dd1

wydania Asteriksa ----

----

dd

...przemyślenia, refleksje, obserwacje i wszystko co przyjdzie Wam tylko do głowy. Także oferty kupna, sprzedaży i wymiany komiksów.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

wydania Asteriksa

Postautor: ljc » pn 13.08.2012 18:05

czy ktoś z Was ma może oba niebieskie wydania Asteriksa? jak tam w stopce są opisane wydania? pierwszy niebieski Asteriks z 97 ma w stopce wyd. I? czy może wyd. II?

najchętniej nawiązałbym kontakt z kimś, kto ma wszystkie Asteriksy:)
zagubiona aleja
ljc
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4286
Rejestracja: wt 12.02.2008 18:54

Re: wydania Asteriksa

Postautor: szabla » wt 14.04.2015 21:40

Hej, ja mam wszystkie niebieskie asteriksy, w dodatku w twardej okładce, co jest raczej rzadkoscią. Co mnie wkurza to fakt, ze poczawszy od Złotej Ksiegi Egmont wystawił kolekcjonerów niebieskiej serii i ponownie publikuje cykl w miękkiej, kolorowej okładce. A dodam, ze niebieski Asteriks ukazywal sie az... 10 lat, zamiast zapowiadanych niecałych 5.
Co do Twego pytania - w stopce niebieskiej "jedynki" widnieje wydanie I. I to nie jedyna niescisłość z polskimi wydaniami Asteriksa: mało kto pamieta, ze w 1994 r. Egomont wznowił Gladiatora i Wyprawę dookoła Galii. A więc dzisiejsze wydanie tych obu komisków jest nie III, jak podaje wydawca, ale IV.
szabla
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 72
Rejestracja: pt 22.02.2013 23:37

Re: wydania Asteriksa

Postautor: szabla » wt 14.04.2015 21:48

Mała poprawka: sprawdziłem i w stopce niebieskiego Asterixa z 1997 r. nie ma numeru wydania. A przy okazji dodam, ze podobnie, jak ze wznowieniami Gladiatora i Wyprawy dookoła Galii, rzecz się ma z Normanami, których Egmont wznowił w 2006 r. z okazji premiery filmu "Asterix i wikingowie". Był to po prostu kolejny rzut niebieskiego Asteriksa w twardej okładce, obłożony obwolutą z rysunkiem, który znamy w wydania z 2011r. A więc to ostatnie wydanie (2011) jest wydaniem IV. Ciekawe, czy piszą o tym w stopce...
szabla
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 72
Rejestracja: pt 22.02.2013 23:37

Re: wydania Asteriksa

Postautor: ljc » śr 15.04.2015 7:25

dzięki
żeby było kolejne wydanie, musi się ISBN różnić - czasem komiksy są dodrukami ze zmianami - np. inna cena, inna okładka - i to utrudnia liczenia wydań

a z asteriksami jest masakra jakaś - sam nie wiem, czy wydania białe i niebieskie traktować jako jedno
zagubiona aleja
ljc
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4286
Rejestracja: wt 12.02.2008 18:54


Wróć do O komiksach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron