dd1

Thorgal ----

----

dd

...przemyślenia, refleksje, obserwacje i wszystko co przyjdzie Wam tylko do głowy. Także oferty kupna, sprzedaży i wymiany komiksów.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Re: Thorgal

Postautor: Yaqza » wt 16.03.2004 7:09

małgoś pisze:Miałam całkiem sporo "Thorgali" (kurcze, komuś hurtem wszystkie pożyczyłam i nie wróciły :( )(


He, dlatego właśnie zawsze zapisuję, co komu pożyczam. Kumple sie krzywo patrzą, ale nie mogą się potem wyprzeć...żałuję że nie praktykowałem tego od niemowlęcia, bo nie straciłbym "Spawn/Batman"... Człowiek uczy się na błędach, eeehhhh....
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: Thorgal

Postautor: Fingrin » sob 08.05.2004 12:00

Najbardziej podobały mi się "Ponad krainą cieni" "Alinoe" oraz "Władca gór". Każdy z innego powodu;). Przeczytałem wszystkie Thorgale które się na razie ukazały. Można zauważyć niestety tendencję twórców do coraz słabszych następnych części. Oczywiście same rysunki są coraz ładniejsze. I porównując np 1 część z ostatnią można się roześmiać jak kiedyś wyglądał Thorgal. Co do całej serii, uważam że jest to jeden z najlepszych komiksów w swoim gatunku. Niektóre części były bardzo ambitne, niektóre nie. Jest too niewątpliwie komiks fantasy pełny akcji i trzeba to wziąć pod uwagę:). Są inne gatunki i komiksy:)
"...A śnieg wirował dookoła niego jak białe płatki róż. Jak opadające melancholie, nostalgie jego myśli, wspomnień. Zamiatał ogonem kilka wytartych stopami kamieni zniecierpliwiony – co tak rzadko mu się zdarzało. Był kotem, był cierpliwy...."
Fingrin
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: sob 08.05.2004 11:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Thorgal

Postautor: małgoś » sob 08.05.2004 18:43

Yaqza, też kiedyś zapisywałam. Niestety nie zdawało to egzamuniu, ponieważ gubiłam kartkę/chowałam ją tak skutecznie, że nie dawało sie potem znaleźć/ktoś pożyczał komuś innemu, tamten następnemu i potem za cholerę nie można było dojść, co kto ma... Generalnie straciłam w taki sposób całkiem sporo rzeczy. Ale też i parę zyskałam :)
Awatar użytkownika
małgoś
Lady
Lady
 
Posty: 7
Rejestracja: pn 15.03.2004 12:19

thorgalowo

Postautor: Yedyny » pn 19.03.2007 21:48

Witam, moj kontakt zaczal sie od Relaxu - wtedy jeszcze nie bylo zeszytow ani z KAWu, ani z... ORBITY? Pozniej bylo tak trudno dostac niektore czescie Thorgala, np.MIASTO ZAGINIONEGO BOGA; w ksiegarniach znikaly zaraz po otwarciu drzwi, zreszta i tak polowa egzemplarzy lezala pod lada i czekala na starych wyjadaczy; kiedys starsza na targu placila BONAMI! A cena byla dwukrotnie wyzsza od okladkowej :)
Ale bylo warto.
Dla mnie Thorgal w pewnym sensie skonczyl sie po "Wilczycy"; pozniej nie bylo tak cudownie.A ulubiona czesc to jednak "ŁUCZNICY".
No i Kriss De Valnor zawsze mnie powalala...... :shock:
Awatar użytkownika
Yedyny
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 175
Rejestracja: czw 15.03.2007 17:18
Lokalizacja: Głogów

Re: thorgalowo

Postautor: Yaqza » pn 19.03.2007 23:52

Yedyny pisze:No i Kriss De Valnor zawsze mnie powalala...... :shock:


Wciąż mam w pamięci scenę kąpieli pod wodospadem :oops:
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: Thorgal

Postautor: vision2001 » wt 20.03.2007 9:24

Mój pierwszy Thorgal to "Nad jeziorem bez dna"... Później przeczytałem "Łuczników"... No i gdy Egmont wyskoczyło z reedycją posiadam już prawie wszystkie części (bez ostatnich dwóch tomów - jakoś nie śpieszy mi się z ich zakupem...).
Osobiście polecam tomu od 3 do 9 (od "Trzech starców z Krainy Aran" (Nad jeziorem bez dna) do "Alinoe"; dodatkowo bardzo mi się podobał "Władca gór"...
Potem było średnio choć nie tak źle jak to niektórzy piszą. :)
Awatar użytkownika
vision2001
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 889
Rejestracja: pn 15.05.2006 9:34

Re: thorgalowo

Postautor: Azirafal » wt 20.03.2007 9:57

Yaqza pisze:Wciąż mam w pamięci scenę kąpieli pod wodospadem :oops:


Hahaha, kto nie pamięta tej sceny ten niewart jest... czegoś wartego wspomnienia, o! :)

Ja zaczynałem od początku. Choć nie, najpierw była "Wyspa wśród lodów", a dopiero potem "Zdradzona czarodziejka". A dalej już szedłem tak jak trzeba z wieeeeeeelką przerwą po "Wilczycy" (jak wróciłem do czytania/kupowania serii, to już "Arachnea" była :) zanim się zorientowałem, że jakiśtam Egmont wikinga nam znowu wydawać zaczął :P ). A ulubiony tom to "Władca gór", hands down. Tak zakręcony, tak genialnie poprowadzony, tak fajne i wyraziste postaci, tak ładnie narysowany... Cudo :) No i ta rudowłosa Vlana - któż (włączając Torrica) mógłby się jej oprzeć? ;)

P.S. Przy okazji szukania czegośtam o Thorgalu wpadłem na cudo stronkę (wysyłkowa.pl), gdzie natrafiłem na najpiękniejszą "zachętę" o komiksie ever :D Uwaga (pisowani oryginalna):

"Gdzieś na północy Europy pewien człowiek próbuje żyć po swojemu. Skąd on pochodzi? Kim on jest? Nikt nie wie nic na temat jego osoby. Dlatego Thorgal nosi imię Aegirsson, syn Aagira, boga mórz. Jest on mężem Aaricie i ma syna o imieniu Jolan i mała córeczkę o imieniu Louve. Mieszkają na małej wyspie w państwie Wikingów. Przeżywają tam ciągle nowe przygody. "

:lol: :lol: :lol:
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 706
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: thorgalowo

Postautor: Yaqza » wt 20.03.2007 16:43

Azirafal pisze:"Gdzieś na północy Europy pewien człowiek próbuje żyć po swojemu. Skąd on pochodzi? Kim on jest? Nikt nie wie nic na temat jego osoby. Dlatego Thorgal nosi imię Aegirsson, syn Aagira, boga mórz. Jest on mężem Aaricie i ma syna o imieniu Jolan i mała córeczkę o imieniu Louve. Mieszkają na małej wyspie w państwie Wikingów. Przeżywają tam ciągle nowe przygody. "

:lol: :lol: :lol:


No stary, profesjonalne.

Z najnowszych tomów najmilej wspominam "Barbarzyńcę" - świetne kolory, świetny scenariusz, odpowiednia dawka trupów.
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: Thorgal

Postautor: Kerte » ndz 03.06.2007 21:38

W całej serii wkurza mnie to deja vu, van hamme powinien odejść przy 10 tomie, bo całkowicie nie miał pomysłu na całą serie. Oby najnowszy scenarzysta nie poszedł na łatwizne i wyciągnął ten tytuł na lepszą droge.
Kerte
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: wt 13.03.2007 22:21
Lokalizacja: Kraków

Hityi shity

Postautor: Ambrosinus » pt 03.08.2007 17:37

Moim zdaniem najlepsze albumy serii to tomy od "Gwiezdnego dziecka" do "Słonecznego miecza".

Zaś najgorszymi albumami są bez wątpienia "Niewidzialna forteca", "Klatka" i "Królestwo pod piaskiem". W tych albumach rysunki wręcz rażą niestarannością wykonania.

W sumie poprawa nadeszła dopiero wraz z 29 albumem "Ofiara". Zobaczymy, czy nr 30 "Ja, Jolan" będzie potwierdzeniem zwyżki formy artysty, czy też to był tylko taki jednorazowy zryw...
Ambrosinus
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: ndz 29.07.2007 1:34

Re: thorgalowo

Postautor: Noir » czw 03.01.2008 20:50

Wciąż mam w pamięci scenę kąpieli pod wodospadem :oops:

Skoro już Yaqza zapoczątkował kącik pokątnych wyznań erotycznych to... wspólna kąpiel Kriss i Aaricy ("Kriss de Valnor"). :D

A jeśli chodzi o najlepszy album, to legion ich, ale żeby nie było to: "Władca gór", "Wilczyca" oraz "Łucznicy".
Awatar użytkownika
Noir
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 18
Rejestracja: wt 11.12.2007 18:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Thorgal

Postautor: oligator1975 » pn 18.01.2010 22:56

Grzegorz Rosiński, autor legendarnego "Kapitana Żbika" oraz współtwórca "Thorgala", do wielu nagród, które zdobył za kunszt rysownika, może dodać kolejne wyróżnienie - belgijski Order Leopolda II. Przyznał mu go król Albert II. wiadomość z tvn24.pl
oligator1975
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 32
Rejestracja: sob 07.02.2009 14:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Thorgal

Postautor: voydd » pn 18.04.2011 5:34

Dla ciekawosci, wersje angielska wydano w UK w odrobine innej (ponoc uzgodnionej z Rosinskim) kolejnosci http://www.cinebook.co.uk/
voydd
 

Re: Thorgal

Postautor: charlie_cherry » pn 18.04.2011 16:10

Nawiązując do poprzedniego postu, na blogu FPI (powiedzmy, że to najpopularniejszy blog w UK o komiksach) można poczytać, co też recenzenci i czytelnicy sądzą o "Thorgalu". Spis recenzji jest tutaj: http://forbiddenplanet.co.uk/blog/comic-reviews-index/ a potem szukamy literki "T".
charlie_cherry
Książę
Książę
 
Posty: 2598
Rejestracja: sob 07.01.2006 13:27

Re: Thorgal

Postautor: aneta waw » pn 11.06.2012 15:40

Mnie najbardziej podobal sie Alinoe czulam namacalny strach gdy wszyscy wokol Jolana staneli przeci niemu nawet matka...brrr No i Dziecko gwiazd od czego zaczela sie moja przyjazn z Thorhalem
aneta waw
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: sob 09.06.2012 17:01

Poprzednia

Wróć do O komiksach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron