dd1

Top 10 ----

----

dd

...ci, dzięki którym mamy co czytać- tu dyskutuje sie o nich

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Top 10

Postautor: splendid » śr 09.01.2013 13:57

Muszę szybko zorientować się w "świecie komiksów" i zrobić rekonesans kto jest obecnie na topie.

Czy moglibyście mi napisać kto według Was jest najwybitniejszym twórcą komiksu? (interesują mnie tylko żyjący twórcy z Polski i ze świata)
splendid
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: śr 09.01.2013 13:47

Re: Top 10

Postautor: vision2001 » śr 09.01.2013 14:23

O Bożena!!! Cóż za pytanie!!!
Wielu Ci powie, że Gaiman, że Miller, że Bislay, że Mignola... (to zza granicy), że Chmielewski, ż Śledziu, że Leśniak, że Dąbrowski, że Baranowski, że Pawel, że Skutnik itd...
Ale jeśli takie pytanie pada to chyba należy spojrzeć to przez sprzedaż tytułów i ich dodruki, więc na polskim poletku wydawniczym pewnie to będą:
Grzegorz Rosiński
Nail Gaiman
Alan Moore
Frank Miller
Uderzo
Te same nazwiska przewiną Ci się przez światowych twórców. Dodatkowo listę na pewno wzbogacą amerykańscy autorzy: Grant Morrison, Ethan Van Sciver, Jeph Loeb, Tim Sale, J.M. Straczynski, Brian Michael Bendis, Jim Lee, Garth Ennis, Warren Ellis, Ben Templesmith, Brian Azzarello, Robert Kirkman.
Możesz sobie np. sprawdzić najlepiej sprzedające się tytuły: http://www.diamondcomics.com/Home/1/1/3 ... eID=117102 (tutaj 2011 rok) i sprawdzić kto jest ich autorem, co też da Ci jakiś obraz tego co w USA uważają za topowe tytuły (i chyba tym samym za topowych autorów). "Wykaz" polskich autorów masz tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria: ... iks%C3%B3w
A do czego Ci takie rozeznanie?
Awatar użytkownika
vision2001
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 889
Rejestracja: pn 15.05.2006 9:34

Re: Top 10

Postautor: nardarikus » ndz 21.07.2013 20:28

Jakaś praca pewnie :)
nardarikus
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: wt 21.05.2013 11:04

Re: Top 10

Postautor: OlekSeb » czw 04.02.2016 20:30

Na pewno wysoko bym postawił Gaimana, Uderzo, Rosińskiego (choć słyszałem, że na ostatnim Festiwalu w Łodzi zachował się nieelegancko), na pewno Stan Lee.
A więcej ciężko mi wymienić. C, których kreski lubię z pewnością do top10 się nie zaliczają :P
OlekSeb
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 9
Rejestracja: sob 23.01.2016 14:36


Wróć do Ludzie komiksu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości