dd1

"Rozwinięcie" zapowiedzi :) ----

----

dd

Co chcielibyście zmienić w serwisie lub na forum.

"Rozwinięcie" zapowiedzi :)

Postautor: Szenk » pn 31.07.2006 19:01

W związku z comiesięcznym planowaniem zakupów książkowych (i nie tylko) szukam sobie nowości po różnych stronach i księgarniach internetowych. Ponieważ jednak mam naturę niezbyt pracowitą chciałbym takie informacje mieć w jednym miejscu.

Dlatego wpadłem na pomysł, aby "rozwinąć" nieco dział "Zapowiedzi" (który poza tym bardzo mi odpowiada). Chodzi mi o to, aby tytuły książek, które akurat się ukazały, nie znikały z tego działu, tylko pojawiały się np. w "poddziale" Zapowiedzi, czy może odrębnym dziale - "Nowości wydawniczych" i siedziały tam sobie - bo ja wiem? - może z miesiąc, albo nieco dłużej?

A może siedziałyby tam na stałe, i z czasem wytworzyłoby się coś w rodzaju bibliografii książek fantastycznych, które ukazały się w Polsce (z autorem, rokiem wydania, wydawcą, numerem wydania - bo z tym nieraz trudno się połapać...). Jakby ktoś był chętny i dysponował odpowiednią dawką wiedzy (jedna osoba lub więcej) z czasem ta bibliografia mogłaby być uzupełniana o lata poprzednie. Młodsi stażem czytelnicy często nie zdają sobie sprawy, co np. wychodziło u nas w latach poprzedzających boom wydawniczy z lat 90-tych. A szkoda.
Szenk
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: śr 24.05.2006 10:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Rozwinięcie" zapowiedzi :)

Postautor: Azirafal » pn 31.07.2006 19:10

A czy nie jest tym właśnie przypadkiem dział "Biblioteka"?
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 706
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Rozwinięcie" zapowiedzi :)

Postautor: Szenk » pn 31.07.2006 19:28

W jakimś względzie jest :)

Tylko że tam jest wszystko alfabetycznie, a stronka "ostatnich 20 pozycji" (czy jakoś tak) zawiera chyba nie tylko ostatnio wydane książki, ale również te, które - jak podejrzewam - zostały akurat opisane w Katedrze.

Mnie osobiście - nie wiem jak innym - brakuje zestawu ostatnio, czy też akurat wydanych pozycji. Oczywiście są notki o ukazaniu się danego tytułu, ale chyba nie obejmują one wszystkiego, co akurat ukazało się na rynku księgarskim; zresztą - jak już pisałem - chciałbym to mieć w jednym miejscu.

Jeszcze raz jednak powtarzam, że pomysł ten wywodzi sie po prostu z mojego wrodzonego lenistwa, kiedy to planując zakupy książkowe po przyjściu wypłaty, chciałbym mieć w jednym miejscu wykaz nowości, które akurat wyszły :)

Natomiast co do "polskiej bibliografii fantastycznej" - faktycznie, w pewnej mierze biblioteka pełni taką funkcję, gdyby nie pewne "ale": gdyby tytuły uszeregowane były jeszcze np. według daty wydania i gdyby nie ograniczała się tylko do książek opisanych w Katederze.
Zdaję sobie jednak sprawę, że ten ostatni pomysł wymaga wiele pracy i wysiłku, dlatego też - z wiadomych względów - nie upieram się przy nim :)
Szenk
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: śr 24.05.2006 10:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Rozwinięcie" zapowiedzi :)

Postautor: Vampdey » wt 01.08.2006 12:42

Można pomyśleć nad czymś takim :).

Ja ostatnio myślałem nad czymś takim w wywiadach: że jeżeli wywiad jest pewny, tzn, że będzie jest w trakcie przeprowadzania, to piszemy to w dziale i tam jest pole, w które można wpisać swoje pytanie i wysłac je nam, abyśmy je zadali.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 209
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź


Wróć do Pomysły i pytania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron