dd1

XIII ----

----

dd

...przemyślenia, refleksje, obserwacje i wszystko co przyjdzie Wam tylko do głowy. Także oferty kupna, sprzedaży i wymiany komiksów.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

XIII

Postautor: charlie_cherry » sob 03.03.2007 20:50

Jak dla mnie genialny komiks. Świetny, wciągający scenariusz - po przeczytaniu komiksu, zaraz chce się sięgnąć po następny. Zdumiewające rysunki Wance'a - a rodzimi "artyści" potrafią stwierdzić, że on nie potrafi rysować. No cóż, jak cały czas się tworzy "komiks artystyczny", który rozumie tylko twórca to nic dziwnego, że się trzeźwość oceny zamazuje.
Właśnie takiego komiksu jak "XIII" brakuje mi wśród polskich pozycji - wciągającego, sprawnego warsztatowo.

Pamiętam, że gdy ponownie zaczęto wydawać w Polsce tę serię to byłem strasznie wkurzony, że mnie na nią nie stać. Jednak teraz można zakupić pierwsze 13 tomów serii, nawet i za 3 PLN od sztuki. Taka okazja może już nie powtórzyć i dlatego gorąco namawiam wszystkich za zdobycie choć pierwszego tomu.. A od października Egmont wydaje następne tomy. Już się bałem, że francuskiego będę musiał się uczyć..
charlie_cherry
Książę
Książę
 
Posty: 2598
Rejestracja: sob 07.01.2006 13:27

Re: XIII

Postautor: Usagi » śr 28.11.2007 17:20

charlie_cherry pisze:Jednak teraz można zakupić pierwsze 13 tomów serii, nawet i za 3 PLN od sztuki.


Mi udało się skorzystać z takiej oferty i od wakacji jestem posiadaczem 13 tomów XIII, choć czytałem go dużo wcześniej. Seria jest bardzo dobra jednak do około 8-9 numeru. Potem robi się trochę słabsza, ale do 13 da się doczytać (tym bardziej jak już ktoś przeczytał kilka wcześniejszych). Natomiast dalsze części są na słabym poziomie - szukanie jakiegoś złota itp. poboczne czynności nie przypadły mi do gustu. Niemniej jednak warto zapoznać się z tą serią.

Przeszedłem także grę na podstawie komiksu. Niezbyt pamiętam wokół czego kręciła się fabuła, ale gra była całkiem ciekawa (także za sprawą komiksowej grafiki). Jedynie końcówka mnie rozczarowała - zapowiada kontynuację, której jakoś nie widać.
Awatar użytkownika
Usagi
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 34
Rejestracja: śr 28.11.2007 13:12
Lokalizacja: \/\//\\/\//\

Re: XIII

Postautor: rabanxx » pt 25.01.2008 13:12

Fantastyczny komiks,trescia przypomina mi strasznie Bourne'a.Chociaz Mr.Bourne mial zdecydowanie mniej skomplikowane zycie.Wprowadzenie elementow z trudnego dziecinstwa XIII'ki,jego koszmarow z mlodzienczych lat,tajnych misji strasznie wzbogaca ta postac.Wydanie albumu "Dochodzenie" znakomicie wzbogacilo serie.Czytelnik staje sie nie tylko biernym obserwatorem histori XIII ale zaczyna sie utozsamiac z postacia.Album "Dochodzenie" odebralem jak reportarz z autentycznej histori.
Doszla obecnie historia ze skarbem.I kolejne zrodlo nowych faktow.Ostatni tom dostepny na polskim rynku to chyba "Zloto Maksymiliana".We Francji ukazaly sie dwa nowe:"La version Irlandaise" oraz "Le dernier round".Tutaj moj francuski sie skonczyl.
Czekam wiec z niecierpliwoscia na kolejne tomiszcze...
rabanxx
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: czw 19.10.2006 18:31


Wróć do O komiksach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron