dd1

Przechowywanie komiksów ----

----

dd

...przemyślenia, refleksje, obserwacje i wszystko co przyjdzie Wam tylko do głowy. Także oferty kupna, sprzedaży i wymiany komiksów.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Przechowywanie komiksów

Postautor: Feldkurat » śr 01.05.2013 15:45

Mam nadzieję, że nie powtarzam tematu, ale wyszukiwarka nie dała zadowalających rezultatów, więc pozwalam sobie założyć taki temat i przy tej okazji się przywitać, jako że to mój pierwszy post na forum.

Ciekaw jestem w jaki sposób przechowujecie swoje komiksy, jak je zabezpieczacie? Szukam inspiracji i porad :)

Ja osobiście przechowuję swoje komiksy w zamkniętej szafce, leżące jeden na drugim, grzbietami na przemian (aby uniknąć odkształceń). Niestety (albo raczej stety;-) są to dość pokaźne stosy i trochę obawiam się o egzemplarze na dole, dźwigające największy ciężar - ale chyba nic im się nie powinno stać? Jeden stos to komiksy w twardej oprawie, drugi w miękkiej (jest w tym stosie kilka komiksów HC, na samym dole) Komiksy w miękkiej okładce trzymam w foliowych koszulkach. Czy warto zrobić coś jeszcze, aby solidniej zabezpieczyć komiksy przed upływającym czasem? Czy są może na rynku koszulki na komiksy formatu A4 w twardej oprawie?
Feldkurat
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: śr 01.05.2013 15:18

Re: Przechowywanie komiksów

Postautor: Ystad » ndz 05.05.2013 15:40

komiksów w twardych okładkach raczej nie powinieneś "piętrować", bo faktycznie te najniżej mogą się odkształcić. Nie wiem jak to opisać, ale może nastąpić przemieszenie/przesunięcie okładek względem siebie.
Nazywam się Jacek Jastrzębski. Jeżeli chcesz prowadzić ze mną dyskusję na forum, proszę również się przedstaw, żebym nie czuł się jakbym gadał z anonimowym trollem.

världen, du kan kyssa mitt arsle
Ystad
Lord
Lord
 
Posty: 1070
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41
Lokalizacja: Siedlce

Re: Przechowywanie komiksów

Postautor: Feldkurat » pn 06.05.2013 15:25

O, nie wiedziałem. Cenna uwaga. Kiedy jednak stały pionowo na półce, miały tendencję do ustawiania się pod kątem, co zniekształcało okładki (przekrzywiało je odrobinę). Rozumiem jednak, że ten sposób mimo wszystko jest lepszy?
Feldkurat
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: śr 01.05.2013 15:18

Re: Przechowywanie komiksów

Postautor: nardarikus » pt 24.05.2013 12:22

zawsze możesz spróbowac je czymś ustabilizowac tak aby sie nie pochylały i wtedy powinienes unikną wynikających z tego odksztacen.
nardarikus
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: wt 21.05.2013 11:04

Re: Przechowywanie komiksów

Postautor: voydd » śr 07.08.2013 14:06

Tu znajdziesz przykladowe koszulki na wieksze pozycje. Jest kilka sklepow co takie koszulki sprzedaja, czy to na ich stronach czy na amazonie/ebayu.
voydd
 

Re: Przechowywanie komiksów

Postautor: Feldkurat » ndz 18.08.2013 15:36

Dzięki za podpowiedź. W międzyczasie znalazłem koszulki na te moje HC:

http://allegro.pl/my_page.php?uid=3353635

U tego użytkownika kupiłem swego czasu również koszulki na komiksy w miękkich okładkach (także na wydania zeszytowe), więc śmiało mogę go polecić.
Feldkurat
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: śr 01.05.2013 15:18


Wróć do O komiksach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron