dd1

Armada ----

----

dd

...przemyślenia, refleksje, obserwacje i wszystko co przyjdzie Wam tylko do głowy. Także oferty kupna, sprzedaży i wymiany komiksów.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Armada

Postautor: Azirafal » śr 25.06.2003 18:30

No cóż. Muszę się przyznać, że ta seria zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie :) Nie wiem, jak w "środowisku znawców komiksowych" ocenia się tę serię, ale ja ją... no, prawie że uwielbiam :P

Jak piszą z tyłu komiksu - "Przez kosmos dryfuje nieskończony ciąg statków, Armada.". Jest to swoisty konwój, zrzeszający wszelkie możliwe rasy z całego Wszechświata. Lata to to sobie w kosmosie i bada galaktyki, planety, rasy... ;) Pewnego dna na jednej z planet natykają się na jedyną przedstawicielkę swojej rasy - człowieka (dokładniej kobietę) o imieniu Navis. Jest ona o tyle cennym "dodatkiem" do ras podróżujących w Armadzie, że jest całkowcie niepodatna na czytanie telepatyczne. Ostatecznie (po perypetiach przedstawionych w pierwszym albumie)dołącza do Armady, dostaje swój własny statek i pracę w służbach "szpiegowskich" (powiedzmy - jednostka specjalna do wszystkiego :D)...

Kurczę no. Urzekła mnie ta seria. Jest ładnie narysowana, dobrze pomyślana, ma inteligentne historie (powiedzmy sobie, że troszkę "z morałem" ;) ), ciekawą główną bohaterkę... Czegóż więcej można oczekiwać po dobrym komiksie?! :D
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 706
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Armada

Postautor: Marc_us » sob 28.06.2003 3:02

Czytałem chyba tylko pierwszą część. Tą w której na planecie ląduje ten typek w kombinezonie podgrzewającym (?) i postanawia sobie terraformować planetę. Komiks zaskoczył mnie zabiciem już na początku tego zwierzaka. Tak poza tym to bardzo przyjemna opowieść. Jak dotąd nie trafiły mi w ręce dalsze części ale chyba będę musiał się za nimi rozejrzeć bo zapowiada się naprawdę ciekawie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Marc_us
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 18
Rejestracja: wt 29.04.2003 16:03
Lokalizacja: Białystok (Ganimedes)

Re: Armada

Postautor: Azirafal » sob 28.06.2003 13:00

Szczerze polecam. Albumów do tej pory ukazało się pięć. Każdy jest co najmniej równie dobry jak poprzedni (moje ulubione to dwa ostatnie). Jeżeli lubisz niezłe intrygi, nagłe (i niespodziewane) zwroty akcji, rozgrywki zarówno militarne (walki :P) jak i dyplomatyczne - to to jest TO! :twisted:
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 706
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Armada

Postautor: TEO » ndz 29.06.2003 21:40

Hmm też zapoznałem się z tą serią ale im dalej w las tym gorsza fabuła i coraz płytszy przekaz.
Szczerze polacem pierwsze trzy? ten o podgrzewaniu planety, patent z pseudo ludźmi którzy są w epoce powiedzmy carów oraz ten z samobójcami walczącymi o sprawiedliwość na świecie. Reszta może poczekać na amatorów pół gołej małolaty strzelającej z procy

urocze :?
czemu ludzie wypisują tu pierdoły??
Awatar użytkownika
TEO
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 10
Rejestracja: sob 10.05.2003 12:35
Lokalizacja: zza 7 gór

Re: Armada

Postautor: Yaqza » ndz 29.06.2003 23:30

Z czym jak z czym, ale z "Armadą" mam niewiele wspólnego- jakoś mnie nie zachęcił epizod ze "ŚK". Czy możece mi coś o tym komiksie powiedzieć? Bo z tego co zauważyłem to kreska jakaś tam odkrywcza nie jes (rysuje koleś od "W poszukiwaniu odpowiedzi", o ile mnie pamięć nie myli, a on furory nie robi), co do scenariuszy zaś to ciężko mi coś powiedzieć po tamtej zajawce.....Pomocy!!
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: Armada

Postautor: Yoghurt » pn 30.06.2003 17:25

Mości Yaqzo, mam wszystkie 5 albumó i każdy dobry. Szczytem geniuszu jest dla mnie "W trybach rewolucji" (bodajże 3 z kolei). Cała seria charakteryzuje się ciekawymi historiami, niebrzydką kreską i czasem zabłyśnie humorem. Ja tam pieniędzy na żaden z tomików nie żałuję i wiem, ze zawsze kupię, bo armada dobra jest. i bez dyskusji :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoghurt
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 42
Rejestracja: ndz 01.12.2002 20:25
Lokalizacja: Stolica tego popieprzonego kraju

Re: Armada

Postautor: Yaqza » sob 10.01.2004 2:33

No no no, na styczeń zapowiedziano kolejną "Armadę"- może być ciekawie...
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: Armada

Postautor: Azirafal » śr 18.02.2004 0:24

Ostatnia (najnowsza) Armada jest kiepska. "Gra Pozorów" zupełnie nie spełniła moich pokładanych w niej nadziei. Navis, z powodu uszkodzenia statku, lduje awaryjnie na jakiej planecie. Na niej zostaje natychmiast zatrzymana przez lokalną rasę i zaatakowane przez pewne roboty. Dalej historia się toczy, a ja nie będę zanudzał. Po prawdzie historię można w skrócie przedstawić w dwóch powiedzonkach: "Gdzie diabeł nie da rady, babę pośle" oraz "Nie rób drugiemu co tobie nimiłe". Koniec. Zniknął gdzieś cały urok Navis. Nie pojawiają się ciekawsze postacie drugoplanowe (najlepszą jest... pewien bardzo inteligentny komputer :) ), przepadł niewiadomo gdzie humor (jest go tyle co nic), a fabuła, powiedzmy sobie szczerze, stereotypowa. Rysunki - jak zawsze. Standard. Lepiej już raczej nie będzie, ale przynajmniej raczej gorzej też nie. Gdzie ta siła, która biła z "!#*#^#&%#@@" (nie umiem dać tych znaczków z tytułu... :wink: )? Gdzie pomysł i humor z pozostałych? Szkoda...
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 706
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Armada

Postautor: Yaqza » śr 25.02.2004 13:35

Na dzień dobry skojarzyła mi się "Armada" nowa z "Metal Slug"- jazdowną na maksa gierką na Neo Geo. Taka sama dbałosc o szczególiki, deformacja na modłę "deformed"- w pytkę.
A wątki komediowe nie bawią mnie szczególnie- akcja zajebista, poczucie humoru zaś bidne.
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: Armada

Postautor: szczota » wt 22.06.2004 14:11

no i znowu muka,chcialem podpiac sie tutaj,a utworzyłem nowy temacik,ale ewentualnych bywalców i entuzjastów armady prosze o zajrzenie do tematu "pytanie o armade",sorka za zamiesznie
szczota
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: wt 22.06.2004 13:54
Lokalizacja: ostrowiec św.

Re: Armada

Postautor: Azirafal » pn 02.08.2004 19:13

W innym topiku ( :P ) szczota pisze:Właśnie niedawno zainteresowalem się tą serią i zauważyłem,żepierwsza i druga część jest juz wysprzedana(chociaz druga mozna jeszcze gdzies kupić).I tu pojawia sie pytnie,czy jest sens czytać9a co zatym idzie kupowac)komiks ten od drugiej(moze trzeciej)czesci,czy fabula tego komiksu pozwala na zaczecie lektury od pewnego momentu,prosze wiec o info na ten temat, amoze nawet lekkie wprowadzenie w temat tej serii.)


Jeżeli chodzi o małe wprowadzeni, to opisałem je w pierwszym poście w tym topiku. Jeżeli chodzi o to, czy jest sens kupować od drugiej części -tak. Sens jest. Pierwsze dwie części to taki wstęp do prawdziwej historii, która rozwija się w kolejnych albumach serii. A w drugiem albumie jest krótki (jedna strona?) fragment, gdzie robią "recap" (taki skrót tego co się działo wcześniej), z którego można dowiedzieć się większości rzeczy, jakie są potrzebne do dalszej kontemplacji tej zajebistej serii :D

Mam nadzieję, że to Ci rozjaśniło mroki niewiedzy i pomogło w podjęciu wyboru. I wybacz, że tak długo trwało odpowiadanie na tego postam, ale jakoś go nie zauważyłem :?
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 706
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do O komiksach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron