dd1

Umarł król - niech żyje król... ----

----

dd

...przemyślenia, refleksje, obserwacje i wszystko co przyjdzie Wam tylko do głowy. Także oferty kupna, sprzedaży i wymiany komiksów.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Umarł król - niech żyje król...

Postautor: vision2001 » wt 30.05.2006 8:42

Umarł król - niech żyje król...

Dzięki DK do Polski wrócił nareszcie tani komiks.
A najlepsze w tym było to, że: kreda, 52 strony (co najmniej!), bardzo dobre historie...

Sam już nie wiem, który z wydawanych przez Axel Springer był dla mnie najlepszy... Świetnie czytało się Ultimate X-Men, rewelacyjnie Spektakularnego Spidera, oszołomił mnie New X-Men, a Amazing Spider-man też niczego sobie... Poza tym Supek + Batman - cud, miód...

Szkoda, że się tak szybko skończyło... :(
Awatar użytkownika
vision2001
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 889
Rejestracja: pn 15.05.2006 9:34

Re: Umarł król - niech żyje król...

Postautor: Kingpin » wt 30.05.2006 9:32

vision2001 pisze:Umarł król - niech żyje król...

To kto jest tym nowym królem, który "niech żyje"?
Kingpin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 350
Rejestracja: pt 12.05.2006 9:03

Re: Umarł król - niech żyje król...

Postautor: Azirafal » wt 30.05.2006 10:12

Kingpin pisze:To kto jest tym nowym królem, który "niech żyje"?


To raz, a dwa - Superman&Batman to cud-miód? :? Mieli kilka dobrych tytułów (Spidery, X-men), a resztę kiepską (S&B, Soul Saga, Silent Hill, Street Fighter, filmówki...). Miałem nadzieję, że ktoś pociągnie chociażby X-men, bo super się ich czytało...
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 706
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Umarł król - niech żyje król...

Postautor: Yaqza » wt 30.05.2006 11:17

...co do Street Fightera to się nie zgodzę, jako stary weteran wszelkiej maści mordobić z radością powitałem tę produkcję Udonu (Udo sie czy nie Udo?).

Mam sentyment do wszelkich hadoukenów, szczególnie że kiedyś nie powodowały 125434 hit combo.
Uderzały raz a porządnie:)

A "SF" był lekki, łatwy i przyjemny. No, banalny. I naiwny. Ale fajnie się czytało:)
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: Umarł król - niech żyje król...

Postautor: Azirafal » wt 30.05.2006 11:31

Wiesz, Yaq. Czytałem je na bieżąco. I choć do SF też sentyment z dzieciństwa mi pozostał, to jednak liczne (a może same?) wady tego dziełka przesłoniły wspomnienia sprzed lat. Tak że nie, nie jest to dobry komiks, a wręcz jest to komiks kiepski. Czerstwe teksty, bardzo głupia fabuła (pretekst do walk), ale i walki same nie były jakieś zajmujące (tylko po to, by zaprezentować 'firmowe' ciosy bohaterów), rysunki średnie - niby w porządku, ale tak przerysowane, że aż pasujące do konwencji (co plusem też niekoniecznie jest).

Nie. Po prostu - nie. :roll:
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 706
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Umarł król - niech żyje król...

Postautor: Yaqza » wt 30.05.2006 12:13

Nie bedę bronił fabuły, bo ta była czerstwa jak bułka pozostawiona samopas na kilka dni. Pewnie, że chodziło o preteskt do podjęcia walki, ale sama walka już - no, w takiej oprawie graficznej az się miło ogląda. Pewnie, były gorsze momenty, ale taki właśnie był "Street Fighter" na konsolach - kolorowy jak diabli. Weźmy na ten przykład "Street Fighter Alpha" (film) - jeśli czytało się teksty nie dało się tego ogladać, fabuła mniej skomplikowana od Gumisiów, ale sama walka, design....poezja.
Na tej samej zasadzie czytało/oglądało się wersję komiksową.
Ale oczywiście zdaję sobie sprawę z faktu, że dla przeciętnego fana komiksu "SF" prezentował się miernie:)
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: Umarł król - niech żyje król...

Postautor: vision2001 » śr 31.05.2006 12:50

vision2001 pisze:Umarł król - niech żyje król...


Osobiście chodziło mi o to, że wielki żal mnie ściska z powodu zrezygnowania przez Axel Springer z wydawania komiksów. Chciałbym, żeby wrócili na rynek wydając zeszyty 52-stronicowe nawet za 10 PLN. Co do reszty opinii - sorka, ale każdy z nas ma swoje własne upodobania - o gustach się nie mówi. Mnie osobiście podobał się Batman & Superman i chciałbym kupować kontynuajcę. Co do X-ów to Ultimate i New X-Men na bank by się pojawiły u mnie na półce. Spider to tylko Spektakularny, bo Zadziwiający to już w mniejszym stopniu.

Chciałbym, żeby wróciły czasy taniego, Dobrego Komiksu...
Awatar użytkownika
vision2001
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 889
Rejestracja: pn 15.05.2006 9:34

Re: Umarł król - niech żyje król...

Postautor: Kingpin » czw 01.06.2006 11:52

Axel nigdy nie był "królem" na komiksowym poletku.
Mieli mocne wejście, ale równie mocno upadli. Co do oferty wydawniczej - były, są i będą komiksy o wiele lepsze niż Ultimate X-men czy Superman/Batman.
Nie przesadzałbym z tymi zachwytami.
Choć muszę przyznać, że brakuje mi tanich zeszytówek na poziomie, do poczytania w tramwaju. New-X-men Morrisona? OK. ASM Straczyńskiego? OK. Ale o reszcie spokojnie można zapomnieć. Ja już nie pamiętam.
Kingpin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 350
Rejestracja: pt 12.05.2006 9:03

Re: Umarł król - niech żyje król...

Postautor: locos22 » pt 02.06.2006 15:15

DK miały dwie podstawoe zalety były tanie i łatwo dostępne. Upadek tego tytułu mnie zasmusił. Nie dlatego tego że te komisky były wyjątkowo dobre. Były średnie. Ale jeżeli takiemu Axel Spirngerowi, przy nakładach na reklame jakie posiadaję, się nie udało wydawać tanich komisków w Polsce, to nikt na razie niebędzie tego próbował robić.
brak podpisu jest podpisem
Awatar użytkownika
locos22
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 19
Rejestracja: wt 28.02.2006 21:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: Umarł król - niech żyje król...

Postautor: gino » wt 06.06.2006 21:18

no, szkoda ze padli, wielka szkoda. pamietam, ze szczerze sie zdziwilem ze sie zwijają, raczej bylem pewien ze z taką koncepcją wydawniczą (tanio, często-gęsto, kolorowo dla młodzieży) nie może sie nie udać. a tu prosze.
szkoda, nie wiem czy ktos sie teraz jeszcze szarpnie na probe wydawania w TM-Semic style :(
Awatar użytkownika
gino
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: śr 31.05.2006 21:16

Re: Umarł król - niech żyje król...

Postautor: vision2001 » śr 07.06.2006 6:51

Widzę, że każdy potrafi tylko narzekać...

Pamiętajcie, że Axel równie dobrze mógłyby wydać np. całe The Ultimates vol. 1 w formie zeszytowej i kosztowałoby to tyle ile kosztowało nas kupienie komiksów wydanych do połowy przez Egmont. A pewnie kosztowałoby to o wiele mniej :? Szkoda, że rynek komiksowy w polsce jest tak niestabilny.

I prawda - myślę, że nikt nie wysili się na rozpowszechnianie taniego komiksu w Polsce... (Niby to, co wydaje Mandragora jest tanie, ale jakoś nie do końca mnie interesujące...)
Awatar użytkownika
vision2001
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 889
Rejestracja: pn 15.05.2006 9:34

Re: Umarł król - niech żyje król...

Postautor: locos22 » czw 08.06.2006 19:17

mandra nie jest tania w cenie DK wydaje komiksy dwa razy cieńsze.
brak podpisu jest podpisem
Awatar użytkownika
locos22
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 19
Rejestracja: wt 28.02.2006 21:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: Umarł król - niech żyje król...

Postautor: Graalion » pt 09.06.2006 7:57

Ale to i tak o wiele taniej niż kiedyś :wink:
When the time was young, five Riders wandered about Earth. The names of four of them was War, Famine, Pestilence and Death. And the one who led them, was me.
Awatar użytkownika
Graalion
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 44
Rejestracja: czw 01.06.2006 12:10
Lokalizacja: Toruń

Re: Umarł król - niech żyje król...

Postautor: Yaqza » pt 09.06.2006 8:34

W rzeczy samej. I - jak sądzę - cena i nakład są na tyle skalkulowane, by obie strony były zdowolone. Spójrzmy prawdzie w oczy - w chwili obecnej za ładnie wydany zeszyt liczący te 24 strony zapłacimy 5 zł - a na taki wydatek stać chyba każdego komiksiarza (i nie tylko). Szczególnie biorąc pod uwagę wcześniejszą cenę mandragorowych zeszytów.
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: Umarł król - niech żyje król...

Postautor: locos22 » wt 13.06.2006 19:41

Swoją drogą ostatnio mnie Mandra pozytwnie zaskoczyła. Kupiłem w księgarni komlet 12 puniszera. I w czasie czytania patrzę że ostanie numety są tańsze niż pierwsze o prawie 50%. Wobec coraz bardziej rosnącej cen Egmontu to cieszy.
brak podpisu jest podpisem
Awatar użytkownika
locos22
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 19
Rejestracja: wt 28.02.2006 21:46
Lokalizacja: Szczecin


Wróć do O komiksach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron