dd1

Prakomixy - czy są to komixy? ----

----

dd

...przemyślenia, refleksje, obserwacje i wszystko co przyjdzie Wam tylko do głowy. Także oferty kupna, sprzedaży i wymiany komiksów.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Prakomixy - czy są to komixy?

Postautor: Yedyny » pn 19.03.2007 22:09

Witam, tym razem o wszelkich zeszytach wydanych zaraz po wojnie, jak np."Porwanie Przez Yeti", "Koziolek Matolek", "Czterej Pancerni" (wydawnictow MON - żółty tygrys) i podobne.Czy uwazacie je za komixy, czy sa to jedynie historyjki obrazkowe, glownie dla dzieci? Spor chyba trwa od zawsze, przez niektorych pogardzane, kolekcjonowane przez tych drugich.
Przyznam, iz posiadalem kilka Matolkow w zbiorze, ale nigdy nie uwazalem ich za komixy.W sumie lekko pod nie podchodzily, tzn.pod PRA, gdzie text umieszczany byl pod rysunkami.
Moze macie jakies wlasne przyklady, tytuły? chetnie poczytam 8)
Awatar użytkownika
Yedyny
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 175
Rejestracja: czw 15.03.2007 17:18
Lokalizacja: Głogów

Re: Prakomixy - czy są to komixy?

Postautor: charlie_cherry » czw 29.03.2007 16:38

Z rok temu w "Zeszytach Komiksowych 4" bylo sporo o komiksie przedwojennym i nie tylko, wiec pojawilo sie kilka rzeczy, ktore mozna by zakwalifikowac jako "pra-komiksy".

A "pra-komiksy" to dla mnie wlasnie"pra-komiksy". Nie jest to dla mnie komiks, tylko cos co bylo przed nim i z czego powstal komiks wlasciwy.
charlie_cherry
Książę
Książę
 
Posty: 2598
Rejestracja: sob 07.01.2006 13:27

Re: Prakomixy - czy są to komixy?

Postautor: AZB » sob 17.11.2007 21:47

Ja tam trzymam swoje Matołki w szafce z komiksami, nawet mimo tego, że moim zdaniem do końca nimi nie są.
AZB
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: sob 17.11.2007 21:33
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Prakomixy - czy są to komixy?

Postautor: qba » pn 19.11.2007 10:18

do poczytania w temacie: Tomasz Nowak Mistrzowie polskiego para-komiksu i ich publikacje w ostatniej antologii 7 sympozjum komiksologicznego. Mimo iż różnica jedenj literki, to to właśnie o tym samym rzecz ;-)
qba
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 387
Rejestracja: pt 12.05.2006 11:55


Wróć do O komiksach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron