dd1

Prenumerata i zakup komiksów z zagranicy ----

----

dd

...czyli co tam panie dziejku za rzeką i doliną...i za Wielką Wodą też

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Prenumerata i zakup komiksów z zagranicy

Postautor: krzak » pn 10.07.2006 13:42

Poszukując źródła zagranicznych komiksów natrafiłem na ten sklep:
http://comicsuniversum.com.pl
Posiada dużą ofertę zgranicznych tytułów. Ceny są rozsądne. Niestety jeśli do 20 lipca nie zbierze się wystarczająca liczba chętnych to nawiązanie umowy z pewną zagraniczną firmą okaże się niemożliwe i ceny będą tak wysokie jak do tej pory. Proponuję zapoznać się ze szczegółami.
Mam nadzieję, że uzbiera się wystarczająco dużo chętnych, bo inaczej przepadnie szansa na zakup np. essentiali, które w Polsce wyjdą najwcześniej za parę lat, za około 60zł w miękkiej oprawie.
Jeśli znacie jakieś inne sposoby dostępu do komiksów zagranicznych to podzielcie się nimi tutaj.
krzak
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: pn 10.07.2006 13:28

Re: Prenumerata i zakup komiksów z zagranicy

Postautor: Kingpin » pn 10.07.2006 15:48

Coś mi się wydaje, że chcesz wypromować swój własny sklep...
Essentiale za 60 zł?
Zeszyty za 12,50 zł
DROŻYZNA! :roll:
www.komiksy.com
www.komiksy.biz
i essy po 46-52 zł
zeszyty 9 zł

i po co przepłacać?
Kingpin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 350
Rejestracja: pt 12.05.2006 9:03

dzięki

Postautor: krzak » pn 10.07.2006 16:05

Niestety już przepłaciłem.
krzak
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: pn 10.07.2006 13:28

ale

Postautor: krzak » pn 10.07.2006 16:13

Przejrzałem podaną przez Ciebie stronę i ceny są trochę niższe, ale wybór jest mniejszy.
krzak
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: pn 10.07.2006 13:28

Re: Prenumerata i zakup komiksów z zagranicy

Postautor: Kingpin » pn 10.07.2006 20:43

Wybór nie jest mniejszy. Jeśli czegoś nie ma na stronie - pisz do właścicieli. Są w stanie ściągnąć wszystko co jest dostępne na rynku amerykańskim i czego nakład nie jest wyczerpany.
Kingpin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 350
Rejestracja: pt 12.05.2006 9:03

Re: Prenumerata i zakup komiksów z zagranicy

Postautor: Stoniu » pn 10.07.2006 23:40

Sprawdziłem albumy Gigera "Arh+" na Comics Universum kosztuje 79 zł. Zaś na stronie Arkady album kosztuje 29.99 zł. Nie wiem czemu jest takie przebicie cenowe :) .
Stoniu
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 112
Rejestracja: pn 10.07.2006 19:21

Re: Prenumerata i zakup komiksów z zagranicy

Postautor: vision2001 » wt 11.07.2006 14:09

Od dawna obserwuję Comics Universum - są bardzo drodzy.
Awatar użytkownika
vision2001
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 889
Rejestracja: pn 15.05.2006 9:34

kolejny sklep

Postautor: krzak » wt 11.07.2006 21:18

Znalazłem kolejny sklep:
http://komiksy.hopfer.com.pl/
krzak
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: pn 10.07.2006 13:28

Re: Prenumerata i zakup komiksów z zagranicy

Postautor: qwerty » śr 12.07.2006 19:46

ja kupuję w milehighcomics.com
mają tam komiksy tanie jak barszcz nawet juz od 50 centów.
a przy zamówieniu powyżej 100$ przesyłka gratis.
kupuje tam od kilku lat i jeszcze nigdy się nie zawiodłem.
trzeba tylko uważać, by za dużo paczka nie warzyła bo ostatnio "teroryści-celnicy" (nie będę już rzucał w nich wulgaryzmami, choć się należy) przetrzymali mi paczkę na granicy i powiedzieli, że jeśli nie zapłacę 22% vatu od wartości paczki to ją odeśla z powrotem do usa. no ale paczka była naprawdę ciężka bo było w niej ponad 200 komiksów, ponad dwa razy więcej niż zwykle. zdziwił mnie tylko ten vat, bo z tego co wiem, to na komiksy jest 7%...
qwerty
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 294
Rejestracja: śr 18.01.2006 17:25

Re: Prenumerata i zakup komiksów z zagranicy

Postautor: celtic » ndz 16.07.2006 15:43

Byłem klientem tego sklepu na długo przed tzw. boomem komiksowym , w czasie kiedy u nas praktycznie nic się nie ukazywało . Byli naprawdę drodzy , przykładowo za komiks TOMB RAIDER/WITCHBLADE który kosztował 2,95 $ zapłaciłem 39,90 zł , ale i tak wolałem kupować tam niż w podobnym sklepie w Łodzi którego właścicielem był Witek Idczak (chyba nie tylko mi ten gość podpadł , bo często w Produkcie autorzy robili z nim jazdę ), choć komiksy mieli tańsze , to stosowali dziwne praktyki , a mianowicie gdy dostawałem od tego Pana cennik , po upływie góra dwóch tygodni składałem zamówienie . Gdy dostawałem paczkę , to często w tej paczce brakowało jakichś komiksów , za to do paczki dołączony był liścik że niestety część komiksów przez te dwa tygodnie podrożała i przysłałem za mało pieniędzy , albo po zamówieniu komiksu KINGDOM COME dostałem liścik że niestety komiksu tego już nie ma w ofercie sklepu , a gdy dostałem następny cennik komiks ten nadal był w ofercie tego sklepu , a choć komiks KINGDOM COME miałem opłacony to do dzisiaj go nie dostałem . I tak zrobiono mnie wkonia 2-3 razy , do dzisiaj ten Pan
jest mi winien koło 50zł .
Musiałem trochę się wyżalić na uwczesną politykę niektórych sklepów z oryginalnymi komiksami .
Jeśli chodzi o Comicsuniversum i obniżkę ich cen ( Essentiale za 60 zł - mam stare katalogi tej firmy gdzie kosztują one koło 150 zł. ) , to i tak będą drodzy w porównaniu z innymi sklepami . Ja osobiście polecam zakupy na :

http://www.multiversum.abc24.pl/
http://www.komiksy.com/
celtic
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 238
Rejestracja: pt 28.04.2006 16:22

Re: Prenumerata i zakup komiksów z zagranicy

Postautor: E-Nuriel » pn 14.08.2006 12:41

qwerty pisze:ja kupuję w milehighcomics.com
mają tam komiksy tanie jak barszcz nawet juz od 50 centów.
a przy zamówieniu powyżej 100$ przesyłka gratis.
kupuje tam od kilku lat i jeszcze nigdy się nie zawiodłem.
trzeba tylko uważać, by za dużo paczka nie warzyła bo ostatnio "teroryści-celnicy" (nie będę już rzucał w nich wulgaryzmami, choć się należy) przetrzymali mi paczkę na granicy i powiedzieli, że jeśli nie zapłacę 22% vatu od wartości paczki to ją odeśla z powrotem do usa. no ale paczka była naprawdę ciężka bo było w niej ponad 200 komiksów, ponad dwa razy więcej niż zwykle. zdziwił mnie tylko ten vat, bo z tego co wiem, to na komiksy jest 7%...

Przejrzalem tę stronę i faktycznie wszystko to świetnie wygląda. Zwłaszcza zdjęcia sklepów stacjonarnych. Eh, przypomina mi się, jak wszedłem kiedyś do takiego miejsca w Toronto, mając 15 dolarów w ręku i chaos w głowie. Mniejsza z tym.
Niestety, nie znalazłem informacji o darmowym shippingu :(. Moze jest gdzies ukryta, ale cennik mówi o 8-20$. Czy ktoś może mnie upewnić, że przesyłka faktycznie jest darmowa powyżej 100 dolarów? Korzystając ze spadającego kursu, chyba się na coś skuszę :).

--EDIT--

Juz znalazłem. Szukałem wszędzie, tylko nie w formularzu zamówienia :). Szkoda, że trade'y są obłożone dodatkową opłatą 1,50$. Myślałem, że wyjdzie taniej, niż w Multiversum :p. No, ale zeszytów to sobie nakupuję :}~~. Wielkie dzięki za ten adres.
E-Nuriel
 

Re: Prenumerata i zakup komiksów z zagranicy

Postautor: qwerty » wt 15.08.2006 9:24

po pierwszym zamówieniu bedziesz otrzymywal newslettery, gdzie bedzie czasem podany codeworld, po wpisaniu go w formularzu zamowienia, wszystkie zeszytowki beda tansze dodatkowo o 30%
qwerty
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 294
Rejestracja: śr 18.01.2006 17:25

Re: Prenumerata i zakup komiksów z zagranicy

Postautor: E-Nuriel » wt 15.08.2006 10:26

Jednym słowem, będę musiał zamówić o jedną trzecią zeszytów więcej, żeby mieć darmowy shipping xD. To mi odpowiada, i tak muszę sobie kupić nowy regał.

No, ale w tym miesiącu Essential, Żywe Trupy i jeszcze sobie Azyl Arkham zafundowałem. Może we wrześniu.

I naprawdę muszę kupić regał :).
E-Nuriel
 

Re: Prenumerata i zakup komiksów z zagranicy

Postautor: Kojot » pt 24.08.2007 22:13

Witam forumowiczow:)

Zakupilem sobie wczoraj w Centrum komiksu "PRIDE OF BAGDHDAD"

Zgadnijcie w jakiej cenie?.... 56zl i dostalem mozliwosc wyboru 1 komiksu zeszytowego gratis. Wybralem BITE CLUB tom 2 , ktory szukalem od niepamietnch czasow:))))
i odlozylem sobie pierwsze 6 tomow orginalnego zeszytowego SPAWNA... heee:))) a perelek jest tam duzo!!!!
Wybor zagranicznych komiksow, w sklepie stacjonarnym jest GIGANTYCZNY:)
Jak sie dowiedzialem to przy zakupie powyzej 30 zlotych mozemy sobie dobrac dowolny zeszyt gratis. Pokazcie mi sklep ktory ma taka oferte. Bylem w Komikslandii i ich 5% nie przekonuje mnie do zakupu.

Zastanawiaja mnie dwie rzeczy, po pierwsze dlaczego nie ma tych wszystkich komiksow na stronie "CK", bo wybor maja NIESAMOWITY!
A po drugie jak dlugo ta promocja potrwa?.
Niedopytalem....
Jak ktos z forumowiczow sie dowie niech napisze.

Dzieki i pozdrawiam:)
"Droga w górę jest drogą w dół"
Kojot
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 76
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41
Lokalizacja: BRODNICA

Re: Prenumerata i zakup komiksów z zagranicy

Postautor: lion » sob 25.08.2007 11:06

Mówisz 56 złotych, a w multiversum ten komiks kosztuje 54 złote i też mamy ogromny wybór anglojęzycznych komiksów :roll: . Ja rzadko kupuje oryginały,powiedziałbym nawet że bardzo, bardzo rzadko, ale mimo wszystko jeśli już naszłaby mnie ochota na zamówienie sobie oryginalnych komiksów, to raczej skorzystałbym z usług Multiversum(sporo ciekawych akcji, promocji i tego typu spraw).Ale na razie rynek polski ma do zaoferowania sporo ciekawych komiksów i na nim głównie się koncentruje.Na dodatek i tak nie mam kasy na wszystko co mnie interesuje i mam jeszcze sporo tyłów do nadrobienia.
lion
hmmm 255 znaków to za dużo :)
lion
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 478
Rejestracja: ndz 11.03.2007 11:31
Lokalizacja: SKĄDŚ

Re: Prenumerata i zakup komiksów z zagranicy

Postautor: nrt » pt 11.07.2008 21:48

Pride of Baghdad HC za 42,50 w krainieksiazek.pl

Pozatytm maja dobry przelicznik dolara na wszystkie amerykańskie tytuły, ok 1,90 i od zamówienia za 100 PLN przesyłka gratis.

Zasatanawiam się nad niedostępnymi u nas w normalnej cenie Arkham Asylum (38,-) Kingdom Come (33,50) i For All Seasones (38,-)

Lepszej oferty w Polsce nie znalazłem.
nrt
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 184
Rejestracja: pt 23.06.2006 14:15

Re: Prenumerata i zakup komiksów z zagranicy

Postautor: qba » sob 12.07.2008 9:08

lion pisze:Mówisz 56 złotych, a w multiversum ten komiks kosztuje 54 złote i też mamy ogromny wybór anglojęzycznych komiksów :roll: . Ja rzadko kupuje oryginały,powiedziałbym nawet że bardzo, bardzo rzadko, ale mimo wszystko jeśli już naszłaby mnie ochota na zamówienie sobie oryginalnych komiksów, to raczej skorzystałbym z usług Multiversum(sporo ciekawych akcji, promocji i tego typu spraw).Ale na razie rynek polski ma do zaoferowania sporo ciekawych komiksów i na nim głównie się koncentruje.Na dodatek i tak nie mam kasy na wszystko co mnie interesuje i mam jeszcze sporo tyłów do nadrobienia.
lion


tak, tylko że do tych 54 pln musisz doliczyć koszt przesyłki zdaje się, tak? No i pczekać na przesyłkę. A jeśli jesteś z Wawy to w 1h masz komiks w łapkach. A zresztą kolega nrt i tak przebił wszystkich :-)

ja korzystałem do tej pory z usług empiku lub multiversum. Bardzo dobrze się sprawdzają, ale w Empiku czasami długo się czeka. Ze stacjonarnych oczywiście głównie CK, rzadziej Komikslandia. No i oczywiście pamiętajcie podczas wakacyjnych wojaży połazić po sklepach komiksowych w odwiedzanych sklepach. Na ogół wybór tytułów anglojęzycznych jest bardzo przyjemny. Jest jeszcze oczywiście opcja poproszenia kogoś ze znajomych/rodziny na emigracji- w dzisiejszych czasach chyba każdy z nas ma kogoś, kto pracuje w jakimś komiksowym kraju :-)
qba
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 387
Rejestracja: pt 12.05.2006 11:55

Re: Prenumerata i zakup komiksów z zagranicy

Postautor: raj666 » ndz 23.09.2012 10:08

TopShelf robi interesującą wyprzedaż, min. Lemire, S.Morse, E. Campbell, N. Mahler i inni od 1$ i 3 $ Pełna lista tutaj http://www.topshelfcomix.com/catalog/special-deals Jako że ryczałtowa cena wysyłki jest spora parę osób postanowiło złożyć wspólne zamówienie. Jeżeli ktoś ma chęć się dołączyć proszę o info na priv
raj666
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 14
Rejestracja: sob 12.05.2007 15:48

Re: Prenumerata i zakup komiksów z zagranicy

Postautor: Konopljanka » pn 16.12.2013 22:17

dobre ceny
Szukasz opisu preparatu Thiocodin - https://viqo.pl/thiocodin-kodeiny-fosforan-polwodny-i-sulfogwajakol-dawkowanie-zamiennik-cena/ Sprawdź wskazania, przeciwwskazania oraz zamienniki!
Konopljanka
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: pn 16.12.2013 20:51

Re: Prenumerata i zakup komiksów z zagranicy

Postautor: Wojtek15 » czw 06.12.2018 13:11

Temat jest bardzo stary, ale napiszę ponad 10 lat później. Obecnie jest dużo więcej mozliwości, ceny też niższe. Dużo sie zmieniło
Wojtek15
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: czw 06.12.2018 13:05

Re: Prenumerata i zakup komiksów z zagranicy

Postautor: Veeez » wt 25.12.2018 20:18

Chociażby ebooki są i cały problem wysyłki rozwiązany
Veeez
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: wt 25.12.2018 20:11


Wróć do Zagranica

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron