dd1

Fanzin DiPol ----

----

dd

...przemyślenia, refleksje, obserwacje i wszystko co przyjdzie Wam tylko do głowy. Także oferty kupna, sprzedaży i wymiany komiksów.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Fanzin DiPol

Postautor: Gladstone » sob 01.10.2011 7:39

Witam,
chciałbym przedstawić fanzin, tworzony pro publico bono, traktujący o komiksach Disneya. Zdaję sobie sprawę, że większość z Was uważa je za dziecinne, marnej jakości, niegodne uwagi i... po części ma rację. Zin pokaże wam, że istnieją komiksy z Kaczorem Donaldem które naprawdę warto poznać.

Dipol zadebiutuje na tegorocznym MFKiG. Będzie udostępniany w formie kserowanej, jak i online. Jest otwarty na wszystkich - z pewnością trafi do fanów Disneya, ale mam nadzieję, że zainteresują się nim osoby które na "Kaczorze Donaldzie" uczyły się czytać (a takich przypadków było niemało), a obecnie wielbią inne produkcje komiksowe.

Z pierwszego numeru dowiecie się m.in. skąd George Lucas i Steven Spielberg czerpali inspiracje do swoich produkcji, jak Don Rosa zaczął tworzyć komiksy, oraz którą ze swoich historyjek Carl Barks uważał za najlepszą. Ponadto, w Dipolu znajdziecie odpowiedzi na często stawiane pytania dot. bohaterów Disneya, które obiegły chyba cały świat, np. "Ile pieniędzy ma wujek Sknerus" czy "Dlaczego Kaczor Donald zasłania się ręcznikiem wychodząc z wanny".

Fanzin dostępny jest online

Gladstone, redakcja fanzinu
Gladstone
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: pt 30.09.2011 11:57

Re: Fanzin DiPol

Postautor: radef1 » sob 01.10.2011 13:53

radef1
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 43
Rejestracja: wt 23.06.2009 10:59

Re: Fanzin DiPol

Postautor: charlie_cherry » sob 01.10.2011 15:16

Zerknąłem i... czapki z głów. Naprawdę świetna robota! Mimo, że nie jestem wielkim fanem Disney'a, DiPola przeczytałem z przyjemnością. Fachowa robota.
charlie_cherry
Książę
Książę
 
Posty: 2598
Rejestracja: sob 07.01.2006 13:27

Re: Fanzin DiPol

Postautor: Gladstone » sob 05.10.2013 8:24

Po dłuższej przerwie fanzin powraca w związku z czym w imieniu redakcji mam przyjemność przedstawić kolejny numer:
Dipol - numer 2

Zawiera on między innymi: analizę postaci Sknerusa McKwacza, spojrzenie na Kaczogród jako funkcjonujące miasto oraz próbę odpowiedzi na pytanie dlaczego warto zaglądać do komiksów Disneya.

W związku z wizytą na tegorocznym MFKiG Dona Rosy powstał również dodatek prezentujący biografię tego rysownika:
Biografia Dona Rosy

Życzę miłej lektury
Gladstone
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: pt 30.09.2011 11:57


Wróć do O komiksach

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości