dd1

Superman/Doomsday - film animowany. ----

----

dd

Imprezy, filmy, gry, książki, pacynki i wszystko inne, co wiąże się tak czy inaczej z komiksem

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Superman/Doomsday - film animowany.

Postautor: vision2001 » śr 02.05.2007 10:36

Ostatnio zmieniony czw 09.08.2007 15:56 przez vision2001, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
vision2001
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 889
Rejestracja: pn 15.05.2006 9:34

Re: Superman/Doomsday - film animowany.

Postautor: charlie_cherry » śr 02.05.2007 15:11

Zapowiada sie interesujaco. Mam nadzieje, ze nie zrobia z tego "troskliwych misow".
charlie_cherry
Książę
Książę
 
Posty: 2598
Rejestracja: sob 07.01.2006 13:27

Re: Superman/Doomsday - film animowany.

Postautor: AndrewK1 » śr 02.05.2007 16:19

Animowny Batman i Justice League Unlimited Bruce Tima miały miejscami naprawdę mroczny klimat, jak i ciekawą akcję i fabułę, miejmy nadzieję żę Superman/Doomsday będą na tym samym poziomie.

Nie zbierałem polskiego wydania Supermana z Tm-Semic, a chciałbym dokupić na allegro własnie te numery ze śmiercią Supermana. Wieć miam pytanko w których polskich numerach była drukowana ta historia??
I może jeszcze zapytam się, które historie z polskiego wydania również można śmiało poczytać??

Z góry dzieki za odpowiedź.
AndrewK1
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 394
Rejestracja: pn 11.12.2006 10:53
Lokalizacja: Opole

Re: Superman/Doomsday - film animowany.

Postautor: charlie_cherry » pt 04.05.2007 16:45

Doomsday saga to byly numery 5/95-8/95. Najlepsze historie to kwestia gustu, ale mnie najbardziej przypadly do gustu wczesne numery, Time and Time again (5/93-8/93) i wydarzenia po Doomsday'u. W ogóle Superman z Tm-Semic byl calkiem fajny.
charlie_cherry
Książę
Książę
 
Posty: 2598
Rejestracja: sob 07.01.2006 13:27

Re: Superman/Doomsday - film animowany.

Postautor: vision2001 » czw 09.08.2007 15:57

Awatar użytkownika
vision2001
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 889
Rejestracja: pn 15.05.2006 9:34

Re: Superman/Doomsday - film animowany.

Postautor: eskos » pt 10.08.2007 10:56

Zapowiada się bardzo interesująco. Cierpliwość zostanie nagrodzona.
Dobre rady nigdy nie przydają się na własny użytek, najlepiej dawać je innym
eskos
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 276
Rejestracja: sob 25.11.2006 13:44

Re: Superman/Doomsday - film animowany.

Postautor: vision2001 » pn 12.11.2007 15:13

Hmmm...

Obejrzałem...

Film luźno nawiązuje do wydarzeń znanych z komiksu (podobnie jak w „Asterixie i Wikingach” – został wykorzystany sam pomysł z komiksu). Jest tu m.in. walka z Doomsday'em, śmierć Supermana i jego "powrót zza światów". Dodatkowo autorzy dodali nam nowego Supermana, który jest klonem pierwowzoru (Luthor zdobył krew Kal-El'a - bo eS ostro krwawił podczas walki) i zaczął produkować masę klonów. A-ha, i Doomsday został uwolniony spod ziemi przez pracowników Lexorpu.

Sama walka z Doomsdayem nie przedstawia się ciekawie - przez moje ciało nie przebiegł nawet jeden dreszczyk. Co innego, gdy Kal-El walczy ze swoim klonem!

Małym smaczkiem jest pojawienie się w filmie Toymana - który mizernie kończy w tym filmie.

Przy produkcji tego dzieła mogli się bardziej postarać. Dodatkowym minusem wg mnie są nowe projekty postaci. Byłem już przyzwyczajony do tego pięknisia z regularnej serii „Superman” czy też z serii „JLA”. Tutaj eSowi zrobili niesmaczne bruzdy na twarzy (które mają chyba robić za sexowne dołki w policzkach), całkowicie zmienili wygląd Lois (z sexownej dojrzałej kobiety zrobili dziewczynę po studiach) i Alexander Luthor jest strasznie wychudzonym człowiekiem…

Ogólnie – film do obejrzenie, nie do kupienia.
Awatar użytkownika
vision2001
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 889
Rejestracja: pn 15.05.2006 9:34

Re: Superman/Doomsday - film animowany.

Postautor: AndrewK1 » pn 12.11.2007 19:44

Przyznam się, zę ne czytałem całej sagi o Doomsdayu wydanej w Polsce, gdyż zdobyłem tylko kilka zeszytów. Muszę to kiedyś nadrobić najlepiej kupując historię w oryginale :P

Do filmu sięgnąłem z uwagi, że podoba mi się seria Justice League Unlimited, oraz z ciekawości jak wygląda solowa przygoda Supermana.

Muszę sie zgodzić z Visionem film jest po prostu średni...

Brakuje w nim takiego mrocznego klimatu jaki pojawiał się w Unlimited np. w czasie historii z projektem Cadmus.

Co prawda wpowadzenie do filmu jak i słowa wypowiadane przez Luthora (anoreksje ma czy co??) zaostrzają apetyt na film:

"Enjoy your reign while you may, Superman. For as surely as night follows day, there comes a time when even gods must die."

To ogólnie efekt jest mizerny, walka z Dommsdayem jest nad wyraz krótka, trochę akcji się dłuży.

Jedynie co ratuję film to motyw z Toymanem jak i wszystkie sceny z udziałem Luthora - zarówno wprowadzenia, czy świetna scena bicia klona, jak i scena końcowa z poturbowanym Lexem:

"It would seem you can't be destroyed after all, Superman. It would seem…"
AndrewK1
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 394
Rejestracja: pn 11.12.2006 10:53
Lokalizacja: Opole


Wróć do Okolice komiksu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości