dd1

Manzoku - Pytania i Odpowiedzi ----

----

dd

Archiwum postów wydawnictw komiksowych, które zakończyły już swą działalność.

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Cello » ndz 30.11.2008 17:18

Kiedy ujawnicie pełną dziesiątkę propozycji wydawniczych które zdobyły najwięcej głosów?
Cello
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 616
Rejestracja: pt 05.10.2007 18:50

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: belzebub » ndz 30.11.2008 22:22

Cello pisze:Kiedy ujawnicie pełną dziesiątkę propozycji wydawniczych które zdobyły najwięcej głosów?


hehehehe, no chyba nie wcześniej, niż załątwią na to prawa. Tylko wariat informowałby konkurencję o tym, co jest w zainteresowaniu czytelników ;)
belzebub
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 59
Rejestracja: wt 20.05.2008 11:06

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Lokus » sob 06.12.2008 15:53

belzebub pisze:Tylko wariat informowałby konkurencję o tym, co jest w zainteresowaniu czytelników

Święta racja

Ponadto chciałbym zapytać o powody słabej współpracy z wydawnictwem Marvel Comics
Lokus
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 296
Rejestracja: sob 06.12.2008 10:40

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: matty46 » pt 12.12.2008 14:03

Witam serdecznie i pozdrawiam całe wydawnictwo. Wydajecie bardzo dobre komiksy ( mój faworyt Y- ostatni z mężczyzn ). Zyskaliście we mnie wiernego czytelnika, będe kupował wasze komiksy oczywiście na ile tylko pozwoli mój budżet. Po wielu latach przerwy wróciłem do kolekcjonowania komiksów. Szczególnie interesuje się seriami sensacyjnymi i komiksami z kręgu płaszcza i szpady. Jeżeli chodzi o komiksy Marvela to moim skromnym zdaniem dość Polskich wydawnictw sie nimi interesuję, więc czy i wy musicie. Mam pytanie kiedy mozna spodziewać się nowych tomów Y- ostatniego mężczyzny chodzi mi o tomy 4,5 i 6. Pozdrawiam wszystkich fanów komiksów, jest nas wielu!!!
matty46
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 18
Rejestracja: śr 26.11.2008 12:43

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: lion » czw 18.12.2008 12:46

1.Kiedy wydacie kolejne części Authority?
2.Kiedy będą kolejne części Koziorożca?
3.Czy w roku 2009 nie będzie już więcej opóźnień?
4.Co jeszcze z nowości oprócz Invisibles i Global Frequency(oba tytuły bardzo mnie ucieszyły)zamierzacie wydać w przyszłym roku?
lion
hmmm 255 znaków to za dużo :)
lion
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 478
Rejestracja: ndz 11.03.2007 11:31
Lokalizacja: SKĄDŚ

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: matty46 » śr 31.12.2008 10:01

Serdeczne życzenia spełnienia wszelkich planów wydawniczych, coraz większej liczby wiernych fanów w nadchodzącym 2009 roku.
matty46
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 18
Rejestracja: śr 26.11.2008 12:43

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Yaqza » sob 03.01.2009 15:37

Była ankieta z Rorkiem, była z Top 10... Czy są już jakieś konkretne informacje dotyczące tych komiksów?

Sytuacja z Top 10 jest dość skomplikowana - miniseria nie znalazła się wśród tytułów na które głosowaliby czytelnicy w ostatniej naszej ankiecie. Oczywiście nie przekreśla to szans albumu na wydanie, zmusza nas jednak do gruntownego przemyślenia co tak naprawdę powinno się w nim znaleźć.
Co się zaś tyczy Rorka, to zastanawiamy się nad wydaniem go w dwóch tomach zbiorczych. Pozwoliłoby to obniżyć cenę, która przecież dla czytelników odgrywa niebagatelną rolę.


Rozważacie zwiększenie częstotliwości ukazywania się Y: Ostatniego... i Koziorożca, ile tomów rocznie?

Oprócz przesuniętych z końca zeszłego roku tomów 2 i 3, wydamy w 2009 tomy 4-6 oraz - być może - tom 7; wiele zależy tutaj, nie ukrywajmy, od dynamiki sprzedaży. Podobnie jest w przypadku Koziorożca, którego minimum cztery nowe tomy planujemy na ten rok. Być może w związku z tymi działaniami będziemy zmuszeni przesunąć wybrane, nieujawnione jeszcze tytuły z ankiety na przyszły rok.


I podobne pytanie dotyczące DMZ - ile tomów rocznie?

Dwa lub trzy.

Czy jest szansa na Daredevil Bendisa?

Niestety w chwili obecnej nie.

Czy byli Państwo na targach frankfurckich, czy udało Wam się kupić jakieś ciekawe licencje?

Nie odwiedziliśmy targów frankfurckich. Nie było powodu by jechać – licencje, które posiadamy, zakupiliśmy wcześniej lub umowa nie była gotowa do targów. Póki co skupiamy się na kontynuacjach – zakładamy że czytelnicy którzy rozpoczęli kolekcjonowanie pewnych serii jak najszybciej chcieliby zobaczyć ich kolejne tomy. Część nowych tytułów na razie nie ujawnimy; nie będziemy jeszcze wprowadzać ich do sprzedaży.

Na kiedy planowany jest kolejny pakiet Waszych komiksów i jakie tytuły będzie on zawierał?

Najbliższy pakiet ukaże się w styczniu, zawierać będzie drugi i trzeci tom serii „Y: Ostatni z mężczyzn”. Bliższe informacje o planach na najbliższa przyszłość – wkrótce na stronie www.

Kiedy ujawnicie pełną dziesiątkę propozycji wydawniczych które zdobyły najwięcej głosów?

Póki co wolimy pozostawić te tytuły do naszej wiadomości. Konkurencja nie śpi. Dla zainteresowanych – w najnowszym numerze magazynu KaZet przeczytać można wywiad, w którym podajemy pierwszą dziesiątkę tytułów z poprzedniej ankiety. Można samemu zweryfikować co też wydaliśmy, a czego nie.

Chciałbym zapytać o powody słabej współpracy z wydawnictwem Marvel Comics.

Nie chodzi nawet o słabą współpracą, co o brak reakcji ze strony Marvela. Nie otrzymaliśmy konkretnej odpowiedzi na żadną z naszych ofert.

Kiedy można spodziewać się nowych tomów Y- ostatniego mężczyzny (chodzi mi o tomy 4, 5 i 6)?

Tom 4 pojawi się najpóźniej w czerwcu. Daty wydań kolejnych tomów będą zależały, jak już wspomnieliśmy, od dynamiki sprzedaży wcześniejszych części.

Kiedy wydacie kolejne części Authority?

„Piekło na ziemi i inne opowiadania” trafią w ręce czytelników najpóźniej w maju.

Kiedy będą kolejne części Koziorożca?

Rozważamy wydanie w jednym miesiącu dwóch kolejnych tomów serii. Prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości.

Czy w roku 2009 nie będzie już więcej opóźnień?

Dołożymy wszelkich starań, by ich uniknąć. Liczymy także, iż w kilku przypadkach uda nam się naszych Czytelników miło zaskoczyć. Dlatego też mówiąc o dacie premiery komiksu podajemy kiedy najpóźniej mają szansę się pojawić.

Co jeszcze z nowości oprócz Invisibles i Global Frequency (oba tytuły bardzo mnie ucieszyły) zamierzacie wydać w przyszłym roku?

Te informacje podamy jak tylko załatwimy wszelkie formalności. W chwili obecnie pracujemy nad planem wydawniczym na rok 2009.
Wiele jest dróg prowadzących na Szczyt. Lecz kiedy już tam dotrzemy, wszyscy zobaczymy ten sam księżyc...
Awatar użytkownika
Yaqza
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: sob 21.06.2003 0:09
Lokalizacja: Ra-doom

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: AndrewK1 » sob 17.01.2009 21:32

Czy wśród zwycięzców w nowej ankiecie znalazł się jakiś komiks superbohaterski (tytuł można przemilczeć) i jaka jest szansa na jego ewentualne wydanie??
AndrewK1
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 394
Rejestracja: pn 11.12.2006 10:53
Lokalizacja: Opole

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Ranaghar » wt 20.01.2009 19:47

Ja mam prośbę: informujcie o zmianie terminu wydania komisów prędzej niż w dzień ich premiery. Przynajmniej jeśli nie chcecie, żeby ludzie wieszali na was psy.
Ranaghar
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz 05.10.2008 18:55

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: steve » pn 02.02.2009 9:51

Czy w związku ze zbliżającymi się premierami takich filmów jak G.I.Joe : Czas Kobry, Transformers : Zemsta upadłych i Star Trek. Manzoku wyda jakiś komiks powiązany z wyżej wymienionymi tytułami ?
steve
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 33
Rejestracja: czw 11.05.2006 11:58

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: lion » śr 11.02.2009 22:42

1. Kiedy ukażą się kolejne Wasze komiksy, czy możecie podać jakąś konkretną datę?
2. Czy będziecie obecni na tegorocznym wsk i zorganizujecie spotkanie z czytelnikami?
3. Kiedy wyeliminujecie te denerwujące opóźnienia(bo tak wszystko jest bardzo ok)
4. Czy zamierzacie najpierw dokończyć rozpoczęte serie czy wystartujecie z nowymi tytułami i głównie na nich będziecie koncentrować swoją uwagę?
5. Kiedy coś ciekawego będzie się dziać na Waszej stronie internetowej?(może jakieś forum internetowe, jakieś niespodzianki etc.)
lion
hmmm 255 znaków to za dużo :)
lion
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 478
Rejestracja: ndz 11.03.2007 11:31
Lokalizacja: SKĄDŚ

Rork

Postautor: Rork » ndz 22.02.2009 12:48

Kiedy możemy spodziewać się "obiecanego" już tak dawno RORKA ?
Rork
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 112
Rejestracja: wt 04.03.2008 20:00
Lokalizacja: Alien's Point

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: AndrewK1 » ndz 22.02.2009 14:37

Kiedy opóźnione tomy Y: The Last Man??

Czemu od ponad pół roku nie ma żadnych nowych tomów Authority i Planetary??

Przecież to wasze premierowe serie, nie wypadałoby ich dokończyć w miarę systematycznie?
AndrewK1
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 394
Rejestracja: pn 11.12.2006 10:53
Lokalizacja: Opole

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: matty46 » wt 03.03.2009 21:28

ciekawe czy jeszcz oprócz opóznionego ygreka coś w tym roku będzie
matty46
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 18
Rejestracja: śr 26.11.2008 12:43

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: DanDraver » pt 06.03.2009 19:43

Są jakieś konkretne terminy kolejnych Koziorożców i Mrocznych Miast?
DanDraver
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: pn 02.03.2009 20:52

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: GRE » sob 21.03.2009 10:36

a coś konkretnego na temat rorka integral'a??
GRE
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 19
Rejestracja: pn 14.04.2008 19:45
Lokalizacja: wawa

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Inuki » sob 21.03.2009 18:29

Jak idą prace nad "Justice"? Jest szansa, żeby pierwszy tom ukazał się w tym półroczu?
Inuki
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 14
Rejestracja: ndz 06.11.2005 9:41

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: HUDY » pn 23.03.2009 19:27

Witam
Czy wydacie w tym roku:
-AUTHORITY LOBO holiday hell???
-DC vs wildstorm (dokładnie nieznam nazwy, ale coś zapowiadaliscie)???

A co sądzicie o takich tytułach jak:
-JLA new world order, i kolejnych tomach ???
-JSA seria na wysokim poziomie ???
-inne super bohaterskie serie z DC ???

ps
niecierpliwie czekam na JUSTIC
pozdrawiam
Awatar użytkownika
HUDY
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 21
Rejestracja: pn 23.03.2009 18:25

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: HUDY » pn 23.03.2009 20:11

Jak wiemy prawa do Batmana i Supermana ma egmont(jaki robi użytek z tego sami wiemy). Wydając taki komiks jak DC UNIVERSE THE STORIES OF ALAN MOORE, zawierających taką historie jak ZABÓJCZY ŻART , oraz historie z Supermanem oraz inne historie bochaterów DC npGreen Lantern, czy naruszalibyście prawa wydawnicze??? Komiks posiada 304strony można by to wydać w twardej oprawie(przykładowo Ronin posiada 302 strony i wydali go za 99zł), można by podobnie, no i nazwisko robi swoje gdyż jest to zbiór od Alana Moore'a.
Awatar użytkownika
HUDY
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 21
Rejestracja: pn 23.03.2009 18:25

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: lion » ndz 29.03.2009 18:08

No dobra lecimy
1. Kiedy ukażą się kolejne Wasze komiksy i co to będzie
2. Kiedy coś zacznie się dziać na Waszej stronie internetowej. Miały być jakieś niespodzianki, konkursy etc
3. dlaczego konsekwentnie omijacie imprezy komiksowe, znowu nie było was na wsk, why?
lion
hmmm 255 znaków to za dużo :)
lion
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 478
Rejestracja: ndz 11.03.2007 11:31
Lokalizacja: SKĄDŚ

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: lion » pt 15.05.2009 9:50

Halo manzoku, żyjecie?????? będą jakieś komiksy w maju i w ogóle w tym roku????
Kiedy odpowiecie na pytania
w maju miały być kolejne tomy authority i jak na razie mamy tylko ciszę w eterze WTF
lion
hmmm 255 znaków to za dużo :)
lion
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 478
Rejestracja: ndz 11.03.2007 11:31
Lokalizacja: SKĄDŚ

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: vision2001 » ndz 24.05.2009 11:32

Właśnie, właśnie - kiedy kolejne tomy Authority oraz Koziorożca???
Awatar użytkownika
vision2001
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 889
Rejestracja: pn 15.05.2006 9:34

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: HUDY » ndz 24.05.2009 22:11

Dlaczego tak długo milczycie, nawet na waszej stronie brak jakichkolwiek śladów życia, co jest grane???
No i najważniejsze, kiedy JUSTICE ???
Najlepsza strona poświęcona Batmanowi: http://www.batcave.stopklatka.pl/index.php
Awatar użytkownika
HUDY
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 21
Rejestracja: pn 23.03.2009 18:25

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Damex » ndz 07.06.2009 15:19

Moonshadow dostaniemy do łapek w tym roku?
DC MULTIVERSE - najlepsza strona o DC Comics w sieci!:
http://www.dccomics.com.pl/
Awatar użytkownika
Damex
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 142
Rejestracja: śr 31.05.2006 19:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: lion » pt 19.06.2009 19:40

czyżby manzoku zaliczyło już zgon, ostatnie komiksy ujrzały światło dzienne w marcu. Lada dzień będzie lipiec, a tu cisza jak makiem zasiał. Nie ma ani przykładowych plansz ani niczego. Miały byc konkursy, jakieś niespodzianki na stronie internetowej, a tu wszstko chyba już szlag trafił. Teraz pewnie znowu zostaniemy z rozbabranymi seriami na długie lata, bez sensu
lion
PS Yaqza, a może Ty wiesz co się dzieje z manzoku. Kiedyś na wuesce byłeś ich przedstawicielem?
hmmm 255 znaków to za dużo :)
lion
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 478
Rejestracja: ndz 11.03.2007 11:31
Lokalizacja: SKĄDŚ

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: matty46 » czw 02.07.2009 11:07

Witam myślę że czas na porządki i pozamykanie tematów które nie będą aktualizowane. Manzoku pewnie już nic nie wyda szkoda tylko tych serii :evil:
matty46
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 18
Rejestracja: śr 26.11.2008 12:43

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: Cello » czw 02.07.2009 19:02

szkoda Y :(
Cello
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 616
Rejestracja: pt 05.10.2007 18:50

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: eskos » pt 03.07.2009 13:10

Z mojego źródła info wynika, że zatkali się przeszacowanymi nakładami (3000 szt.) i mają jeszcze długi w drukarni.
Dobre rady nigdy nie przydają się na własny użytek, najlepiej dawać je innym
eskos
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 276
Rejestracja: sob 25.11.2006 13:44

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: kokosz » pt 03.07.2009 21:58

Czy ja mógłbym gorąco prosić forumowiczów, żeby przestali wreszcie ogłaszać zgony każdego z wydawnictw?

Nie wiem, czy inni użytkownicy forum mają ochotę ciągle czytać o zgonach tego czy innego wydawnictwa. Nie wiem, czy wydawnictwa istnieją tak długo, az jakiś forumowicz obwieści ich zgon. Nie wiem, czy forumowicze zajmujący się zgonami (to grabarze, nie?) mają wystarczającą wiedzę aby stwierdzić zgon wydawnictwa (w przypadku ludzi zgon może stwierdzić lekarz, czyli osoba z wyższym wykształceniem medycznym - może w przypadku forumowiczów równiez zabronić ogłaszania zgonu osobom nie posiadającym przynajmnej tytułu magistra komiksu?) Nie wiem, czy zamknięcie tematu na forum uporządkuje nasz komiksowy rynek albo w inny sposób wniesie znaczący wkład w rozwój polskiego komiksu.

Wiem, że mam dość ciągłego czytania o zgonach, upadkach, padach, a także o graczach (lub też nowych graczach) itp. Według mnie wydawnictwo wydaje komiksy lub nie wydaje komiksów, a nie gra, pada, zmartwychwstaje czy co tam jeszcze. Skupmy się więc na wydanych bądź nie wydanych komiksach, a nie nad uporzadkowaniem kwestii życia wydawnictw.
kokosz
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 83
Rejestracja: czw 11.05.2006 9:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: lion » sob 04.07.2009 16:31

Eskosie, a wiesz może, czy manzoku będzie wydawać jeszcze jakieś komiksy?
K...a czy oni zgłupieli 3000 nakładu :shock: :? :roll: , toż to trzeba mieć narąbane w deklu, żeby wydawać komiksy w takich nakładach :roll: . Rozumiem 1,5-2 tysiące, ale nie 3000 na Boga
No to w tym momencie możemy powiedzieć manzoku adieu :roll:
I znowu będziemy czekać na kontynuacje fajnych serii latami, k...a zbieranie komiksów po polsku nie ma zupełnie sensu, niestety :roll: :?
lion
PS Kokosz, a jak można inaczej określić sytuacje, gdy wydawca przez prawie pół roku nie wydaje komiksów, nie daje oznak życia, strona internetowa jest praktycznie martwa, dla mnie to śmierdzi zgonem na odległość i nie muszę mieć dyplomu magistra(co za poroniony pomysł, skąd go w ogóle wziąłeś :roll: :lol: ), zeby podejrzewać, że wydawca zdechł, albo jest bliski śmierci :roll:
lion
hmmm 255 znaków to za dużo :)
lion
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 478
Rejestracja: ndz 11.03.2007 11:31
Lokalizacja: SKĄDŚ

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: matty46 » ndz 05.07.2009 13:48

Popieram cię lion komiksy po polsku = zgon wydawnictwa. Nie jest żadna tajemnicą że jedynie egmont wydaję komiksy od dłuższego czasu. Było kilka wydawnictw którym ten biznes się nie udał mandragora, siedmioróg, dobry komiksy( nie wiem czy to wydawnictwo) metropol. Niestety tutaj mamy przykład sytuacji gdzie chęci to za mało. Myślę ( obym się mylił), że nie zobaczymy juz komiksów manzoku, sutoris i astry. Jestem realistą, szkoda. Chciałem wywołać wydawnictwo do tablicy, proszę forumowiczów o poparcie mojego postulatu, żeby przekazać od nas wieści do manzoku i przerwać milczenie. Uważam że mamy prawo wiedzieć co się dzieje bo meile i telefony nie skutkują. Jeżeli chcą odejść niech przekażą te informację bo milczenie jest dłuzo gorsze. Tak więc drogi adminie do dzieła. :!:
matty46
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 18
Rejestracja: śr 26.11.2008 12:43

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: eskos » ndz 05.07.2009 19:21

Eskosie, a wiesz może, czy manzoku będzie wydawać jeszcze jakieś komiksy?


Niestety nie ponieważ Manzoku nie rozmawia z nikim kogo znam.

Było kilka wydawnictw którym ten biznes się nie udał mandragora, siedmioróg, dobry komiksy( nie wiem czy to wydawnictwo) metropol.


Wszystkie te wydawnictwa nie zbadały dobrze rynku. W Polsce po prostu nie ma zbytu na taką ilość komiksów. Poza tym przyjęły złą strategię - wydać próbną partię i ewentualnie zrobić dodruk. Tak robią znaczący gracze na polskim rynku książkowym (sprawdzona informacja).

Przyłączam się do postulatu - MANZOKU daj znak życia albo śmierci.
Dobre rady nigdy nie przydają się na własny użytek, najlepiej dawać je innym
eskos
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 276
Rejestracja: sob 25.11.2006 13:44

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: kokosz » ndz 05.07.2009 23:40

lion pisze:Kokosz, a jak można inaczej określić sytuacje, gdy wydawca przez prawie pół roku nie wydaje komiksów, nie daje oznak życia, strona internetowa jest praktycznie martwa, dla mnie to śmierdzi zgonem na odległość


Po pierwsze - jeśli uważacie, że wydawnictwo zdechło, to po kiego grzyba zadajecie pytania? Jeśli sądzicie, że jednak odpowie, to co ma odpisać? "Nie zdechliśmy"? "Zgon nie nastapił"? Ja bym na takie pytania nie odpowiadał, na żadne inne już tez nie. Jesli chcecie zamknąć temat Manzoku, to lepiej po prostu nie wstawiać do niego nowych postów, i temat sam przeniesie się w odmęty watków zapomnianych.

Mnie osobiście dywagacje o "zgonie" strasznie drażnią. Uważam ponadto, że sa w złym guście i jeśli Wy się z tym nie zgadzacie, to nie mamy o czym dalej dyskutować.

Jesli sądzicie, że Sutoris już nic nie wyda, to czemu nikt nie pofatygował się na ostatnie spotkanie z Bartkiem na którymś konwencie i nie rzucił mu w twarz: "Czy zdechliście"? "Czy to zgon"? Nie, bo człowiek kulturalny tak nie postepuje. Na forum też nie powinien.

Ja jako forumowicz wcale nie chcę wywoływac wydawców do tablicy, żeby tłumaczyli się ze zgonu lub nie. Chcę, żeby wydawali komiksy i żałuję, że bzdurne dyskusje na forum psują atmosferę.

matty46 pisze:Jeżeli chcą odejść niech przekażą te informację bo milczenie jest dłuzo gorsze.


Takiej bzdury to dawno już nie czytałem...

po drugie - to że

lion pisze:wydawca przez prawie pół roku nie wydaje komiksów, nie daje oznak życia, strona internetowa jest praktycznie martwa, dla mnie to śmierdzi zgonem na odległość


oznacza ni mniej ni więcej, że przez pół roku nie wydaje komiksów i nie aktualizuje strony.

Znam kilka sytuacji, w których wydawnictwa miały znacznie większa przerwe niż pół roku. Napisz im wszystkim, że to zgon i że pozycje wydanie po "zgonie" się nie liczą.




Post - "Kurczak ze śliwkami" (IX 2006) a "Persepolis - 2 - Historia powrotu" (XII 2007) - 15 miesięcy przerwy

Zin Zin Press - "1981: Kopalnia Wujek" (XII 2006) a "Alois Nebel - 1 - Biały Potok" (X 2007) - 10 miesięcy przerwy

Atropos - "Jutro bedzie futro" (X 2005) a "Alma" (V 2007) - 19 miesięcy przerwy

Manzoku - "Podróz smokiem Diplodokiem - (VIII 2005) a "Authority - 1 - Krąg" (V 2007) - 21 miesięcy przerwy

BM Vision - "Wilq Superbohater - 09 - Oplau" (XII 2005) a "Wilq Superbohater - 10 - Tłuc buców!" (XII 2006) - 12 miesięcy przerwy

Graficon - "Arena Komiks - Antologia: Miedzynarodowy Festiwal Komiksu 2004" a "Arena Komiks - Antologia: Międzynarodowy Festiwal Komiksu 2007" - 3 lata przerwy

Imago - "Fastnachtspiel - 3 - Bezsensowny Styks" (III 2004) a "Morfolaki - 2" (IV 2005) - 13 miesięcy przerwy

Studio Domino - "Przebudzone legendy - 2 - Lewiatom" (XI 2005) a "Insekt (X 2007) - 23 miesiące przerwy

Zielony Front - "Likwidator - 2 - Krwawy rajd (XII 2002) a "Likwidator - 7 - Likwidator nad Rospudą" (X 2007) - 5 lat przerwy

Dom komiksu - "Pastuszka" (V 2006) a "Demony Seksu - 3" (IV 2007) - 11 miesięcy przerwy

P.S. Czemu mam wrażenie, że godzina spędzona na szukaniu tych przykładów była bezproduktywnie stracona?
kokosz
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 83
Rejestracja: czw 11.05.2006 9:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: lion » wt 07.07.2009 10:19

Kokoszu, moim zdaniem to jest normalne, że ludzie pytają się o kondycję jakiegoś wydawcy, kiedy niepokojąco przedłuża się jego milczenie i dosłownie zapada grobowa cisza :roll:
Manzoku kupiło licencje na bardzo dużo tytułów i na przykład ja jestem bardzo ciekawy, czy poszczególne komiksy zostaną wydane, czy jednak znowu trzeba będzie czekać w nieskończoność na kontynuacje danych pozycji po polsku, albo kupować oryginały :roll: . Ja na przykład wolałbym skompletować Ygreki po polsku i dlatego chcę wiedzieć, co się dzieje z manzoku-polskim wydawcą tego komiksu :roll: . To chyba normalne, że ludzie są zaniepokojeni i dopytują się o poszczególnych wydawców, którzy wydają kupowane przez nich komiksy. Po to jest chyba to forum wydawców, tym bardziej że manzoku poczyniło pewne obietnice i jak widać dzieje się coś złego, a oni milczą jak zaklęci :roll: . Ja jestem człowiekiem, który lubi mieć jasność, czy dany wydawca będzie kontynuował swoją działalność czy nie, bo w tym momencie czekam na polskie wydanie danego komiksu w nieskończonośc, a tego nie lubię. Gdyby manzoku okresliło się, że na razie kończy z komiksami, wtedy jest szansa, że inny wydawca przejmie ich serie, albo człowiek dozbiera sobie dany tytuł po angielsku, a tak człowiek jest w stanie zawieszenia :roll: . Z jednej strony czytelnik chce dozbierać serię po polsku, a z drugiej strony nie wiadomo, co się dzieje z danym wydawcą i co będzie dalej z tytułami z jego oferty. To jest tak jak z mandragorą(ja już zbieram w oryginale transmetropolitana , 100 naboi i samotnego wilka), do tej pory nie wiadomo co z ich seriami i dalszą działalnością wydawnictwa, licencje zablokowane bez sensu, a ludzie być może dalej czekają i zadają sobie pytanie, co z wyżej wymienionymi przeze mnie tytułamii(ja też się łudziłem bez sensu jakiś czas, ale teraz dałem już spokój i przerzuciłem się na oryginały , ileż można czekać :roll:)
Skoro wydawca zadeklarował chęć uczestnictwa na tym forum wydawców, to niech odpowie co się dzieje, kiedy i czy w ogóle będą jakieś komiksy :roll: .
O co mamy pytać o pogodę :roll: :?
lion
hmmm 255 znaków to za dużo :)
lion
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 478
Rejestracja: ndz 11.03.2007 11:31
Lokalizacja: SKĄDŚ

Re: Manzoku - Pytania i Odpowiedzi

Postautor: kokosz » wt 07.07.2009 13:58

lion pisze:śmierdzi zgonem na odległość, (...) wydawca zdechł, albo jest bliski śmierci



lion pisze:Manzoku kupiło licencje na bardzo dużo tytułów i na przykład ja jestem bardzo ciekawy, czy poszczególne komiksy zostaną wydane, czy jednak znowu trzeba będzie czekać w nieskończoność na kontynuacje danych pozycji po polsku, albo kupować oryginały. (...) Po to jest chyba to forum wydawców, tym bardziej że manzoku poczyniło pewne obietnice i jak widać dzieje się coś złego, a oni milczą jak zaklęci


O taką własnie drobną róznicę w tonie jednej i drugiej wypowiedzi mi chodziło, i o ten drugi sposób pisania gorąco apeluję
kokosz
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 83
Rejestracja: czw 11.05.2006 9:59
Lokalizacja: Szczecin

PoprzedniaNastępna

Wróć do Archiwum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości