dd1

Niklos Koda ----

----

dd

...przemyślenia, refleksje, obserwacje i wszystko co przyjdzie Wam tylko do głowy. Także oferty kupna, sprzedaży i wymiany komiksów.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Niklos Koda

Postautor: Lord Turkey » pn 23.06.2003 17:08

Jakiś czas temu czytałem nowy komiks zatytułowany Niklos Koda. Z ciekawostek wspomnę, że cała seria liczy dwa tomiki - oba ładnie wydane, w twardej oprawie i rysowane ładną kreską. Komiks jest naprawdę wciągający ipolecam go każdemu. Nie pamiętam już za bardzo o czym jest (czytałem go sporo czasu temu :wink: ), ale zapamiętałem, że był naprawdę pożądnym, ciekawym komiksidłem.

Może ktoś z Was również go czytał? Jakie refleksje i uwagi?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lord Turkey
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 20
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niklos Koda

Postautor: Azirafal » pn 23.06.2003 18:24

Hmmm. Pamiętam, że czytałem. Pamiętam nawet, że był o jakichś szamanach i magii voodoo. Ale pamiętam również, że zupełnie mnie nie wciągnął. Chaotyczne to było. O.K. przyznam, że było parę fajnych pomysłów, ale nie zachwycił mnie ten komiks. Sorki, Turkey :P
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 706
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niklos Koda

Postautor: Lord Turkey » pn 23.06.2003 18:43

Nie ma za co :wink: . Pytałem się o wasze opinie, a nie o to byście śpiewali peany na cześć mojego gustu :D . Szanuję Twoje zdanie elfi bracie :P

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Lord Turkey
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 20
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niklos Koda

Postautor: Yaqza » pn 23.06.2003 23:30

Azirafal pisze:Hmmm. Pamiętam, że czytałem. Pamiętam nawet, że był o jakichś szamanach i magii voodoo. Ale pamiętam również, że zupełnie mnie nie wciągnął. Chaotyczne to było. O.K. przyznam, że było parę fajnych pomysłów, ale nie zachwycił mnie ten komiks. Sorki, Turkey :P


I ja przyznam, że na mnie ten komiks większego wrażenia nie wywarł. Scenariusz drętwy- najwyraźniej Dufaux lepiej się czuje w klimatach historycznych ("Giacomo C."- naprawdę warto przeczytać!) niż mistycznych ("Drapieżcy" tez cudem nie są), a i rysunki Grensona delikatnie mówiąc nie powalają...żeby nie powiedzieć, że są wręcz drętwe i wieją pustką....Ten komiks mógłby nie wyjść w Polsce, a nic byśmy nie stracili. Zwyczajnie wydawca chciał skorzystać na rosnącej popularności Dufaux.
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: Niklos Koda

Postautor: Yaqza » śr 02.07.2003 6:44

A tak poza tym Niklos to taka memeja, która dla kobitki zrobiłaby wszystko- dżizas, mam już dość czytania o kolesiach, którzy jak zobaczą balony zaczynają skakać jak lemingi (te z gry, oczywiście. Nie wiem czy te prawdziwe skaczą. Oprócz skakania z klifu, ofkoz). To przegięcie! No, jest pare wyjątków, ale już się tak utarło, że jeśli w komiksie jest fajna panienka to owinie sobie bohatera wokół palca (albo innej cześci ciała). Słaby jest pan Koda jak nieszczęście-taki nie pies, ni wydra.
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: Niklos Koda

Postautor: vision2001 » czw 08.03.2007 15:44

Yaqza pisze: najwyraźniej Dufaux lepiej się czuje w klimatach historycznych ("Giacomo C."- naprawdę warto przeczytać!) niż mistycznych ("Drapieżcy" tez cudem nie są


A mnie "Drapieżcy" bardzo się spodobały - fajny klimat, świetny rysunek. Ale wiadomo - o gustach się nie rozmawia.
Awatar użytkownika
vision2001
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 889
Rejestracja: pn 15.05.2006 9:34

Re: Niklos Koda

Postautor: rabanxx » pt 25.01.2008 13:33

Hej,Niklos Koda to kolejny komiks w krajow frankofonskich.Jest to historia podrywacza,lamacza serc niewiescich oraz detektywa z zdolnoscia ladowania sie we wszystko co niebezpieczne.Historia zaczyna sie od zaginiecia zony jednego z dyplomatow oraz posadzenie o to Barjo Jesusa-kaplana voo-doo.W Polsce ukazaly sie na rynku oficjalnym dwa tomy "Za szyba limuzyny" oraz "Bog Szakali".W drugim obiegu (hehehe-czyzby powrot do starych czasow) ukazalo sie dodatkowo piec tomow:"Inc Allach","Przeklete tance","Hali Mirvic","Czarna magia" i "Biala magia".Belgijskie wydawnictwo Le Lombard wydalo na "ichnim" rynku tomy "Le jeu des maitres" oraz "Arcane 16".Nie jestem pewien co do wydania specjalnego pod tytulem "Barjo Jesus".To moze byc album zerowy lub jakis graphic-book.Wedlug wydawnictwa "Arcane 16" moze byc ostatnim album w serii.
rabanxx
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: czw 19.10.2006 18:31


Wróć do O komiksach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron