dd1

Gdzie ta "Duszyczka w Krakowie"? ----

----

dd

...przemyślenia, refleksje, obserwacje i wszystko co przyjdzie Wam tylko do głowy. Także oferty kupna, sprzedaży i wymiany komiksów.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Gdzie ta "Duszyczka w Krakowie"?

Postautor: charlie_cherry » sob 11.07.2009 20:39

Na początek trzy linki:

http://cjg.gazeta.pl/cjg_krakow/1,94806 ... _razy.html
http://www.mmkrakow.pl/3192/2008/12/20/ ... egory=news
http://www.krakow.pl/mktv/play/281/Krak ... ksie+.html (tutaj nawet tv...)

No i gdzie ta "Duszyczka w Krakowie" Minkiewiczów? Przeszukałem sieć, popytałem znajomych kolekcjonerów i nic. Od kilku miesięcy temat komiksu ucichł, a samego albumu nie ma w dystrybucji. Nie jestem z Krakowa, ale władze miasta miały plany tak ambitne (proszę kliknąć w drugi link), a nakład miał być (był? jest?) tak duży, że nie powinno być problemu z dostaniem komiksu. Tymczasem nie ma go chyba nikt.

Ktoś może ma jakieś informacje na ten temat? Komiks na pewno powstał, tylko gdzie się podziały te tysiące egzemplarzy? Zginęły w ogniu walki politycznej?
charlie_cherry
Książę
Książę
 
Posty: 2598
Rejestracja: sob 07.01.2006 13:27

Re: Gdzie ta "Duszyczka w Krakowie"?

Postautor: Mefisto76 » sob 18.07.2009 8:26

charlie_cherry pisze:Nie jestem z Krakowa, ale władze miasta miały plany tak ambitne (proszę kliknąć w drugi link), a nakład miał być (był? jest?) tak duży, że nie powinno być problemu z dostaniem komiksu. Tymczasem nie ma go chyba nikt.


Częściowo masz rację, a częściowo się mylisz.

Śledziłem pilnie tę historię - w zeszłym roku Wydział Promocji Urzędu Miasta Krakowa ogłosił na specjalnej konferencji prasowej wydanie tego komiksu.
Na początek wyszło 50 egzemplarzy - oczywiście taki "nakład" rozszedł się w urzędowych kuluarach nawet trudno powiedzieć, ze błyskawicznie. Co do kwestii posiadania, to znam dwie osoby, które go mają - jedną jestem ja (dzięki koleżance z Wydziału Kultury:), a drugi egzemplarz stoi u Wojtka na wystawowej półce w sklepie "Fankomiks" w Krakowie. Pierwotnie dwa miesiące po premierze komiks miał być dostępny w różnych wersjach językowych w Biurach Informacji Turystycznej w Krakowie - w marcu dowiedziałem się, że odbywa się przetarg na druk i że realny jest "termin majowy". Około maja dowiedziałem się, ze szefowa wydziału promocji przeniosła się do wydziału bodajże strategii, "a to ona monitorowała ten projekt".

Od tej pory - głucha cisza.

Jak coś się nowego dowiem, to wrzucę informację.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!!!
Mefisto76
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 67
Rejestracja: śr 27.02.2008 9:52

Re: Gdzie ta "Duszyczka w Krakowie"?

Postautor: charlie_cherry » sob 18.07.2009 10:27

Dzięki za informacje. Faktycznie kilkadziesiąt osób ma ten komiks (pracownicy, prasa, hobbyści), acz dziwi mnie że wydrukowali tak małą pokazową partię. No, ale to pieniądze publiczne, prawda?
charlie_cherry
Książę
Książę
 
Posty: 2598
Rejestracja: sob 07.01.2006 13:27

Re: Gdzie ta "Duszyczka w Krakowie"?

Postautor: Mefisto76 » sob 18.07.2009 16:02

charlie_cherry pisze:Dzięki za informacje. Faktycznie kilkadziesiąt osób ma ten komiks (pracownicy, prasa, hobbyści), acz dziwi mnie że wydrukowali tak małą pokazową partię. No, ale to pieniądze publiczne, prawda?


To prawda - "pokazowa" ilość była stanowczo za mała zważywszy na skalę promocji - wiecej rozdaliby chyba samym dziennikarzom na konferencji...
Dziwne byłoby gdyby z przeróżnych względów ten komiks w ogóle się juz nie ukazal a wtedy aż strach pomyśleć jaki stałby się pożądany ;-)
Cieszy natomiast fakt, że coraz częściej miasta promują się za pomocą komiksu - że wspomnę wydane przez bydgoskie wodociągi komiksy Kiełbusa czy ''Lustro Czasu" Kowalskiego o Jarocinie... Niewiele osób pewnie także wie, że pochodzący z przygranicznego Gubina Tadeusz Raczkiewicz szykuje komiks o gubińskiej Farze...
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!!!
Mefisto76
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 67
Rejestracja: śr 27.02.2008 9:52

Re: Gdzie ta "Duszyczka w Krakowie"?

Postautor: Burps » ndz 19.07.2009 10:40

a wie ten kto kupił Komiksy nieznane p. Raczkiewicza, z wywiadem
Awatar użytkownika
Burps
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 332
Rejestracja: czw 18.01.2007 15:49

Re: Gdzie ta "Duszyczka w Krakowie"?

Postautor: Mefisto76 » ndz 19.07.2009 12:05

O Duszyczce pisalem już kiedyś na blogu:

http://komiks.polter.pl/Mefisto76,blog.html?5804
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!!!
Mefisto76
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 67
Rejestracja: śr 27.02.2008 9:52


Wróć do O komiksach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości