dd1

Szukam komiksu dziej. się na Alasce, akcja przełom XiX/XX w. ----

----

dd

...przemyślenia, refleksje, obserwacje i wszystko co przyjdzie Wam tylko do głowy. Także oferty kupna, sprzedaży i wymiany komiksów.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Szukam komiksu dziej. się na Alasce, akcja przełom XiX/XX w.

Postautor: eMTe » pt 25.01.2019 11:04

Komiks prawie na pewno pochodzi z przełomu lat 80/90, niestety nie pamiętam czy był polski czy zagraniczny, ale obstawiam polski bo kreska nie była zbyt estetyczna.

Jedyne co pamiętam to że było mnóstwo mnóstwo śniegu, po prostu wszystko było zasypane, na pewno była to Alaska bo pamiętam nazwy miast - Nome i Fairbanks, była też jakaś intryga sensacyjna, morderstwo, jeden z bohaterów w pewnym momencie zapadł na jakąś gorączkę i walczył o życie. Komiks był dość mroczny. To wszystko co mi się przypomniało.

Powpisywałem już wszystko co mogę w Google, nawet chomikuja przejrzałem, ale nijak nie mogę tego tytułu znaleźć. Proszę o pomoc. :-)
eMTe
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: pt 25.01.2019 10:39

Re: Szukam komiksu dziej. się na Alasce, akcja przełom XiX/X

Postautor: mar21 » śr 13.02.2019 21:55

Być może to "Wilcze imperium" Nowakowskiego.
mar21
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 103
Rejestracja: czw 20.11.2008 18:16

Re: Szukam komiksu dziej. się na Alasce, akcja przełom XiX/X

Postautor: eMTe » ndz 03.03.2019 2:15

Tak, to Wilcze Imperium.

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Mam nadzieję, że odpowiednia ilość czytelników jeszcze pamięta komiks na tyle żeby nabyć jego analogową wersję u bukinistów zamiast ściągnąć banalnie z Chomikuja.

Wzięło mnie na nostalgię, bo to naprawdę była dobra klimatyczna historia jak na polskie warunki. Ten pan Nowakowski, to był człowiek znikąd czy też działał w poetyce komiksu wcześniej/później?
eMTe
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: pt 25.01.2019 10:39

Re: Szukam komiksu dziej. się na Alasce, akcja przełom XiX/X

Postautor: mar21 » pn 04.03.2019 18:25

To ten sam Nowakowski, który stworzył m.in. "Domana".
W ubiegłym roku Egmont wydał zbiorczą edycję "Domana" i na festiwalu w Łodzi można było zdobyć autograf twórcy. Podejrzewam, że w tym roku pan Nowakowski również może pojawić się na imprezach komisowych (obstawiam Warszawę), bowiem świętujemy 100-lecie polskiego komiksu.
mar21
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 103
Rejestracja: czw 20.11.2008 18:16


Wróć do O komiksach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron