dd1

Bohaterowie Universum DC i Marvel ----

----

dd

...przemyślenia, refleksje, obserwacje i wszystko co przyjdzie Wam tylko do głowy. Także oferty kupna, sprzedaży i wymiany komiksów.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Bohaterowie Universum DC i Marvel

Postautor: Avathar » ndz 22.06.2003 11:55

Napewno nie ma na świecie sooby, która by nie znała Batmana , Supermana lub Spidermana. X-meni , Hulk ,Fantastyczna Czwórka i Iron-men też sie gdzieś zmieszczą. Komiksy amerykańskiego przemysłu (tj. Universum DV i Marvel ;P ) są najczęściej ekranizowane. Wystarczy spojrzec na repertuary kina : X-Men 2 , Spider-man , The Hulk ,a w drodze jeszcze nowy Batman , Superman i Spiderman. Paranoja :twisted: :twisted:
Jednakże zauważyłem ,że w Polsce ciężko dostac akutalny numer komiksu. Przynajmniej mi to sprawia trudności gdyż gdyński Empik jest pusty. Faktycznie jest Spawn , a nawet Lara Croft. Lecz AKTUALNYCH numerów w-w bohaterów nie moge znaleźć.
Wracając jednak do samych komiksów. Komiksy amerykańskie zawsze mi sie podobały , gdyż miały klimat (mówie tu o X-menach i Batmanie ) i ciekawą (choć momentami nawiną) fabułe.
Co Wy myślicie o komiksach gigantycznej ( już ) firmy jaką jest Marvel i Universum DC ??

Pozdrawiam.

P.S. Sorry jeżeli nie wymieniłem wszystkich bohaterów ale sie już gubię :D
P.S.2.Ale gafą ;P
Ostatnio zmieniony ndz 22.06.2003 12:06 przez Avathar, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Avathar
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 94
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Re: Bohaterowie Universum DC i Marvel

Postautor: Yoghurt » ndz 22.06.2003 11:58

Cóż, od Marvela (a w zaszdzie TM-Semic :) ) zaczynałem swą przygodę z komiksiem. Uściślajac- od Spideya i X-Men. I do tej pory mam do nich największy sentyment. X-Menów wielbię do dziś (świetny jest IMHO serial X-Men: Evolution, poszukać musze odcinków na necie).

Gwoli ścisłości- Super i Batman (który jest dla mnie na drugim miejscu po Xach) to bohaterowie uniwersum DC a nie Marvela. No, ale i tak obaj wydawcy mieli jedno wydawnictwo w Polsce-wspomnianego Semica :)

Acha- wspanaiała wiadomosć dla mnie- Egmont wyda wkróce genialne "Batman: Year One"
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoghurt
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 42
Rejestracja: ndz 01.12.2002 20:25
Lokalizacja: Stolica tego popieprzonego kraju

Re: Bohaterowie Universum DC i Marvel

Postautor: Avathar » ndz 22.06.2003 12:01

Yoghurt pisze:Gwoli ścisłości- Super i Batman (kóry jest dla mnie na drugim miesjcu po Xach) to bohaterowie uniwersum DC a nie Marvela. No, ale i tak obaj wydawcy mieli jedno wydawnictwo w Polsce-wspomnianego Semica :)


Jedno słowo: O LA LA !! ALE GAFĄ !! Człowiek sie rozpiasał i mu sie rzeczy pomieszały :P. No to ja chyba zmienie topic ! Sorry za wpadke na wstępie ;P

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 94
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Re: Bohaterowie Universum DC i Marvel

Postautor: RaF » ndz 22.06.2003 12:02

TM Semic... Miałem kiedyś tego całe sterty :) Kiepsko wydrukowane, ale się czytywało te serie, z czasem coraz bardziej przypominające brazylijskie telenowele, tak się ciągnęły... W końcu dałem sobie z tym na dobre spokój :roll:
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 284
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bohaterowie Universum DC i Marvel

Postautor: Gość » ndz 22.06.2003 12:08

Ojjjj, szkoda...A nie myslałeś, żeby znowu do tego wrócić? Ja ostatnio na nowo odkrywam komiksy amerykański- dzięki "Ultimate X-Men" (masakra! Dawno nie czytałem czegoś tak dobrego!).
Gość
 

Re: Bohaterowie Universum DC i Marvel

Postautor: Vampdey » ndz 22.06.2003 12:23

Właściwie do to takich produkcji o amerykańskich syper herosach nie nie czuje. Na stałe wbily się one w kanon, lez do mnie dotrzeć nie potrafią :)... Mają swój nie zaprzeczalny urok, fenomen podobny do starych SW'ów. Ja wole inny rodzaj komiksów, to już tematy na kolejne wątki...
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 209
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Re: Bohaterowie Universum DC i Marvel

Postautor: Yaqza » ndz 22.06.2003 12:36

No wiadomo, są gusta i guściki...Ale może zwyczajnie nie trafiłeś na coś, co przyciągnęłoby twoją uwagę? Może ..hehe...zadawałeś się z niewłaściwymi komiksami? Teraz akurat wychodzą wreszcie takie tytuły, o jakich kilka lat temu tylko marzyliśmy- mamy Millera, Bendisa, Moora, Morrisona, wielu innych. To co oni wyprawiają z komiksem przechodzi ludzkie pojęcie- mnie totalnie zabija "100 naboi", który uważam za komiks absolutnie perfekcyjny! Komiks amerykański to nie tylko śmiesznie ubrani faceci i panienki odsłaniające 3/4 swego ciała- wystarczy rzucić okiem na "Sandmana" chociazby! Jej, tyle by się chciało powiedzieć, ale przecież to nie ma być monolog...
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: Bohaterowie Universum DC i Marvel

Postautor: Yoghurt » ndz 22.06.2003 12:41

A no własnie- to co ukazywało się u nas od wczesnych lat 90 aż do upadku Semica jest nieporównywalne z tym, co dziś dostajemy (bądź dostawaliśmy.....Spajdi, tyle na ciebie czekałem i znowu upadli twoi wydawcy....eeech). faceci w trykotach? Polecam "Dark Knight Returns" albo perełkę jeszcze z 1995- Miecz Azraela (chyba jedna z niewielu genialnych pozycji wydanych u nas za kadencji TM-Semic).

Możliwe że wy mieliście akurat pecha, ale nie należy oceniać komiksów o gierojach tylko przez pryzmat paru durnowatych historyjek o supermenie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoghurt
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 42
Rejestracja: ndz 01.12.2002 20:25
Lokalizacja: Stolica tego popieprzonego kraju

Re: Bohaterowie Universum DC i Marvel

Postautor: Detoks » ndz 22.06.2003 22:21

arghhhhh
wcieło mi calego posta chyba go 15minut pisalem aaaaaaaaaaa

no ale dobra powtarzam go:

do supermana prosze sie nie czepiac bo nasle kumpli z miasta!!! :twisted: :)

a tak napowaznie to, czytalem namietnie Supermana, Spidermana, Punishera(ktos pamieta Franka zwanego Armatą?), od czasu do czasu X-menow, batmana pod koniec tej serii gdy szlag zaczoł trafiać Tm-Semic, i oczywisci Lobo, ale przerwy czasami 2 letnie w jego wydawaniu sprawily ze mialem wtedy prawdziwa depresje, no i jeszcze Spawn ktorego kupowalem tak dlugo jak byl w moim miescie, wiec dla mnie ta seria umarła ponad rok temu, ]
cieszy to ze wydawani sa teraz naprawde niezle wydania, naprawde niezle opowiesci ale czasami cena prawi 40zl(jesli sie nie myle) sprawia ze komiks w Polsce jest raczej dla konesera z dobra kieszenia, az czuje mlodosc jak mi sie przypomina jak chodzilem po kioskach by kupic moj komiks a sprzedawcy patrzyli na mnie jak na przygłup(mialem jakies 16 lat) ecj to byly czasy

[/b]
Powiedziałem, co chciałem powiedzieć
Ty zrobisz, co uważasz za słuszne
gdzie byli detoksi gdy przybyli obcy??
www.maskarada.republika.pl
Awatar użytkownika
Detoks
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 9
Rejestracja: czw 14.11.2002 13:36
Lokalizacja: Arrakis

Re: Bohaterowie Universum DC i Marvel

Postautor: Yaqza » ndz 22.06.2003 23:25

Hehe, jeszcze pamiętam jak dostałem burę od pani w kiosku za oglądanie po kilka razy nowego numeru "Spidermana" (kiedy brakowało funduszy człowiek chwytał się najprzróżniejszych konceptów....to jeszcze w podstawówce było...).
A teraz mamy wreszcie sytuację, gdy człowiek, który na tych komiksach Semica się wychował może przejść na coś "nieco" bardziej wyrafinowanego. Rany, "Watchmen"? Pomyslałby kto, że to w końcu u nas zobaczymy? No ale fakt, że kasa jest tu pewnym, sporym nawet ograniczeniem...niestety....
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: Bohaterowie Universum DC i Marvel

Postautor: Azirafal » pn 23.06.2003 0:07

Uwielbiałem Spidermana dopóki nie zaczął się zagłębiać w pseudo filozoficzno-egzystencjalne bzdury :P Był moim ulubieńcem (swego czasu tuż po "Transformersach" [sic!] ;) ) Ale np.: Batmana lubiłem zawsze - hej! on był ten inny! Żaden nadczłowiek, tylko istota ludzka, która dzięki sprytowi, sprawności fizycznej i technologicznym nowinkom potrafiła pokonać każdego! To był dopiero bohater... Teraz jak przeczytałem serię Rycerz Ciemności Powraca (nie pamiętam jak nazywał się ten pierwszy - pojedynczy tom, a jak ta trylogia), to ten pojedynczy tom wywarł na mnie ogromnie pozytywne wrażenie (także pod względem walorów "artystycznych" [czyt. jakość rysunków]), natomiast trylogia mnie baaaaardzo rozczarowała! Ja wiem, że te przejaskrawienia, kolory jak z teledysku, "laski" w telewizji, "Sztuczny" prezydent czy inne przejaskrawienia były zrobione specjalnie i doskonale rozumiem ich cel, ale mimo to nie mogłem się pozbyć wrażenia niesmaku... I nie opuścił mnie on aż do końca tej trylogii...
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 706
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bohaterowie Universum DC i Marvel

Postautor: Yaqza » wt 24.06.2003 2:45

Hmmmmm...co się tyczy "Powrotu Mrocznego Rycerza", to faktycznie jest to kawał niesamowitego komiksu, szkoda tylko że dostaliśmy takie denne tłumaczenie...Mało czasu mieli chłopcy i dziewczynki z Egmontu na przygotowanie polskiej wersji i dlatego odwalili (mr. Kreczmar odwalił, nie kto inny) fuszerkę. A przez to komiks ten sporo stracił...a co do "Mroczny Rycerz kontratakuje", to musze powiedzieć że niesamowicie mi ten komiks podszedł! Jasne, ma wady (tłumaczenie! Kto dopuścił tego głąba jeszcze raz do tłumaczenia?!), ale zabija mnie klimat tej opowieści- z masą patetycznych wypowiedzi i akcji rodem z "Illiady" (śmierć Kapitana Marvel, chociażby). Coś jest w tych nachalnych dialogach osób pobocznych, w tym całym zgiełku i zamieszaniu... Nawet groteskowe rysunki komponują się z akcją i kolorami w jakiś niewytłumaczalny sposób...
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: Bohaterowie Universum DC i Marvel

Postautor: Yoghurt » wt 24.06.2003 23:56

Gdyby nie te kolory i prowadzenie akcji, "powrót" jak najbardziej by mi odpowiadał. Jednak sposó narracji (a raczej zupełny jej brak, czasem po prostu gubi się wątek) potrafią mnie zniechęcić do tego komiksu :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoghurt
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 42
Rejestracja: ndz 01.12.2002 20:25
Lokalizacja: Stolica tego popieprzonego kraju

Re: Bohaterowie Universum DC i Marvel

Postautor: Yaqza » śr 25.06.2003 0:08

Jak dla mnie największym problemem tego komiksu ("MRK", czy jak kto woli "DK2")jest zje...znaczy, słabe tłumaczenie. Co to za robota, żeby zatrudniać kolesia nie potrafiącego nawet porządnie zorientować się, co się komiksie dzieje i o co chodzi tak wogóle (jak to ładnie ujmuje mój kolega), do tłumaczenia?! Pomyłka, niech tłumaczy książki do podstawówek. Egmont sobie pograł i powinien za to przeprosić swoich czytelników..Ale wiem to równie dobrze jak wy, że tego nie zrobi.
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: Bohaterowie Universum DC i Marvel

Postautor: Yoghurt » śr 25.06.2003 0:14

I tak wiadomo, ze ludzie to kupią, bo moga wybierać pomiędzy oryginałęm sprowadzonym za grube pieniądze z zachodu albo naszym kiepskim rodzimym wydaniem. Argh. No, ale nie rozwijajmy tematu, bo znowu zacznie się dyskusja o za wysokich cenach, bezsensownym dzieleniu tomó na części i tego typu podobnych praktykach wydawców.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoghurt
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 42
Rejestracja: ndz 01.12.2002 20:25
Lokalizacja: Stolica tego popieprzonego kraju

Re: Bohaterowie Universum DC i Marvel

Postautor: Yaqza » śr 25.06.2003 0:24

Yoghurt pisze:I tak wiadomo, ze ludzie to kupią, bo moga wybierać pomiędzy oryginałęm sprowadzonym za grube pieniądze z zachodu albo naszym kiepskim rodzimym wydaniem. Argh. No, ale nie rozwijajmy tematu, bo znowu zacznie się dyskusja o za wysokich cenach, bezsensownym dzieleniu tomó na części i tego typu podobnych praktykach wydawców.


Popieram, nie ma co ciągnąć tematu, który poruszany był już tysiące razy. Co nie zmienia faktu, że takie pogrywanie sobie wydawcy jest zwyczajnie wku...denerwujące (musiałem jednak to powiedzieć).
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: Bohaterowie Universum DC i Marvel

Postautor: Yaqza » pn 30.06.2003 0:13

A tak wogóle to macie jakies ulubione historie z superbohaterami z Marvela lub DC? Mnie zabijały "Fatalne oddziaływania" z "X-men"- zawsze uwielbiałem opowieści z Magneto. No i ostatnio "Ultimate Spiderman"- kocham ten komiks, ale oczywiście nie nacieszę się nim. Fun Media poszło w cholerę, może ktoś inny wykupi prawa....Mam nadzieję.
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: Bohaterowie Universum DC i Marvel

Postautor: Yoghurt » pn 30.06.2003 17:43

Ulubione historie? Uwielbiam "Weapon X"- jak dla mnie szczyt geniuszu. Poza tym także X-menowski "Xecutioner Song"..No i "Punisher: NarodzinY" (o tym, co pchnęło nszego biednego Franka do tej roboty). Jesli chodzi o DC, to moimi faworytami są "Batman: Year One" i "Miecz Azraela" (cudo).
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoghurt
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 42
Rejestracja: ndz 01.12.2002 20:25
Lokalizacja: Stolica tego popieprzonego kraju

Re: Bohaterowie Universum DC i Marvel

Postautor: Yaqza » pn 30.06.2003 23:54

A pamiętasz "Wounded Wolf" z Wolverinem (opublikowane rtazem z "Źycie/Śmierć")? Narysował to i napisał Barry Windsor Smith, koleś od "Weapon X" właśnie- to też była historia.....Ehhhh.Teraz jak sobie przypominam te komiksy i zaczynam je oceniać zdaję sobie sprawę z faktu, jak bardzo zmieniły mi się gusta.... Kiedyś zadowalały mnie kolorowe historyjki, a teraz wszędzie poszukuję głębi,,,takie zboczenie już. A abstrahując od tematu- miałem ostatnio możliwośc przeczytania najnowszych wydanych w Stanach "X-menów", i wiecie co? Zaczepiste są!! Naprawdę jazdowne- trzymają poziom! Kurde, czytałem z wypiekami na twarzy, tak nieskorej przecież do okazywania uczuć...
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: Bohaterowie Universum DC i Marvel

Postautor: Yoghurt » wt 01.07.2003 9:46

Wounded Wolf nigdy kurna własnego egzemplarzu nie miałem, nad czym ubolewam straszliwie, ale czytać owszem- czytałem.

Najnowsi X-Meni z USA? Ja miałem okazję poczytać ultimejtów i mi się zajenieźle podobali.

Acha, jak już wałkujemy temat X-Menó- genialny jest IMHO serial X-Men: Evolution :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoghurt
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 42
Rejestracja: ndz 01.12.2002 20:25
Lokalizacja: Stolica tego popieprzonego kraju

Re: Bohaterowie Universum DC i Marvel

Postautor: Azirafal » wt 01.07.2003 9:52

Ha! No - jest niezły :) Trochę "zamerykanizowany" (problemy z dostosowaniem się do środowiska - Nightcrawler, okresy buntu - była taka panienka :P, "pierwsza miłość", itp.), ale i tak jest naprawdę bardzo dobre :D

Myślałem nawet żeby do takich rzeczy założyć nowy topic...
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 706
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bohaterowie Universum DC i Marvel

Postautor: Yaqza » śr 02.07.2003 5:47

A mnie te Ewoluszony jakoś nie bardzo zachwyciły...Może juz za bardzo zdewociały jestem albo wymagam za wiele oryginalności czy chociażby wysmakowania graficznego na zbyt wysokim poziomie, nieosiągalnym dla filmu amerykańskiego...? Tak wogóle to z całej plejady filmów animowanych na podstawie komiksów wysoki poziom prezentuje wyłącznie "Batman" (ten z kwadratowa mordą). Reszta jest zwyczajnie poniżej poziomu morza i leży gdzieś tam z amebami wymieniając opinie na temat przyszłości roztoczy....
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: Bohaterowie Universum DC i Marvel

Postautor: Yoghurt » czw 03.07.2003 8:00

Batman będzie niedoścignionym wzorem chyba, jesli chodzi o seriale animowane oparte na komiksach. Ale charadesign w Evolution mi się podoba. Mimo że jest "nieco" odmienny fabularnie od znanych nam historii, to jednak prezentuje się ciekawie.

No i fajnie dizajnerzy rysują tam panienki :)

Zreszta, nie dziwota- paluchy w tej serii maczali wszedobylscy ostatnio japończycy :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoghurt
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 42
Rejestracja: ndz 01.12.2002 20:25
Lokalizacja: Stolica tego popieprzonego kraju

Re: Bohaterowie Universum DC i Marvel

Postautor: Yaqza » czw 03.07.2003 23:27

Ostatnio wpadło mi w rozdygotane łapki kilka numerów "New X-men"- i wiecie co? Odnosze dziwne wrażenie, że większość tego, co wychodzi w Stanach i dotyczy mutantów to zwyczajnie zarąbiste tytuły! "Ultimate X-men"- masakra, "Uncanny X-men"- cudeńko (zabiło mnie wprowadzenie do składu X-men gościa z Kanady który jest...gejem), "New X-men" też wymiata (rysunki Quitely'ego zabijają- Beast nigdy nie wyglądał lepiej; scenariusz Morrisona zaś to najbardziej porąbane i pokręcone pomysły, o jakich ostatnio czytałem w komiksie). No zwyczajnie wypas po pachy. Szkoda tylko, że jakoś tego nie widzimy u nas (a miało Fun Media wydać...eeeehhh, czasami zwyczajnie podłamać się można...)
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

..początek

Postautor: ejm2000 » wt 16.05.2006 14:45

-----kiedyś zobaczyłam w kiosku pożar - złoto-czerwone ognie wydobywały się z okładek poukładanych w rząd komiksów....a z płomieni wychodziła najcudniejsza dziewczyna, jaką kiedykolwiek spotkałam "po tamtej stronie"......musiałam ugasić pożar i skoczyłam kioskarzowi na ratunek.... - kupiłam komiks o najcudniejszej "białogłowie z płomieni"....przeczytałam i zakochałam się...nie w tej damie z ognia ale we wszystkich......
Ta płomienna dama to była Jean Grey - The Dark Phoenix a od czasów X-MEN zaczęłam wielbić wszystkich komiksowych SUPER - HIPER bohaterów;
:oops:

Jean Grey nigdy nie była moją ulubioną postacią - nigdy - nawet muszę przyznać, że jej nie lubiłam ale to ona wtedy stojąc w sercu ognia - w ten chłodny dzień rozpaliła moje komiksowe pożądanie; gdyby nie ona - nie pisałabym pewnie tych teraz słów....

Dziękuję Jean....
post tenebras spero lucem
carpe diem
ejm2000
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 10
Rejestracja: śr 03.05.2006 10:13
Lokalizacja: Varsavia


Wróć do O komiksach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron