dd1

Jakie komiksy o szpiegach? ----

----

dd

...przemyślenia, refleksje, obserwacje i wszystko co przyjdzie Wam tylko do głowy. Także oferty kupna, sprzedaży i wymiany komiksów.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Jakie komiksy o szpiegach?

Postautor: Świerszcz » ndz 26.10.2008 12:57

Dzień dobry.
Mam na imię Ania i szczerze mówiąc zapisałam się na forum w celu zasięgnięcia rady od ludzi zorientowanych w dziedzinie komiksu.
Otóż mam do napisania prezentację maturalną, a motyw brzmi szpieg. W literaturze wysokiej problemów nie będzie, w popularnej też, ale muszę znaleźć odpowiednie komiksy o szpiegach. I taką mam prośbę: co byście Wy polecili? Wiem, że jest taki komiks "Spy vs. Spy", ale raczej niezorientowana jestem, czy to tylko po angielsku się ukazuje, czy jeszcze się ukazuje, gdzie to można dostać, itd. A może są jeszcze inne komiksy o szpiegach?

Naprawdę będę ogromnie wdzięczna za jakiekolwiek informacje. Pięknie dziękuję. A, bardzo przepraszam też, jeśli zawątkowałam w nieodpowiednim dziale.
Świerszcz
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: ndz 26.10.2008 12:51

Re: Jakie komiksy o szpiegach?

Postautor: ljc » ndz 26.10.2008 13:13

ljc
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4288
Rejestracja: wt 12.02.2008 18:54

Re: Jakie komiksy o szpiegach?

Postautor: Tigana » ndz 26.10.2008 14:01

Z naszego podwórka - "Wywiadowca XX wieku" - historia radzieckiego szpiega Richarda Sorge.
http://peb.pl/komiksy/106015-rapidshare ... ku-pl.html

Od biedy w starych "Relax-ach" była kilku odcinkowa historyjka o Stalowej Woli (Centralny Okręg Przemysłowy), w której główny bohater też był kimś w rodzaju szpiega.

Oba komiksy są dziełem nieodżałowanego Jerzego Wróblewskiego
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois
Awatar użytkownika
Tigana
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 63
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jakie komiksy o szpiegach?

Postautor: Świerszcz » ndz 26.10.2008 14:31

O, wielkie dzięki. xD

A tak BTW: znalazłam takie jak "Michel Vaillant: Operacja Miraż" i "Blacksad: Pośród Cieni". Co Wy na to? Nada się? Podoba mi się zwłaszcza to drugie, bo postacie są antropomorficzne i postać szpiega też jest zwierzęca, więc do analizy doskonałe by było.

Raz jeszcze dziękuję.
Świerszcz
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: ndz 26.10.2008 12:51

Re: Jakie komiksy o szpiegach?

Postautor: Tigana » ndz 26.10.2008 15:00

Świerszcz pisze:A tak BTW: znalazłam takie jak "Michel Vaillant: Operacja Miraż" i "Blacksad: Pośród Cieni". Co Wy na to? Nada się? Podoba mi się zwłaszcza to drugie, bo postacie są antropomorficzne i postać szpiega też jest zwierzęca, więc do analizy doskonałe by było.

Zależy - "Blacksad" to zdecydowanie bardziej czarny kryminał niż opowieść szpiegowska, a "Michael" to komiks przygodowo-sensacyjny - nie wydaje mi się żeby watek szpiegowski był wiodący w serii.
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois
Awatar użytkownika
Tigana
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 63
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jakie komiksy o szpiegach?

Postautor: lion » ndz 26.10.2008 20:33

Jeśli dobrze pamiętam to coś o szpiegostwie znajdziesz w żbiku, alphie, largo winchu no i w klossie
ostatnio ukazał się komiks o jerzym pawłowskim. Agora wydała ten tytuł w tzw serii olimpijskiej(to był chyba piąty zeszyt).
lion
hmmm 255 znaków to za dużo :)
lion
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 478
Rejestracja: ndz 11.03.2007 11:31
Lokalizacja: SKĄDŚ

Re: Jakie komiksy o szpiegach?

Postautor: lion » wt 28.10.2008 11:41

Zajrzyj jeszcze do komiksu Black widow wydanego przez egmont.
lion
hmmm 255 znaków to za dużo :)
lion
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 478
Rejestracja: ndz 11.03.2007 11:31
Lokalizacja: SKĄDŚ

Re: Jakie komiksy o szpiegach?

Postautor: Świerszcz » śr 29.10.2008 16:49

Dzięki, dzięki, bardzo mi pomogliście.
Teraz tylko zdecydować, co wziąć. x]
Pozdrawiam.
Świerszcz
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: ndz 26.10.2008 12:51

Re: Jakie komiksy o szpiegach?

Postautor: demien » śr 29.10.2008 18:23

Najlepiej weź wspomniane Queen & Country. Moja dziewczyna jest nim zachwycona (ja zresztą też)
demien
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 130
Rejestracja: czw 14.09.2006 20:27


Wróć do O komiksach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości