dd1

Ongrys - pytania i odpowiedzi ----

----

dd

Moderator: Ongrys

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Burps » ndz 29.11.2009 11:17

przekleiłem to , bo tu odpowiadacie a tam nie;)

co myślicie o wydaniu Żbików? tylko kilka doczekało się reedycji w ostatnich latach, a wiele z nich to już prawdziwe białe kruki. a żeby było atrakcyjniej to np wydanie integrali obejmujących odinki wiążące się w całość /np: seria Nocna wizyta, Wąż z rubinowym oczkiem, W pogoni za lwem i Salto mortale/, taka forma w HC, to byłby prawdziwy rarytas wg mnie
Awatar użytkownika
Burps
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 332
Rejestracja: czw 18.01.2007 15:49

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: oligator1975 » ndz 29.11.2009 19:53

Z tego co wiem na Żbiki z ongrysa nie ma co liczyć, nie mają praw do Wróblewskiego.
Z tym pytaniem to raczej do BB team http://binio-bill-i-inni.blogspot.com/
oligator1975
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 32
Rejestracja: sob 07.02.2009 14:31
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » pn 30.11.2009 0:57

oligator1975 pisze:macie może jakiś plan zaskoczyć jakimś komiksem tak jak październiku Metacom'em? :lol:


A czy czytelnicy lubią być zaskakiwani? Do tej pory powiadamialiśmy o nowych projektach jak tylko było to możliwe, czyli jak tylko wiedzielismy, ze robimy dany komiks. Podobnie było z Metacomem (po prostu udało się go szybko przygotować, co nie znaczy, że w pośpiechu), ale możemy oczywiście o wszystkich komiksach informowac w ostatniej chwili.

A miłe niespodzianki zawsze są mile widziane, nie? :-)

Burps pisze:co myślicie o wydaniu Żbików? tylko kilka doczekało się reedycji w ostatnich latach, a wiele z nich to już prawdziwe białe kruki. a żeby było atrakcyjniej to np wydanie integrali obejmujących odinki wiążące się w całość /np: seria Nocna wizyta, Wąż z rubinowym oczkiem, W pogoni za lwem i Salto mortale/, taka forma w HC, to byłby prawdziwy rarytas wg mnie


Myślę (podobnie jak o wielu wczesniejszych propozycjach) że większość Żbików (no, przynajmniej połowa) jest dostępna na rynku wtórnym w przystępnej cenie. Ponowne wydanie na rynku komiksowym miało by sens ekonomiczny w przypadku kilku-kilkunastu najrzadszych zeszytów. Ale te pisały i rysowały mniej znane osoby, nie wiem, więc czy udałoby się więc dotrzeć do właścicieli praw autorskich.

Na razie mamy inne plany. Mogę powiedzieć tylko tyle, że po "Buncie krasnoludków" planujemy dwa (całkiem różne) albumy narysowane w latach 80/90, które w całości jeszcze nigdy nie ukazały się w żadnej postaci. Ani w gazetach, ani oczywiście w albumie. To chyba ciekawsze, niż Żbiki, nawet te najrzadsze. Szczegóły - za jakiś czas.


Burps pisze:przekleiłem to, bo tu odpowiadacie a tam nie;)


Zgadza się, wątek "plany, zapowiedzi, propozycje" traktujemy jako miejsce do dyskusji pomiędzy czytelnikami. Ale oczywiście uważnie go czytamy...
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: wodzu25 » czw 21.01.2010 9:53

Witam!

Mam pytanko: Czy planujecie może wydanie dwóch komiksów z serii Kleks, chodzi mi o komiksy:
"Kleks i złota rybka",
"Tajemnica VII b"
Wydaje mi się, że są one nie osiągalne, przynajmniej ja nie trafiłem jeszcze ich w żadnym antykwariacie ani na aukcjach
Dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam!
wodzu25
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: wt 14.04.2009 5:18

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » czw 21.01.2010 13:17

wodzu25 pisze:Czy planujecie może wydanie dwóch komiksów z serii Kleks, chodzi mi o komiksy:
"Kleks i złota rybka",
"Tajemnica VII b"


Publikacją komiksów z Kleksem oczywiście jesteśmy zainteresowani.

Niestety nie ma jeszcze żadnych konkretów, mogę powiedziec tylko to co przy poprzednim pytaniu o Kleksa, a mianowicie: z komiksów Szarloty Pawel w tym roku wydamy "Bunt Krasnoludków". Być może Kleksy będą następne w kolejce, czyli być może w roku 2011...
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: fan » sob 30.01.2010 14:14

Już się cieszę na "Bunt krasnoludków". Popieram też swoich przedmówców odnośnie przygód Kleksa! Chętnie bym sięgnął po historyjki niepublikowane jak i te, które były wydane w formacie książeczkowym.

Zaciekawiła mnie też bardzo jedna rzecz. W jednym z wywiadów Szarlota Pawel powiedziała, że ma "całą szufladą narysowanych, ale nie wydanych komiksów". Czy jest jakaś szansa, że sięgnięcie do tej szuflady?

Druga kwestia to komiksy Janusza Chmielewskiego, a więc "Kajtek i Koko". W wydawnictwie Egmont ukazał się "Kajtek i Koko w kosmosie", ale w wersji czarno-białej. W latach 90-tych pewne wydawnictwo zaczęło publikować całą serię w kolorze, ale na dwóch czy trzech numerach się skończyło. Chętnie bym sięgnął po ten tytuł w kolorze. Podobnie rzecz się ma z "Londyński kryminał", który niegdyś ukazał się w kolorze, ale współczesne wydanie było czarno-białe.
fan
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: sob 30.01.2010 14:05

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » ndz 31.01.2010 16:22

fan pisze:W jednym z wywiadów Szarlota Pawel powiedziała, że ma "całą szufladą narysowanych, ale nie wydanych komiksów". Czy jest jakaś szansa, że sięgnięcie do tej szuflady?


Pytałem p. Szarlotę o tę szufladę w trakcie przygotowywania Kubusia. Są to głównie komiksy, które ukazały się w prasie, m.in. cykle "Interfejs z ludzką twarzą" czy "Sopel". Oczywiście - jesteśmy zainteresowani ich publikacją, ale raczej najpierw spróbujemy sięgnąć po Jonkę, Jonka i Kleksa.

fan pisze:W wydawnictwie Egmont ukazał się "Kajtek i Koko w kosmosie", ale w wersji czarno-białej. (...) Chętnie bym sięgnął po ten tytuł w kolorze.


Wydawnictwo Egmont wykupiło od autora prawa do publikacji wszystkich jego komiksów, tak więc wszelkie prośby i sugestie można kierować właśnie tam. Ongrys nie ma możliwości wydania komiksów Janusza Christy.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Salo » pn 26.04.2010 17:42

Od długiego czasu czekam na albumowe wydanie "Zbyt długiej jesieni" Jezierskiego drukowanej kiedyś w Fan'ie. Jest to jeden z zabawniejszych i rewelacyjnie narysowanych komiksów polskich. Może Wy to wydacie?
Pozdrawiam
Salo
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 74
Rejestracja: wt 01.07.2008 0:01

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » czw 29.04.2010 14:41

Salo pisze:Od długiego czasu czekam na albumowe wydanie "Zbyt długiej jesieni" Jezierskiego drukowanej kiedyś w Fan'ie. Jest to jeden z zabawniejszych i rewelacyjnie narysowanych komiksów polskich. Może Wy to wydacie?


Nie planujemy w najbliższym czasie wydawania autorów, których twórczość przypadła na lata 90-te lub późniejsze.

Choć sam chętnie bym przeczytał w albumie przygody Josephine czy Emillii (chłopaki z Osiedla już są!), Ongrys skupia się na komisach autorów tworzących przed rokiem 89.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: mar21 » pn 03.05.2010 20:30

Przed rokiem 89?
A czy "Planeta robotów" nie powstała na początku lat 90-tych. Zdaje się, że kilkustronicowy fragment znalazł się w publicystycznym numerze "Komiksu" w 93 roku. Ja dużo chętniej przeczytałbym "Miasto Trędowatych" Wojciech Birka (dwa ośmiostronicowe odcinki zamieściła "Awantura").
mar21
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 103
Rejestracja: czw 20.11.2008 18:16

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » wt 04.05.2010 15:33

mar21 pisze:Przed rokiem 89?
A czy "Planeta robotów" nie powstała na początku lat 90-tych.


Dlatego tez napisałem "autorów tworzących przed rokiem 89", a nie "komiksy narysowane przed rokiem 89".

Ten rok to nie jest jakaś ścisła cenzura, umotywowana politycznie czy jakkolwiek inaczej. To po prostu pewien sposób opisania grupy autorów i ich komiksów, którzy znajdują się w kręgu naszych zainteresowań - Baranowski, Wróblewski, Christa, Chmielewski, Rosiński, Pawel, Polch, Kasprzak, Raczkiewicz, Skrzydlewski i inni. Oczywiście nie wszystkich z nich planujemy publikować, a wiąże się to głównie z możliwościami zakupu licencji.

Jestem pewien, że gdyby Wojciech Birek chciał, aby jego komiks ukazał się w albumie, wydawca by się znalazł. Jest kilku wydawców zajmujących się polskim komiksem współczesnym i autorami, którzy nadal tworzą. Wydawnictwo Ongrys zaś skupia się na starszym pokoleniu twórców.

Ja też chętnie przeczytałbym "Miasto trędowatych" w albumie.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: AndrewK1 » pn 28.03.2011 20:00

Dawno nikt się o nic nie pytał w tym wątku, więc może przerwę tę ciszę.

Czy jest szansa na wznowienie serii "David i Sandy" Edwarda Lutczyna??
Np. w jednym tomie, albo integralu??

W sumie miło wspominam z dzieciństwa tę serię, niestety nie pamiętam ile miała ona tomów.
Wiem, że kiedyś na VHS był dostępny film animowany na podstawie tego komiksu, albo odwrotnie. Ale żadnych konkretnych informacji o tej serii nigdzie znaleźć nie potrafię.
AndrewK1
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 394
Rejestracja: pn 11.12.2006 10:53
Lokalizacja: Opole

Dawid i Sandy

Postautor: Ongrys » wt 29.03.2011 9:40

AndrewK1 pisze:Czy jest szansa na wznowienie serii "David i Sandy" Edwarda Lutczyna??
Np. w jednym tomie, albo integralu??

W sumie miło wspominam z dzieciństwa tę serię, niestety nie pamiętam ile miała ona tomów.


Ukazało się 14 części Dawida, 1-13 w albumikach, a 17 wewnątrz magazynu. Autorem rysunków był Zbigniew Stanisławski, Luczyn z tego co wiem opracowywał tylko projekt graficzny postaci.

Nie mamy w planach tej serii, poza tym jest ona stosunkowo łatwo dostępna na rynku wtórnym.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: klepax » pt 08.04.2011 12:46

Czytając forum natknąłem się na wieść, że jesteście Państwo zainteresowani "Jonką, Jonkiem i Kleksem"! Fantastyczna sprawa! Błagam, wydajcie "Smocze jajo", "Pióro contra flamaster", "Czarnego Kleksa", a najlepiej wszystko! Czy możemy liczyć na Kleksa w tym roku? Pozdrawiam serdecznie!
klepax
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 12
Rejestracja: czw 15.10.2009 17:55

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » ndz 10.04.2011 0:15

klepax pisze:Czytając forum natknąłem się na wieść, że jesteście Państwo zainteresowani "Jonką, Jonkiem i Kleksem"! Fantastyczna sprawa! Błagam, wydajcie "Smocze jajo", "Pióro contra flamaster", "Czarnego Kleksa", a najlepiej wszystko! Czy możemy liczyć na Kleksa w tym roku? Pozdrawiam serdecznie!


Również bardzo by tego chciał. Niestety teraz nie zalezy to ode mnie, tylko (ogólnie mówiąc) od stanu zdrowia autorki.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Burps » ndz 01.05.2011 20:25

od dawna brak jakichkolwiek nowych informacji na waszej stronie, czy macie zamiar uchylić rąbka tajemnicy :) i napisać co i kiedy planujecie wydać w tym roku?
Awatar użytkownika
Burps
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 332
Rejestracja: czw 18.01.2007 15:49

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » czw 05.05.2011 6:28

Burps pisze:od dawna brak jakichkolwiek nowych informacji na waszej stronie, czy macie zamiar uchylić rąbka tajemnicy :) i napisać co i kiedy planujecie wydać w tym roku?


To nie jest kwestia tajemnicy, po prostu na razie nie ma żadnych nowych informacji. Uzupełnię oczywiście informację o pozycjach wydanych na FKW, ale poza tym to co wiadomo o planach - jest wiadome od dawna.

W dalszych planach album "Shooting Star - Marilyn Monroe" Zbigniewa Kasprzaka i kolejne wznowienia komiksow ze "Świata Młodych" narysowanych przez Tadeusza Raczkiewicza - "Kusmider i Filo", "Tajfun - Na tropie Skorpiona" oraz "Tajfun - Monstrum".
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » wt 19.06.2012 11:52

Oto kilka powtarzających się pytań przesyłanych do wydawnictwa pocztą elektroniczną, które pozwolę sobie tutaj zacytować.

jakie są najbliższe plany wydawnicze Ongrysa?

W tej chwili wydawnictwo przygotowuje dwie publikacje:

Album z nowymi przygodami Tajfuna.

Od jakiegoś czasu Tadeusz Raczkiewicz rysuje nowe przygody Tajfuna w formie krótkich epizodów. Pojawiają się na wystawach i konkursach, a także w antologiach. Są to całkiem nowe przygody, napisane przez fanów serii. Kiedy zbierze się ich odpowiednia ilość - Ongrys chciałby je zaprezentować w osobnym albumie.

Przygody Gapiszona

Projekt wydania kolejnych przygód Gapiszona narysowanych przez Bohdana Butenko został pozytywnie zaopiniowany przez komisję w programie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mam nadzieję, że w ramach tego programu Ongrysowi uda się wydać w tym roku kolejną książeczkę.

Czy jest może szansa na Szarlote Pawel z jej wczesnymi Kleksami?

Na przeszkodzie nieustająco stoi stan zdrowia Autorki, który nie pozwala jej nawet na sprawdzenie czy zachowały się oryginalne plansze komiksów. Z tego co wiem inne wydawnictwo zakupiło licencję na wznowienie jej komiksów, choć raczej nie będą to serie które nie byłyby publikowane w książeczkach.

[Poprawka]
Książeczki z Kleksem są wznawiane przez Egmont, nie wiem, czy wydawnictwo ma w planie również wersje ze Świata Młodych, ale na pewno ma wykupioną licencję na całą serię, więc Ongrys w najbliższym czasie nie może się tą serią zająć.

A co z reszta Tajfunów w osobnych tomach z prawidłowa kolorystyka?

Jak najbardziej - gdyby prawidłowa kolorystyka była dostępna. Jak wiadomo część oryginałów do Tajfuna zaginęła na początku lat 90-tych - kreska "Monstrum" i kolory do wszystkich części. Dwa lata temu, dzięki staraniom Mirosława Sobieckiego udało się odnaleźć materiały serii "Monstrum" (kolor i kopię kreski) oraz "Na tropie Skorpiona" (kolor). Te dwa komiksy zostały w tym roku wydane przez Ongrys. Gdyby udało się odnaleźć pozostałe materiały - od razu zostałyby wydane.

Bez dostępu do oryginałów wznowienie komiksu jest dużo trudniejsze. Wiązałoby się z pozyskaniem materiałów z druku (znacznie gorsza jakość - patrz ostatnie dwie strony Monstrum) lub malowaniem koloru od nowa, co wymaga od Autora wiele pracy.

Może te oryginały też się odnajdą? Jesli nie - sądzę, że Autor pokoloruje je od nowa, ale póki sprawa oryginałów nie jest rozstrzygnięta, a Autor ma na warsztacie inne, całkiem nowe komiksy, nie warto się spieszyć z tymi dwoma Tajfunami.

Podsumowując - jestem prawie pewien, że kiedyś zostaną wydane, w osobnych albumach, z kolorami wykonanymi przez Autora, ale trudno mi powiedzieć kiedy to nastąpi.

Pozdrawiam
Leszek Kaczanowski
Ongrys
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: piotrassss » sob 19.01.2013 11:48

Czy byłaby szansa na wydanie komiksu z dzieciństwa:

"Hugo" - Bernard Dumont

W wydaniu zbiorczym w HC i na papierze kredowym ?

Pozdrawiam.
piotrassss
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: ndz 09.05.2010 13:31

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » czw 13.06.2013 8:28

piotrassss pisze:Czy byłaby szansa na wydanie komiksu z dzieciństwa:
"Hugo" - Bernard Dumont


W Ongrysie ukazała się jak dotąd jedna pozycja, na którą licencja została zakupiona od wydawcy belgijskiego, ale w tym przypadku autorem rysunków był Zbigniew Kasprzak.

"Hugo" na tą chwilę nie leży w kręgu zainteresowania Ongrysa, ale kto wie?
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: mar21 » sob 19.10.2013 14:46

Kiedy tom 2 "Sagi Valty"?
Jakie inne serie frankofońskie macie w planach?
Dotychczas nie zajmowaliście się komiksem zagranicznym, zatem proszę o szerszą wypowiedź co do waszych działań i planów w tym zakresie.
mar21
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 103
Rejestracja: czw 20.11.2008 18:16

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » śr 23.10.2013 12:54

mar21 pisze:Kiedy tom 2 "Sagi Valty"?


Jak tylko ukaże się w Belgii.

mar21 pisze:Jakie inne serie frankofońskie macie w planach?
Dotychczas nie zajmowaliście się komiksem zagranicznym, zatem proszę o szerszą wypowiedź co do waszych działań i planów w tym zakresie.


Od kiedy rozpocząłem rozmowy z Belgami nieco zmieniła się sytuacja z komiksem frankofońskim. Wtedy wydawał go tylko Taurus (no i Egmont), obecnie doszło Wydawnictwo Komiksowe czy Sideca, tak więc raczej będę ostrożny, aby nie przyłożyć się do klęski urodzaju.

Raczej nie uda mi się zakupić licencji na albumy Grzegorza Rosińskiego czy Zbigniewa Kasprzaka - zaklepał je już Egmont. Zastanawiałem się nad albumami zrealizowanymi na podstawie odrzuconych pomysłów do "Świata Thorgala", stąd właśnie wziął się pomysł na "Sagę Valty", ale Asgard wydaje już Taurus, a pozostałe nie są tak dobre.

Obecnie pracuję nad przygotowaniem serii "Bruce J. Hawker", której pierwsze albumy ukażą się w przyszłym roku (być może w maju w Warszawie).

Co dalej? Myślę o komiksach tzw. mainstreamowych - przygodowych, historycznych, sf czy fantasy, przyzwoicie napisanych i narysowanych. Nie wykluczam ani nowości (jak Saga), ani starszych serii. Nie planuję komiksów typu "Kot Rabina" czy "Niebieskie pigułki", gdyż takie komiksy są licznie wydawane przez inne wydawnictwa. Nie planuję zakupu licencji na komiksy amerykańskie czy japońskie.

Wciąż też pierwszeństwo mają komiksy Polskie. Od dłuższego czasu prowadzę rozmowy dotyczące kilku komiksów, tak się złożyło, że na razie jeszcze niewiele z tego wynikło, stąd uzupełnienie oferty o komiks zagraniczny. Możliwe jednak, że uda się zakończyć rozmowy pozytywnie i kupić licencję na polski komiks, wtedy tytuły zagraniczne będą miały mniejszy priorytet.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: mar21 » śr 23.10.2013 14:03

Ongrys pisze:

Co dalej? Myślę o komiksach tzw. mainstreamowych - przygodowych, historycznych, sf czy fantasy, przyzwoicie napisanych i narysowanych. Nie wykluczam ani nowości (jak Saga), ani starszych serii. Nie planuję komiksów typu "Kot Rabina" czy "Niebieskie pigułki", gdyż takie komiksy są licznie wydawane przez inne wydawnictwa. Nie planuję zakupu licencji na komiksy amerykańskie czy japońskie.



Dzięki za odpowiedź.
Pełne poparcie co do planów, należę do tych, którzy lubią tzw. mainstream.
mar21
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 103
Rejestracja: czw 20.11.2008 18:16

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: DrSkurczek » śr 23.10.2013 15:31

Ongrys pisze:Obecnie pracuję nad przygotowaniem serii "Bruce J. Hawker", której pierwsze albumy ukażą się w przyszłym roku (być może w maju w Warszawie).


Jesteście wielcy ! Nie dość, że dzięki Wam mam szansę znów czytać polskie komiksy z dzieciństwa, to teraz jeszcze przypomnę sobie ten francuski klasyk. Wielkie dzięki !!
Z dzieciństwa mam jeszcze wspaniałe wspomnienia związane z Hugo (ale to chyba wyszło u nas całość), Marine (wyszły 2 tomy) i Tetfol (też chyba dwa tomy). Jakbyście chwilowo nie mieli co wydawać to polecam Marine i Tetfola ;o) Ja na pewno bym kupił (zresztą wszystko od Was kupuję).
Pozdrawiam
DrSkurczek
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 9
Rejestracja: ndz 07.08.2011 21:22

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: ramirez82 » śr 23.10.2013 16:03

Ongrys pisze:Obecnie pracuję nad przygotowaniem serii "Bruce J. Hawker", której pierwsze albumy ukażą się w przyszłym roku (być może w maju w Warszawie).


Wielkie dzięki! Liczę że czytelnicy przyjmą serię z entuzjazmem i wydacie całość.
ramirez82
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 456
Rejestracja: śr 07.03.2007 19:21

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Dariusz Żory » pn 06.01.2014 23:41

Cieszę się co do waszych planów wskrzeszenia starej nie dokończonej serii a może zainteresuje was wydanie Tetfol albo Valerian ???

Co do polskich komiksów przydało by się wydanie ponowne komiku Ekspedycja w formie i integrala i zeszytowego.
Dariusz Żory
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 77
Rejestracja: sob 11.02.2012 11:47

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: danek » pn 20.01.2014 20:39

Mowa o pojedyńczych albumach Bruce J. Hawker?
Nie wygodniej i bezpieczniej sprzedać kilka od razu w integralu.
Wydatek jednorazowo większy ale przynajmniej sprzedaż kolejnych tomów nie będzie lecieć.
Ja sam na integrala w twardej oprawie chętnie bym się skusił.
danek
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 38
Rejestracja: wt 02.06.2009 20:25

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Ongrys » czw 23.01.2014 7:28

Dariusz Żory pisze:Cieszę się co do waszych planów wskrzeszenia starej nie dokończonej serii a może zainteresuje was wydanie Tetfol albo Valerian ???


Na tą chwilę nie planuję żadnej z powyższych serii.

Proszę też zwrócić uwagę, że Ongrys to malutkie wydawnictwo. Do tej pory publikowało do 4 albumów rocznie. Sama seria z Brucem J. Hawkerem to przy takim tempie praca na dwa lata, i to nie wydając nic innego. A nie chcemy ograniczać się wyłącznie do serii frankofońskich.

Dariusz Żory pisze:Co do polskich komiksów przydało by się wydanie ponowne komiku Ekspedycja w formie i integrala i zeszytowego.


Też tak uważam. Zobaczymy...

danek pisze:Mowa o pojedyńczych albumach Bruce J. Hawker?
Nie wygodniej i bezpieczniej sprzedać kilka od razu w integralu.
Wydatek jednorazowo większy ale przynajmniej sprzedaż kolejnych tomów nie będzie lecieć.
Ja sam na integrala w twardej oprawie chętnie bym się skusił.


Zdania są podzielone. Jedni wolą integrala, inni nie chcą płacić za komiks więcej niż 30-40 zł.

Pierwsze tomy Bruce'a J. Hawkera planowane są na maj. Proszę być dobrej myśli, sądzę, że edycja Ongrysa będzie satysfakcjonujaca.
Awatar użytkownika
Ongrys
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 18.09.2008 14:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: danek » czw 23.01.2014 22:58

Rozbicie serii na długi okres nie daje gwarancji że np. po dwóch albumach seria się urwie.
Już tak bywało mimo niezłych albumów.
Intergral daje od razu powiedzmy 4 albumy bez czekania miesiącami na kolejne.
W twardych oprawach mam z większych wydań Thorgala i XIII-tkę.
Teraz dochodzą Wieże B-M i się zastanawiam gdzie umieszczę kolejne albumy.
Integrale zajmują jednak mniej miejsca.
danek
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 38
Rejestracja: wt 02.06.2009 20:25

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: oldcomicsfan » pn 24.02.2014 11:59

danek pisze:Mowa o pojedyńczych albumach Bruce J. Hawker?
Nie wygodniej i bezpieczniej sprzedać kilka od razu w integralu.
Wydatek jednorazowo większy ale przynajmniej sprzedaż kolejnych tomów nie będzie lecieć.
Ja sam na integrala w twardej oprawie chętnie bym się skusił.


ongrys pisze:Zdania są podzielone. Jedni wolą integrala, inni nie chcą płacić za komiks więcej niż 30-40 zł.

Pierwsze tomy Bruce'a J. Hawkera planowane są na maj. Proszę być dobrej myśli, sądzę, że edycja Ongrysa będzie satysfakcjonujaca.


Dodaje swój głos do wniosku o wydanie tego komiksu tylko i wyłącznie w integralu.Tym bardziej, że materiał jest gotowy, a komiks w tej formie ukazał się nakładem właściciela licencji tj. wydawnictwa Le Lombard.
Ostatnio zmieniony pn 24.02.2014 13:48 przez oldcomicsfan, łącznie zmieniany 1 raz
oldcomicsfan
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 21
Rejestracja: pt 22.03.2013 9:19

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: grzesiek744 » pn 24.02.2014 12:17

Dla mnie osobiście nie ma żadnego znacznia, czy Bruce będzie w integralu, czy w formie zeszytowej (wolałbym nawet formę zeszytową A4). Najważniejsze, że w końcu może będzie wydany w całości w Polsce!!!!!!
grzesiek744
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 18
Rejestracja: wt 21.01.2014 9:59

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: oldcomicsfan » pn 24.02.2014 13:43

grzesiek744 pisze:Dla mnie osobiście nie ma żadnego znacznia, czy Bruce będzie w integralu, czy w formie zeszytowej (wolałbym nawet formę zeszytową A4). Najważniejsze, że w końcu może będzie wydany w całości w Polsce!!!!!!


Dla jednych ma dla innych nie. Ci co nie krzyczą jako zaletę takiego wydania najczęściej podają idącą za tym trwałość i jakość oraz fakt łącznej publikacji całości serii bądź kilku albumów.
oldcomicsfan
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 21
Rejestracja: pt 22.03.2013 9:19

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Dariusz Żory » wt 04.03.2014 16:42

Dariusz Żory
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 77
Rejestracja: sob 11.02.2012 11:47

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Vivaadeal » wt 04.03.2014 21:02

Dariusz Żory pisze:http://www.ventsdouest.com/bd/azimut-tome-1-9782749306476.htm da rade wydać ??


Seria znalazła już wydawcę:
http://www.alejakomiksu.com/nowosci/196 ... 2015-roku/
Vivaadeal
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 488
Rejestracja: czw 02.08.2012 14:59

Re: Ongrys - pytania i odpowiedzi

Postautor: Dariusz Żory » sob 08.03.2014 23:22

O to pięknie.
Dariusz Żory
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 77
Rejestracja: sob 11.02.2012 11:47

PoprzedniaNastępna

Wróć do Ongrys

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości