dd1

Prosiacek ----

----

dd

...ci, dzięki którym mamy co czytać- tu dyskutuje sie o nich

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Prosiacek

Postautor: Wotan » pn 23.06.2003 18:53

Czy komuś może nieobca jest tworczość komiksowa Krzysztofa Owedyka aka Prosiak? Generalnie jestem jego wielkim fanem:) jeżeli czytaliście Prosiacka napiszcie co o nim sądzicie, czy wam się podobało itd.
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 45
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Re: Prosiacek

Postautor: Yoghurt » pn 23.06.2003 21:55

Prosiaka twórczość lubię, choc raczej nie mogę uważać się za jego hardkorowego fana- młody jeszcze byłem, jak zaczął tworzyć i z jego pracami spotkałem się dużo później. niemniej, według mnie jest to jedna z wazniejszych postaci w historii polskiego komiksu, ba, zaryykuje wręcz użycie nielubianego słowa "kultowy" :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoghurt
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 42
Rejestracja: ndz 01.12.2002 20:25
Lokalizacja: Stolica tego popieprzonego kraju

Re: Prosiacek

Postautor: kOsmos » czw 18.03.2004 23:12

Prosiaka , tak :] Bliksa i Żorżeta to moja ulubiona seria ( a ponoć Prosie jej nie lubi ) ... Bajki Urłackie <--- one miażdżą pytę ( Latawiec !!! )
Obrazek
Awatar użytkownika
kOsmos
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: czw 18.03.2004 21:54
Lokalizacja: Urza's Mines

Re: Prosiacek

Postautor: clown » czw 18.03.2004 23:14

prosiak w pyte komiksy robi. jest niewatpliwie jedna z najciekawszych(choc ztroche niedocenianych)postaci polskiego komiksu.Blixa/Zorzeta to chyba naj;epsze co wyszlo spod prosiakowej reki.szkoda ze seria jest jednoczesnie najmniej przez samego autora lubiana:/ polecam kazdemu kto alergia nie reaguje na subkulture punkowcow :wink:
We came to pottie...we came to pottie down your throat
Awatar użytkownika
clown
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: czw 18.03.2004 21:08

Re: Prosiacek

Postautor: gilbaert » śr 21.04.2004 18:15

Witam to mój pierwszy post tutaj
Co do Prosiaka, chyba najważniejsza w jego dorobku jest "Ósma Czara" - jak dotąd moim skromnym zdaniem najlepszy polski album komiksowy. Bardzo lubię też "Ratboya", szorciaki z "Prosiacków" i nową serię.
jakiś czas temu w Esensji ukazał się wywiad z Prosiakiem i tekst o jego komiksach...
pzdr
ziemia jest nadal okrągła
Awatar użytkownika
gilbaert
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: śr 21.04.2004 18:06

Re: Prosiacek

Postautor: Azirafal » śr 21.04.2004 21:55

Prosiacek jest w pytkę, że tak rzekę. Ratboy jest mocny, Blixa i Żorżeta to już istna klasyka, a Bajki Urłałckie są po prostu boskie!!! Muszę jeszcze tę Ósmą Czarę schrupać, bo słyszałem same świetne opinie...

P.S. Witamy na forum, gilbaercie. Mam nadzieję na długi i owocny Twój pobyt w naszych skromnych progach... :D

EDIT - przeczytałem "Ósmą Czarę" i jestem pod wrażeniem. Dopiero w połowie komiksu skojarzyłem, że znam go z opowiadań mojego brata kilka lat w stecz. Jest po prostu świetny. Dobrze się go czyta, ma kilka świetnych pomysłów, ciekawe i inteligentne dialogi, postacie oraz refleksje.
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 706
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prosiacek

Postautor: Hifidelic » pt 27.08.2004 0:52

Książę sztachnął się walonkiem, był on bowiem fetyszystą.

HARDCORE, powiadam Wam :D Idealne na noc św. Hendryksa :)

Tak jak lubię.

Choć muszę przyznać, że mimo wszystko mentalnie bliższy jest mi humor Niewiadomskiego.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 78
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Re: Prosiacek

Postautor: loch7 » czw 01.01.2015 12:54

Potrzebuję zdobyć 2 część "Cierń w koronie" pt. "Klucz".Czytałem kiedyś pierwszą część i to był jeden z najlepszych komiksów jakie czytałem w życiu. Słyszałem,że w kolorze to było,chociaż wolę jak Prosiak jest w czerni i bieli.W Pasażerze był the best!
loch7
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 32
Rejestracja: śr 18.12.2013 15:20

Re: Prosiacek

Postautor: vision2001 » czw 01.01.2015 16:09

loch7 pisze:Potrzebuję zdobyć 2 część "Cierń w koronie" pt. "Klucz".Czytałem kiedyś pierwszą część i to był jeden z najlepszych komiksów jakie czytałem w życiu. Słyszałem,że w kolorze to było,chociaż wolę jak Prosiak jest w czerni i bieli.W Pasażerze był the best!

http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... v1-c7-1209
Komiks jest czarno-biały.
Awatar użytkownika
vision2001
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 889
Rejestracja: pn 15.05.2006 9:34


Wróć do Ludzie komiksu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron