dd1

Stripy ----

----

dd

...przemyślenia, refleksje, obserwacje i wszystko co przyjdzie Wam tylko do głowy. Także oferty kupna, sprzedaży i wymiany komiksów.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Jaki jest Twój ulubiony strip?

Garfield
10
53%
Haggar the Terrible
0
Brak głosów
Wizard of Id
1
5%
Sluggy Freelance :)
2
11%
Calvin & Hobbes
3
16%
MegaTokyo
0
Brak głosów
Ctr+Alt+Del
1
5%
Van Von Hunter
0
Brak głosów
Warbucket
1
5%
Peanuts
1
5%
 
Liczba głosów : 19

Stripy

Postautor: Azirafal » pn 23.06.2003 0:17

Co sądzicie o tej formie komiksu (krótkie kilkuobrazkowe komiksy pojawiające się codziennie w gazetach + jedno większe w niedzielę)? Co sądzicie o jej głównych przedstawicielach - takich jak (nieśmiertelny) Garfield, Haggar the Terrible, (niezrozumiały w polskim tłumaczeniu) Wizard of Id, (że o mniej znanych, takich jak Sluggy Freelance nie wspomnę- które z całego serca polecam :D [spędziłem czytając to już 4 dni z rzędu!])??? Lubicie tego typu komisky? Chcielibyście, żeby w końcu powstał taki polski[!] ???

EDIT - zgodnie z obietnicą dodałem zgłoszone stripy (dzięki Yoghurt - zapomniałem o Calvin'ie :D). A skoro hops (hmmm... kalvin i hops? :P) podał adresy paru stripów, to ja dodam adres tego, na który sam głosowałem - www.sluggy.com (Sluggy Freelance). I pytanie - kto oprócz mnie głosował na tego jakże boskiego stripa?! :)
Ostatnio zmieniony wt 24.06.2003 0:09 przez Azirafal, łącznie zmieniany 3 razy
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 706
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stripy

Postautor: Yoghurt » pn 23.06.2003 2:53

Cóż, zawsze lubiłem Garfielda, co tu kryć :)To mój mentor, jeśli chodzi o cynizm i podejście do życia.

Ja dopisałbym do listy Calvina i Hobbesa (u nas znani jako Kalwin i Celsjusz)- także genialne
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoghurt
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 42
Rejestracja: ndz 01.12.2002 20:25
Lokalizacja: Stolica tego popieprzonego kraju

Re: Stripy

Postautor: hops » pn 23.06.2003 7:29

Na liście brakuje:
MegaTokyo: http://www.megatokyo.com
Ctrl+Alt+Del: http://www.ctrlaltdel-online.com/
Van Von Hunter: http://www.pseudome.net/vvh/index.html

Lepszych stripów/komiksów na razie nie spotkałem :)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Stripy

Postautor: Vampdey » pn 23.06.2003 9:55

Garfield rządzi :). Komiksy o garfieldzie są świetne, krótkie i treściwe, dobrze narysowane no.. i ten humor :D... W kociaku najlepszy jest jego cynizm i spojrzenie na otoczzenie. Zawsze lubiłem też zwracać uwagę na rysunek Jima Dasvisa i genialną mimikę twarzy bohaterów zależną od sytuacji :)...
Może przesadzam, ale garfield jest genialny :P...
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 209
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Re: Stripy

Postautor: '//iedzmin » pn 23.06.2003 22:00

OBRAZAM SIE!!!!!!!!!!!!!!!
nie ma mojego kochanego Warbucketa!
obrazam sie nie wchodze tu :-( atyle spamilem ze jest super, a nawet avatharka mam z tego stripa tu taka lipa
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 100
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Re: Stripy

Postautor: '//iedzmin » pn 23.06.2003 22:14

Jessttt juz dzieki Azi :D. Jedyny i niepowtarzalny strip OWNED!http://www.warbucket.com/comic.php?id=138
(tutaj link)
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 100
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Re: Stripy

Postautor: Yaqza » pn 23.06.2003 23:23

Garfield to czysta zabawa, podobnie jak Haggar, ale juz na przykład taki Calvin i Hobbes to strip nieco bardziej refleksyjny i dający do myslenia...zupełnie jak Fistaszki. no własnie, a gdzie Fistaszki? Jak mogło ich tutaj zabraknąć?!
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: Stripy

Postautor: Azirafal » pn 23.06.2003 23:45

Powiem szczerze - walnąłbym nawet Fistaszki, ale po prostu nigdy ich nie lubiłem. Snoopy był milusi i sympatyczny, ale to wszystko... Zazwyczaj te stripy były drętwe, bądź nieśmieszne (rzadko powalały również jakąś inteligentną puentą czy inteligentnym czymkolwiek ;) ). ALe jak trzeba, to trzeba... Obiecałem przecież, że umieszczę każdy, o który się mnie poprosi, nie? :P
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 706
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stripy

Postautor: Raven » śr 25.06.2003 17:03

Jestem za Garfieldem :) mam w na kompie wszystkie stripy które pojawiły się od 19 czerwca 1978 roku (tak to prawda :P ) do 1 maja 2003 reszty jeszcze nie zdobyłem :).
Jak ktoś jest zainteresowany niech da mi znać, może postawie ftp :)
Shadows ? Hah ! I wield Darkness itself, not mere shadows! Tell me - could a shadow do this?

Fanatyczno Fantastyczne Forum Hysteria
http://hysteria.webd.pl
Awatar użytkownika
Raven
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: pt 11.04.2003 10:14
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa

Re: Stripy

Postautor: Vampdey » śr 25.06.2003 18:59

Raven, naprawdę bardzo ciekawa oferta, ale wszystkie dostępne w tym sklepie: http://www.merlin.com.pl/sklep/sklep/st ... &k_dzial=1 i cztery inne, wyprzedane już zbiory mi wystarczą :D...
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 209
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Re: Stripy

Postautor: Raven » czw 26.06.2003 1:00

Vampdey chyba mnie nie zrozumiałeś... Mam na dysku darmowe stripy które są do zdobycia z oficjalnej strony garfielda. Jakbys nie wiedział Strip = darmowa krótka historyjka publikowana w gazetach itp. itd. :P
Shadows ? Hah ! I wield Darkness itself, not mere shadows! Tell me - could a shadow do this?

Fanatyczno Fantastyczne Forum Hysteria
http://hysteria.webd.pl
Awatar użytkownika
Raven
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: pt 11.04.2003 10:14
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa

Re: Stripy

Postautor: Vampdey » czw 26.06.2003 9:40

Raven, Ty mnie nie zrozumiałeś :P.
Świetnie wiem co to jest strip, a wyżej wymienione przezemnie książeczki są poprostu zbiorami wszystkich stripów o garfieldzie :).
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 209
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Re: Stripy

Postautor: '//iedzmin » wt 15.07.2003 13:32

Obrazek

GLOSOWAC NA BUCKETA! ;p
Obrazek
Awatar użytkownika
'//iedzmin
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 100
Rejestracja: ndz 06.10.2002 9:44
Lokalizacja: Currahee

Re: Stripy

Postautor: Alganothorn » wt 15.07.2003 13:50

Od jakichś 15 lat czytuję Garfielda - bardziej lub mniej regularnie, ale pod wieloma względami stanowi dla mnie kotomorficzną personifikacje cynizmu i to stawia go u mnie jako numer jeden;
bucketa czytam od jakiegoś roku i jest świetny;
fistaszki czytywałem jakieś 7 - 8 lat temu, potem przestałem, z racji wtórności stripów i...dostępu do sieci (a w niej innych historyjek, jak wspomniany bucket);
ostatnio w miarę często zaglądam do sluggy'ego...

...ale GARFIELD jest najlepszy
w końcu jak się ma w pokoju dwa gerfieldowe zegary, kilka pluszaków w randomizowanych miejscach, innego figurki, jako tapetę w kompie 'Garfield Fanclub Member' to nie można głosować na nic innego
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 321
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Re: Stripy

Postautor: Lil » pt 18.07.2003 12:45

Stripy to dla mnie mistrozstwo kominizmu :]

Zagłosowalam na garfieda, ta jego powazna mina wywołuje ataki smiechu ;] Zaraz potem byłby Calvin, kurcze, moglam se zobaczyc najpeirw wyniki, takowy ma za malo głosów :( (czyli 0 ;P)
do 1 maja 2003 reszty jeszcze nie zdobyłem .

Gdzies tam mozna sie byl ozapisac, aby ci przysyłali codziennie jednego stripa, jak mi :) wiec mam i te łącznie do dzisiaj (od konca 2002 roku co prawda ;])
strip na dziś :] (rozwala XD)
http://images.ucomics.com/comics/ga/2003/ga030718.gif
Awatar użytkownika
Lil
Lady
Lady
 
Posty: 15
Rejestracja: pn 23.06.2003 17:33
Lokalizacja: z Opola

Re: Stripy

Postautor: Azirafal » ndz 14.03.2004 12:48

Powracając do pewnej opinii wcześniejszej, o której zawczasu nie pisałem, bo nie znałem/kojarzyłem:

==> Van Von Hunter - całkiem niegłupi, czytelnie narysowany (nie jest to "top-of-the-art, co to to nie :) ), ale bardzo rzadko się ukazujący, a jak na tki czas do namysłu nad puentą/dowcipem, niewystarczająco śmieszny. Raz na jakiś czas sobie o nim przyponiam i poczytam te kilka nowych odcinków.
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 706
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stripy

Postautor: Vampdey » ndz 14.03.2004 12:55

Nemi, Nemi, Nemi!!
jakieś czas temu Hekate dała linka na offtopicach (http://nemi.thtn.com/)
Świetnie trafia w mój gust, poprostu świetne i trzeba zobaczyć :)

Ostatnio naczytałem się troche Dilberta, żanujące jak dla mnie :?

Garfield dalej rządzi, ale rośnie mu konkurencja... konkurentka :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 209
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Re: Stripy

Postautor: Azirafal » ndz 14.03.2004 13:06

Argh!!!! Nemi?!?! Zapomniałem o niej. Jest świetna - nie ma to jak Norweżka, żeby napisała fajnego stripa o gotyckiej panience! :twisted: Stripy są świetne i dowcipne. Szkoda, że ostatnio, jedyna nieoficjalna strona z tłumaczeniem Nemi na angielski nie dostała pozwolenia na publikowanie jej komiksów w sieci. Jak ktoś nie zna norweskiego, to ma teraz przerąbane :/ Chyba, że dostanąto pozwolenie (na co bardzo liczę :D ).

A dwa: Dilbert. Dilbert jest boski. Śmieszny i celny. Celny w dowcipach odsłaniających sporo hipokryzji i bezsensu panujących w biurach z "boxami". Polecam każdemu, zwłaszcza tego typu pracownikom, jak Dilbert. Moim ulubieńcem jest Wally - nie ma to jak luz :twisted:
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 706
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stripy

Postautor: Vampdey » ndz 14.03.2004 13:09

Nemi rządzi. Nemi jest boska. Nemi... nie ma co dyskutowac ;)

Dilbert boski? Bluźnisz. Jak to czytam, wydaje mi się, że autorom każda ich kreska wydaje się super zabawna, ironiczna, z zabawnym ukrytym sensem. Ale dla mnie to poprostu nie jest śmieszne, ani trochę!! Chyba, że za mało pana Dilberta znam, może jakimś linkiem rzucisz abym wyszedł z błędu? ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 209
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Re: Stripy

Postautor: Alganothorn » pn 15.03.2004 8:54

Vamp - problem z Dilbertem jest taki, że on jest życiowy...
to jest problem, uwierz mi, korpy z open space'ami tak właśnie funkcjonują - to jest śmiech przez łzy wściekłości, dlatego drukują go w dodatku 'praca' wyborczej
;-)
moim faworytem jest tutaj catbert...to jest postać rzucająca mnie na kolana
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 321
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Re: Stripy

Postautor: Hifidelic » pn 15.03.2004 9:31

Moim faworytem-numer-jeden-nie-do-przebicia-od-wielu-lat jest zdecydowanie Ratman.
Humor jest na pewno cięższy, niż w wypadku Garfielda (którego też b. lubię), ale i lepiej trafia w mój skrzywiony gust.
Dilbert - tematu nie poruszę, bo powtarzałbym się tylko po Algim.
No i uwielbiam Kelvina i Celcjusza :D Czy ktoś czytał ten odcinek, w którym Kelvin uczył się uwalniać z więzów? :D to chyba mój ulubiony :D
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 78
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Re: Stripy

Postautor: gilbaert » śr 21.04.2004 18:23

ja najbardziej lubię Calvina. bo to rewelacyjny komiks jest! najbardziej śmieszy mnie gdy Calvin przemienia się w stupendous mana :D
pzdr
ziemia jest nadal okrągła
Awatar użytkownika
gilbaert
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: śr 21.04.2004 18:06


Wróć do O komiksach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron