baner

Recenzja

Lucky Luke. Wanted Lucky Luke! Bonnhome [recenzja]

Jan Sławiński recenzuje Lucky Luke. Wanted Lucky Luke!
6/10
Lucky Luke. Wanted Lucky Luke! Bonnhome [recenzja]
6/10
W albumie “Wanted Lucky Luke” Matthieu Bonnhome ponownie opowiada historię o samotnym kowboju osadzoną poza główną serią i “na poważnie”. Tym razem nasz sympatyczny kowboj staje się celem nie tylko przestępców, ale również i Apaczów, i kawalerii, gdyż za jego głowę została wyznaczona nagroda. Czy Lukowi uda się oczyścić własne imię?

Względny realizm i brak slapstickowego humoru były już elementem charakterystycznym poprzedniego albumu Bonnhome’a (“Człowiek, który zabił Lucky Luke’a). Tym samym autor kontynuuje nietypowe podejście do bohatera, który zostaje wyrwany z kreskówkowego Dzikiego Zachodu. Tym razem historia wydaje się mniej przygnębiająca, głównie za sprawą wprowadzenia do fabuły postaci trzech sióstr. Wszystkie trzy rywalizują ze sobą, smaląc cholewki do Luke’a, co wprowadza trochę humoru i potrafi rozładować napięcie.

Bonnhome świetnie operuje obrazem oraz paletą barw. Starcie z Indianami czy klimat opuszczonego miasteczka robią wrażenie dzięki sprawności narracyjnej autora. Album to zgrabna kontynuacja “Człowieka, który zabił Lucky Luke’a”, który opowiada odrębną historię, więc znajomość poprzednika nie jest wymagana. Fabuła nieco na boku porusza ciekawy temat osad górniczych, które podczas gorączki złota tętnią życiem, zaś po wyczerpaniu złóż zostają porzucone. Finalnie to niezły tytuł, który czyta się z prawdziwą przyjemnością, zwłaszcza jeśli lubi się stare westerny. Nie robi on już tak dużego wrażenia jak poprzedni album, który dał nam Matthieu Bonnhome, ale to wciąż miła odskocznia od regularnej serii o Luke’u, która nastawiona jest na zupełnie inny rodzaj doświadczeń odbiorczych.

Opublikowano:Lucky Luke. Wanted Lucky Luke!

Lucky Luke. Wanted Lucky Luke!

Scenariusz: Matthieu Bonhomme
Rysunki: Matthieu Bonhomme
Wydanie: I
Data wydania: 27 Kwiecień 2022
Seria: Lucky Luke
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 21,6x28,5 cm
Stron: 64
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328154919
ZAPOWIEDŹ
WASZA OCENA
Brak głosów...

Galerie

Lucky Luke. Wanted Lucky Luke! Bonnhome [recenzja] Lucky Luke. Wanted Lucky Luke! Bonnhome [recenzja] Lucky Luke. Wanted Lucky Luke! Bonnhome [recenzja]

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-