reklama baner reklama
baner

Recenzja

Injustice. Bogowie pośród nas #03: Rok trzeci [recenzja]

Jan Sławiński recenzuje Injustice. Bogowie pośród nas #03: Rok trzeci
7/10
Injustice. Bogowie pośród nas #03: Rok trzeci [recenzja]
7/10
Gdy okazuje się, że tym, co może powstrzymać oszalałego Supermana jest magia, na scenę wkracza John Constantine. Zgorzkniały brytyjski mag z fajkiem w kąciku ust sprzymierza się z Batmanem, by raz na zawsze położyć kres rządom tyrana. Czy jego niebezpieczny plan, w który zaangażowane są siły piekielne, ma szanse powodzenia? I jakie są tak naprawdę motywacje brytyjskiego maga?

W trzecim tomie serii “Injustice” od ósmego zeszytu (z dwunastu) scenarzystę Toma Taylora zastępuje Brian Buccellato. Zmiana jest symboliczna, bowiem historia dalej oferuje to, do czego przyzwyczaił nas Taylor w poprzednich albumach serii. Akcja gna na złamanie karku, bohaterowie giną w najmniej spodziewanych okolicznościach, plany biorą w łeb, a najmniej spodziewane sojusze wchodzą w życie na ostatnią chwilę. Liczy się akcja, adrenalina i efekciarstwo podniesione do potęgi. Jeśli komuś nie przeszkadza ta estetyka przesady, to powinien bawić się przynajmniej dobrze.

“Rok trzeci” potwierdza, że twórcom serii nie brak pomysłów, a pisanie “Injustice” daje im wolność, której nie mogliby mieć w regularnym on-goingu. Pozwala wprowadzić w życie najbardziej absurdalne pomysły, a przy okazji nie martwić się stratami po obu stronach sporu. Opowieść momentami jest nadzwyczajnie brutalna, natomiast kolejne fabularne twisty trudno przewidzieć. Poprzez skupienie się na wątkach magicznych, na scenę wchodzi całe grono nowych postaci - Constantine, Fate, Zatanna, Jason Blood i inni, co uatrakcyjnia fabułę i odświeża lekturę, pchając ją w nowym kierunku.

Muszę przyznać, że o ile pierwszy tom budził moje wątpliwości, na ile te odważne pomysły będą sprawdzały się długofalowo, tak drugi tom pokazywał, że Taylor wie, co robi i ma jeszcze niejednego asa w rękawie. Najnowsza odsłona serii nie ustępuje poprzednikom i choć teoretycznie jesteśmy już przyzwyczajeni do tego, żeby spodziewać się niespodziewanego, album serwuje kilka zaskoczeń i nowych pomysłów. “Injustice” sprawdza się doskonale jako seria typowo rozrywkowa, która ma prostą, klarownie opowiedzianą fabułę oraz jest poprawnie narysowana (na ołówkach Bruno Redondo i Mike S. Miller, czyli typowa amerykańsko-mainstreamowa krecha). Wciąga, daje frajdę, potrafi zaszokować. Kolejny raz bawiłem się świetnie.

Opublikowano:Injustice. Bogowie pośród nas #03: Rok trzeci

Injustice. Bogowie pośród nas #03: Rok trzeci

Scenariusz: Tom Taylor, Brian Buccellato, Ray Fawkes
Rysunki: Bruno Redondo, Mike S. Miller, Xermanico
Wydanie: I
Data wydania: 10 Sierpień 2022
Seria: Injustice. Bogowie pośród nas
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 17,0 x 26,0 cm
Stron: 300
Cena: 129,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328156470
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...

Galerie

Injustice. Bogowie pośród nas #03: Rok trzeci [recenzja] Injustice. Bogowie pośród nas #03: Rok trzeci [recenzja] Injustice. Bogowie pośród nas #03: Rok trzeci [recenzja]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-