dd1

Imprezy ----

----

dd

Imprezy, filmy, gry, książki, pacynki i wszystko inne, co wiąże się tak czy inaczej z komiksem

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Imprezy

Postautor: Yaqza » sob 19.07.2003 2:33

No właśnie, imprezy. troche ich już mamy, że wspomnę tu tylko o Festiwalu Komiksu w Łodzi czy Warszawskich Spotkaniach Komiksowych. Czy bywacie na takich imprezach? Jeśli tak, to na które lubicie się wybierać? Co Wam się podoba, co nie, co chcielibyście zmienić?
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: Imprezy

Postautor: Yoghurt » wt 22.07.2003 10:18

Co bym zmienił na polskich konwentach komiksowych lub o komiksach po cześci traktujących?

-mniej ukłonów w stronę "bogów" naszego rynku (ju noł hu aj hew yn majnd, dońc ja? :) )
-Dać przymus wydawcom komiksowym do stawiania się na takich imprezach (w przeciwnym wypadku musieliby np. grzywnę zapłacić), bo to że zawsze jest Egmont i Mandragora oraz Post to ja wiem, ale reszty rodzimych wydawców czasem mozna szukac i do przysłowiowej "suranej śmierci"

a co mi się zawsze podobało, czy to w Łodzi, czy w Warszawie? Giełda. Zawsze se człowiek coś smakowitego znajdzie. I nie mówię tu o niekedy urodziwych uczestnoczkach giełdy :)

btw- witam wszystkich po długaśnej przerwie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoghurt
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 42
Rejestracja: ndz 01.12.2002 20:25
Lokalizacja: Stolica tego popieprzonego kraju

Re: Imprezy

Postautor: TEO » wt 22.07.2003 11:47

Wydaje mi się że twoje motody są cokolwiek podobne do metod Stalina.Nie można ściągać wydawców na siłe bo "taksiękomuśpodoba".Jeżeli wydawnictwie zależy na tym żeby się promować to dobra, ale jeżeli mają to gdzieś to ich sprawa.Można ich co najwyżej zachęcić by pokazywali się na konwentach, ale to już kwestia organizatorów.
czemu ludzie wypisują tu pierdoły??
Awatar użytkownika
TEO
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 10
Rejestracja: sob 10.05.2003 12:35
Lokalizacja: zza 7 gór

Re: Imprezy

Postautor: Yoghurt » śr 23.07.2003 14:35

Teo- gdyby ktos nie łożył grubej kasy na kulturę (i tak lwia cczesc funduszu idzie na co innego :)) to pewnie do muzeów byś nie chodził, bo ich by nie było. Twój argument "niech wypromują się same" raczej nie wchodzi tu w grę. I podobnie jest z wydawnictwami- nie pojawiają się na konwentach choćby z premierami, mało kto o nich słyszał i mamy efekt- bankrutują. Taki podsiedlik np. wydaje Blueberry'ego i Rorka i bardzo byłoby mi, lekko ujmując, smutno gdyby wydawnictwo to zniknęło z rynku. A samo się o to prosi niestety.

Ergo- jak nie pogonisz, to sami dupy nie ruszą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoghurt
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 42
Rejestracja: ndz 01.12.2002 20:25
Lokalizacja: Stolica tego popieprzonego kraju

Re: Imprezy

Postautor: Yaqza » czw 24.07.2003 0:09

Yoghurt pisze: Taki podsiedlik np. wydaje Blueberry'ego i Rorka i bardzo byłoby mi, lekko ujmując, smutno gdyby wydawnictwo to zniknęło z rynku. A samo się o to prosi niestety.


Oj, Yogh, chyba zabalowałeś sobie na wakacjach- przecież Rorka wydaje Twój Komiks...ale fakt faktem- pamiętam jak w Łodzi natrafiłem na maleńki stolik obsługiwany przez pewną starszą panią- stolik znajdował się na półpiętrze i było to właśnie stoisko Podsiedlika- jakieś takie ni pies, ni wydra.
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: Imprezy

Postautor: Yoghurt » czw 24.07.2003 0:36

Do tej pory mnie jeszcze Yaq łeb boli :) Fakt, toć Rork jest od "Twojego Komiksu". Tak czy siak- ten tez się dobrze nie trzyma, bo leją na choćby najmniejsza promocję
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoghurt
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 42
Rejestracja: ndz 01.12.2002 20:25
Lokalizacja: Stolica tego popieprzonego kraju

Re: Imprezy

Postautor: TEO » pt 25.07.2003 16:34

A ja mam pytanie: Czy będziecie wlepiać grzywny za nie obecność??
Czy może lepiej będzie płacić z funduszu za obecność??
chodziło mi tylko o to.
czemu ludzie wypisują tu pierdoły??
Awatar użytkownika
TEO
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 10
Rejestracja: sob 10.05.2003 12:35
Lokalizacja: zza 7 gór

Re: Imprezy

Postautor: Yoghurt » ndz 27.07.2003 1:49

Teo, toż to tylko spekulacje :)

Ale grzywnę to sobie wydawcy będą płacić z własnej kieszeni, chyba że założą związki zawodowe i zaczną protestować. Na związki nie ma siły :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoghurt
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 42
Rejestracja: ndz 01.12.2002 20:25
Lokalizacja: Stolica tego popieprzonego kraju

Re: Imprezy

Postautor: Yaqza » wt 04.11.2003 1:48

Było mi się ostatnio na MFK w Łodzi- był ktoś z WAs? Jak wrażenia? Bo mnie się wydaje że było w pytke mało ludu. Atrakcje fajne (fajnie się tłukała taka seksi panienka w inscenizacji z D&D, hihi aż dostała lepę po plecach aż sie zwinęła- to chyba nie było częścią scenariusza), a gawiedzi prawie nie ma, co jest pytam! (kto pyta ten szuka, hehe). A może to dlatego, że Rosińskiego nie było?
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom


Wróć do Okolice komiksu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości