dd1

Hitman ----

----

dd

...przemyślenia, refleksje, obserwacje i wszystko co przyjdzie Wam tylko do głowy. Także oferty kupna, sprzedaży i wymiany komiksów.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Hitman

Postautor: Usagi » śr 28.11.2007 17:35

Właśnie kończę czytać komiks Hitman (czytam sobie na raty :wink: Sporo nadziei wiązałem z nazwiskiem scenarzysty - Garth Ennis. Pisał scenariusze do komiksów, które mi się podobały (Punisher Born, Kaznodzieja) oraz tych słabszych (Pielgrzym). Jednak zawsze daję szansę kolejnym komiksom z jego nazwiskiem na okładce. Pierwsze moje spotkanie z tą postacią miało miejsce przy okazji komiksu Hitman/Lobo; nie bardzo mi się podobało - zwykła jatka, która tak szybko się skończyła jak zaczęła. Sięgając po komiks Hitman myślałem, że będzie trochę mniej chaotyczny. Że postać w nim prezentowana zostanie bliżej przedstawiona czytelnikowi. Niestety, jatki ciąg dalszy. Może w trochę mniejszym stopniu, ale dalej strzelanina i mordobicie starają się prześcignąć.
Jeśli chodzi o stronę wizualną komiksu, to John McCrea nie za bardzo przypadł mi do gustu. Niby niektóre kadry są ciekawe, ale całokształt wypada dość blado.
Pewnie w tym momencie moja znajomość z Hitmanem by się zakończyła, ale mam jeszcze drugą część - 10.000 Pestek. Skoro przeczytałem tą, to siłą rozpędu zrobię to samo z drugą (może okaże się dużo lepsza?). Gdybym jej jednak nie miał, to mocno zastanowiłbym się nad zakupem.

EDIT: Doczytałem do końca. Cóż, dalsza część - Szaleństwo w Arkham - było całkiem niezłe. Dalej jest to jednak zwykła młócka. Główny bohater zalicza kilka postrzałów, a i sam hurtowo odprawia innych na tamten świat. Dla mnie komiks typu przeczytać-zapomnieć.
Awatar użytkownika
Usagi
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 34
Rejestracja: śr 28.11.2007 13:12
Lokalizacja: \/\//\\/\//\

Re: Hitman

Postautor: Metzen » śr 28.11.2007 19:43

Z pierwszego tomu podobała mi się w zasadzie tylko rola Etrigana (bo Etrigan to świetna postać jest) i krótka historia z Batmanem i zarazą biegającą po ulicach Gotham. Ta druga głównie ze względu na kolory.
10.000 Pestek spodobało mi się dużo bardziej - nadal sporo strzelania, ale tym razem czymś umotywowanego. I świetna jest kończąca tom historyjka 'Noc, której światła gasną'.
Awatar użytkownika
Metzen
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 173
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41


Wróć do O komiksach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron