Awatar użytkownika
Quithe
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 92
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marvel anime

Postautor: AndrewK1 » pn 09.05.2011 21:19

Bo to profanacja straszna, a nie promocja postaci Marvela.

Obejrzałem po pierwszym odcinku każdej serii, i mnie zdecydowanie odrzuciło. Mimo iż jestem zarówno fanem superhero z Marvela/DC jak i staroszkolnej mangi i anime - plus minus do 1997/1998 z kilkoma późniejszymi wyjątkami.

Pamiętam, iż parę lat temu fatalny już był papierowy projekt "Marvel Mangaverse" i jego spin-offy, o "Wolverine: Snikt!" autorstwa Tsutomu Nihei już nawet nie wspominam.
AndrewK1
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 394
Rejestracja: pn 11.12.2006 10:53
Lokalizacja: Opole

Re: Marvel anime

Postautor: Quithe » śr 11.05.2011 9:02

Właściwie w każdym nowym sezonie nie mam co oglądać, więc dwie pierwsze marvelówki były o wiele ciekawszą opcją niż reszta ecchi- i moeshitów.

"Mangaverse" chyba nie widziałem, kojarzę tylko jakąś wersję X-Men dla nastolatek (ta, tak to właśnie wyglądało). "Snikt!" widziałem kilka stron i graficznie bardzo mi podchodzi, ale nie czytałem, bo skanów nie ruszam.
Awatar użytkownika
Quithe
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 92
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Okolice komiksu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron