dd1

Ongrys - pytania i odpowiedzi ----

----

dd

Moderator: Ongrys

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » ndz 21.06.2015 17:29

piotrassss pisze:Namawiam wydawnictwo Ongrys do postarania się o licencję na Hugo. Egmont na 90% spieprzy sprawę i wyda tylko zeszyty.
Ongrys mógłby wydać i zeszyty i integrale


Ależ w ogóle nie trzeba mnie namawiać na Hugo. W tej chwili jest przygotowywane wznowienie przez Belgów, Ongrys wyraził zainteresowanie polskim wydaniem. Z tego co wiem, jest kilku chętnych wydawców na tą serię. Przy czym oczywiste jest, że jeśli ofertę złoży Egmont, to Ongrys nie będzie w stanie jej przebić.

Również uważam, że jak mało która seria Hugo nadaje się na podwójne wydanie: albumy + integral. Tak właśnie chciałbym ją wydać.

piotrassss pisze:Może warto się także zastanowić nad komiksem Wody Morteluny ? W dwóch integralach po 5 sztuk.


To ciekawa seria, ale raczej nie dla Ongrysa.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Iron » ndz 21.06.2015 18:08

Egmont oficjalnie dał znać, że "zwolnił" licencję na "Skład główny". Czy w związku z tym wykonacie ruch w tym kierunku?

Jakie są szanse na ukazanie się w waszym wydawnictwie serii "Władcy chmielu"? Twój Komiks zaczął to wydawać i skończył po 5 tomach. Zostały 3 niewydane.

A Largo?
Iron
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 172
Rejestracja: śr 26.03.2008 13:20

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » ndz 21.06.2015 19:59

Iron pisze:Egmont oficjalnie dał znać, że "zwolnił" licencję na "Skład główny". Czy w związku z tym wykonacie ruch w tym kierunku?


Tak.

Iron pisze:Jakie są szanse na ukazanie się w waszym wydawnictwie serii "Władcy chmielu"? A Largo?


Raczej nie.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: ramirez82 » ndz 21.06.2015 20:11

Trzymam kciuki za "Skład..."- musi się udać! To byłoby moje kolejne spełnione marzenie po "Hawkerze". Szkoda, że nie chcecie wydać "Władców Chmielu", to taki dobry i wyczekiwany komiks. Biorąc pod uwagę renomę jaką cieszy się u nas Van Hamme, aż dziw, że do dziś nikt tego u nas nie wydał.
ramirez82
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 456
Rejestracja: śr 07.03.2007 19:21

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Bartuch » wt 23.06.2015 15:13

Bardzo mnie ucieszyła wiadomość o ewentualnym wydaniu kolejnych tomów tego komiksu.
Egmont sprawił ogromny zawód nie chcąc kontynuować tego arcydzieła.
Dzięki Ongrys za próbę ożywienia tego tytułu. Wiecie już ile potrzebujecie na to czasu?
Bartuch
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: wt 23.06.2015 15:07

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: mikaso » pn 29.06.2015 22:06

Dzień dobry!
Z reedycją Żbika trafiliście Państwo moim zdaniem w przysłowiową "10" :)
Czy poza wznowieniem "starych Żbików" planujecie Państwo również reedycję tych zeszytów, które zostały wydane współcześnie?
Chodzi mi m.in. o "Pięć błękitnych goździków" czy "Wesoły finał".
mikaso
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: pt 01.02.2013 14:57

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » ndz 19.07.2015 19:49

mikaso pisze:Dzień dobry!
Czy poza wznowieniem "starych Żbików" planujecie Państwo również reedycję tych zeszytów, które zostały wydane współcześnie?
Chodzi mi m.in. o "Pięć błękitnych goździków" czy "Wesoły finał".


"Pięć błękitnych goździków" oraz "Dziękuję kapitanie" w wersji prasowej zostało wydanie w 1968, to nie jest komiks współczesny. Nie widzę przeszkód, aby wydać go razem z pozostałymi częściami.

Natomiast "I co dalej Kapitanie?" oraz "Wesoły finał" - nie planujemy.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Franco » sob 25.07.2015 8:41

mikaso pisze:Dzień dobry!
Z reedycją Żbika trafiliście Państwo moim zdaniem w przysłowiową "10" :)


Szkoda tylko, że błyszczącą okładkę już po pierwszym numerze zastąpiono tym ochydnym matem.
Zawsze tak jest. Coś fajnego na zachętę, a potem to już wszystko leci w dół (oprócz cen oczywiście).
Franco
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 23
Rejestracja: pn 24.05.2010 20:10

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Garf » sob 25.07.2015 12:35

Franco pisze:Szkoda tylko, że błyszczącą okładkę już po pierwszym numerze zastąpiono tym ochydnym matem.
Zawsze tak jest. Coś fajnego na zachętę, a potem to już wszystko leci w dół (oprócz cen oczywiście).


Według mnie okładka matowa wcale nie jest "ohydna", a do takiej serii jak "Żbik" pasuje klimatem chyba nawet lepiej niż błyszcząca. Nie zauważyłem, żeby cokolwiek w "Żbikach" leciało w dół i nieodmiennie podziwiam pana Leszka za kontynuowanie tej inicjatywy i utrzymywanie "Żbików" w kioskach, co, z tego, co wiem, łatwe nie jest. Czekam na następne numery!
Garf
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 18
Rejestracja: wt 05.08.2014 11:20

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: niepco » sob 08.08.2015 9:18

Można prosić o więcej informacji odnośnie kontynuacji "Składu głównego"?
Kto tłumaczy? Jak długo w przybliżeniu potrwają prace?
niepco
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: ndz 19.09.2010 18:25

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Greg0 » ndz 13.09.2015 20:44

Ongrys wspomniał na " Forum Gildii" że istnieje możliwość wydania poprawionej wersji komiksu " Skąd się bierze woda sodowa" T. Baranowskiego.
Nowe , poprawione wydanie "Wody" miałoby zawierać pierwotne , oryginalne plansze komiksu , zmienione w poprzednich wydaniach Ongrysa i Egmontu.
Mam pytanie : czy Ongrys planuje wprowadzenie jeszcze innych zmian w nowym wydaniu i kiedy jest planowane wydanie tego albumu?
Pozdrawiam.
Greg0
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 28
Rejestracja: ndz 30.11.2014 19:39

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » pn 14.09.2015 12:40

Greg0 pisze:Ongrys wspomniał na " Forum Gildii" że istnieje możliwość wydania poprawionej wersji komiksu " Skąd się bierze woda sodowa" T. Baranowskiego.
Nowe , poprawione wydanie "Wody" miałoby zawierać pierwotne , oryginalne plansze komiksu , zmienione w poprzednich wydaniach Ongrysa i Egmontu.
Mam pytanie : czy Ongrys planuje wprowadzenie jeszcze innych zmian w nowym wydaniu i kiedy jest planowane wydanie tego albumu?
Pozdrawiam.


To nie tyle poprawiona wersja, ale jedna z dwóch. Osiem pierwszych stron komiksu "Skąd się bierze woda sodowa" miało nieco inne dialogi w wersji wydanej przez MAW (1982/1983/1989), a nieco inne w wersji Egmontu i Ongrysa (2004/2012). Różnice w dialogach są kosmetyczne, ale bez wątpienia są. W 2012 roku Ongrys wydał album z jedną wersją dialogów, a teraz, na prośbę czytelników na forum, wyda też drugą. Nie wiem, która wersja jest lepsza, więc nie mówię, że ta jest poprawiona. Jest po prostu odrobinę inna.

Jeszcze raz podkreślę, że różnica dotyczy dialogów, nie plansz. Oczywiście - same plansze też różnią się pomiędzy wersją z lat 80-tych a współczesną, ale związane jest to z zaginięciem części materiałów i koniecznością pokolorowania kilku stron komiksu od nowa. W tym temacie nic się nie zmieniło i obecny dodruk albumu będzie miał te same plansze i te same kolory co wydanie z 2012.

Co do innych zmian - parę by się znalazło, ale to wszystko drobiazgi. Jak np. czcionka tytułowa. Komiksy pozostają te same, co w wydaniu z 2012.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Greg0 » śr 16.09.2015 20:40

Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.
Greg0
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 28
Rejestracja: ndz 30.11.2014 19:39

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: janjedlikowski » śr 07.10.2015 20:54

Ostatnio pojawiła się informacja, że zamierzają Państwo wydać integral 'Kryształowy miecz'. Bardzo się z tej informacji cieszę, bo długo trzeba było czekać aby poznać zakończenie tej serii. Komiks biorę w ciemno. Chciałbym się jednak spytać czy tytuł 'Kryształowy MIECZ' jest już tytułem oficjalnie i ostatecznie zatwierdzonym? Oczywiście to tylko moja osobista opinia, ale patrząc na tenże 'miecz' w komiksie, zdecydowanie przypomina on bardziej szpadę niż miecz... Zarówno miecz, jak i szpada to po francusku 'épée'. Nie wiem jaki argument przeważył za przetłumaczeniem tego tytułu jako 'kryształowy miecz' zamiast 'kryształowa szpada.
janjedlikowski
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 50
Rejestracja: pt 26.05.2006 23:41

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » czw 08.10.2015 14:28

janjedlikowski pisze:Chciałbym się jednak spytać czy tytuł 'Kryształowy MIECZ' jest już tytułem oficjalnie i ostatecznie zatwierdzonym? Oczywiście to tylko moja osobista opinia, ale patrząc na tenże 'miecz' w komiksie, zdecydowanie przypomina on bardziej szpadę niż miecz... Zarówno miecz, jak i szpada to po francusku 'épée'. Nie wiem jaki argument przeważył za przetłumaczeniem tego tytułu jako 'kryształowy miecz' zamiast 'kryształowa szpada.


Ale w którym miejscu przypomina szpadę? Bo ja przeglądałem całą serię dość dokładnie i pod wszystkimi względami Beryl nie przypomina szpady. Ma długie, sztywne ostrze (szpada miałaby krótsze i gietkie). Zorya walczy nim jak typową bronią sieczną - wykonuje cięcia. Gdyby miała szpadę (broń kłutą), wykonywała by pchnięcia. Więc pod jakim wzgledem Beryl przypomina szpadę?

Może chodzi Panu o kształt jelca? Przypomina on nieco kosz dzwonowy stosowany w rapierach lub później szpadach. Może specjalista od broni białej faktycznie uznałby, że Beryl jest bardziej rapierem niż mieczem, ale na pewno nie szpadą. Ale gdyby był rapierem, oryginalny tytuł serii brzmiałby "La Rapière de Cristal", a nie "L'Épée de Cristal". Poza tym według mnie jest bez sensu, żeby do opowieści heroic fantasy, która dzieje się w fantastycznym, wyimaginowanym świecie, wprowadzać pojęcia stricte historyczne, takie jak "rapier". Nie spotkałem się, aby w takich komiksach nazywano zastosowaną tam broń "szpadą", "rapierem" czy "koncerzem" - raczej nazywa się ją po prostu "mieczem".

Tak więc o ile samo słowo "épée" faktycznie mogłoby być przetłumaczone jako "szpada", to lektura komiksu zdecydowanie wskazuje na "miecz".

Zastanawia i fascynuje mnie ile osób wystąpiło w obronie "szpady" - na forach, na FB czy na festiwalu. A "szpada" to po prostu błąd tłumacza poprzedniego wydania.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Iron » czw 08.10.2015 15:16

Ongrys pisze:Zastanawia i fascynuje mnie ile osób wystąpiło w obronie "szpady" - na forach, na FB czy na festiwalu. A "szpada" to po prostu błąd tłumacza poprzedniego wydania.


To pewnie po prostu siła przyzwyczajenia :)
Iron
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 172
Rejestracja: śr 26.03.2008 13:20

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: ryus » pt 09.10.2015 16:05

W sprawie Władców Chmielu- jakbyście już to robili- to proszę w pojedynczych. Piszę w imieniu rzeszy tych, co już mają te 5 pierwszych albumów, albo chociaż 2x integral 1-5 i 6-8, albo trudno 1-4 i 5-8. Dacie jakieś nadzieje na ten tytuł.
ryus
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 9
Rejestracja: wt 10.10.2006 21:55

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: ramirez82 » pt 09.10.2015 21:52

ryus pisze:Piszę w imieniu rzeszy tych, co już mają te 5 pierwszych albumów .


Hola, hola! Mnie nie licz. Mam 5 tomów, ale tylko czekam na info, że ktoś zabiera się za wydanie integrala zbierającego całość i wywalam je w cholerę. :twisted: Władcy Chmielu zasługują na porządne, jednotomowe wydanie.
ramirez82
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 456
Rejestracja: śr 07.03.2007 19:21

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Iron » sob 10.10.2015 8:36

ramirez82 pisze:Hola, hola! Mnie nie licz. Mam 5 tomów, ale tylko czekam na info, że ktoś zabiera się za wydanie integrala zbierającego całość i wywalam je w cholerę. :twisted: Władcy Chmielu zasługują na porządne, jednotomowe wydanie.


Też mam te 5 albumów i też czekam aż ktoś wróci z tą serią na rynek, ale uważam że wydanie tego w jednym integral nie jest dobrym pomysłem. Cała historia to bodajże 8 albumów, więc srendio się to nadaje na jeden tom. Dwa razy po cztery to już rozsądne ilości.
Iron
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 172
Rejestracja: śr 26.03.2008 13:20

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: ramirez82 » sob 10.10.2015 9:50

Iron pisze:Cała historia to bodajże 8 albumów, więc srendio się to nadaje na jeden tom. Dwa razy po cztery to już rozsądne ilości.


No niby tak. We Francji wyszło w jednym integralu zbierającym całość (354 s.), w dwóch (po cztery albumy), a nawet w czterech tomach (każdy zbierający po dwa albumy). Taki integral 345 s. to niewiele więcej niż wydany u nas Dallas Bar (336 s.), a mniej niż Ekspedycja (400 s.), więc nie jest to też jakaś niebotyczna objętość. Dla mnie wydanie jednotomowe, lub w dwóch integralach są równie dobrym rozwiązaniem.

Ongrysie, wypowiedz się. 8)
ramirez82
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 456
Rejestracja: śr 07.03.2007 19:21

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Woj » sob 10.10.2015 14:47

Ja jestem zdecydowanie za Integralem "Władców Chmielu" i "Largo Wincha", to są świetne serie i uważam, że ktoś w Polsce powinien je wydać.
Woj
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: sob 10.10.2015 14:39

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Woj » sob 10.10.2015 18:01

Jeszcze kilka serii:
Bruno Brazil (był, ale ponawiam) - Vance i Greg
Oliver Rameau - też Greg, ale z Danym
Tanguy et Laverdure, Belloy i Clairette- Alberto Uderzo (w Polsce dosyć znany) i Jean-Michel Chralier (ten od Blueberry'ego)
Luc Junior - świetny tandem Goscinny i Uderzo
Barbe-Rouge - Charlier i nie znany w Polsce Hubinon
Przygody Blake'a i Mortimera - E. P. Jacobs (potem inni autorzy m.in. Jean van Hamme)
Pirat Izaak i Gus - Christophe Blain
Wayne Shelton - van Hamme, Thierry Cailleteau i Christian Denayer
Raj (to jest tytuł oryginalny) - Didier Conrad (od nowego Asterixa) i Wilbur
Philemon - Fred (klasyka francuskiego komiksu)
S.O.S. Bonhoeur - van Hamme i Griffo
Achille Talon - Grega
Bernard Prince - Greg, Hermann
Les Dingodossiers - Goscinny i Gotlib
Ric Hochet - A. P. Duchateau, Tibet

A i jeszcze mam propozycję, żeby do każdego tomu serii Tout Vance dodawać grafikę jek do Bruce'a J. Hawkera
Woj
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: sob 10.10.2015 14:39

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Iron » sob 10.10.2015 19:52

ramirez82 pisze:Taki integral 345 s. to niewiele więcej niż wydany u nas Dallas Bar (336 s.), a mniej niż Ekspedycja (400 s.), więc nie jest to też jakaś niebotyczna objętość. Dla mnie wydanie jednotomowe, lub w dwóch integralach są równie dobrym rozwiązaniem.

Ale Ongrysowe integrale mają nakład kilka razy mniejszy niż np. Funky Koval czy Ekspedycja, a to kluczowe w przypadku ceny. Poza tym mimo wszystko przy takiej objętości (w moim odczuciu) dwa integralne to będzie lepszy wybór. No i wydaje mi się że Ongrysowe integrale mają lepszy papier niż FK i E, a to też nie jest bez znaczenia.

ramirez82 pisze:Ongrysie, wypowiedz się. 8)

Otóż to :)
Iron
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 172
Rejestracja: śr 26.03.2008 13:20

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Woj » śr 14.10.2015 19:58

A i jeszcze Iznogouda moglibyście wydać od jedynki.
Woj
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: sob 10.10.2015 14:39

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: averall » czw 19.11.2015 19:04

Mam pytanie odnośnie publikacji ,, Komiks w ,,Świecie Młodych,,.
- czy Ongrys planuje dodruk lub wznowienie tej publikacji ?
- czy może jest dostępna u wydawcy (szukałem w kilku księgarniach ale nigdzie nie znalazłem ).
Dziękuje i pozdrawiam.
averall
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 22
Rejestracja: sob 15.03.2014 20:31

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » pt 20.11.2015 9:50

averall pisze:Mam pytanie odnośnie publikacji ,, Komiks w ,,Świecie Młodych,,.
- czy Ongrys planuje dodruk lub wznowienie tej publikacji ?
- czy może jest dostępna u wydawcy (szukałem w kilku księgarniach ale nigdzie nie znalazłem ).


Owszem, od ponad roku pracuję nad poprawieniem tekstu i mam nadzieję, że wkrótce uda mi się wreszcie skończyć. Przy czy nie mam pojęcia kiedy dokładnie to "wkrótce" nastąpi.

Czy jest u wydawcy - nie wiem, sądzę, że nie. Ja znalazłem parę egzemplarzy autorskich, które były wystawione do sprzedaży.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: averall » pt 20.11.2015 20:12

Dziękuję za odpowiedź.
Super wiadomość !
Będę cierpliwie czekał na nowe wydanie.
Pozdrawiam.
averall
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 22
Rejestracja: sob 15.03.2014 20:31

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: sirpablo » sob 21.11.2015 13:23

Witam

Chciał bym zapytać czy wydanie Ongrysa - Pięciu błękitnych goździków będzie uzupełnione o brakujący pasek który jest 18-stym z kolei w skład którego wchodzą kadry nr 52, 53 oraz 54 ("Wieczór Wrocławia", nr 26/1968) którego w wydaniu klubowym nie było (informacja ze strony Adriana Ryczkowskiego http://www.adrian.klubmord.com/html/index1.htm).

Pozdrawiam

ps. trzymam kciuki za wydanie wszystkich Żbików 8)
sirpablo
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: sob 21.11.2015 13:13

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » pn 23.11.2015 8:46

sirpablo pisze:Chciał bym zapytać czy wydanie Ongrysa - Pięciu błękitnych goździków będzie uzupełnione o brakujący pasek który jest 18-stym z kolei w skład którego wchodzą kadry nr 52, 53 oraz 54 ("Wieczór Wrocławia", nr 26/1968) którego w wydaniu klubowym nie było (informacja ze strony Adriana Ryczkowskiego http://www.adrian.klubmord.com/html/index1.htm).


Och, gdyby to było takie proste! Ale informacja na stronie Adriana Ryczkowskiego jest nieprecyzyjna.

W roku 1968 w "Wieczorze Wrocławia" ukazały się dwa cykle pasków komiksowych o tematyce kryminalnej. Oba składały się z trzydziestu pasków, a większość pasków z trzech kadrów (co ciekawe kadry były ponumerowane). W numerach 9-39/1968 publikowany był cykl "Pięć błękitnych goździków", a w numerach 182-212/1968 - "Dziękuję kapitanie".

Zgodnie z numeracją "Pięć błękitnych goździków" składał się z trzydziestu trzykadrowych pasków, ale wydrukowane było tylko 29. Paska z kadrami 52-54 nie było w żadnym numerze gazety, w związku z czym nie jest możliwe uzupełnienie komiksu.

Materiały do druku przygotowywała Centralna Agencja Fotograficzna, co można poznać po sygnaturce. Z tego co wiem zajmowała się ona dostarczaniem materiałów do różnych dzienników. I tak paski do "Dziękuję kapitanie" ukazały się w drugiej połowie roku 1968 w "Wieczorze Wrocławia", kieleckim "Słowie Ludu" i "Gazecie Białostockiej". Być może tych gazet było więcej, ale jak dotąd w komiksowie nie wypłynęła informacja, aby Żbik ukazał się gdzieś jeszcze. Niestety w przypadku "Pięciu błękitnych goździków" wiadomo wyłącznie o publikacji w "Wieczorze Wrocławia" (właśnie tej z brakującym paskiem), w pozostałych dwóch gazetach było tylko "Dziękuję kapitanie". Nie jest wykluczone, że "Goździki" ukazały się w jakiej innej gazecie i być może tam jest ten pasek. Ale dopóki ktoś go nie odnajdzie - nic nie możemy zrobić.

Jeśli ktoś posiada ten pasek w dowolnej formie, proszę o kontakt z wydawnictwem.

Uprzedzając wątpliwości - w skanach "Goździków" krążących po internecie nie ma tego paska, nie ma najmniejszego sensu wysyłać tych właśnie skanów do wydawnictwa.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: sirpablo » śr 25.11.2015 23:05

Witam
Ongrysie dzięki za wnikliwą i wyczerpującą odpowiedź. Może apel o brakujący pasek można by umieścić na waszym FB tam też sporo osób zagląda.

Pozdrawiam
sirpablo
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: sob 21.11.2015 13:13

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » sob 28.11.2015 10:44

sirpablo pisze:Ongrysie dzięki za wnikliwą i wyczerpującą odpowiedź. Może apel o brakujący pasek można by umieścić na waszym FB tam też sporo osób zagląda.


Szukalibyśmy nie tyle brakującego paska, co informacji o publikacji "Błękitnych goździków" w jakiejkolwiek gazecie innej niż "Wieczór Wrocławia". Jeśli taka istnieje, najprawdopodobniej też byłaby z 1968 roku.

Ale to szukanie igły w stogu siana. W dodatku nie ma pewności, czy ta igła tam jest...
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: sirpablo » pn 28.12.2015 11:40

Witam

Czy nasz drogi Ongrys mógł by się odnieść (potwierdzić, zaprzeczyć coś dodać, może jakieś przybliżone terminy) do informacji które udało mi się wyszperać w internecie dotyczących planu wydawniczego na 2016 r.
Z tego co znalazłem bez oczywiście pewnego potwierdzenia (może nie wszystko w 2016 r.) ma być:
1. Tajfun - Afera Bradleya
2. Jak ciotka fru bęc uratowała świat
3. Porady praktycznego pana
4. Z archiwum Jerzego Wróblewskiego (3-4 części?)
5. Kapitan Żbik (6-12 części?)
6. Kryształowy miecz
7. Ringo
8. Ramiro
9. Skład główny
10. Profesor Filutek
11. Saga Vally

Pozdrawiam

ps. Co się dzieje z waszą stroną już od kilku tygodni nie można na nią wejść - wyskakuje błąd 403 Forbidden (sprawdzałem na kilku komputerach).
sirpablo
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: sob 21.11.2015 13:13

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: averall » wt 29.12.2015 23:23

Orient Men.
Dziękuję Wydawnictwu Ongrys za moźliwość zakupu kolejnego komiksu pana Tadeusza Baranowskiego .
Edytorsko komiks przygotowany jak zwykle perfekcyjnie .
Uzupełniony , poprawiony , z nowym - lepszym tytułem i ładniejszą okładką.
Mam jednak pytanie dotyczące samego druku i składu.
Zauważyłem w moim egzemplarzu inny rodzaj (inna technika) zszycia kartek komiksu.
Wcześniejsze albumy wydawnictwa Ongrys były inaczej oprawiane przez drukarnię.
Czy był to zabieg celowy?
Czy w wydaniach innych tytułów Ongrysa ta technika również będzie stosowana ?
Pozdrawiam.
averall
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 22
Rejestracja: sob 15.03.2014 20:31

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » pn 04.01.2016 1:16

sirpablo pisze:Czy nasz drogi Ongrys mógł by się odnieść (potwierdzić, zaprzeczyć coś dodać, może jakieś przybliżone terminy) do informacji które udało mi się wyszperać w internecie dotyczących planu wydawniczego na 2016 r.


W zasadzie wszystko się zgadza, tylko "Ramiro" raczej będzie w 2017, nie 2016.

W roku 2016 planujemy zająć się następującymi pozycjami:

- kolejne tomy "Z archiwum Jerzego Wróblewskiego", najbliższe zeszyty to najprawdopodobniej będą: "Zemsta Faraona", "Ringo" i "Montana + Szeryf miasta Hope",
- dalsze zeszyty "Kapitana Żbika" zgodnie z pierwotną kolejnością wydania. Na razie z pominieciem tych narysowanych przez Grzegorza Rosińskiego, ale mam nadzieję, że wkrótce uda nam się to nadrobić,
- "Skład Główny tom II" (i po roku tom III),
- kolejne albumy Tadeusza Baranowskiego, w tym "Porady praktycznego Pana" oraz "Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady" (jak tylko zostanie pokolorowany), ale kolejność nie jest ostatecznie ustalona, wszystko zależy od prac nad ich przygotowaniem,
- drugi tom "Profesora Filutka",
- "Kryształowy Miecz"
- "Vance: Ringo" (i po roku kolejne albumy Vance'a, najprawdopodobniej "Ramiro"),
- antologia komiksów Szarloty Pawel (od dawna zapowiadana, ale w końcu się uda),
- "Tajfun - Afera Bradleya" - jak tylko zostanie pokolorowany,
- "Saga Valty tom III" - jak tylko zostanie narysowany,
- i jeszcze parę niespodzianek w zanadrzu. W tym jedna naprawdę duża.

Nie podaję terminów, bo nie zajmuję się wróżeniem. Jak będą, to będą. Ale kolejność nie jest przypadkowa, więc jakieś wnioski można z tego wyciągać.

sirpablo pisze:Co się dzieje z waszą stroną już od kilku tygodni nie można na nią wejść - wyskakuje błąd 403 Forbidden (sprawdzałem na kilku komputerach).

Wyjaśniamy sprawę z serwisem hostingowym...

averall pisze:Orient Men.
Mam jednak pytanie dotyczące samego druku i składu.
Zauważyłem w moim egzemplarzu inny rodzaj (inna technika) zszycia kartek komiksu.
Wcześniejsze albumy wydawnictwa Ongrys były inaczej oprawiane przez drukarnię.
Czy był to zabieg celowy?
Czy w wydaniach innych tytułów Ongrysa ta technika również będzie stosowana ?

Nie zmienialiśmy sposobu oprawy Orient Mena w stosunku do poprzednich albumów. Widziałem zdjęcia użytkowników na forum Gildii. Sprawdzimy jak to wygląda w innych egzemplarzach i wyjaśnimy sprawę w drukarni. Jak coś będzie wiadomo - napiszemy.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: sirpablo » śr 13.01.2016 18:27

Witam

Kiedy możemy spodziewać się Kapitana Żbika - Kocie oko w sprzedaży (właśnie zauważyłem że na stronie http://www.kapitanzbik.pl/index.php jest zapowiedź)

Pozdrawiam
sirpablo
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: sob 21.11.2015 13:13

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ongrys

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron