dd1

pytanie ----

----

dd

...przemyślenia, refleksje, obserwacje i wszystko co przyjdzie Wam tylko do głowy. Także oferty kupna, sprzedaży i wymiany komiksów.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

pytanie

Postautor: cocconut » wt 26.05.2009 20:19

Witam, piszę pracę na studiach o komiksie i w związku z tym mam prośbę: moglibyście mi powiedzieć co wg Was jest ciekawego w komiksie, dlaczego się nim interesujecie czy też sami tworzycie? Co skłania do kupowania całej serii i kolekcjonowania różnych pozycji, w tym komiksowej klasyki? Będę wdzięczna za pomoc : )
cocconut
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: wt 26.05.2009 20:15
Lokalizacja: poznań

Re: pytanie

Postautor: charlie_cherry » śr 27.05.2009 22:24

Hm... Ciekaw jestem jaki jest temat twojej pracy. Zadajesz bardzo ogólne pytania. To tak jakby zapytać, co ciekawego jest w książkach, muzyce czy w filmie - tak nie bardzo się zbierze wartościowy materiał do pracy naukowej.

Czemu się interesuję komiksami? Bo zacząłem je czytać jako dziecko i tak mi zostało. Co nie znaczy, że czytam w kółko, to co czytałem jako pięciolatek. Okazało się po prostu, że medium komiksowe potrafi przykuć uwagę niezależnie od wieku odbiorcy.

Czemu je kolekcjonuję? Nie kolekcjonuję. Kiedyś to robiłem i wynikało to głównie z pasji kolekcjonerskich typowych dla rodzaju męskiego.

Co mnie skłania do kupowania komiksów? Różnie. Czasem osoba autora (lub autorów), czasem okładka, czasem niska cena. A do klasyki? Wysoka jakość produktu, albo sentymenty.

Odpowiedzi ogólne, bo takie też były pytania. Na przyszłość radziłbym formułować je bardziej precyzyjnie, albo sporządzić ankietę. No i samej czytać dużo komiksów.
charlie_cherry
Książę
Książę
 
Posty: 2598
Rejestracja: sob 07.01.2006 13:27

Re: pytanie

Postautor: cocconut » śr 27.05.2009 22:38

Pytania (jak i odpowiedzi) miały być ogólne. O to właśnie mi chodziło, ponieważ piszę pracę bardziej dziennikarską niż naukową i do jej stworzenia potrzebuję opinii osób interesujących się komiksem. Sama też czytam komiksy, ale nie stworzę tekstu w oparciu tylko o swoje zdanie na ten temat. Stąd prośba o pomoc, za którą dziękuję :)
cocconut
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: wt 26.05.2009 20:15
Lokalizacja: poznań

Re: pytanie

Postautor: ljc » czw 28.05.2009 7:53

w komiksie ciekawe mogą być rysunki i/lub historia
jeśli powyższe warunki są spełnione - kupuje komiks
komiksy kupuję także dlatego, że odpowiada mi ta forma ekspresji artystycznej

co to jest praca dziennikarska?
ljc
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4288
Rejestracja: wt 12.02.2008 18:54

Re: pytanie

Postautor: charlie_cherry » czw 28.05.2009 10:23

Sporo materiałów (acz bardziej w stronę pracy naukowej) możesz znaleźć na www.zeszytykomiksowe.org
charlie_cherry
Książę
Książę
 
Posty: 2598
Rejestracja: sob 07.01.2006 13:27


Wróć do O komiksach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości