dd1

Below Radars ----

----

dd

Imprezy, filmy, gry, książki, pacynki i wszystko inne, co wiąże się tak czy inaczej z komiksem

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Below Radars

Postautor: DrugiejSzansy » pn 18.09.2006 14:49

Zapraszmy wszytkich do dowiedzenia strony www.belowradars.com.

Własnie skończyła się wakacyjna przerwa i kolejne teksty powinny pojawiać się równie szybko jak pały z matematyki w moim dzienniczku z podstawówki 8)

Stronka aktualizowana jest co tydzień, tym razem szczególnej uwadze polecamy wywiad z Filipem Myszkowskim przyprawiony zbanowanym kadrami z jego wersji <Komisarza Żbika>, która nie ujrzy niestety taśmy drukarskiej.

Oprócz tego garśc recenzji.

Przyjemnej lektury!
pomarańcz i konwalie
DrugiejSzansy
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: pt 12.05.2006 8:25
Lokalizacja: KrakówNowaHuta Wada wzroku: -1,5

Re: Below Radars

Postautor: banner » pn 18.09.2006 21:19

jakoś tak na tej stronce... biało :P
Aerials in the sky when you loose small mind affraid your life. SOAD rządzi !:D
Awatar użytkownika
banner
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 77
Rejestracja: śr 09.08.2006 21:03
Lokalizacja: Szczecin

Re: Below Radars

Postautor: vision2001 » czw 21.09.2006 9:21

Dobrze, że Myszkowski odpuścił sobie Żbika.

Po tym co widziałem na ww. stronce - to co zrobił nie można nawet nazwać dobrą rzeczą :cry:
Awatar użytkownika
vision2001
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 889
Rejestracja: pn 15.05.2006 9:34

Re: Below Radars

Postautor: DrugiejSzansy » pn 04.12.2006 20:49

Jak niektórzy zdążyli być może zauważy, coś się na BR ruszyło. Powolutku wracamy do życia, na razie skromnie.

Recenzja <Bendu> Mawila oraz wywiad z pewnym twórcą powinny pojawić się jeszcze dzisiaj. Opinie mile widziane :D

Planujemy kilka ekstra rzeczy w najbliższym czasie, więc radzę być na bieżąco!

www.belowradars.com
pomarańcz i konwalie
DrugiejSzansy
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: pt 12.05.2006 8:25
Lokalizacja: KrakówNowaHuta Wada wzroku: -1,5

Re: Below Radars

Postautor: DrugiejSzansy » pn 11.12.2006 21:06

Po dzisiejszej aktualizacji na Radarach można znaleźć kilka nowych tekstów:

Druga strona komiksu - 12 przykazań czyli kolejny felieton Jerzego Szyłaka;
Zawsze byłem artystą ludowym – wywiad z Maciejem Pałką;
recenzja Komisarza Żbika

Zapraszamy do lektury i odwiedzania stronki!

www.belowradars.com
pomarańcz i konwalie
DrugiejSzansy
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: pt 12.05.2006 8:25
Lokalizacja: KrakówNowaHuta Wada wzroku: -1,5

Re: Below Radars

Postautor: DrugiejSzansy » śr 20.12.2006 23:32

Nowości na stronie:

- O Graphic Novel raz jeszcze - Szymona Holcmana
- Podsumowanie Roku
- Recenzja "Ballady o Edwardzie"

Następnym razem spotkamy się już po świętach w związku z tym:
Wszystkiego dobrego na święta i nowy rok!
życzy redakc ja
www.belowradars.com
pomarańcz i konwalie
DrugiejSzansy
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: pt 12.05.2006 8:25
Lokalizacja: KrakówNowaHuta Wada wzroku: -1,5

Re: Below Radars

Postautor: DrugiejSzansy » pn 25.12.2006 16:37

Podsumowanie roku 2006 zostało wzbogacone o typy KRL`a, który popatrzył na mijający rok z perspektyw rysownika i scenarzysty.

Zapraszamy na www.belowradars.com
pomarańcz i konwalie
DrugiejSzansy
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: pt 12.05.2006 8:25
Lokalizacja: KrakówNowaHuta Wada wzroku: -1,5

Re: Below Radars

Postautor: DrugiejSzansy » wt 02.01.2007 21:15

Będzie noworoczna obsuwa 8)

Nadejście nowego roku jak zwykle nastąpiło niespodziewanie i poniedziałkowy poranek zaskoczył ekipę BR

Radarowe grono redaktorów, recenzentów, korektorów, edytorów i sekretarzy przeprasza wszystkich zainteresowanych i prosząc o cierpliwości i wyrozumiałość obiecuje podwójną dawkę tekstów w następny poniedziałek.

Mamy szczerą nadzieję, że to ostatni taki nasz poślizg (taa, jasne...) - a przynajmniej ostatni do najbliższej sesji (prywata xDS`a - pozdrawiam panią doktor Ochmann!)

www.belowradars.com
pomarańcz i konwalie
DrugiejSzansy
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: pt 12.05.2006 8:25
Lokalizacja: KrakówNowaHuta Wada wzroku: -1,5

Re: Below Radars

Postautor: DrugiejSzansy » pn 15.01.2007 21:07

Nowości na stronie:

W dziale Recenzje pojawiły się dwa nowe teskty autorstwa Kuby Olesaka.

"Projekt: Człowiek" oraz "Biocosmocis #1" to ciekawe wydarzenia na polskim rynku i warto się im bliżej przyjrzeć.

Ekipa BR jak zwykle kaja się za dodatkowy tydzień zwłoki i obiecuje, że za tydzień obędzie się bez żadnych poślizgów. Miałem nie wspominać, że Karol poleruje jakąś tajną broń, ale jakoś nie mogłem się, pod jego nieobecność, powstrzymać :wink:

Zapraszamy na Radary!

www.belowradars.com.
pomarańcz i konwalie
DrugiejSzansy
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: pt 12.05.2006 8:25
Lokalizacja: KrakówNowaHuta Wada wzroku: -1,5

Re: Below Radars

Postautor: DrugiejSzansy » pn 29.01.2007 23:46

Nowości na stronie:

- trzy spojrzenia na „Blankets – pod śnieżną kołderką”,
- recenzja „Sambre”, nowego współpracownika BR - Dariusza Hallmanna,
- wywiad z Karolem „KRL” Kalinowskim,
- felieton Jerzego Szyłaka.

Felieton z cyklu "Druga Strona Komiksu" jest cześcią większej całości, która od kilku lat nie potrafi tą całością się stać. W wersji felietonowej autor usunął przypisy.

Zapraszamy
pomarańcz i konwalie
DrugiejSzansy
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: pt 12.05.2006 8:25
Lokalizacja: KrakówNowaHuta Wada wzroku: -1,5

Re: Below Radars

Postautor: DrugiejSzansy » wt 06.02.2007 12:22

Nowości na stronie:

- pierwsza odsłona Leksykonu "młodych" twórców komiksu, autorstwa Szymona Holcmana
- krótki ale "ostry" teksty Adama Gawędy o "American Born Chinese"
- dwie recenzje: "Zagubionej duszy" i pierwszej części przygód "Kotleta i Zombiego"

Zapraszamy!

www.belowradars.com
pomarańcz i konwalie
DrugiejSzansy
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: pt 12.05.2006 8:25
Lokalizacja: KrakówNowaHuta Wada wzroku: -1,5

Re: Below Radars

Postautor: charlie_cherry » wt 06.02.2007 15:45

Mam małe pytanie, konkretne i na serio:

Czy sama redakcja "Below Radars" uważa się za magazyn komiksowy, czy też po prostu za stroną tematyczną o komiksie?

Potrzebne mi to do pewnej wewnętrznej klasyfikacji..
charlie_cherry
Książę
Książę
 
Posty: 2598
Rejestracja: sob 07.01.2006 13:27

Re: Below Radars

Postautor: DrugiejSzansy » pn 12.02.2007 23:38

Nowości na stronie:

- wywiad z Michałem "Śledziem" Śledzińskim
- recenzja "Domu żałoby"
- kolejna odsłona leksykonu Szymona Holcmana

zapraszamy na Radary!
www.belowradars.com


Odnośnie zapytania, najchętniej przytoczyłbym tekst Karola, który pojawił się podczas premierowej aktualizacji. Niestety, został on skasowany :?

Mniej więcej szło to tak:
nie robimy komiksowego bloga
nie robimy komiksowego magazynu, ni serwisu.
Właściwie to nie-wiadomo-co robimy, ale najbliżej nam magazyny. Tygodnik taki :D
pomarańcz i konwalie
DrugiejSzansy
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: pt 12.05.2006 8:25
Lokalizacja: KrakówNowaHuta Wada wzroku: -1,5

Re: Below Radars

Postautor: DrugiejSzansy » wt 20.03.2007 15:19

Nowości na stronie:

- Krótkie przedstawienie premier z Warszawskich Spotkań Komiksowych,
- Recenzja \"Wacianych Kaflików Żyttu\",
- Recenzja „Whiteout: Zamieć”, „Whiteout: Odwilż”
- artykuł o "The Runaways"
oraz kolejne notki w Leksykonie twórców komiksu.

zapraszamy

www.belowradars.com
pomarańcz i konwalie
DrugiejSzansy
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: pt 12.05.2006 8:25
Lokalizacja: KrakówNowaHuta Wada wzroku: -1,5

Re: Below Radars

Postautor: DrugiejSzansy » pn 09.04.2007 16:50

Świąteczne (jeszcze) nowości na stronie!

A w nich, garść recenzji Kuby Oleksaka, kilka słów na temat "Romantyzmu" Gawronkiewicza i Janusza, oraz filmowych "300"

zapraszamy

www.belowradars.com
pomarańcz i konwalie
DrugiejSzansy
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: pt 12.05.2006 8:25
Lokalizacja: KrakówNowaHuta Wada wzroku: -1,5

Re: Below Radars

Postautor: DrugiejSzansy » ndz 03.06.2007 23:21

Zaczynamy jak zwykle, przeprosinami.

Długo nas nie było. Te słowa zbyt często padały przy poniedziałkowych aktualizacjach. Mam nadzieję, że muszę je pisać po raz ostatni.

Aktualizacje na Radarach będą odbywać się z regularnością do dwóch tygodni. Zmiana ta została wymuszona trudnościami w zgromadzeniu w ciągu tygodnia odpowiedniej ilości interesującego materiału na stronę. Tempo pracy nad cotygodniową porcją artykułów implikowało również sporo błędów i niedopatrzeń, które nie powinny się powtórzyć przy dwutygodniowym cyklu.

To nie koniec zmian na BR. Zapewne zauważyliście zakładkę z blogami. To pierwszy zwiastun zmian zarówno w strukturze BR i nowego modelu prowadzenia strony. Jeszcze będzie czas, aby o nich napisać.

Tymczasem, nowości na stronie:

- dzięki uprzejmości serwisu kineskop.pl możemy opublikować artykuł "Nie tylko Spiderman"
- wywiad z krakowskim rysownikiem Rafałem Szłapą, który opowiada, co musi stać się, aby został drwalem
- recenzje pakietu komiksów z Egmontu – Kaznodzieja, Stwory Nocy, Legend Polskich
- kolejne nazwiska polskich twórców z Leksykonu Szymona Holcmana

Najbliższa aktualizacja – 18 czerwca.
pomarańcz i konwalie
DrugiejSzansy
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: pt 12.05.2006 8:25
Lokalizacja: KrakówNowaHuta Wada wzroku: -1,5

Re: Below Radars

Postautor: DrugiejSzansy » ndz 17.06.2007 11:22

Nasz komiksowy salon, który niektórzy potocznie zwą blogami bujnie się rozwija. Formuła krótkich notek sprawdza się w przypadku tych autorów, którzy z różnych przyczyn nie ima się poniedziałkowy pręgierz, a warto ich czytać. Niezauważalnie blogi przejęły rolę do tej pory zarezerwowaną dla autorskich felietonów. Tych niestety nie będzie już przybywało więcej.

W tym tygodniu warto również odnotować debiut nowego członka redakcji, który jednocześnie czuwa nad poprawnością naszych tekstów. Robert Popielecki popełnił na razie krótką recenzję, ale już szykuje coś większego. A jeśli już jestem przy korekcie i przy nowych współpracownikach to nie sposób wspomnieć o drugim z naszych korektorów - Annie Szamruchiewicz – Pałce. Dziękuje Robertowi i Annie, że chcą poświęcać swój prywatny czas na pracę przy BR.

Tymczasem wyczyściliśmy naszą bazę tekstów z komentarzy o charakterze spamu, które utrudniały lekturę poszczególnych artykułów. Mamy nadzieję, że teraz jest lepiej.

Dzisiejsza aktualizacja:

- powrót Jerzego Szyłaka na Radary w artykule Sen, czyli Tren XIX
- recenzje kontynuacji Biocosmosis i pierwszego tomu Authority
- Top Ten: The Forty Niners z komiksowej zagranicy
- kolejne pozycje w leksykonie Szymona Holcmana – tym razem Jakub Rebelka i Benedykt Szneider
pomarańcz i konwalie
DrugiejSzansy
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: pt 12.05.2006 8:25
Lokalizacja: KrakówNowaHuta Wada wzroku: -1,5

Re: Below Radars

Postautor: DrugiejSzansy » czw 05.07.2007 13:16

No i niestety przydarzyła nam się kilkudniowa obsuwa. Zmartwionych pocieszamy, że wszystko jest porządku, a winę ponoszą, jak zwykle, rzeczy martwe. Mamy nadzieję, że treść dzisiejszej aktualizacji w pełni zrekompensuje te kilka dni oczekiwania na nowe teksty.

Nowości na stronie:

- analityczne spojrzenie na Blacksada autorstwa Roberta Popieleckiego
- wywiad z Markiem Turkiem, który zdradza ile zajmuje mu narysowanie komiksowej planszy
- sylwetka Tomasza Piorunowskiego w ramach Leksykonu Szymona Holcmana
- recenzje Kota Fritza, A.L.I.E.E.N i Ziarnka Prawdy
- odgrzebana recenzja znakomitego Kurczaka ze Śliwkami, która z niewyjaśnionych przyczyn nie pojawił się na stronie w swoim czasie

Najbliższa aktualizacja – 16 lipca.
pomarańcz i konwalie
DrugiejSzansy
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: pt 12.05.2006 8:25
Lokalizacja: KrakówNowaHuta Wada wzroku: -1,5

Re: Below Radars

Postautor: DrugiejSzansy » pn 16.07.2007 22:33

Zamiast zwyczajowego wstępu, zamieszczam krótki apel, bo zawartość dzisiejszej aktualizacji mówi sama za siebie.

Stale poszukujemy chętnych do współpracy z redakcją Below Radars. Ci, którzy chcieliby spróbować swoich piór w komiksowej materii proszeni są o kontakt. Adres mailowy do mnie – drugiejszansy@gmail.com.


Nowości na stronie:

- specjalność zakładu - Górna półka komiksu amerykańskiego i nie tylko, czyli najlepsze obrazkowe przysmaki według Timofiejuka, Holcmana, Gawędy i Konwerskiego
- pierwsza część obszernego artykułu Kontrkulturowe idee i komiksowe obrazki pióra Jerzego Szyłaka
- Pożądanie i wątpliwości czytelnika komiksów, czyli kolejna okołosandmanowa refleksjia Jerzego Szyłaka
- Nie wyjeżdża się w niedziele i znowu Jerzy Szyłak o pewnym komiksie
- recenzja Leksykonu polskich bohaterów i serii komiksowych Adama Ruska
- recenzja trzeciego czwartego epizodu Domu Żałoby
- pierwsza porcja recenzji komiksów z serii Obrazy Grozy

Najbliższa aktualizacja – 30 lipca
pomarańcz i konwalie
DrugiejSzansy
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: pt 12.05.2006 8:25
Lokalizacja: KrakówNowaHuta Wada wzroku: -1,5

Re: Below Radars

Postautor: DrugiejSzansy » ndz 05.08.2007 22:42

Przepraszamy za poślizg z aktualizacją. Tłumaczenia chęcią szlifowania tekstów, pracą pod nowym Officem i piękną pogodą, która skutecznie od komputera odciągała nie mają szans udobruchać naszych wiernych czytelników.

Tymczasem Radarom przybył nowy blog prowadzony przez Marka Turka, utalentowanego rysownika i przenikliwego komentatora polskiej sceny komiksowej.

Nowości na stronie:

- druga cześć Kontrkulturwych idei i komiksowych obrazków Jerzego Szyłaka
- Stoję z boku i robię swoje - wywiad z Nikodemem Cabałą oraz recenzja Pomidorowej
- komiks na indeksie polskich wydawców, czyli Parszywa dziesiątka pozycji, które nigdy nie ukażą się w polskiej wersji
- Paweł Zych i Krzysztof Wyrzykowski, czyli kolejne nazwiska w holcmanowej encyklopedii
- druga partia recenzji Obrazów Grozy – Hellraiser i Złodziej wszystkich czasów.

Najbliższa aktualizacja już za tydzień!


Zapraszamy na Radary – www.belowradars.com
pomarańcz i konwalie
DrugiejSzansy
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: pt 12.05.2006 8:25
Lokalizacja: KrakówNowaHuta Wada wzroku: -1,5

Re: Below Radars

Postautor: DrugiejSzansy » pn 29.10.2007 23:32

Powoli i sukcesywnie witryna BelowRadars.com wraca do życia. Niektórzy zdązyli już zauważyć, że w każdy poniedziałek na stronie pojawiają się nowe teksty. Mam nadzieję, że uda mi się utrzymać tą tendencję.

Nowości na stronie:

- Wcielenia Batmana, czyli 20 najlepszych komiksów z Mrocznym Rycerzem w roli głównej - część pierwsza
- Łódź pod rządami dymka i kadru – relacja z 18. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu
- kolejne nazwiska do naszego Leksykonu
- recenzje: Ronin, Ester i Klemens: Trzy głowy profesora Muri, Alois Nebel, Hard Boiled

Kolejna aktualizacja pojawi się 12 listopada.

Zapraszam na www.belowradars.com
pomarańcz i konwalie
DrugiejSzansy
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: pt 12.05.2006 8:25
Lokalizacja: KrakówNowaHuta Wada wzroku: -1,5

Re: Below Radars

Postautor: DrugiejSzansy » śr 19.12.2007 2:25

Bardzo mnie cieszy aktywność czytelników - coraz więcej osób na Radary wpada i coraz więcej pozostawia swoje komentarze. Każda, nawet negatywna recepcja moich tekstów mobiluzje mnie do dalszej i coraz lepszej pracy nad stroną!

W miarę swoich skromnych możliwości będę się starał jak najczęsciej zamieszczać teksty na stronie i co jakiś czas zbierać je w większe aktualizacje. I tak robię właśnie dziś:

Nowości na stronie:

- obrazowy import: Wanted i Pride of Baghdad
- porcja grozy: Księgi Magii i Saga o Potworze z Bagien
- recenzje nowości: Marzi #1: Dzieci i ryby głosu nie mają i Astonishing X-Men #1; Obdarowani
- Mateusz Skutnik i Piotr Kowalski, czyli dwaj kolejni twórcy dodani do naszego Leksykonu


Zapraszam na Radary:
http://www.belowradars.com/
pomarańcz i konwalie
DrugiejSzansy
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: pt 12.05.2006 8:25
Lokalizacja: KrakówNowaHuta Wada wzroku: -1,5

Re: Below Radars

Postautor: DrugiejSzansy » sob 05.01.2008 21:15

W Nowy Rok wchodzę z nielichym zapałem do uwijania się pod pręgierzem Below Radars. Plany, jak zwykle, są duże, pojawią się pewne kosmetyczne zmiany, które powinny umilić życie czytającym. Regularność w aktualizowaniu strony to moje noworoczne postanowienie, pod koniec roku dawałem sobie radę. Teraz może być trudniej sesja zimowa zbliża się wielkimi krokami, ale obiecuję, że będę się starał. Może niekiedy mniej, ale zawsze co dwa tygodnie.

Nowości na stronie:

- obrazkowy import: True Faith, Criminal
- antologie od Timofa: Historie niedopowiedziane, Likwidator Alternative 2
- Adrian Madej i Rafał Gosieniecki dodani do radarowego Leksykonu

Najbliższa aktualizacja: 14 stycznia

Zapraszam na www.belowradars.com i zachęcam do dzielenia się wrażeniami z lektury, podrzucania uwag i bluzgania autora.
pomarańcz i konwalie
DrugiejSzansy
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: pt 12.05.2006 8:25
Lokalizacja: KrakówNowaHuta Wada wzroku: -1,5

Re: Below Radars

Postautor: DrugiejSzansy » pn 21.01.2008 20:10

Dzisiejsza aktualizacji poświęcona jest w całości wydarzeniom i komiksom, które odegrały główne role w starym roku. Jakie wydarzenia warto zapamiętać z poprzednich dwunastu miesięcy? Które z komiksów godne są wyróżnienia, a jacy autorzy zrobili na nas największe wrażenie? O czym będziemy opowiadać naszym wnukom, a na co wstydliwie spuścimy zasłonę milczenia? Który z polskim wydawców ma „największego”, no i przy jakim to komiksie Sztybor odparzył sobie pośladki…

Nowości na stronie:

- Czubek góry lodowej, czyli ranking najlepszych komiksów wydanych w ubiegłym roku
- Podsumowanie 2007 roku rozpisane na dziesięć głosów w corocznej ankiecie BR

Sesja tymczasem trwa w najlepsze, ale powoli wyrabiam sobie umiejętność zdawania co nudniejszych egzaminów minimalnym nakładem sił…

Najbliższa aktualizacja za dwa tygodnie, 4 lutego.


Zapraszam na www.belowradars.com i zachęcam do dzielenia się wrażeniami z lektury, podrzucania uwag i bluzgania autora.
pomarańcz i konwalie
DrugiejSzansy
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: pt 12.05.2006 8:25
Lokalizacja: KrakówNowaHuta Wada wzroku: -1,5

Re: Below Radars

Postautor: DrugiejSzansy » pn 11.02.2008 19:46

Z tygodniowym opóźnieniem, ale jest. Udało się.

Dwie sprawy. Po pierwsze już jakiś czas temu wziąłem się za małe porządki na Radarach. Kasowanie spamu w komentarzach, normalizowania tekstów, wyłapywania błędów. Mam nadzieję, że to będzie wstęp do jakichś poważniejszych zmian na stronie.

Sprawa druga. Z różnych źródeł dochodzą słuchy o upadku „Komikzu”, który robił niezłą konkurencję „Kazetowi” w kategorii cyfrowego magazynu poświeconego komiksom. Numer siódmy ma być „łabędzim śpiewem” Tomka Pstrągowskiego i ekipy. Wielka szkoda, mam nadzieję, że to jednak nie koniec komiksowej działalności chłopaków i dziewczyn z „Komikzu”.

Nowości na stronie:

- Inwazja nieumarłych super-zombie-bohaterów, czyli o Marvel Zombies słów kilka
- paczka od Kultury Gniewu: Pierwsza Brygada i Wszystko źle
- obrazkowy import: Atomic Robo i The Irredeemable Ant-Man

W lutym zaplanowałem sobie jeszcze jedną aktualizację, która powinna zawierać teksty, których nie zdążyłem skończyć na ten poniedziałek.


Zapraszam na www.belowradars.com
pomarańcz i konwalie
DrugiejSzansy
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: pt 12.05.2006 8:25
Lokalizacja: KrakówNowaHuta Wada wzroku: -1,5

Re: Below Radars

Postautor: Usagi » pn 11.02.2008 20:43

DrugiejSzansy pisze:słuchy o upadku „Komikzu”, który robił niezłą konkurencję „Kazetowi”


Hmm, nigdy jakoś Komikzu nie czytałem. Kiedyś coś tam chyba czytałem, że istnieje coś takiego, ale się nie zagłębiałem dalej w temat. W przeciwieństwie do KZ, które z chęcią czytam :D
Awatar użytkownika
Usagi
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 34
Rejestracja: śr 28.11.2007 13:12
Lokalizacja: \/\//\\/\//\

Re: Below Radars

Postautor: DrugiejSzansy » śr 05.03.2008 20:28

Niestety, nie udało mi się utrzymać tempa przynajmniej dwóch aktualizacji w miesiącu i obawiam się, że częściej będzie to moje pobożne życzenie, a nie realny plan, który jestem w stanie wykonać. A szkoda, bo na tak polskim, jak zagranicznym poletku komiksowym sporo się dzieję i bardzo chciałbym to wszystko tu, na Radarach, jakoś ogarnąć. Jak mawia trener Piechniczek, piłka jest szybsza bramki…

Wielkimi krokami zbliżają się Warszawskie Spotkania Komiksowe, na które prawdopodobnie nie dojadę, choć pewnie będę próbował coś w ostatniej chwili wykombinować. Przez to nie będę mógł podziękować „na żywo” Michałowi Chudolińskiemu za ogromny wkład pracy w nasz wspólny, „batmański” projekt. Dzięki za wszystko, Chudy.

Nowości na stronie:

- Wcielenia Batmana, część druga
- Echa zza oceanu
- obrazkowy import: Superman: Red Son i Superman: Peace on Earth


Zapraszamy na www.belowradars.com
Bluzgi mile widziane.


Usagi,
polecam Ci <Komikz>, kupa fajnego czytania.
pomarańcz i konwalie
DrugiejSzansy
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: pt 12.05.2006 8:25
Lokalizacja: KrakówNowaHuta Wada wzroku: -1,5

Re: Below Radars

Postautor: DrugiejSzansy » wt 25.03.2008 21:55

Święta i po świętach. Tak się złożyło, że dzisiejsza aktualizacja składa się z samych recenzji, za dwa tygodnie takich recenzji będzie trochę mniej, a znajdzie się więcej miejsca na szeroko pojetą komiksową publicystykę. Mam nadzieję, że ze wszystkim zdołam się wyrobić w terminie.

Nowości na stronie:

- samodzielny radarowy debiut Michała Chudolińskiego: recenzja „The New adventures of Hitler”
- obrazki z importu: „Dr. Strange: The Oath” i „Nextwave: Agents of H.A.T.E.”
- paczka od Kultury Gniewu: „Piekło, niebo” i „Berlin”
- jedynak od Egmontu: „Usagi Yojimbo: Matka gór"
- i coś od Timofa i jego cichych wspólników: „Alicja po drugiej stronie lustra”


Zapraszam na www.belowradars.com

:)
pomarańcz i konwalie
DrugiejSzansy
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: pt 12.05.2006 8:25
Lokalizacja: KrakówNowaHuta Wada wzroku: -1,5

Re: Below Radars

Postautor: DrugiejSzansy » wt 13.05.2008 20:18

Tempo kolejnych aktualizacji utrzymuje się w swobodnym, ale regularnym miesięcznym rytmie. Mam nadzieję, że taki trend się będzie utrzymywał, bo zapowiada się gorący czerwiec dla krakowskich studentów. Tymczasem żywo zapraszam do komentowania, wyrażania swoich opinii, wysnuwania propozycji. O czym chcielibyście na Radarach przeczytać, co zmienić, na czym się skupić, a co sobie odpuścić? W jakim kierunku BR ma ewoluować?

Nowości na stronie:

- Władca Snów na krakowskim bruku – zapis ze spotkania z Neilem Gaimanem
- Tylko gwiazdy, czyli o komiksach spod znaku „All Star”
- komiksowy import -„Incognegro”
- trykoty od Manzoku - „Planetary #1” i „Authority #3: Zaćmienie”

Zapraszam na www.belowradars.com
pomarańcz i konwalie
DrugiejSzansy
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: pt 12.05.2006 8:25
Lokalizacja: KrakówNowaHuta Wada wzroku: -1,5

Re: Below Radars

Postautor: DrugiejSzansy » pn 02.06.2008 5:37

To ostatnia aktualizacja Below Radars przed wakacjami, a może i ostatnia w ogóle. Z jednej strony straciłem trochę zapał do tej roboty, z drugiej sam nie wyrabiałem się z ogarnięciem wszystkiego, co z BR związane, a z trzeciej miałem świadomości, że teksty, które publikowałem na stronie nie zawsze były najwyższej jakości. Nigdy nie mogłem poświęcić BR tak dużo czasu, jak chciałem, mój pośpiech jest wrogiem dobrego i lepszego. W tekstach mnożyły się błędy językowe, stylistyczne, merytoryczne.

Wiem również, że „moje” Radary nigdy nie osiągnęły jakości „oryginalnych” Radarów za kadencji Karola, czego bardzo żałuję. Nie ma sensu robić czegoś samemu, na pół gwizdka i średniej wartości, dlatego robię sobie urlop i zawieszam Radary na czas wakacji.

Co będzie potem – zobaczymy.

Nowości na dzień dziecka:

- obszerny artykuł Jerzego Szyłaka „Świadek i obrońca wartości - o Andrzeju Mleczce”, będący fragmentem jego książki „Biseksualne anioły i inne takie”
- „W wirze tysiąca obrazków”, czyli relacja z portugalskiego IV Międzynarodowego Festiwalu Komiksowego w Beji autorstwa Kuby Jankowskiego
- recenzja serii Słynni polscy olimpijczycy

Na dniach powinien pojawić się jeszcze jeden artykuł, traktujący o polskich zinach.


www.belowradars.com
pomarańcz i konwalie
DrugiejSzansy
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: pt 12.05.2006 8:25
Lokalizacja: KrakówNowaHuta Wada wzroku: -1,5

Re: Below Radars

Postautor: beken_d » pn 02.06.2008 9:00

Mysle, ze Aleja przyjmie Cie z otwartymi rekami.
beken_d
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 294
Rejestracja: sob 20.05.2006 10:16
Lokalizacja: nie wiem


Wróć do Okolice komiksu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości