dd1

DK ----

----

dd

...przemyślenia, refleksje, obserwacje i wszystko co przyjdzie Wam tylko do głowy. Także oferty kupna, sprzedaży i wymiany komiksów.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

DK

Postautor: Kaka » sob 19.06.2004 8:31

Słyszł ktoś może o DK (Dobry Komiks) jakie są wasze wypowiedz jetsem tego ciekaw
Awatar użytkownika
Kaka
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: czw 20.05.2004 18:48
Lokalizacja: Katowice

Re: DK

Postautor: Azirafal » sob 19.06.2004 15:17

Nom. Czytało się co nieco.

Street Fighter - kupa straszna. Dobre rysunki nie zasłonią totalnie bezsensownej i głupiej fabułki. Komiks tylko dla małych dzieci i fanów serii.

X-Men - aż się zdziwiłem. Całkiem to całkiem. Z trzech - najlepsze, ale nie czytałem jeszcze Spiderka. Niezłe rysunki, ciekawa historyjka (bah...) i sympatycznie "pozmieniane" postaci.

Soul Saga - a jednak. Niemożliwe stało się możliwe! Gorsze od Street Fightera. Nawet nie będę o tym opowiadał, bo nie warto. :?
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 706
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: DK

Postautor: Kaka » ndz 20.06.2004 13:50

Moim zdnaime najlepszy był Street Fighter a w Sauelu podobały mi sie tylko panienki i spiderke jest ok
Awatar użytkownika
Kaka
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: czw 20.05.2004 18:48
Lokalizacja: Katowice

Re: DK

Postautor: Yaqza » sob 26.06.2004 8:53

Street Fighter- spoko sprawa, tyle że bardziej dla młodszych chyba. rysuneczki ładne, czuje się klimat gry- a to najważniejsze:D. Soul Saga na odstrzał, dawno nie widziałem takiego potworka, na szczęście niedługo już koniec(uffff...). Ultimate X-men- dobre, a będzie jeszcze lepsze. Dynamiczne, pisane sprawnie, inteligentnie i z jajem- szybka akcja, bez zbędnych dłużyzn. Warto zainwestować-polecam. A Spiderman? Fajny. Rysunki zarąbiste- Venom wygląda tak, jak powinien. Scenariusz jajcarski, dużo dowcipasów, za skomplikowany to on nie jest, ale widać ze pisany pod nastolatków.
Cena 4,90 to powazny argument w sporze kupić/nie kupić- a w najbliższym czasie mają wystartować dwie nowe serie. Będzie ostro:D
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: DK

Postautor: Yetr » pn 15.11.2004 10:26

Niedawno wystartował komiks Sillent Hill na podstawie wspaniałej gry. Czytał ktoś może? Jakie odczucia?
" Nie ma zaś prawdy większej nad tę,
że sami z siebie nie mamy nic dobrego,
nasza jest tylko nędza i nicość."


Św. Teresa z Avila
Yetr
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: sob 14.02.2004 20:57
Lokalizacja: Elbląg

Re: DK

Postautor: Azirafal » pn 15.11.2004 12:08

Czytałem pierwszy zeszyt. Nie polecam. Nędza wielka. Tak rysunkowo (brrrr... Templesmith), jak i scenariuszowo (Ciencin, ktoś o nim słyszał wogóle?).

Paintshopowe, brzydkie i nieskładne rysunki plus bardzo mizerny, pełen wulgaryzmów scenariusz (nie mam nic do przekleństw, tylko czemu na co drugiej stronie jest "kurwa", ale "pierdolę" już nie? :D ). Nic nie ratuje tego potwora.

Polecam recenzję Yoghurta - http://aleja-komiksu.pl/recenzje.php?id=192
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 706
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: DK

Postautor: Lechu » pn 15.11.2004 18:13

Czytałem to już jakiś czas temu, w "ołridżinal werszyn" (tam na szczęscie bluzgi tak nie denerwowały, bo akurat słowo "fuck" nie budzi we mnie żadnych uczuć, w przeciwieństwie do rodzimego odpowiednika).
Doczytałem do końca drugiego tomu, i dostałem takiej martwicy mózgu, że musiałem się trzy noce przy cudownym SH2 odchamiać a soundtrack leciał u mnie nawet w kibelku.
Nie, nie nie, to ma tyle z Silent Hillem wspólnego, co Piramid Head'y z kwiatkami i słoneczkiem. Straszne, ale w zupełnie innym znaczeniu - straszne jest to, że autorowi udało się z czegoś tak pięknego i głębokiego jak cała seria SH zrobić taki chłam, syf i badziewie. Konami powinno go ścigac, dorwać, a potem wyciąć mu lewe jajo. Tylko lewe, żeby prawe było samotne. I płakało.

Dobra, wybaczcie, ale autentycznie dawno nie widziałem czegoś gorszego. Rysunki koszmarne, fabuła straszna, zwroty akcji porażające, klimat obrzydliwy. No normalnie idealny horror, tylko kurde nie w tę stronę. Dobry boże, żeby to jeszcze inny tytuł miało. Żeby ten koleś chociąz jeden, jeden maleńki element tworzący oryginalne SH wykorzystał jak należy w tym komiksie. Ale nie - badziew, że gorzej już sie nie da. chociaż chwila - napisy na ścianach były bombowe! Taka głębia, symbolika i klimatyczność że HORROR człowieka ogarnia. I zgroza, jak coś takiego może mieć tytuł "Silent Hill".
No bo jak nie patrzeć kolesiowi się udało - przestraszył czytelnika. Ostry womit to nieistotny efekt uboczny ;)

Do tych co nie czytali - wiem, że nalezy wspierać polskie wydawnictwa. Ale równie dobrze powinno się wspierać polskich wydawców gier komputerowych. Dlatego: olejcie te badziewie, i dajcie zarobić tym co trzeba kupując oryginalik któregoś z Silentów (najlepiej dwójeczkę). A ten chłam omijajcie z daleka.

PS Niby produkują film SH - oby nie była to porażka na miarę tego komiksu.
PS2 Yoghurt perfekcyjnie się spisał, ja bym nie dał rady tak łagodnie do tego podejśc ;)

No i teraz znów muszę sie odchamić T____T
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 219
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Re: DK

Postautor: Azirafal » czw 10.11.2005 0:29

Dla tych co nie wiedzą - to by było na tyle, jesli chodzi o DK. Wydawnictwo sobie odpuściło. Nie dziwne - od kilku dobrych miechów widać było co się święci (wstrzymywanie jednych serii, zwalnianie wydawania innych,itp.). Cóż było, minęło - jedyne co mnie martwi, to to że nie dokończyli New X-Menów :( A szkoda - zajebiste to było (zwłaszcza ostatni wydany zeszyt i genialna 'Psychiczna akcja ratunkowa w toku' :twisted: )
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 706
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: DK

Postautor: Sierp » śr 10.05.2006 11:26

nie no :evil: mnie najbardziej podkqurvił fakt że nie skończyli ultimate x-men!! :x wogóle pocieli historie(między 6/6 a 1/2 brakuje 3 zeszyty)
albo w ostatecznej naparzance z weapon x też jest jeden wał :twisted: :evil:
pewno wszyscy zauważyli że wolviak najpierw ma skrępowane łapska potem nagle sie uwolnił, równocześnie niewiadomo skąd xavier ma kulke w piersi!!
otóż doszukałem sie i okazało sie że dk nie wydrukowało 2 stron z 6/6 (12 amerykański)na których sabretooth przecina więzy wolwiaka i xawier dostaje.
seria mi sie cholernie podobała i polecam jak ktoś nie przeczytał jeszcze 8)
a mistrzostwem świata jest jak colossus niczym papaj za3muje pociąg :D
terefere kukuryku cip cip cip
Sierp
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 10
Rejestracja: śr 10.05.2006 6:59
Lokalizacja: Poznań

Re: DK

Postautor: Yaqza » śr 10.05.2006 16:38

Axel Springer próbuje chyba wciąż wyzbyć się niesprzedanych egzemplarzy komiksów - dzisiaj widziałem "Clicka" z dodawanym "UXM"...
Eeehhh...aż się łezka w oku kręci - przecież to było całe 52 strony niesamowitego komiksu za 4,90 zł...Nie sądzę, byśmy za naszej kadencji na tym łez padole doczekali się takiej okazji:)
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: DK

Postautor: Robinson » ndz 02.07.2006 12:32

Dk miało całkiem fajne komiksy, obydwie serie Spider-mana przywrócił mi wiarę w tę postać. Soul Saga to już pisać nie trzeba, Silen hill wiadomo kaszanka, Batman/Superman – dobrze, że wydali historia taka sobie ale klimacik nawalanki mi odpowiadał ;p. Ogółem fajnie że byli aczkolwiek powinni udeżyć w album nie od dziś wiadomo że serie zeszytowe się nie sprzedają. Zresztą, co się dziwić kupujesz album i masz pewność że będziesz miał całość (tudzież czekasz aż wydadzą dwa albumy i wtedy kupujesz), a tak powstają takie schizy ja z new X-menami, najciekawszy moment i koniec :/
Mogli sprzedawać też komiksy troche drożej jeśli to by wpłynęło na ich utrzymanie na rynku. Ale było minęło chociaż dzięki nim mandragora obniżyła ceny ;D
"Tread softly because you tread on my dreams"
Robinson
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: sob 01.07.2006 23:33

Re: DK

Postautor: nrt » sob 15.07.2006 7:46

A ja tam lubię Soul Sagę. Brakowało mi takiej głupiutkiej historyjki z zajefajnymi rysunkami ;) A ten papier w pierwszym nunmerze, ach... Wolę tandetną kreskę SS, niż paskudne mordy z ASM w badziewnych kolorach na dodatek. Widać że nad tą tandetą ktoś się napracował, a nie walnął parę kresek, jak to zrobił pan artysta Junior.

Pozatym nie moge odżałować że Bat & Sup nie wyszedł wcześniej, tak aby poszła historia z Supergirl. Swoją drogą narysowana przez Turnera, mistrza długich nóg i dużych biustów u rysunkowych pań.

Co do mutantów, to oba były porażkowe za sprawą gościnnych artystów. Jak czytałem UXM #6, nie wierzyłem własnym oczom, nie wierzyłem że w serii spod znaku Ultimate mogą być takie nędzne rysunki. To samo w NXM; patrząc na twarze by van Sciver (czy jakoś tak) robi mi się niedobrze. Ci goście od Odwszawionego Pokolenia to łyżka dźegciu która spaskudziła beczkę miodu o nazwie Morrison&Quitely.
nrt
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 184
Rejestracja: pt 23.06.2006 14:15


Wróć do O komiksach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron