dd1

Wybierz nowy ESSENTIAL ----

----

dd

...przemyślenia, refleksje, obserwacje i wszystko co przyjdzie Wam tylko do głowy. Także oferty kupna, sprzedaży i wymiany komiksów.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Wybierz nowy ESSENTIAL

Postautor: bardzoczarnykot » śr 28.06.2006 8:34

Na stronie wydawnictwa Mandragora dostępna jest ankieta, dzięki której można wypowiedzieć się na temat tego, jaki ESSENTIAL chciałoby się zobaczyć w najbliższej przyszłości.
bardzoczarnykot
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 138
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41

Re: Wybierz nowy ESSENTIAL

Postautor: nrt » śr 28.06.2006 8:50

Fajna inicjatywa, szkoda że nie podali trochę więcej informacji. Chciałbym wiedzieć kto pisał, kto rysował i w jakich latach.
To by dało lepszy obraz całości. Takie głosowanie na samego bohatera może być mylące.
Oczywiście zainteresowani mogą sobie wygoogglować wszystko co ich interesuje na temat każdego z 9 essów, jeśli będą tylko AŻ TAK zainteresowani.
nrt
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 184
Rejestracja: pt 23.06.2006 14:15

Re: Wybierz nowy ESSENTIAL

Postautor: vision2001 » czw 29.06.2006 8:55

Poza tym nie sądzę, żeby Mandragora skusiła się na wydanie tego, co wyjdzie w tej ankiecie.

Wiadomo - głosuje tylko nieliczna rzesza czytelników.

Ja osobiście chciałbym FF oraz Kapitana Amerykę.
Awatar użytkownika
vision2001
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 889
Rejestracja: pn 15.05.2006 9:34

Re: Wybierz nowy ESSENTIAL

Postautor: Graalion » czw 29.06.2006 10:59

A ja osobiście byłbym za "Avengers". Grupy najbardziej się opierają na swej przeszłości i to dla zrozumienia ich dzisiejszej sytuacji warto znać ich przeszłość. W przypadku Spider-mana, Punishera czy Daredevila nie jest to aż tak widoczne, oni nie sięgają tak często do swej przeszłości. Natomiast każda grupa ma w swej historii wiele bardzo ważnych wydarzeń, które diametralnie wpłynęły na ich dzisiejszy kształt. I które przewijają się echem przez dzisiejsze przygody danej grupy. W dodatku w grupach kształtowały się relacje między członkami, które dziś są ważne. Dlatego właśnie cieszę się, że wyszedł "Essential X-men".
I dlatego nie kupiłem "Essential Daredevil". Dlatego oraz z powodu poziomu historii tam przedstawionych :wink:
Zaś o Avengers tak szczerze mówiąc wiem bardzo mało jak na jedną z czołowych grup Marvela. Stąd fajnie będzie zapoznać się z ich przeszłością, która stanowi przecież kawał historii Marvel Universum.
When the time was young, five Riders wandered about Earth. The names of four of them was War, Famine, Pestilence and Death. And the one who led them, was me.
Awatar użytkownika
Graalion
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 44
Rejestracja: czw 01.06.2006 12:10
Lokalizacja: Toruń

Re: Wybierz nowy ESSENTIAL

Postautor: dretwiak » czw 29.06.2006 13:01

Mandra raczej nie będzie brać pod uwagę ankiety, w której jedna osoba może oddać 20 głosów na ulubiony komiks. Skoro komiksy z serii Essential się dobrze sprzedają (tak mi si ę o uszy obiło) to po prostu powinni wydawać po kolei. Z tych co znam, dobry jest Ess Punisher - zwłaszcza końcówka, czyli 5-częściowa historia Krąg krwi (Circle of blood) no i odcinki Franka Millera. Reszta to jakieś ramotki ze Spidera i Capa. Niezłe są Essy horrorowe, z tym że Dracula zdecydowanie wyżej niż Werewolf. Ja osobiście najchętniej widziałbym, niewymienionego w spisie, Essential Peter Parker - Spectacular Spider-man. Nowsze historie niż Amazing i przez to przystępniejsze. Może to Mandra wyda, gdy skończy Amazing (czyli w 2013 - jeden Ess na rok, 7 Essów Amazing Spider-mana). Pożyjemy - zobaczymy.
Nie czytałem, ale słyszałem opinie znających się na rzeczy, że wybitne są pierwsze historie FF, autorstwa Stana Lee i Jacka Kirby'ego. Chyba bym zaryzykował. Wyszłym, zdaje się, trzy Essy FF.
No i kolejny wielki-nieobecny, czyli Essential Howard the Duck. Lektura obowiązkowa, również nie wymieniona w sondzie.
dretwiak
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 10
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41

Re: Wybierz nowy ESSENTIAL

Postautor: Chemical Clear White » czw 29.06.2006 14:49

Sonda jest już poprawiona, jeden użytkownik - jeden oddany głos.
Essential, który by mnie interesował raczej nie wyjdzie bo oddano tylko na niego 12 głosów, trudno. Najwidoczniej prawie nikt nie lubi Captain America. :(
Chemical Clear White
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: śr 28.06.2006 13:43

Re: Wybierz nowy ESSENTIAL

Postautor: vision2001 » czw 29.06.2006 14:52

Ja lubię Kapitana Amerykę!!!

Też oddałem na niego głos!

Poza tym bardzo łatwo zagłosować ilka razy na ten sam komiks - wystarczy mieć dostęp do większej ilości kompów. W pracy, w kawiarence internetowej...

Ja dzisiaj oddałem tak dwa dodatkowe głosy.
Awatar użytkownika
vision2001
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 889
Rejestracja: pn 15.05.2006 9:34

Re: Wybierz nowy ESSENTIAL

Postautor: nrt » sob 15.07.2006 7:32

Ja tam bym wolał żeby kontynuowac już wydane essentiale tak, aby jak najszybciej opuścić "różowe lata osiemdziesiąte" i zbliżyć się trochę do artystów których znamy z tm-semica chociażby.
Mnie nie jara Steve Ditko, ani Stan Lee. Co innego np Ess Spiderman z 500 stronami rysunków Mcfarlane'a (jest taki wogle?). Albo Daredevil made by Miller. Albo Punisher Texeiry/Lee.
nrt
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 184
Rejestracja: pt 23.06.2006 14:15

Re: Wybierz nowy ESSENTIAL

Postautor: locos22 » ndz 16.07.2006 17:34

Moich typów niestety nie było w ankiecie ja z przyjemnością poczytałbym essy Kapitana ( Majora ) Zbika lub Relaxu.
brak podpisu jest podpisem
Awatar użytkownika
locos22
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 19
Rejestracja: wt 28.02.2006 21:46
Lokalizacja: Szczecin


Wróć do O komiksach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron