dd1

Komiksy Krajowej Agencji Wydawniczej w twardej oprawie ----

----

dd

...przemyślenia, refleksje, obserwacje i wszystko co przyjdzie Wam tylko do głowy. Także oferty kupna, sprzedaży i wymiany komiksów.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Komiksy Krajowej Agencji Wydawniczej w twardej oprawie

Postautor: wkarpeta » pn 16.09.2013 12:52

Witam, ostatnio przeglądając swoje stare komiksy zauważyłem, że w niektórych komiksach wydanych przez KAW pojawia się informacja o nakładzie w twardej oprawie. Jest tak np. w 1. i 2. tomie Thorgala oraz w komiksie "Cena wolności". Czy ktoś wie może czy rzeczywiście zostały one wydane w tej formie? Wszystko co mogę znaleźć w sieci to wydania w "oprawie broszurowej", które sam posiadam.
wkarpeta
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: pt 16.11.2012 11:45

Re: Komiksy Krajowej Agencji Wydawniczej w twardej oprawie

Postautor: ljc » pn 16.09.2013 13:03

o cenę wolności wróblewskiego ci chodzi? jak tak, to na 100% została wydana na miękko i twardo
zagubiona aleja
ljc
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4286
Rejestracja: wt 12.02.2008 18:54

Re: Komiksy Krajowej Agencji Wydawniczej w twardej oprawie

Postautor: wkarpeta » pn 16.09.2013 13:17

Tak, o 'Cenę wolności' Wróblewskiego. A także, a może przede wszystkim o dwa pierwsze Thorgale z KAW-u, które bardzo chętnie bym nabył gdyby ktoś miał je w twardej oprawie i chciał je sprzedać.
wkarpeta
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: pt 16.11.2012 11:45

Re: Komiksy Krajowej Agencji Wydawniczej w twardej oprawie

Postautor: Ystad » pn 16.09.2013 13:19

KAW nie wydała żadnego Thorgala w twardej okładce, i tak jak ljc wspomniał wyżej, to kojarzę wyłącznie "cenę wolności" wydaną z dwoma różnymi okładkami.
a (wydaje mi się, że) mam dosyć dobrą wiedzę o komiksie z tamtego okresu.
Nazywam się Jacek Jastrzębski. Jeżeli chcesz prowadzić ze mną dyskusję na forum, proszę również się przedstaw, żebym nie czuł się jakbym gadał z anonimowym trollem.

världen, du kan kyssa mitt arsle
Ystad
Lord
Lord
 
Posty: 1070
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41
Lokalizacja: Siedlce

Re: Komiksy Krajowej Agencji Wydawniczej w twardej oprawie

Postautor: wkarpeta » pn 16.09.2013 23:17

Ystad pisze:KAW nie wydała żadnego Thorgala w twardej okładce, i tak jak ljc wspomniał wyżej, to kojarzę wyłącznie "cenę wolności" wydaną z dwoma różnymi okładkami.
a (wydaje mi się, że) mam dosyć dobrą wiedzę o komiksie z tamtego okresu.


W obu pierwszych Thorgalach z KAWu jest na tylnej okładce informacja o nakładzie i np. w "Zdradzonej czarodziejce" jest napisane, cytuję:

Wydanie I. Nakład 190 000 + 200 egz. opr. brosz.
10 000 + 150 egz. opr. tw. introligatornia K.A.W.

i pod spodem jeszcze osobny ISBN:

ISBN 83-03-02296-2 opr. tw.

Podobnie jest w "Wyspie wśród lodów", tam jest ISBN 83-03-02297-0 dla twardej oprawy. Oba komiksy były wydane w 1988, wtedy co "Cena wolności".
Czy w takim razie, jeśli KAW rzeczywiście ich nie wydał jednak w twardej oprawie, ktoś wie dlaczego? Bo jeśli tak było, to musieli zrezygnować w ostatniej chwili, mając wszystko przygotowane do druku...

Pozdrawiam,
Witold Karpeta
wkarpeta
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: pt 16.11.2012 11:45

Re: Komiksy Krajowej Agencji Wydawniczej w twardej oprawie

Postautor: szabla » wt 14.04.2015 21:16

Ostatnio w jednej z lubuskich bibliotek wybłagałem twardookładkową Cenę Wolności w superstanie... Po prostu wymienili mi ją na miękką, której wszędzie i tak pełno.... A twardą to ze swieca szukac.
szabla
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 72
Rejestracja: pt 22.02.2013 23:37

Re: Komiksy Krajowej Agencji Wydawniczej w twardej oprawie

Postautor: Ystad » śr 15.04.2015 6:54

szabla pisze:Ostatnio w jednej z lubuskich bibliotek wybłagałem twardookładkową Cenę Wolności w superstanie... Po prostu wymienili mi ją na miękką, której wszędzie i tak pełno.... A twardą to ze swieca szukac.

Nie aż tak trudno. Nakład
80.200 - miękka
20.150 - twarda

Nawet teraz na allegro z 3 komiksów w dziale komiks 2 z nich to HC
Nazywam się Jacek Jastrzębski. Jeżeli chcesz prowadzić ze mną dyskusję na forum, proszę również się przedstaw, żebym nie czuł się jakbym gadał z anonimowym trollem.

världen, du kan kyssa mitt arsle
Ystad
Lord
Lord
 
Posty: 1070
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41
Lokalizacja: Siedlce

Re: Komiksy Krajowej Agencji Wydawniczej w twardej oprawie

Postautor: szabla » śr 15.04.2015 12:30

Kurcze, faktycznie! A ok. 2-3 lata temu był czas, kiedy polowałem na ten komiks i codziennie szukałem go na Allegro i nic. A teraz widze, że sa aż 2. Co do nakładu - 20 tys. jak na lata 80. to bardzo mało - przecietny komiks ukazywał się w ok. 100-200 tys. egz. I nawet to nie zawsze garantowało, ze się go łatwo kupi - patrz Lądowanie w Andach (1982 r, 100 tys. egz.)
szabla
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 72
Rejestracja: pt 22.02.2013 23:37


Wróć do O komiksach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron