dd1

komiksy z Egmontu ----

----

dd

...przemyślenia, refleksje, obserwacje i wszystko co przyjdzie Wam tylko do głowy. Także oferty kupna, sprzedaży i wymiany komiksów.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

komiksy z Egmontu

Postautor: grzesiek744 » pt 01.08.2014 11:40

Są już zapowiedzi Egmontu na październik 2014 r, dużo tego :D
grzesiek744
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 18
Rejestracja: wt 21.01.2014 9:59

Re: komiksy z Egmontu

Postautor: mgnesium » pt 01.08.2014 14:05

na pohybel spekulantom !
mgnesium
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 122
Rejestracja: pt 29.06.2012 16:23

Re: komiksy z Egmontu

Postautor: soplic » czw 21.08.2014 11:03

Dobry ruch Egmontu, swoją drogą to co się dzieje na Allegro przyprawia o zawrót głowy, np. Incal za 600, ludzi już całkiem powaliło;)
Sam kupiłem w ramach powrotu do hobby kilka drogich pozycji (Dallas Barr, towarzysze Zmierzchu, Bouncer i tym podobne) ale ciesze się że rusza się coś w sprawie wznowień i mam nadzieję że Umowa z Bogiem, Indiańskie Lato to tylko początek. Zapowiada się kilka fajnych tytułów do końca roku.

PS Jak kogoś interesuje to Ongrys wznowi Bruce J Hawkera w pierwszej połowie 2015r, tak przynajmniej mi odpowiedzieli na pytanie, no i fajnie bo już ludzie wystawiają komiks za ponad 200zł.

PS 2 Na Allegro można kupić Incala w wersji angielskiej, czy ktoś orientuję się jakie ma ona kolory, czy tak samo badziewne komputerowe jak w polskim wydaniu?
soplic
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 191
Rejestracja: pt 06.06.2014 9:18

Re: komiksy z Egmontu

Postautor: Kurt » czw 21.08.2014 15:18

Angielskie oraz amerykańskie wydanie Incala posiada oryginalne kolory Moebiusa - dużo lepsze od tych w polskim wydaniu. Tak samo jest z Przed Incalem. Plansze mozna obejrzec na stronie humanoids.com - Amerykanie oba te komiksy wydadzą we wrzesniu ponownie. Cena około 100 zł za egzemplarz powinna być. Wydanie Incala jest rozszerzone w stosunku do polskiego.
Kurt
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: pn 20.12.2010 12:36

Re: komiksy z Egmontu

Postautor: General75 » czw 21.08.2014 20:38

Na Allegro w obecnej chwili znalazłem jedną ofertę Incala anglojęzycznego, za 164 złotych.
Nie wiem czy zwróciliście uwagę na format komiksu 26.4 x 19.4 x 2.4 cm, więc pomniejszony.
Dla mnie takie wydanie to żadna rewelacja jak i cena.
Pewnie też przez lata na Zachodzie powydawali tych Incali masowo, i nie są tam to żadne unikaty.
Zaś co do polskiego wydania Incala.
Mimo że nie mam, to 600 złotych nie dam.
Za taką sumę wolę kupić kilkanaście komiksów z bieżącej oferty, po przyziemnych cenach.
General75
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 285
Rejestracja: pt 01.11.2013 23:56

Re: komiksy z Egmontu

Postautor: Dariusz Żory » czw 21.08.2014 21:24

Dokładnie. Znam kilka osób, które latami zbierała komiksy i olewa ta formę kultury ze względu na cenę. Sam mam zamiar dokończyć serie które mam i basta. Za dużo kasy na to idzie. Lubie komiks. Jednak staje się za drogi. Wydawnictwa muszą znaleźć sposób by komiks stał się tańszy. Bo 38 zeta za zeszyt to patologia.
Dariusz Żory
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 77
Rejestracja: sob 11.02.2012 11:47

Re: komiksy z Egmontu

Postautor: Kurt » czw 21.08.2014 21:25

Format jest rzeczywiście pomniejszony, ale miałem go w rękach i nie ma żadnej tragedii, wydanie jest bardzo dobre.
Nakład wydanie angielskiego jest wyczerpany, więc może warto poczekać na amerykanskie, w zasadzie jest identyczne.
Polskie wydanie Incala wcale szału nie robi, nie przesadzajmy. Nie warto płacić za nie 600 zł, a nawet nie warto płacić 200 zł, ale to już moja prywatna opinia. Ludzie mają to do siebie że potrafią żyć urojeniami i właśnie za te urojenia czasami słono płacą. Ale mniejsza z tym.
Dla zainteresowanych Incalem polecam poczekać po prostu na nowe wydanie.
Na Zachodzie potrafią zrobić super wydanie, są to wydawnictwa limitowane, drogie, nakłady szybko się wyczerpują.
Obecnie można kupic na Amazonie Final Incal Delux Edition za równowartość około 250 zł. Albumy Incal i Przed Incalem, jak już wspomniałem wcześniej, będą dostępne we wrześniu/październiku poprzez Amazon. Nie wiem czy warto przepłacać na allegro. Jak kto woli.
W mojej opinii skoro Egmont wznawia stare tytuły to i pewnie wznowi i Incala.
Kurt
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: pn 20.12.2010 12:36

Re: komiksy z Egmontu

Postautor: Sandman28 » czw 21.08.2014 23:32

Zgadzam się, 600 zł to spora przesada.
I ja mam nadzieję na wznowienie Incala, ale niestety w kwietniowych odpowiedziach (tych samych, w których Kołodziejczak zapowiadał wznowienia "Umowy z Bogiem" i "niektórych innych" Mistrzów) na pytanie: "czy jest jakakolwiek szansa na powtórne wydanie "Incala" lub chociaż "Przed Incalem"? Padła odpowiedź: "Nie planujemy tych wznowień". Więc w najbliższym czasie chyba go jednak nie będzie.
Pozostaje czekać na jakieś okazje na allegro (tańsze niż 600 zł :) ) lub wydanie amerykańskie (chyba, że ktoś zna francuski ;) )
Sandman28
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 26
Rejestracja: śr 05.03.2014 1:28

Re: komiksy z Egmontu

Postautor: mgnesium » czw 21.08.2014 23:48

Dariusz Żory pisze:Dokładnie. Znam kilka osób, które latami zbierała komiksy i olewa ta formę kultury ze względu na cenę. Sam mam zamiar dokończyć serie które mam i basta. Za dużo kasy na to idzie. Lubie komiks. Jednak staje się za drogi. Wydawnictwa muszą znaleźć sposób by komiks stał się tańszy. Bo 38 zeta za zeszyt to patologia.


ceny są normalne ale dla ludzi zarabiających w euro/dolarach. zaryzykowałbym nawet tezę że biorąc pod uwagę standard niektórych wydań plus całokształt prac związanych z przygotowaniem polskiego przekładu (zakup licencji,tłumaczenie, przygotowanie czcionek, liternictwo) ceny są okazyjne (z 15-25% rabatem od ceny okładkowej, a nie ma problemów ze znalezieniem takowych w necie). co nie zmienia faktu że z moimi finansami zakupy muszą być selektywne, ale zdążyłem się do tego przyzwyczaić (chociaż jakaś gorycz jest, szczególnie że od 2 lat rozwój tego segmentu rynku przyspieszył). przez zeszyt rozumiem masz na myśli standard 48 stronicowy?
mgnesium
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 122
Rejestracja: pt 29.06.2012 16:23

Re: komiksy z Egmontu

Postautor: soplic » pt 22.08.2014 7:10

600zł za komiks to dla mnie jak najbardziej absurdalna cena, ba 300zł za Cromwwlla Stone'a to także za dużo, wydaje się że faktycznie można poczekać na wznowienia. Egmont rok temu wyraźnie twierdził iż nie będzie wznowienia Umowy z Bogiem, minął rok i wznawiają, całkiem podobnie może być z innymi tytułami.
Do końca roku i tak będzie co kupować (V for Vendetta, Yans dwa tomy, Piotruś Pan czy Indiańskie lato) kilka stówek miesięcznie trzeba będzie wydać...
soplic
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 191
Rejestracja: pt 06.06.2014 9:18

Re: komiksy z Egmontu

Postautor: General75 » pt 22.08.2014 20:07

Niech wznawiają potrzebne tytuły, mi to nie przeszkadza. Tylko niech robią to dobrze.
Wydanie Trylogi Nikopola temu przeczy. Mam pierwsze wydanie tego komiksu.
Byłem zainteresowany kupnem tego integrala, ale nie w takim pomniejszonym formacie.
Pomniejszona forma to i powinna być adekwatnie pomniejszona cena.
Nie 100 złotych, a góra 75 zł. W promocji 25% kosztowałby 50 zł.
Antares zresztą też jest za drogi.
Żeby ktoś nie odebrał że krytykuję Egmont.
Wiem ile zrobili dla polskiego rynku komiksów i cenię ich za to.
Niestety co jakiś czas zdarzają się im jakieś dziwne wpadki.
General75
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 285
Rejestracja: pt 01.11.2013 23:56

Re: komiksy z Egmontu

Postautor: Dariusz Żory » ndz 24.08.2014 12:19

mgnesium pisze: przez zeszyt rozumiem masz na myśli standard 48 stronicowy?


Zgadza się. 48 stron.

Mam ten sam problem. Uwielbiam komiks, a jego cena przy obecnym nawale jest odstraszająca. Muszę dokonywać olbrzymich kompromisów. Mi tam pomniejszone formaty nie przeszkadzają, ale ich cena już tak.

Obecnie najbardziej czekam na Blera. Tego komiksu nie mam zamiaru odpuścić. To tak na marginesie :D :D :D
Dariusz Żory
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 77
Rejestracja: sob 11.02.2012 11:47

Re: komiksy z Egmontu

Postautor: mgnesium » ndz 24.08.2014 19:47

Dariusz Żory pisze:Obecnie najbardziej czekam na Blera. Tego komiksu nie mam zamiaru odpuścić. To tak na marginesie :D :D :D


blera szłapy? pamiętam że kiedyś chciałem kupić oba tomy w promocji za 22 zł (każdy) ale trochę nie wyrobiłem z czasem i wróciły do starej ceny. do tej pory nie mam pojęcia jak scenariusz ale rysunki (te z plansz przykładowych) były bardzo przyzwoite więc czekam na kolejną okazję :]
mgnesium
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 122
Rejestracja: pt 29.06.2012 16:23

Re: komiksy z Egmontu

Postautor: Dariusz Żory » wt 26.08.2014 19:20

mgnesium pisze: blera szłapy? pamiętam że kiedyś chciałem kupić oba tomy w promocji za 22 zł (każdy) ale trochę nie wyrobiłem z czasem i wróciły do starej ceny. do tej pory nie mam pojęcia jak scenariusz ale rysunki (te z plansz przykładowych) były bardzo przyzwoite więc czekam na kolejną okazję :]


Warto. 1 część jest do kupienia na allegro za 7.50 taniej nie będzie. http://allegro.pl/rafal-szlapa-bler-lep ... 21851.html. Wydanie kolekcjonerskie niestety już nie dostępne. Warto kupić komiks nie tylko dlatego, że świetny, ale i POLSKI. Trzecia cześć ryje beret.
Dariusz Żory
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 77
Rejestracja: sob 11.02.2012 11:47

Re: komiksy z Egmontu

Postautor: soplic » śr 27.08.2014 11:44

Z ciekawości wpisałem Incala w Amazonie i stwierdziłem że chore ceny to nie tylko nasza. polska specyfika: Incala można kupić używanego za ponad 300$ (pomijam wersję hiszpańską za 34$) a nowe od 600 do 800!!! Chodzi o tę samą wersję co na Allegro za 164zł, może jednak warto kupić...

PS Na Allegro sprzedają komiks którego nie ma: jak się okazuje nie są w stanie dostarczyć Incala.
soplic
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 191
Rejestracja: pt 06.06.2014 9:18


Wróć do O komiksach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

cron